Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

20 óra kijelzőidő már nem lenne rossz telefonoknál sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) darvinya


darvinya
titán

Nem rossz.
Főleg az eInk kijelző ami csak változtatáskor kér energiát, és ez a 20 óra is erre vonatkozik.

Viszont maga térkép részlet akár több napig mutathatja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3) smkb


smkb
őstag

gps meg pont nincs benne?? :)

(#4) SUPREME7 válasza smkb (#3) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bár itt nem említik de egyébként ...

klasszikus GPS mellett annak orosz változatával (GLONASS) valamint a csak Észak-Amerikában működő WAAS (Wide Area Augmentation System) rendszerrel is képes együttműködni, ráadásul kikapcsolt állapotból akár 3 méteres pontossággal képes bemérni helyzetünk röpke 30 másodperc alatt.

(#5) bteebi válasza SUPREME7 (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Ezt azért jó tudni. Jópofa szerkezet, színes e-Ink kijelzővel meg még jobb lehetne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) prolad


prolad
őstag

Jó lett,tud mindent,ami a túrázáshoz kell.

(#7) velizare


velizare
nagyúr

earl... hm...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) Binczet


Binczet
aktív tag

Hát erre találták ki a túragps-eket. És azokat még zsebre is lehet rakni, ráadásul elemekkel működnek.

(#9) Xaels


Xaels
félisten

Én gondolom csak, hogy túrázáshoz ez baromira felesleges? Meg úgy általában a high tech kütyük? Lehet, hogy konzervatív vagyok, de egy térkép, iránytű és fényképezőgép ami az esetleges élelmen és váltás ruhadarabokon kívül kell(esetleg okostelefon még belefér, de az ember ne azon lógjon egész nap max a korábban említett tárgyak kiváltására/pótlására használja akkor az is elmegy több napot).

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#10) virkir válasza prolad (#6) üzenetére


virkir
veterán

Már nem azért de ha én túrázni mennék akkor elsőnek egy jó kést vinnék, iránytűt, bőven vizet, tűzgyújtó eszközt meg némi elsősegély felszerelést. Ez az alap.
Namost ezekből legfeljebb az iránytű lehet benne de arra meg inkább nem hagyatkoznék.
Vágni nem lehet vele mert vastag, tüzet nem tudsz gyújtani vele mert a műanyagot dörzsölheted legfeljebb elkopik de szikrázni nem fog, max ha beütöd a buksidat a puklit lenyomni jó.
Esetleg még a támadó vérnyulat lehet leütni vele.

Xaels
Nem csak szerinted.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#11) mantae


mantae
csendes tag

Lesz ma mobilarenaTV? Már régen volt :((

(#12) bacsko42


bacsko42
tag

Igen csak szép darab :C

,,It does not matter how slowly you go as long as you do not stop."

(#13) kazmerr


kazmerr
aktív tag

"Earl is GPS, GLONASS (Russian GPS) and WAAS (land-based, Wide Area Augmentation System) compatible. "

(#14) Yokayee


Yokayee
tag

Kültéren sokat számít az olvashatóság, ez jó, de amúgy inkább hátrány az eInk.
Egy 6000mAh-s külső akksi simán hozzásegít egy tabletet vagy egy okostelefont a 20 órás üzemidőhöz, korlátozott képességek nélkül.

"hátoldali napelemek 5 óra alatt nagyrészt fel tudják tölteni az akkumulátort" - ez 60% vagy 100%?

(#15) pepe091 válasza mantae (#11) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pénteken már elég rég nincs, viszont ezen a héten volt hétfőn és szerdán is, így nem volt túl régen... :U

(#16) bacsko42 válasza Xaels (#9) üzenetére


bacsko42
tag

Valamennyire igazad van, de mondjuk ha éppen úgy van azért jó ez, ha van egy gps a kéznél. :C

,,It does not matter how slowly you go as long as you do not stop."

(#17) satz18


satz18
őstag

Ötletes szerkezet, de:egyrészt drága, másrészt pedig, ha már úgy is napelemes, akkor az e-inkre nincs is szükség. Van kindlem, olvasásra kiváló, de tabletként katasztrófa. Szinte semmire nem használható, még a böngészés is egy kín szenvedés. Nem is használom rá.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#18) Uzi74 válasza satz18 (#17) üzenetére


Uzi74
senior tag

Az e-ink főleg nem az energiatakarékosság, hanem a napon láthatóság miatt került bele szerintem.
Ennek az e-ink képernyőnek a frissétési idejére lennék kíváncsi, olvasóknál az a nagyon lassú. Nem tudom mi történt a PixelQI képernyőkkel, azt hittem majd azok fognak elterjedni a napon is használni kívánt tabletekben.
(Kindle nem volt érintőképernyős, nyomi processzor és 0 RAM, experimental browser is betesz a használhatóságnak)

(#19) Xaels válasza bacsko42 (#16) üzenetére


Xaels
félisten

Akkor sem egy 6"-es 300grammos vackot fogok eltenni vész esetére.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) satz18 válasza Uzi74 (#18) üzenetére


satz18
őstag

Nem hiszem, hogy az IPS panel annyival többet fogyasztana a sima TFT-től, hogy azt már napelemmel ne lehetne tölteni. Az árba az is bele fért volna.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#21) Ati1979 válasza satz18 (#17) üzenetére


Ati1979
veterán

Pont azt akartam kérdezni, mennyire lehet egy ilyet internetezésre használni. Eddig egy e-ink tablet sem jelent meg tudomásom szerintem és ez gondolom nem véletlen.

Amúgy ha fejlődne egy kicsit a technológia szívesen megnéznék egy ilyen tabletet. Hosszú üzemidő + nem (alig) rontja a szemet. Szerintem ez is elég fontos szempont...

(#22) axioma


axioma
veterán

Ebook-os topikban volt nemregiben ez a [link]. Igaz, nincs benne gps, meg kulon kell a napelemes powerbank-et megvenni hozza, es nem JB, de cserebe sokkal olcsobb es plane elerheto...
Szerk. ja ez egy Nook Simple Touch ebook-olvaso, ami android alapu.

[ Szerkesztve ]

(#23) punky10


punky10
addikt

De jo, hogy mindenki ugy szeret turázni, hogy szombat reggel ledobja ruháit, felvesz egy medvebőr agyékkötőt, övébe tűz egy kést, tatyoba a kovát, és uzsgyi a természet... :D
Én kirándultam már ugy, hogy a teloval végig online voltam. Számomra ismeretlen növényekről kerestem infot, és mondtam el a családnak, közben nem kellet aggodnom, mert nem fenyegetet az eltévedés, és hogy kinn kell éjszakáznunk a nagy "magyar vadonban"... És ugy is jol éreztük magunkat. A modern technikát nem csak faszbukra és munkahelyi imélre lehet használni...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#24) dabadab válasza satz18 (#17) üzenetére


dabadab
titán

"másrészt pedig, ha már úgy is napelemes, akkor az e-inkre nincs is szükség"

De. Ez a vacak kis napelem elhanyagolhato teljesitmenyt produkal, messze nem ellensulyozza a hattervilagitas plusz fogyasztasat.

DRM is theft

(#25) bacsko42 válasza punky10 (#23) üzenetére


bacsko42
tag

Na ezen most nagyot nevettem :C :C

,,It does not matter how slowly you go as long as you do not stop."

(#26) Binczet válasza punky10 (#23) üzenetére


Binczet
aktív tag

Hát a Budai hegyeken kívül nem nagyon van olyan 'hegység', ahol folyamatosan online lehetsz. Néha még a sima erdőben is elmegy a térerő.

(#27) S-eye válasza velizare (#7) üzenetére


S-eye
senior tag

:C Egyik kedvencem.

(#28) Uzi74 válasza satz18 (#20) üzenetére


Uzi74
senior tag

IPS vs e-ink a tűző napon nem egy kategória. Talán ha 50000cd/m2 lenne az IPS háttérvilágítás fényereje.. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) dabadab válasza Binczet (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Hát erre találták ki a túragps-eket."

Ez gyakorlatilag az, csak nagyobb kijelzovel, ami azert nem hatrany, ha az ember rendesen akarja latni a terkepet.

"És azokat még zsebre is lehet rakni"

Hat, ize, egy Garmin 60CSx-em van, ahhoz azert megfelelo meretu zseb kell :)

DRM is theft

(#30) Gusztáv válasza dabadab (#29) üzenetére


Gusztáv
addikt

És tegyük hozzá, hogy a túra GPS-ek valami iszonyat árban kaphatók. Persze tudom, nyilván a kis darabszám nem tesz jót az előállítási árnak.

Laci

(#31) dabadab válasza Gusztáv (#30) üzenetére


dabadab
titán

Ja, igen, ez a tablet joval olcsobb, mint pl. a Garmin 62S.

DRM is theft

(#32) vimes válasza Xaels (#19) üzenetére


vimes
senior tag

+1 :K

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#33) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Jónak tűnik.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.