Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

Ú hát ezt rossz volt olvasni :( elég szomorú hogy vannak ilyen lopós senkiházi emberek :(((
ahelyett hogy dolgoznának másokat zsebelnek ki és úgy hogy nem tudják hogy a másik embernek mit okoznak, gondolkodás nélkül cselekednek.. :W

(#2) y05 válasza westcoastog (#1) üzenetére


y05
csendes tag

Az ilyet fel kellene akasztani. :(((

(#3) Chosen


Chosen
addikt

Ma ezt a titkos pénztárcát valaki egy kis megtaszítással, elnézést kéréssel felszámolta.

Ezt nem értem , hogyan , hol , mikor :F

(#4) PHM válasza Chosen (#3) üzenetére


PHM
addikt

Buszon-villamoson-metrón, akárhol.
A tettes meglök, és közben észrevétlenül megkönnyíti a zsebed.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5) Omega81 válasza Chosen (#3) üzenetére


Omega81
senior tag

Sziasztok!

A piacon. Ismerem a szabályokat, mégis, most nem tartottam be, könnyelmű voltam 5 percre.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#6) Omega81 válasza Omega81 (#5) üzenetére


Omega81
senior tag

Nem szeretem 'kiadni' magam, ezért nagyon keveset írtam eddig is, meg nem is akarnék.
Jelenleg az van, hogy nagymamám szemműtéteinek vége. A kocsimra fel lett véve 250E személyi kölcsön, ami most egy év után, kb. 80 ezer törlesztést befizetve majdnem 300E.
Nagyanyám közel 80 éves, nagyon szenvedett a hályogjától. Egyik, ha nem a legjobb modern eljárást fizettem azért, hogy visszanyerje látását. Sikeres volt mind a két műtét. Az egyiket úgy időzítettem, hogy Karácsony előtt bevigyem, és az Ünnepre s két ünnep között itthon legyen. A másik most volt múlt héten. Eleve melóhelyen is gázos a távollét, de megoldottam, a benzin is nehéz, sok gurigázás, azt is. Anyum ma ment dolgozni, egy hónapot volt itthon táppénzen, de ők vannak már csak nekem ketten. A speciális kezeléseket kifizettem. Nem járok diszkóba, nyaralni, az ég egy adta világon sehova. Mit csináljak? Mit adjak el?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#7) lúzer válasza Omega81 (#6) üzenetére


lúzer
veterán

ez nagyon sajnálatos :(

viszont:
hidd el, nem kötözködésképp de miért viszed magaddal a vagyonod?
főleg hogy nem vásárolni akartál épp egy nagy értékű dolgot.
elég könnyelmű dolog, főleg a "vésztartalékkal" mászkálni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8) Omega81 válasza lúzer (#7) üzenetére


Omega81
senior tag

Priv...

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#10) lúzer válasza Omega81 (#8) üzenetére


lúzer
veterán

És nincs olyan barát, ismerős, rokon aki tud kölcsönadni, mert ha jól értem jó két hét van fizuig, addig legalább annyit hogy kajára fussa.
Vagy nem is akarsz, mert megborulsz a részletekkel, vagy egyéb okból?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11) naot válasza Omega81 (#6) üzenetére


naot
tag

Bútort.

(#12) lúzer válasza naot (#11) üzenetére


lúzer
veterán

ezt most vicces benyögésnek szántad? :F

max. valamit zálogba, rövid távra nem drága
eladni nem szabad főleg hirtelen felindulásból, csak buksz rajta

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13) tiv83us


tiv83us
veterán

Nagyom sajnalom, de hadd tegyek fel egy kerdest azert.
Nekem is van egy titkos "penztarcam", ahova penzt rakok, neha csurran-cseppen ra egy kis extra.
Egy kis plasztik kartyan tartom es semmibe nem kerul. Ha ellopjak, 2 perc mulva le van tiltva, 10 napon belul jon az uj plasztik postan. Vasarolni csak is alairassal/pin koddal/fenykepes igazolvannyal lehet rola.

Egyebkent az utcara /bar a kozbiztonsag egesz jo nappal/ soha nem megyek ki keszpenzzel, esetleg 10-20 dollarral, hogyha betevedek egy sorre, akkor legyen mivel borravalot adnom a csaposnak, merthat azt ugye azt csak keszpenzzel illik. Meg ugye sose' lehessen tudni.

De egy titkos penztarcat miert kell az utcara kivinni ilyen formaban? :(

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#14) Omega81 válasza lúzer (#10) üzenetére


Omega81
senior tag

Így van, nem tudok kölcsön semennyit. A fizetnivalók ki voltak számolva, és egy része ebből lett volna fizetve. Ha kölcsönkérek, akkor a jövő hónapban lenne gondom, nem tudok min szorítani, csak ha eladnék valamit. Mondjuk van is eladó dolgom, ami a kajára elég volna, fent van itt a fórumon is.
Semmit nem tudok, beszorultam.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#15) Omega81 válasza naot (#11) üzenetére


Omega81
senior tag

Pff, ami bútorok itt vannak, fizetni kéne a zálogháznak, hogy elvigyék.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#16) Omega81 válasza tiv83us (#13) üzenetére


Omega81
senior tag

Privi.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#17) Thunderzolee

:(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) Vassili


Vassili
tag

Én is zaciba vittem pár ékszert, mert meg szorultam az albival, és most várom a diákhitelt márciusban.... :( De az én gondom a tiédhez képest semmi! Nagyon sajnállak, és megértem a problémád (szar ha nincs), de sajnálattal nem mész semmire!

[ Szerkesztve ]

(#19) Morden24 válasza tiv83us (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nagyon igazad lenne, ha Magyarországon mindent és mindenhol meg tudnál oldani bankkártyával (ha így lenne, én lennék a legboldogabb; Londonban a sikátori pizzázóban is lerántották a kártyámat, itthon nagyobb boltokban is hajítanak vele, étteremben esély nincsen). Titokpénztárcával (amiből nem akarsz költeni) persze nem kell mászkálni, de muszáj a készpénz - főleg, hogy még egy nagyobb városban vagy akár Bp-n is lejárod a lábad, mire találsz egy ATM-et.

Omega81: Ilyenkor jön jól néhány ismerős és kevéske "mellékes" meló. Idegen nyelvű fordítás, költöztetés, esetleg (még ha hülyén is hangzik) hólapátolás, apró segítségek aprópénzért. Persze kérdés, hogy mennyivel csúszol, nyilván ezekből nem fizetsz ki rezsit, legalábbis valószínűtlen, de kajára elég lehet.
Egyébként sajnálom a szitut, tőlem (az általános figyelmetlenségem és nemtörődömségem ellenére) életemben egyszer loptak zsebesek (farzsebből 5000-es a 7-es buszon, szóval klasszikus eset), de az sem volt egy élmény.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20) bolondember válasza tiv83us (#13) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az a gond, h itthon nem kimondottan kedvezményesek az ilyen plasztiklapok - és még mindig nem lehet elég helyen fizetni velük.. :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21) Carpio válasza tiv83us (#13) üzenetére


Carpio
tag

Amikor Argentína közeli helyzet van, akkor az ember fia nem szivesen bízza az utolsó tartalékait a bankra.
Vagy mondhatnám Ukrajnát is, ahol ez mára már valósággá vált :(

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#22) Ulkesh válasza Omega81 (#6) üzenetére


Ulkesh
őstag

Tudom, hogy nem vigasztal, de ezt a történetet én is végig jártam. Azóta nem hordok magamnál több készpénzt, mint amire a nap folyamán szükségem van. Megtakarított pénz bankban, lekötve és csak akkor töröm fel, amikor szükség van rá, számlákat átutalással fizetem, hogy ne keljen nagyobb összeggel Postán ácsorogni (engem ott könnyítettek meg, képzelheted, milyen döbbenet volt, mikor a csekkek leadása után a tárcámnak csak a hűlt helyét találtam).

-----

"Amikor Argentína közeli helyzet van, akkor az ember fia nem szivesen bízza az utolsó tartalékait a bankra."

Ha az OTP bedől, akkor úgy is mindegy, hogy hol van a pénzed :(

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#23) NoLF válasza Morden24 (#19) üzenetére


NoLF
addikt

nem tudom te az ország melyik részén élsz, de én még egy étteremben sem szembesültem itthon azzal, hogy ne tudtam volna kártyával fizetni...

részvétem a szerencsétlenül járt fórumtársnak... én indokolatlanul sosem tartok magamnáél 10ezer forintnál több készpénzt, a kártyám pedig mindig velem van. a megtakarításaimat azonnal lekötöm a bankban, ha máshonnan jön lé, azt is azonnal rakom a bankba. onnan nem lehet ellopni...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24) ollie válasza Omega81 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Könyörgöm, miért vettél fel személyi kölcsönt?! Inkább ne legyen kocsim/lakásom, de nem veszek fel kölcsönt ha ezzel azt érem el, hogy nem tudok havonta valamennyi pénzt megspórolni (vagyis nullára vagy mínuszba jövök ki hó végén). Rengetegen beleestek ebbe a hibába, aztán most szívnak. Nagyot.

Nagy igazság van ebben a mondásban: addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

Ui: ne értsd félre, nagyon sajnálom ami történt, én is utálom az ilyen élősködőket, mint aki megfosztott a pénztárcádtól.

***

(#25) Omega81 válasza ollie (#24) üzenetére


Omega81
senior tag

Amikor felvettem, akkor még tudtam. Szó nem volt róla, hogy jön ez a gazdasági válság és majdnem dupláját kell fizetnem...

Köszi az együttérzést mindenkinek. :R

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#26) Rossi válasza Omega81 (#25) üzenetére


Rossi
addikt

Volt menyasszonnyal vettünk autót, mert de jó lesz. Aztán otthagytam, a kocsi maradt nálam, még 5 év vissza van, a részlet a duplája, tehát nekem 4x annyiba kerül mint eddig. Kellett ez így 23 évesen...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#27) naot válasza Rossi (#26) üzenetére


naot
tag

Luxus cikkre hitel felvenni még válságmentes időkben is rossz döntés. Egyedül akkor érdemes, ha fejlesztésre, vagy megtérülő befektetésre költöd.

(#28) Omega81


Omega81
senior tag

Spec én is autóra vettem fel, de autó nélkül nem tudnánk létezni, muszáj egy a családba, gyalog és busszal bejárhatatlan reális időn belül a távolság a két hely között, ahol családfő vagyok (itthon és otthon - ld. korábbi bejegyzéseim).

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#29) Omega81


Omega81
senior tag

Hála istennek, egy régi NET-es ismerősöm jelentkezett az eladó routeremért, így megoldódik legalább a kaja- és gyógyszerkérdés! :C :R

Szerk.: jópár segítőkész Ember megkeresett privátban, nevek nélkül köszönöm szépen, hogy önzetlenül kisegítettetek volna! Nem felejtem el. :R

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#30) EGOKA válasza Omega81 (#6) üzenetére


EGOKA
tag

Erre lenne egy ötlete, de azt inkább ne.

Viszont remélem, h az a senkiházi gyógyszerre és orvosra fogja költeni azt a pénzt! :((

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#31) adalbert1


adalbert1
veterán

Sajnálatos story... :(
Az ilyen férgeknek meg le kellene vágni a karját. :(((

(#32) Vakegérke válasza adalbert1 (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szent László törvényének egyik tétele:
Ki tyúktojásnál nagyobbat lop, keze levágassék!
A nagyobb érthető értékesebbnek is.

Sajnálom a károsultat, azonban mondanék valamit.
Hogy lehet olyan balga valaki, hogy vésztartalékát olyan zsebben tartja, amely kikutatható?

Arra befizetnék, méghozzá szó szerint, hogy engem meglopnak. Legyen a tét annyi, amennyi a zsebemben van. Lehet kísérletezni.
Apró abban a zsebben, amelyben állandóan ott a kezem. Egy kéz elég kapaszkodni a járműveken, így óvón tartom a másikat fémpénzeimen.
Pulóver alatt zsebes ing, annak zsebében a húzós lóvé. Na, ezt vegye ki úgy valaki, hogy nem veszem észre.
Vásárolok, fizetni kell, zippzár a dzsekin le, pulcsi alatt turkálok, fizetek. Pár pillanat késedelem, viszont biztonság.

Ki tyúktojásnál nagyobbat lop, keze levágassék!
Részemről egyetértek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Szomorú történet. De fel a fejjel, lehetne rosszabb is. Én mindig ezzel nyugtatom magam.

Üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#34) KillHates


KillHates
nagyúr

Én mint állás nélküli Út- és Hídépítő mérnök, reggeltől délutánig gépeket tartok karban, délután megyek takarítani a hímzőüzembe, estétől éjjelig gyereket pesztrálok, hogy anya tudjon pihenni, mert egész nap szoptatott, takarított, mosott, pelenkázott ,hallgatta a bömbölést és hajnalban neki kezdődik a menet.

Aztán ha megjön a jó idő, akkor mehetek az építkezésre is dolgozni (burkolni, festeni, vakolni)
És mindezt 40 évesen... Persze árulom a kocsim, hogy legyen egy kis tartalékunk, ha valami baj beüt.

Bocs, hogy a magam nyomoráról írtam, de hidd el nem lehet eleget dolgozni és vígasztaljon, hogy minden szarnál van nagyobb szar.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35) Wyll


Wyll
őstag

sziasztok
egyre több helyről hallani a pénzügyi intelligencia kifejezést, pénzügyi tanácsadók keresik meg az embert, én is most kezdek könyvet olvasni a témával kapcsolatban, tájékozódni.
Két dolgot szeretnék kiemelni ezzel kapcsolatban, amit eddig hallottam, és jó gondolatnak tartom:

1. A meggazdagodás titka 5 szóban (amilyen banális, olyan jó):
Költs kevesebbet, mint amennyit keresel!
(nem reklám akar lenni, semmilyen érdekem nem fűződik hozzá, de talán ehhez jár némi komment, ezt én itt olvastam)

2. Akinek nincs semmilyen megtakarítása, az vagy rendkívül szegény, vagy az összes jövedelméből származtatható életszínvonal feletti színvonalon él.

Gyorsan mondom, senkit nem akarok megbántani, és maximálisan tisztelem a becsületes, többnyire a belüket is kidolgozó és nehéz körülmények között élő embereket. Arra szeretném csak felhívni a figyelmet, hogy az élet kegyetlen, magától senkié sem fog megjavulni (hacsak nem oltári szerencsés). Ebből az is következik, hogy ha magunk nem vesszük a kezünkbe a dolgok irányítását, ha nem tűzünk ki célokat magunknak, amiket elkezdhetünk megvalósítani, akkor azokat soha nem is fogjuk elérni, és csak sodródni fogunk az árral.
Nagyon tetszik nekem a következő megfogalmazás:
Azt mondhatjuk: "Majdcsak lesz valahogy" (=Nem lesz sehogy.)

A konkrét esethez: hibáztál, tanultál belőle. A hiba a legjobb tanítómester, az okos emberek félnek a könnyű sikertől, mert az nem jó mester. Előbb eleget kell hibáznunk, hogy kellően bölccsé váljunk.
De a tény, hogy tudtál félretenni, a fentiek tükrében már bíztató. Javaslom (mindenkinek) továbbfejleszteni a pénzügyi módszert, amit alkalmaz(ol). Pl titkos pénztárca helyett (ahol a pénz folyamatosan veszít az értékéből) olyan helyen tartani a pénzt, ahol több lesz belőle, nem kevesebb (nem a folyószámlára gondolok, ott se nagyon lehet elérni infláció feletti hozamot). A befektetés szó nagyon ijesztő lehet, de valami azt súgja, előbb vagy utóbb meg kell barátkoznunk vele.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#36) KillHates válasza Wyll (#35) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Költs kevesebbet, mint amennyit keresel!" Akkor most csapjam falhoz az egy hónapos kislányom? :U Utána biztosan kevesebbet költenék, mert a börtönben ingyen van a koszt...
Félretéve a morbid demagóg dumát; néha a körülmények alakulnak úgy, hogy az ember terveit keresztülhúzzák az események. (elvesztett pénztárca, megszűnt állás, nem fizető cégek, egy brutális gázszámla és még kismillió egyéb) Természetesen mindig tartalékolni kell ebben a világban, ezekben a gazdasági időkben. És csak rosszabb jön az elkövetkező években!
Szerintem a keress többet, mint amennyit költened kell! Mondat jobb megoldás a gazdagodásra a mostani gazdasági helyzetben. Vagy a Legyél politikus, sem rossz ;] de a lottó ötös sanszosabb :D
A befektetésekről annyit, hogy a barátom 15 éves ING-s megtakarítása (2.5 M Ft) decemberben sitty-sutty elúszott (maradt 230 ezer Forintja), mert anno még a National Netherland-os sunyi befektetési tanácsadó rábeszélte a 17 éves villanyszerelő srácot valami szar befektetésre és a barátom meg megbízott benne, nem járt utána, miért is tette volna?. (akkor végezte el a szakmunkást, tehát nem volt egy pénzügyi zseni)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37) Omega81 válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Omega81
senior tag

:K

Amúgy azért, mert akkor vettem ki a pénzt, és a kocsiba menet ugrottam be a csarnokba... figyelmetlen voltam.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#38) degu válasza Omega81 (#37) üzenetére


degu
senior tag

*Szerintem a keress többet, mint amennyit költened kell!*

Ez a premissza nem mukodik! :(
Helyesebb ugy fogalmazni...akarmilyen sz*rul keresel,probalj meg kevesebbet kolteni! :R
Es ha ugy erzed,hogy nyomorogsz,akkor gondolj az etiopokra,vagy a hajlektalanokra! :O
/En speciel atallok a lelekvandorlas teoriara,ami szerint ez csak az egyik a megelt,es a majdan megelt eleteim kozul!...Hat nem klassz?...Ime az igazi perspektiva! :R /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#39) Darth_Revan válasza EGOKA (#30) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hogyne...fogadok még aznap este elitta a haverjaival a felét, a másik felét meg eljátékgépezte. :(((

(#40) Omega81 válasza Darth_Revan (#39) üzenetére


Omega81
senior tag

Lehet nekem kellett volna ezt tennem. :B

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#41) Omega81 válasza degu (#38) üzenetére


Omega81
senior tag

Az a helyzet, hogy ezt a magashegyi bölcs tanácsot nem én írtam. :DDD
Nyilván ha nem kerestem volna többet, vagy nem költöttem volna kevesebbet, akkor nem lett volna a titkos buksza, amit ellopnak. :R Illetve mivel meglökött, ez már rablásnak minősül.

"Ha úgy érzed..." kezdetű mondatra, az ember mindig előre néz, feljebb, próbál többet, szebben, jobban. Ez viszi előre az emberiséget. Őszintén szólva jobbat tenni nem tudva, lesz@rom az etiópokat, mert nem rajtam múlik az ő sorsuk. Iskolában mindig az volt a duma, ne dobd ki a kenyérhéjat, abban van a vitamin. Meg hogy, sokan még ezt is megennék, Etiópiában... blabla. Nem a kis kenyérhéjakon múlik, itt az emberek fejében példamutatással lehetne rendet tenni. Úgy, hogy a világot érdekcsoportok irányítják, akiknek kedvezményezettjei magasról tesznek mindenre, csak a saját érdeküket, jólétüket nézik és számolatlanul gyűjtik a pénzt, na úgy itt soha nem változik semmi.
/Gondoltam, beiratkozok egy reinkarnációs tanfolyamra... de aztán eszembe jutott, hogy már előző életemben sem hittem benne! :DDD /

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#42) degu válasza Omega81 (#41) üzenetére


degu
senior tag

Ne haragudj,ha Neked cimeztem a valaszt,arra,amit nem Te irtal. :R
/Nagy a kavar az infosztradan! :D /
Egyebkent teljesen egyetertek a fejtegeteseddel! :C Amit mindenki figyelmen kivul hagy,
hogy a fejekben van a hiba! Es amig ott nem lesz rend,addig ilyen marad a vilag! Vagy ahogy Murphy mondta: ...mosolyogj! A holnap meg rosszabb lesz!...
En rovidebben fogalmaztam meg a konkluziot...
Nem a Skynet ebredt ontudatra,hanem a penz!
Ontudatra ebredt,es uralma ala hajtotta az embereket! A szolgabol,eszkozbol,konyortelen
Terminator lett! Es mint a penesz...kezdi ellepni a bankok panceltermeit,es tonkretesz mindent,ami szep,es emberi... :(

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#43) Omega81


Omega81
senior tag

:K

értékelt üzletek: 42+ 0-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.