Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Már akkor is szomorú sorsa volt mikor megjelent.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#2) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nagyjából 12 éve már annak...
A mostaniak meg kb. semmin nem lesznek futtathatók 12 év múlva.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

"A legjobb megoldás tehát megtartani az Xbox 360-at vagy a PlayStation 3-at, amelyeken természetesen továbbra is lehetséges a natív programfuttatás."

Vagy erős PC-n egy emulátor.

(#4) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Amúgy van ennek még jelentősége ?
Aki akarta a múltban oda-vissza szarrá játszhatta...
Engem pl. abszolút nem izgatott az első rész soha, ellenben a másodikat most játszom negyedszerre.

Használtan meg bármikor lehet venni konzolt.
Továbbiakban nincs miről beszélni.

(#5) Jakesz


Jakesz
őstag

Szó sincs ilyenről, amit a cikk állít. Pusztán arról van szó, hogy lejárt a PS Plusos licensz, de ez mindkét RDR játékot érinti. A második rész már szeptemberben kikerült, az első meg október közepén. A második rész esetében nincs akkora probléma, mert bárki meg tudja venni PS4-re vagy PS5-re, viszont a streamelős játékok megvételére nincs lehetőség. Emiatt az első rész elérhetetlenné vált ebben a formában.

(#6) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Nem a Red Dead sorsa szomorú, hanem az egész játékiparé.
Ha egy játékhoz nem biztosítanak legális beszerzési csatornát, magyarán már nem érdekli a kiadót/fejlesztőt (sőt, rosszabb esetben meg is szűntek már), és bevételt sem tud produkálni, akkor miért nem képesek azt ingyen és legálisan elérhetővé tenni abandonware címszó alatt? :U Fáj nekik, ha valaki még játszani szeretne vele, esetleg kimaradt az életéből? Az is egy vicc, hogy a régi konzolok áruházait is elvágják, és olyan címek lesznek így beszerezhetetlenek, amik csak digitális formában voltak elérhetőek. (Igen, rád nézek, Nintendo!)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7) fatpingvin


fatpingvin
őstag

vihar a biliben? ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) dabadab válasza B.Á.L.!.N.T (#4) üzenetére


dabadab
titán

Aki akarta a múltban oda-vissza szarrá játszhatta...

vs

a másodikat most játszom negyedszerre.

Akkor ezt szerintem meg is beszéltük :)

DRM is theft

(#9) BiP válasza Fred23 (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Van ilyen egyáltalán? Én leragadtam ott, hogy a PS2 már úgy-ahogy megy, de PS3 emu az gyatra.

szerk: Hm, meglepődtem. Ezek szerint van Xenia (Xbox360) és az RPCS3 alatt is fut a Red Dead Redemption.
Összehasonlító videó: [link]
De van csomó videó, hogy kell belőni az emu-t, hogy jól fusson.
Úgy tűnik, Xenia jobban megy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) Fred23 válasza BiP (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

(#11) Chiller válasza B.Á.L.!.N.T (#4) üzenetére


Chiller
őstag

Naja, főleg aki pld most 12 éves. :U

(#12) ledgeri válasza Chiller (#11) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vagy most születik, tetszik neki majd egy future verzió annyira, hogy végig menjen az egészen.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) gliskard válasza B.Á.L.!.N.T (#4) üzenetére


gliskard
senior tag

Pár évvel ezelőtt a RDR miatt vettem egy használt XBOX360-at, mert nekem anno kimarad és nagyon kíváncsi voltam rá. Sztori és narratíva szerint szerintem az első jobb mint a második – de ez szubjektív dolog.

Aztán kerítettem egy kinect-et is hozzá és most a lányom meg a kis barátai játszanak vele (kinect sports, fruit ninja, stb.)

(#14) B.Á.L.!.N.T válasza gliskard (#13) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ennyi, ezért írtam aki akar vesz használt konzolt az kitolja azon. Nem értem mit kell itt agonizálni ezen...

(#15) XharX válasza BiP (#9) üzenetére


XharX
aktív tag

Nekem van itthon még PS3 is, pont retrozni, de hiába van meg rá az RDR, valami vállalhatatlan ahogy azon fut. Kb egy hónapja vettem elő pont, és egyből az emulátorok felé fordultam ezért, és kipróbáltam a Xeniát és a RPCS3-at, egyértelműen jobb a Xenia. 1440p felbontásra állítva, kb 60 fps-t kapok egy R5 5600 és RTX 3070 mellett. Fogalmam sincs, hogy mennyit limitálna ezen egy gyengébb konfig, de én mindnképp az emulációt választom PC-n amennyiben van Xbox verzió, mivel a ps plus premiumban elérhető streamelt PS3 játékok minősége valami borzalmas.

(#16) DarthRevan


DarthRevan
tag

Én játszottam az első résszel Xbox One X-en és Xbox Series S-en is, semmilyen problémát nem tapasztaltam, sőt mindkettőn feltupírozott felbontással, és stabil framerate-en fut, ellentétben a 360-al. Mik a hivatkozott problémák vele? :F

(#17) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Milyen kisebb nahyobb gondok az emulátorral? One X-en 4k-ra pimpelt verziót lehet tolni problémamentesen....Gyakorlatilag a definitív verzió miután kapott egy upgrade-et a 4k-hoz boxra.... Nem beszélve a framerate-röl. Francnak sem hiányzik a 360 pláne nem a hulladék ps3 verzió ami ajátékélményrombolás nonpluszultrája volt a fosadék framerate-el és lebutított graffal hogy vigye a ps3....

[ Szerkesztve ]

(#18) prolad


prolad
őstag

PC-n már egész játszható volt tavaly egy közepesen erős gépen is (3600+2060). Voltak hiányosságok, eltűnő növényzet, pár frame drop és csúnya textúrák, de végig lehetett vinni.
Viszont nekem kicsit csalódás volt, nem hozta a 10/10 élményt amit anno mindenki adott rá. Egy L. A. Noire vagy GTA IV/EfLC-vel összeverve nem nyújt semmi extrát és a PC port miatt azok sokkal jobban öregedtek.

(#19) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Egy hónappal előtte meg az RDR2 tűnt el a PS+ -ról, arról miért nem íródott ugyanilyen letargikus cikk?

Itt csak arról van szó, hogy a kiadó x időre állapodott meg a tartalomszolgáltatóval, hogy a termékük előfizetéses rendszer keretein belül is elérhető legyen. Ez az x idő most járt le.

Eltűnt az RDR. Igen, és? Jött helyette a Castlevania - Lords of Shadow. Nem kell ezt túldramatizálni.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#20) #72042496 válasza vm93hun (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Egy hónappal előtte meg az RDR2 tűnt el a PS+ -ról, arról miért nem íródott ugyanilyen letargikus cikk?"

Mert az RDR2 attól még játszható marad PS4-en és PS5-ön is.

(#21) BiP válasza vm93hun (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Jött helyette a Castlevania - Lords of Shadow
Fú, az is milyen fasza kis western játék :)

(#22) VIC20 válasza B.Á.L.!.N.T (#4) üzenetére


VIC20
őstag

Ó, szent együgyűség... :U

(#23) Silenzio válasza prolad (#18) üzenetére


Silenzio
addikt

Billentyű+egér támogatásra van mód? Xboxot vagy PS3-at emuláltál?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) Silenzio válasza CYBERIA (#2) üzenetére


Silenzio
addikt

PC-n szerencsére jó a helyzet. Míg egy 1995-ös játékot 2000-ben kb. semmin nem tudtál futtatni, a 15(!) éves Crysis prímán fut már egy laptopon is.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#25) prolad


prolad
őstag

Xeniával Xboxot. Xbox kotntollerrel játszottam, nem tudom van-e lehetőség bill+egérre, alapból egyáltalán nem érzekeli. Csak az egér duplakattal tudod teljes képernyőre tenni.
De nem is kell hozzá, teljesen jó az irányítás kontrolleren, meg van aim assist, épít is rá a játék.
RDR2 is egyszerűbb kontollerrel, még ha ott a kiosztást nem is sikerült rendezendő megcsinálni.

(#26) Hellwhatever válasza B.Á.L.!.N.T (#4) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Nekem pl. a mai napig kimaradt de rajta van a listámon mint pótolnivaló. Ennyi idő után már nem egy legacy konzolon venném elő hanem valamelyik erősebb mostani generációson feljavítva vagy leemulálnám a PS3-as verziót PC-n.

(#27) #72042496 válasza Hellwhatever (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

XSX-en tudod futtatni, jobban is jársz vele, mint a korabeli konzolokkal. 4K-ban megy, gyorsabban tölt, stabil a framerate.

[ Szerkesztve ]

(#28) O_L_I


O_L_I
őstag

Na, ezt a súlyos problémakört nyugodtan betehetjük a "First World Problems" szócikk alá...

(#29) -Skylake- válasza B.Á.L.!.N.T (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) kovy79 válasza B.Á.L.!.N.T (#14) üzenetére


kovy79
őstag

Van, aki leírta az ellenvetését, más pedig demagóg formában válaszol és képtelen megérteni a másik érveit. Ellenben továbbra is csak annyira képes, hogy "azvanamiténmondokhisznekemígyjó"...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#31) szpal17


szpal17
őstag

,,de valószínűleg az áll a háttérben, hogy a PlayStation 3-ak lassan eltűnnek a szolgáltatás mögötti szerverekből”

Wait, what? Most kaptuk meg őket az új PS plusz szolgáltatással. Szép lenne ha be is fejeződnek… :D

(#32) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Én nem szomorkodok az RDR játékom sorsa miatt, megtartottam a PS3-at retrózni :B

(#33) sz.balazs.95 válasza mindhunter (#32) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Amikor valaki a PS3-at már retro gépnek tartja meg, olyankor érzem öregnek magam. :O

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) adalbert1 válasza DarthRevan (#16) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez engem is érdekelne - ugyan csak egy negyed órát játszottam vele múltkor próba képpen Series X-en, de semmilyen bugba nem futottam bele.

(#35) #72042496 válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

16 éves gép, bár az is igaz, hogy csak 5-6 éve szüntették meg a gyártását. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) sz.balazs.95 válasza #72042496 (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Persze, tudom, csak én még élénken emlékszem rá, amikor még aránylag új volt a 360, és áruházban lehetett játszani rajta az akkori menő játékokkal, mint pl Burnout Paradise vagy Halo 3, és akkor még a régi UI volt az Xboxon, meg volt memóriakártya is hozzá. :))
És ettől hirtelen öregnek éreztem magam.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) #72042496 válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én zenékkel vagyok hasonlóan, egy frissnek tartott albumra rákeresek, és 10-15 éves. :)

(#38) Dr. Romano válasza #72042496 (#37) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A zeneipar meg nem tud lejönni a régi zenék újra, meg újra, meg újra.... feldolgozásáról.
Így hirtelen pl:
1
2

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) #72042496 válasza Dr. Romano (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Biztos, én tök másokat hallgatok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.