Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Vannak már vírusirtók telefonokra is, ezek szerint? :B

[ Szerkesztve ]

(#2) Viktor0610 válasza ígyvanferi (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Én feleslegesnek tartom a mobileszközök vírusvédelmét.
Nem kell bekapcsolt (és autentikáció nélküli) Bluetooth rádiót használni, csak ha szükséges, kerülni kell a kétes eredetű programok telepítését.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3) válasza Viktor0610 (#2) üzenetére



aktív tag

van benne valami.
pl. én is mindig kikapcsolom a kékfogam s csak akkor kapcsolom be ha küldök/küldenek vmit.
de akkor gondolom ez pl. netezés közben még veszélyesebb is lehet , szóval ugyanugy megnyitsz vmit és virusos lesz a telód? :F

Már 16 éve itt :)

(#4) Karma válasza (#3) üzenetére


Karma
félisten

Nagyon nagyon nagyon bulvár ez a cikk :( Nagyjából az a kaliber, mint hogy az iLife'09 warez verziójában is trójai van - ha az ember veri a fejét a falba, nem csoda, hogy fáj neki.

Két esetben áll fenn ennek a trójainak a veszélye: warezolt cucc a hackelt installservert futtató telefonon, illetve self-signed kis alkalmazások. Az első gondolom egyértelmű, hogy ígyjárás,a második viszont egy kényes helyzet.

Egy SMS elküldéséhez olyan jogosultságok szükségesek, ami az úgynevezett user-granted kategóriába tartoznak, azaz telepítéskor megkérdezi, hogy "engeded-e a programnak, hogy ezeket csinálja: hálózati kapcsolat használata". Ugye milyen sokatmondó? Nem tudod megállapítani, hogy a program pontosan mire is készül. Főleg, ha SymbianC++-ban írták, nem pedig Pythonban, amit tök egyszerűen el lehet olvasni.

Szomorúnak tartom, hogy a Symbian Ltd. illetékesei nem tudtak egy kicsit is gondolkodni a Symbian Signed/Platform Security-n, mielőtt ráuszították a népre.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: ne telepíts semmit, amit BT-n kapsz, ismeretlen forrásból. Magától nem fog elindulni. A böngésződben nem tud bejönni semmi úgy, mint ahogy mondjuk Internet Exploreren, egyedül a SIS fájlokba rejthetik a dolgokat el. De ha megbízható forrásból szerzed őket, nem érhet baj.

Félni semmiképpen se kell, se fizetős antivírussal terhelned szegény telefont.

“All nothings are not equal.”

(#5) ALI_G válasza (#3) üzenetére


ALI_G
veterán

Böngészők nem tudom mennyire biztonságosak, de nem elképzelhetetlen. Ha fájlt mentesz rajta ami pl. futtatható is a telódon, akkor bármi megeshet. Főleg a nem biztonságos forrás a gyanús.
Avast elég sokat rikácsol az S60-as progikaimért, hogy trójai, vigyázz, ááá :) Na azokat nem is mertem telepíteni.
Olyan hírt se láttam még, ami egy mobil böngésző biztonsági frissítéséről szólt volna, de az ok feltehetőleg a számukban keresendő. IE-hez van "millió" biztonsági frissítés, örülnék, ha mindenki telepítené is...nem lenne ennyi zombi.

(#6) asadasad22 válasza ALI_G (#5) üzenetére


asadasad22
őstag

nem biztonsági frissítéseket kell ie-hez telepíteni, szarból nem lehet várat építeni. normális böngészőt kell használni, mint például az FF/Opera vagy akár Chrome..
közvetlenül böngészőn keresztül sztem esélytelen vírus bekapása telón, maximum valami exploit formában valósulhatna meg, hogy például képnek álcázza magát egy program, amit kérdés nélkül meg is nyit a böngésző, aztán valahogy mégis programként kezelné a telefon, de kérdés nélkül sztem még akkor sem tudna felkúszni.

(#7) Prof01


Prof01
veterán

Ezért nem kell symbian-os teló... :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8) Karma válasza Prof01 (#7) üzenetére


Karma
félisten

Használj téglafont, annak nincsen semmilyen biztonsági rése... :U

“All nothings are not equal.”

(#9) Egzee válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


Egzee
őstag

jaja! mikor még 6600-ám volt buszon valaki küldött egy "játékot". Persze nem tudtam mi az, valami űrhajósnak ígérkezett... felraktam, nem ment töröltem... egyszer csak spanommal kajáltam mikor mondja, hogy ne küldözgessek már neki semmit! Mondom miva'??? Elkezdi folyton küldözgetsz vmit... Nah mondom jó kis vírust kaptam... Full bele kellett túrnom a telóba fájlkezelővel, hogy töröljem... :S

(#10) L4R$()n


L4R$()n
tag

Hmmm ... mivel nekem symbianos telóm van, ezért fölrakom a kaspersky-t habár Indonézia messzire van, de jobb megelőzni. :B

[ Szerkesztve ]

(#11) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Az tény, hogy a mobilvírusoké a jövő, de ez a cikk inkább egy elkúrt reklámnak tűnik :DDD

A bluetooth-kikapccsal egyetértek, hiszen valóban van lehetőség jóváhagyás (azaz a tulajdonos tudta) nélkül csatlakozni a Symbian telcsikre, ezt még akkor bizonyítottam egy kémprogrammal, amikor 6600-ám volt, pedig az nem ma volt... Azóta vannak programok, amik a háttérben valóban üzeneteket küldenek, többek között ilyen az is, amit anno én szedtem le valahonnan a netről, talán a jól ismert n****programok.hu-n most is fenn van...

A lényege annyi volt, hogy pl rárakod a barátnőd symbianos telcsijére (ezt nem lehetett felügyelet nélkül távtelepíteni), rögzíti a mobilállomások azonosítóját például az otthoni lakásban, és ha elhagyja a cellát azonnal elküld egy üzenetet a megadott számra, az újonnan regisztrált mobilállomás adataival. Vagyis nyomkövető cucc. A fenti barátnős téma volt a leírásban is a példa, azért hoztam fel én is ezt, féltékeny partnereknek ideális... persze a részletes számlán rögtön bebukik az ember...

Mivel a saját szememmel láttam ezt működni, már tudom hogy semmi sem lehetetlen... Mindenesetre inkább választanám az óvatos kékfogazást, letöltést és telepítést, mint a kasperskyt, ami hajlandó belassítani vagy megfagyasztani a telefonokat. Az én első KAV-om volt olyan kedves, és úgy feltelepedett az ex-6680-asomra, hogy soha többet nem tudtam leszedni teljesen. A mostani telefonomon is inkább frissítek egy szoftvert, minthogy KAV-ot tegyek rá...

(#12) Prof01 válasza Karma (#8) üzenetére


Prof01
veterán

Hmm..köszi, de nem. :U
Egyszerűen nem veszek Nokiát.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#13) joey04 válasza Prof01 (#12) üzenetére


joey04
titán

Az elején azt írtad nem kell symbianos teló. most meg hogy nem kell Nokia.Remélem a 2 dolog nálad nem függ össze.
ha minden szarra rányomsz amit ismeretlenül kapsz BT-n akkor megértelek és meg is érdemled.de a logikádat követve, hogy mersz "kijönni" a netre, holott itt már hamarabb bekaphatsz valamit, még linux alatt is, ha úgy állsz a dologhoz mint a bt esetében...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Karma válasza joey04 (#13) üzenetére


Karma
félisten

Ízlések és pofonok. Én se veszek többet se Nokiát, se más Symbianos telefont :U

“All nothings are not equal.”

(#15) joey04 válasza Karma (#14) üzenetére


joey04
titán

Az rendben de ő azt írta, hogy na ezért nem kell smybianos teló meg nokia.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Na itt bizonyosodik be hogy egy komoly üzleti model zárt operációs rendszerü kell hogy legyen, és nem nyilt operációs rendszerü mint a Symbian, a Winmo vagy akár az Android. Ezért nem kell egyik sem nekem, még ha ingyen adnák hozzá a virusirtókat még akkor sem, egy mobilban aksi szempontból nagy luxus ilyen programokat futtatni

Cseberből vederbe

(#17) Karma válasza LEFTHORSE1 (#16) üzenetére


Karma
félisten

Csak azt nem értem, ez hogy függ össze? :F
Nem kötelező semmit se telepítened a telefonodra.

Attól a (számodra) ideális helyzettől, hogy egy feature phone üzleti-orientált szolgáltatásokat nyújtson, elég messze vagyunk. A Nokia 6310 már nem játszik.

“All nothings are not equal.”

(#18) asadasad22 válasza LEFTHORSE1 (#16) üzenetére


asadasad22
őstag

egy zárt oprendszerű teló elvből nem is lehet komoly üzleti modell.

(#19) KrAt


KrAt
veterán

Ismerősömnek volt olyan, hogy MMS-eket küldözgetett.. 14 rugó kb ugrott a telóról.. Ő egy játék mellett telepítette fel véletlen.. :(

(#20) LonGleY


LonGleY
veterán

Na, a Kaspersky mobilokra is elkezdte a vírusok írását.... Remek.

(#21) joey04 válasza LEFTHORSE1 (#16) üzenetére


joey04
titán

Jah mert egy komoly üzletember minden BT-n bejövő fájlra ész nélkül rányom, hogy telepít ugye? Remélem érzed hogy nem csak itt, de világszinten is egyedül vagy a véleményeddel.Ekkora hülyeséget...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) LEFTHORSE1 válasza joey04 (#21) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Adatvédelmi szempontból jobb a zárt op. rendszer, ha valakinek tényleg akkora az érdeke hogy megszerezze a számára szükséges adatokat akkor igenis nagyon jól megszervezhető hogy elfogadja és telepitődjön észrevétlenül a virus. Pl. a PC-men a Windows-ot virusirtó nélkül használtam, soha semit nem telepitettem tudtommal és mégis most karácsonyra 283 virus települt, pedig csak neteztem ahol rövid videókat töltöttem le

Cseberből vederbe

(#23) Karma válasza LEFTHORSE1 (#22) üzenetére


Karma
félisten

283 vírus... Ezt hogy számoltad össze? A Downadupot leszámítva nincs vírus már vagy 5 éve legalább Windows-on.

Gondolom frissítéseket se telepítettél, és vakon neteztél IE-vel. A legtöbb dolog józan ésszel kivédhető.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24) joey04 válasza LEFTHORSE1 (#22) üzenetére


joey04
titán

ez a te hülyeséged lehet,
normális használat mellett kizárt. 283 juj

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) asadasad22 válasza LEFTHORSE1 (#22) üzenetére


asadasad22
őstag

mint ahogy le lett már írva párszor: s60-ra észrevétlenül NEM TUD TELEPÜLNI vírus.
a pc-del meg amit műveltél, nagy taps jár, hozzáértés hiánya+internet explorer kombó valóban csodákra képes.

(#26) #72042496 válasza Prof01 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már én sem. Egyre több a lehetséges szopás ezekkel az okostelefonokkal. Amúgy a téglafont jobban szerettem, mint pl. az N95 8GB-ot. Előbbi keveset tudott, de elvárható minőségben, utóbbi meg sokat, de normálisan szinte semmit sem. Mindegy.

Egyébként ez hogyan működik, milyen számláról, hogyan utalgat pénzt? Előfizetéses csomag esetén is okozhat kárt, vagy csak kártyásnál?

asadasad22:

Ha valaki mindent leokéz, akkor teljesen mindegy, milyen böngészőt használ.

[ Szerkesztve ]

(#27) Karma válasza #72042496 (#26) üzenetére


Karma
félisten

Nem véletlen, hogy csak Oroszországban és Indonéziában volt ilyen. A szöveg szerint (ami továbbra is bulvár :() átutalási megbízást küld el SMS-ben, erre meg ismereteim szerint Magyarországon, de Európa európai oldalán sincs lehetőség. Az egész hír egy nagy reklám/népriogatás.

Komolyan, mi a fenét képzelt, aki ezt kitalálta? :W

“All nothings are not equal.”

(#28) joey04 válasza #72042496 (#26) üzenetére


joey04
titán

te is és Prof01 is csalódtatok a Nokiában ok. de miért kell ezt minden okostelefonra ráhúzni?? vegyél mást, akár más márka symbian alapú modelljét, akár más rendszert ha ez nem jött be. Nem tudom mi az, hogy egyre több gond van vele... éppen ellenkezőleg, egyre kevésbé lehet pl a sebességen észrevenni, hogy nem hagyományos teló. Ha nem akarod/tudod kihasználni a tudását az rendben de akkor sem korrekt azt írni, hogy egyre több baj van vele. Főleg a vírus mizéria. Tudom, hogy ezt nem te írtad, de hogy lehet ilyenre gondolni, hogy rendes hétköznapi használat során csak úgy magától bekapsz egy vírust? Ha egy ismeretlen fájlt fogadsz BT-n úgy hogy nem tudod mi az, és többszöri kérdés ellenére is mindig OK-t nyomsz, akkor meg is érdemled.

Mondjuk aki annyira nincs észnél hogy 283 vírust szop be az tényleg ne vegyen ilyet mert az simán rányom tényleg az ismeretlen alkalmazások telepítésére is...
Mondjuk ebből leszűrni, hogy nem való üzletembereknek... abból lett gazdag hogy több esze van, és nem fogad el minden baromságot látatlanban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) #72042496 válasza joey04 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mert egy kutya az összes. Minél inkább hasonlítanak a PC-re (ebbe az irányba haladnak), annál több probléma lehet velük. A programok kompatibilitását figyelni kell, melyik milyen verzión, rendszeren megy, hosszabb távon hogyan viselkednek, megbízhatóan, elvárásoknak megfelelően működnek-e. Nem kevés időt tékozoltam erre, kielégítő eredmény nélkül. Ill. egy további példa: mi az, hogy legjobb esetben is hetente újra kell indítani a telefont, mert kifagy? Persze mindezt a már "kiforrott, betonstabil" szoftverrel. A vírust hagyjuk, attól nem tartanék, csak a hír hatására buggyantak ezek ki belőlem.

Még mielőtt valaki a PC-vel jön, azt is kegyetlenül utálom, csak rá vagyok utalva. Na leültem, különben is magánvélemény volt. :)

Karma: Értem, köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#30) joey04 válasza #72042496 (#29) üzenetére


joey04
titán

a sima telefonok is fagynak. K800 is fagyott pl nem is kicsit, talán még többet is mint a wm alapú Diamond. N82 meg az első szoftverrel zenehallgatásnál fagyott azóta se...Programok... pont amit írtam, nem kell minden szart telepítgetni, érdekes én soha nem futottam ilyen problémába...se pc-n se telón.

ha ennyi időt öltél bele eredmény nélkül akkor nem neked való, de az állítás továbbra sem állja meg a helyét, nincs velük egyre több gond, éppen ellenkezőleg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) LEFTHORSE1 válasza Karma (#23) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Nem számoltam, mikor már tényleg bedöglött fel tettük a Bit Defendert az ki listázta azóta volt optimizálva validálva és nem rég jött vagy 4 db Windows frisités, a frisitések előtt a Bit Defender csak amugy dolgozott ha sex oldalakon voltam, pedig oda nem programokat telepitgetni jártam hanem képnézegetni, néha flash video, és a virusok csak ugy jöttek, virus irtóm meg derekasan helytállt

Cseberből vederbe

(#32) #72042496 válasza joey04 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

10 éve használok mobiltelefont, az összes közül csak a két Symbian alapút láttam megfagyni (E50 és N95 8GB), de azokat elég gyakran. SE-m azonban sosem volt, a modelljeik finoman szólva sem tartoznak a kedvenceim közé.

A programok kiismerését valahol el kell kezdeni. PC-n is csak így indult a dolog, nem minden válik be. A cserélhető szoftver is olyan, hogy előfordulhat, az új mégsem olyan jó... S el is ment egy fél óra a próbálkozásra, a nagy semmire. Ennek ellenére nem írtam azt, hogy egyre több velük a gond, csak olyasmit - direkt fogalmaztam óvatosan -, hogy egyre több mindenbe futhat bele az ember az okostelefonokat illetően. Főleg, ha kezdő felhasználó, s nem akarja a fél életét ezeknek szentelni. Ebben talán Te is egyetértesz. Abban igazad van, hogy az okostelefon nem nekem való, csak nagy árat fizettem azért, hogy rájöjjek.

S ezért fújok a Nokiára. A szoftveres része nem igazán érdekelt, csak próbálkoztam vele, ha már megvolt a lehetőség. A fentieket tapasztaltam. Magára a vasra viszont szükségem lett volna - masszivitásra és a csak okostelefonokban elérhető szolgáltatásokra. Ezek, pontosabban ezeknek a defektje okozott nagy csalódást.

[ Szerkesztve ]

(#33) joey04 válasza #72042496 (#32) üzenetére


joey04
titán

hogy egyre több mindenbe futhat bele az ember az okostelefonokat illetően. Főleg, ha kezdő felhasználó, s nem akarja a fél életét ezeknek szentelni
akkor nem kell semmit telepítgetni, azt így is tudja, sőt még többet is mint egy mezei telefon.aztán ha érdekli a dolog akkor belemerülhet

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) #72042496 válasza joey04 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tudás minőségével nem voltam megelégedve, erre akartam rávilágítani a végén. De ez már nagyon off, írtam egy privátot a részletekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.