Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Nem sok eddig amit mutattak.

(#2) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Hát a nevének alapból van egy reklámértéke. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Remélem, nem egy újabb Dark Souls klón lesz.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) TESCO-Zsömle válasza L3zl13 (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sekiro-nál még az is csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) Kvelstadt válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Valszeg olyasmi lesz.
A ds-t lezárta de a stilust nemhiszem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6) saelin válasza Kvelstadt (#5) üzenetére


saelin
veterán

Egy Witcher szerű rpg-t megnéznék soulslike harcrendszerrel.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Én meg nagyon remélem hogy egy új Dark Souls féle sötét középkori RPG lesz ugri bugri csapkodással máris várom!

(#8) Šolaire válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Šolaire
veterán

Mivel ők a Dark Souls fejlesztői biztos hogy lesznek hasonlóságok. Sekiro se lett klón de ott a harcrendszer megosztó lett szerintem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#9) mike1334


mike1334
veterán

Na még egy játék, amibe nem tesznek nehézség választási lehetőséget....öööö.. miért is? Igazából ők se tudják, csak azt, hogy ha lenne benne, akkor felhúznák egyes játékosok az orrukat a semmire...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#10) Deck válasza mike1334 (#9) üzenetére


Deck
titán

Nagyon kevés souls játék van. Ez egy külön kategória tehát ha akarsz bele nehézségi szint állítást akkor ez nem a te játékod. Ne akard megváltoztatni ezt.

PS5

(#11) mike1334 válasza Deck (#10) üzenetére


mike1334
veterán

Én ezt elfogadnám, ha lenne legalább egy értelmes magyarázat arra, hogy miért rontaná el más játékát az, ha egyesek gyengébb fokozaton játszanának ugyanazzal a játékkal...ezzel az ő játékélményük nem változna. Én nem azt mondom, hogy ne legyen benne ilyen nehézség, hanem azt, hogy legyen benne más lehetőség is.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12) Šolaire válasza mike1334 (#9) üzenetére


Šolaire
veterán

Souls játékok nem nehezek. Nem kell bele nehézségi szint vagy easy mód. Úgy van megalkotva hogy te magadnak teszed nehézzé. Van rengeteg level 1 végigjátszás. Souls topikba is van jópár ember aki így tolja.

“Praise The Sun” \[T]/

(#13) mike1334 válasza Šolaire (#12) üzenetére


mike1334
veterán

De ha lenne benne nehézség állítás (egyszerű példa...nem egy ütést bírsz ki halál nélkül, hanem hármat...csak mondtam vmit), az elrontaná a te játékod?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#14) Deck válasza Šolaire (#12) üzenetére


Deck
titán

Pontosan. Nem nehezek csak megkell tanulni a szabályokat és játszani.

PS5

(#15) Šolaire válasza mike1334 (#13) üzenetére


Šolaire
veterán

Lehet benne karaktert fejleszteni. Pakolsz a hp-ra. Akkor több ütést kibírsz. A játék arról szól hogy a karakterrel a játékos is fejlődik. Van ezer játék amivel tolhatod a from játékok ilyenek. Mi ezért szeretjük. Szerencsére nem lesz easy mód.
[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#16) #20411392


#20411392
törölt tag

A végén ps4-xbox one -pc szerepel. Én ezzel a játékkal 60 fps mellett az új generáción szeretnék játszani.
Tehát remélem, hogy cross-gen lesz. Az is elég lesz, ha egy külön patch keretében csak a 60 fps-t kapjuk majd meg, de legyen, mert grr :D

(#17) Deck válasza #20411392 (#16) üzenetére


Deck
titán

A mostani konzol generáción ez tuti nem lesz 60 sajnos. Majd a következőn amire tuti jönni fog szerintem.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#18) mike1334 válasza Šolaire (#15) üzenetére


mike1334
veterán

Szóval nincs igazán oka, azon kívül, hogy a játék ilyen...mondjuk a játék olyan, amilyennek fejlesztik. És egy easy mód a "rendes" mellett nem ártana senkinek sem...
Millió játékba tesznek "just for the story" módot..a sekiro sztorija pl érdekelt volna, de teljesen más, ha játszol vele, mint mikor youtubeon nézel egy végigjátszást...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#19) #20411392 válasza mike1334 (#18) üzenetére


#20411392
törölt tag

Az igazi ok az, hogy ezeknek a játékoknak nincs story része. ÁCSI BÁCSI ez hazugság. Van nekik, de neked kell kikutatnod. Nem meséli el a játék.

A DS-eknek a játék által eléd tárt (ami tényleg csak annyi, hogy mész és amit látsz/hallasz a karakterektől rádragad) története összefoglalható 10 percben. Nem zanzásítva, hanem konkrétan 10 perc az egész. Persze ha utánaolvasol és elolvasol minden apró feljegyzést, akkor egy kerekebb dologgá válik, ami tök érdekes. Érdekli ez a játékosok 80%-át? Nem. Ők arra lusták sokszor, hogy pl a witcherben végighallgassák a párbeszédeket. A from software játékokért rajongók között is sokan vannak, akiket ez nem érdekel, hanem a játékmenetet akarják csak.

A sekiro története is 3 percnyi párbeszéd. Nincs értelme a játékot játszani csak a történet miatt. A világ "üres" történet-orientált szemmel nézve. Akit látsz, az meg akar ölni vagy pedig zagyvál neked dolgokat. Nincsenek izgalmas küldetések, semmi (szerk2: vannak küldetések, de ezeket átlag szemmel nézve a nem hardcore játékosok észre se vennék, sőt meg se tudnák csinálni, mert nincs a térképen jelölve a dolog :D). A sekirot sincs értelme a történetért játszani.

Tehát ha kiveszed a nehézséget a játékból, akkor 0 - zéró - nyista értelme a játéknak. Amennyiben beleraknák az easy módot és végigjátszaná pár ember, akkor jönnének a lehúzások, hogy mi ez a fos - semmi értelme az egésznek - itt 1 jó világ, amit nem töltöttek fel...stb. A from software játékoknak nem a történet az elsődleges része (nem is a harmadlagos).

Az érkező Elden Ringgel ez talán változik, de az eddigi részeket teljesen kifilézné az easy mód.

ui: A DS világát imádom és a története is tök érdekes. Hol ismertem meg a storyt? A különböző ds wiki oldalakon. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Šolaire válasza mike1334 (#18) üzenetére


Šolaire
veterán

Souls játékoknak nagyon mély sztorija van. Viszont kevés a párbeszéd. Igazi küldetések nincsenek csak npc questline. Sok utánaolvasást igényel. Össze kell rakni. Van benne easy mód egyébként.Bossokhoz vagy adott pályarészhez tudsz behívni segítő gépi vagy emberi fantomokat. Sekiro ebben kakukktojás. Ott teljesen magadra vagy utalva.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#21) kwzatz válasza mike1334 (#13) üzenetére


kwzatz
őstag

"egyszerű példa...nem egy ütést bírsz ki halál nélkül, hanem hármat...csak mondtam vmit" Van egy sejtésem, hogy még nem próbáltál ki egy játékot sem a készítőktől.

Újságírók is erőlködnek rendszeresen ezzel az easy mód dologgal, néhány odáig mentek, hogy mozgássérültekre hivatkoznak (persze aztán ciki volt, mikor a válasz az volt mozgássérült emberektől, hogy tanuljanak meg játszani, miközben töltötték fel a videókat arról, hogyan verik az xy bossokat :D ).

" miért rontaná el más játékát az, ha egyesek gyengébb fokozaton játszanának ugyanazzal a játékkal"
Itt is van egy félreértés, nem "ugyanazzal" a játékkal játszanának. Ezeknél a játékoknál az atmoszféra és a játékmenet a lényeg. Az atmoszférához jelentősen hozzájárul az, hogy kiszámíthatatlan, ami rád vár és nehéz is. Fontos eleme az egész élménynek, hogy jön egy új leküzdhetetlennek tűnő akadály, amin felül kell kerekedni. Ahogy írja Solaire, van befolyásod egy bizonyos skálán arra, hogy kicsivel könnyebbé, vagy éppen még nehezebbé tedd magadnak a játékot, és kreatívabb is ez az út, mint ha szimplán nehézségi fokozat lenne benne.
Ez az egész kb. teljesen elveszne, ha könnyű lenne legyőzni az ellenfeleket és halál nélkül gyalogolnál végig. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor ezek nem neki készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#22) mike1334 válasza #20411392 (#19) üzenetére


mike1334
veterán

Mivel egy ilyen játékot de játszottam végig így biztos igazad van a sztorival kapcsolatban...de pl normális szamuráj játék évek óta nincs (a Nioh is soulslike, a tsushima meg még nem jelent meg), ezért már csak a hangulat miatt is megérte volna játszani vele...nem azt mondom, hogy butítsák le teljesen...de ott van pl a God of War..tökéletes példa, van benne nagyon kemény mód, de van easy meg normál is. Én asszem normálon toltam végig, volt ahol könnyebb volt, volt ahol nehezebb..de nagyon élveztem így is, és nem volt elég ha csak nyomkodtam a gombokat...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23) mike1334 válasza kwzatz (#21) üzenetére


mike1334
veterán

De a kérdés marad...neked személy szerint rosszabb lenne, ha mondjuk én a könnyített fokozaton játszanék? Mondjuk még trophyt vagy achievementet se kapnék érte..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#24) mike1334 válasza Šolaire (#20) üzenetére


mike1334
veterán

Na ez a fura nekem...segítő lehet, de könnyebb fokozat nem..Én pl nem szeretek mással játszani, a gépi ai meg nekem nem jön be...de kb ugyanott lennék egy gyengébb fokozattal.

Ja és nem téríteni akarok, engem nem zavar, ha másnak ez jön be, nekem az a fura, hogy mást miért zavar, amit én szeretnék?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#25) Šolaire válasza mike1334 (#24) üzenetére


Šolaire
veterán

Engem nem zavar meg a From Software-t sem. Nem fognak bele easy módot akkor se rakni. Többször nyilatkozott erről Miyazaki. Így álmodta meg a játék világát, mechanikáját. Mi ezért szeretjük.

“Praise The Sun” \[T]/

(#26) kwzatz válasza mike1334 (#23) üzenetére


kwzatz
őstag

A válasz az, hogy nekem nem lenne rosszabb, viszont közben neked sem lenne jobb. :)
Amúgy azért sem vágom az easy mode kérdést, mert vannak checkpointok (bonfire), végtelen élet, végtelen fejlődési lehetőség, amivel tápolod a karaktert, +a bossok ellen segítők. Ha valahol elakad az ember, több módon is tudja befolyásolni a nehézséget magának. Most ha ezek mellé még könnyítenének is az ellenfeleken, mi lenne a játékból, aminek az egyik leglényegesebb eleme, hogy gyakorlással, odafigyeléssel, a hibák elkerülésével lépj túl az előtted lévő akadályon? Ha a leglényegesebb elemmel, az esszenciájával van valakinek problémája, akkor minek akar vele játszani? Én csak ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Šolaire válasza kwzatz (#26) üzenetére


Šolaire
veterán

Erre írtam hogy nem nehéz. A játékos magának teszi azzá. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#28) kwzatz válasza Šolaire (#27) üzenetére


kwzatz
őstag

Persze. A legtöbb játék megtanítja a játékosokat arra, hogy folyamatosan csak támadjanak vadul, úgysem tudnak meghalni, és ezt nehéz levetkőzni. Nem kell odafigyelni arra, mit beszélnek az NPC-k, nem kell megfigyelni az ellenfelek mozgását, timingjait... Aztán itt meg muszáj. :D Mechanikailag nem nehéz játékok, inkább az teheti problémássá, hogy ott kell lenni hozzá fejben, oda kell figyelni, az emberek többség meg türelmetlen ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#29) mike1334 válasza kwzatz (#26) üzenetére


mike1334
veterán

Mert mondjuk érdekel a világ, a sztori, a hangulat.
Igazából a sekiroval van bajom, mert nagyon vártam, hogy olyan legyen, mint a GoW.
Biztos megszokható/megtanulható egy soulslike játék is, de kinek van rá ideje? :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#30) Šolaire válasza mike1334 (#29) üzenetére


Šolaire
veterán

Sekiro tényleg durva főleg olyannak mint én. Kb mindent felrúg amit eddig tanultam. Kellett viszont a vérfrissítés. Ringed City-vel csúcsra járatták a szériát.
Sekiro világa zseniális nagyon hangulatos. Ha nem játszottál eddig From játékokkal egy próbát megérne neked.

“Praise The Sun” \[T]/

(#31) Šolaire válasza kwzatz (#28) üzenetére


Šolaire
veterán

Egyébként nehéz leszokni róluk. Most elkezdtem a 3. Részt újra. Sokkal forgalmasabb mint most az 1-2.

“Praise The Sun” \[T]/

(#32) mike1334 válasza Šolaire (#30) üzenetére


mike1334
veterán

Áh, Bloodbornenal játszottam (meg nioh-val, de az nem from játék, ja és persze a múltkor a béta tesztelésre kaptam kódot a code veinhez is..az is baromi hangulatos játék, de ugyanaz, mint a többi...), a sekiro esélytelen így.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#33) kwzatz válasza mike1334 (#29) üzenetére


kwzatz
őstag

Én ezt értem, csak a világ és a hangulat egy jelentős eleméről mondasz le ezzel. Az, hogy nem tudod mire számíthatsz, az a kis apró feszültség folyamatosan, ami emiatt az emberben végig ott van a játék alatt, nagyon sokat tesz hozzá. De ha előre tudod, hogy nem igazán fogsz nehézségekkel szembenézni, ez elveszik. A Sekiróval még nem játszottam, arról sajnos nem tudok nyilatkozni (és a Dark Souls 3-at sem, pedig már jóideje megvan, lassan itt az ideje...), a DS1-2-ből indulok ki.
Érdekes, színes és sokelemű a történet, de erősen el van dugva benne, ami találgatásokra is ad lehetőséget, de összességében nem egy tipikus sztorivezérelt játék. A sztorielemek is inkább az atmoszférához járulnak hozzá.

Az idő meg... Igen, ez a legnagyobb probléma általában. De úgy vagyok vele, hogy ha valami napi 1-2 órával hónapokig leköt az élvezetes, tartalmas játékmenettel és folyamatosan új kihívásokkal, akkor azzal kiegyezem.

(#34) mike1334 válasza kwzatz (#33) üzenetére


mike1334
veterán

Ha lenne napi 1-2 órám játékra, én lennék a legboldogabb, még lehet a dark soulst is megvenném :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#35) Šolaire válasza mike1334 (#34) üzenetére


Šolaire
veterán

Remasteredet próbáld ki. Topikba segítünk. Zseniális játék.

“Praise The Sun” \[T]/

(#36) kwzatz válasza mike1334 (#34) üzenetére


kwzatz
őstag

Igen, ez a legneccesebb rész, de ezen a problémán sajnos az easy mode sem segítene. Az októl/egyéntől függően inkább az új munka, az időmenedzsment könyv vagy egy olyan barátnő/feleség lehet a megoldás, aki nem igényel 0-24-es felügyeletet. :D

(#37) mike1334 válasza Šolaire (#35) üzenetére


mike1334
veterán

PS-t most akarom eladni..lehet amíg el nem viszik kölcsönkérem..ha meg bejön, akkor megveszem xboxra. Az első részt mondod?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#38) mike1334 válasza kwzatz (#36) üzenetére


mike1334
veterán

Max az új munka, a többivel nincs gond :)
De túl jó a fizu váltani...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#39) Šolaire válasza mike1334 (#37) üzenetére


Šolaire
veterán

Első részt igen. Van ps-ed? Irány a Demons Souls. :) addig el ne add.

“Praise The Sun” \[T]/

(#40) #20411392 válasza Šolaire (#39) üzenetére


#20411392
törölt tag

Abból a remastered nem még csak ezután jön? (Már ha igazak a pletykák.)

(#41) Šolaire válasza #20411392 (#40) üzenetére


Šolaire
veterán

Mire gondolsz? Dark Souls remastered már megjelent. Demons meg ps exkluzív azért írtam hogy próbálja feltétlenül. Demonsból jó lenne egy remaster még minden platformra. :D

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#42) #20411392 válasza Šolaire (#41) üzenetére


#20411392
törölt tag

"Van ps-ed? Irány a Demons Souls."

PS4-re nincs demon's souls (egy remastered verziót vizionáltak idén év elején).

(#43) Döglött Róka válasza Šolaire (#20) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az offline jatekosok alapveto tevedese, mert elfelejtik a pvp-t. Persze hivhatsz segitoket, de azzal a lendulettel jonnek az invader-ek is.

Bossok eleg aljas modon skalazodnak, foleg a 3. reszben ha tobben futnak neki.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#44) Šolaire válasza #20411392 (#42) üzenetére


Šolaire
veterán

Akkor már az egészet idézd. :D "Első részt igen. Van ps-ed? Irány a Demons Souls. :) addig el ne add."
Első mondat a Dark Souls remasteredre irányult ezért nem tudtam melyiket kérdezed.
Lehet ps3-a van arra jelent meg a Demons.
Azt hogy ps4-re nincs nem tudtam köszi az infót. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#45) #20411392 válasza Šolaire (#44) üzenetére


#20411392
törölt tag

ps4-e van, mert végigtolta az üj GoW-ot, ami csak arra jött :D

Nem kötözködés volt a részemről. Csak azt hittem elsiklottam valami felett és ps4-en megjelent a des remastered. Az is preorder lesz pedig, mint a ds remastered volt.

[ Szerkesztve ]

(#46) Šolaire válasza Döglött Róka (#43) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem pont ezek hiányoznak a Sekiróból. Abbahagytam. Tolom a Ds3-at. Hiányzik a feszültség ha betörnek hozzám az invaderek. Meg a szellem alakok játékosok üzenetei stb. Harcrendszer bejön de nekem hiányzik az online rész. Életet lehell a ds játékokba. Magány mellett érzem nem harcolok egyedül. Meg kedvenc bossoknál is sokat besegítek. Remélem a következő játékukból nem maradnak ki ezek a funkciók.

“Praise The Sun” \[T]/

(#47) Šolaire válasza #20411392 (#45) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem vagyok ps-es. Nem vagyok úgy képben mint te. De azért köszi.
Ha jön belőle remastered akkor egy ps-re beruházok addig.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#48) mike1334 válasza Šolaire (#39) üzenetére


mike1334
veterán

Ps4 van :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#49) Šolaire válasza mike1334 (#48) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#50) melega


melega
őstag

Na olvastam a játékról spoiler: [link] tényleg a soulsra fog hajazni.

[ Szerkesztve ]

(#51) Döglött Róka válasza Šolaire (#46) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Én pont ezért hagyom ki :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#52) #54072192 válasza mike1334 (#24) üzenetére


#54072192
törölt tag

Sokszor végigjátszottam már a Souls játékokat, szóval nem okoz gondot a nehézség, de így is egyetértek veled. Simán lehetne könnyebb fokozat bennük, hogy többen is végig tudják játszani, akiknek nincs türelme egy ilyen játékmenethez.

Ha mégis megpróbálkozol velük, akkor a DS2-t ajánlom első játéknak. Bár abban van a legtöbb boss (32), a legkönnyebbekkel is ott találkozol. Vannak olyanok is, amiknél kis trükkel pár másodperc alatt végzel. Ott a harc közben lassabban mozognak, és van időd megfigyelni a mozdulatokat.

Ha easy mód kell, akkor vannak modok, de a legegyszerűbb a Cheat Engine. Nem kell örök élet meg ilyesmi, csak picit növeld a sebzésed és az életed (pl. 20%-kal). Elsőre így is elég hosszú lesz mindegyik rész, lesz időd olvasgatni, felfedezni és kitapasztalni.

Ha kipróbálnád így, akkor arra figyelj, hogy ne legyél online azzal a mentéseddel, mert bannolják a fiókod, és csak csalókkal rak össze multiban. Amúgy is mindenképpen az offline játékot javaslom.
Szóval bár nincs könnyű fokozat, de csinálhatsz magadnak, ha szeretnél. Persze Miyazaki így álmodta meg a játékokat, de ha már megvetted, onnantól a tiéd, te játszol. Csak maradj offline.

A Sekiro miatt is kiakadt sok ember, meg is született egy mém valamelyik tweetből, mikor a nehézségről volt szó.

Ja, igen, az új játékban sem zavarna több nehézségi szint. Ha valakinek az kell, hogy szórakozzon, akkor állítsa át, engem nem érint.

(#53) kwzatz válasza #54072192 (#52) üzenetére


kwzatz
őstag

A Sekirónál az újságírók voltak szánalmasak... Büszkén írni egy teljes cikket arról, hogy mennyire állat, hogy csalással játszottad végig. :D

Amúgy a DS1-ben szerintem sokan véreznek el ott, hogy nem tudják, hogyan fejlesszék a karakterüket, a fegyvereiket, mi mire hat stb. Szerintem jó ötlet elsőre megcélozni a 40/40 vitality, endurance, dexterity, strength statokat egy Longsword +15-tel, Grass Crest Shielddel. Már többet segít szerintem, mintha egyből cheattel kezdene az ember, de ugyanúgy össze-vissza fejlesztene.

(#54) #54072192 válasza kwzatz (#53) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem erről szólt az a cikk. :N A cikk címe szó szerint az volt, hogy "I beat Sekiro's final boss with cheats and I feel fine", tehát nem érzi magát rosszul miatta, és leírta, hogy miért. Szó sincs arról, hogy ez milyen állat dolog.

Az a jó, hogy a Demon's Souls-t még azelőtt játszottam végig, mielőtt jött a sok superior gamer, akik megmondják mindenkinek, hogy melyik fegyvert és páncélt kell használni (ugye Havel-t csak a casual soyboy használ), meg mindenre git gud, Midir EZ 1st try, stb. A cikk arra mutatott rá, hogy ha nem találod szórakoztatónak, és frusztrációt okoz a játékmenet (mikor 4 fázisból áll a harc, percekig megállás nélkül kell koncentrálni, és ha hibázol, akkor elölről kell kezdened), akkor PC-n van megoldás arra, hogy neked tetszővé tedd, és ezzel semmi baj nincs.

A DS1-ben az a legnagyobb baj, hogy nem lehet újraosztani a pontokat. A DS2-ben már az első 5 percben megszerzed hozzá a tárgyat, szóval ott nagyon kényelmes. Mivel a menü is fejlettebb, átláthatóbb, a fejlesztések is egyszerűbbek (csak a Dull Ember van), szerintem azt találták el nagyon jól. A DS1-ben szinte biztosan lesz selejtes karakter az első végigjátszásból, ha egyáltalán befejezik és nem kezdik újra.

Amit írtál, azt nagyon nem az elején lehet elérni, a képességek feljebb tolása viszont pont akkor segít, amikor minden ismeretlen és nehéz. Szerintem az elején veszíti el a játékosok jókora részét a DS.
Én sem szeretem, ha újra meg újra ugyanazt kell csinálni a játékban, mert "nehéz". Vannak, akiknek jó szórakozás a Hellkite Dragont farmolni órákon át a DS1-ben, hogy szintet tudjanak lépni (körönként +555 soul). Szerintem az nem szórakoztató. Amíg offline játékról van szó, addig mindenki úgy játszik, ahogy akar. :)

(#55) kwzatz válasza #54072192 (#54) üzenetére


kwzatz
őstag

"Amit írtál, azt nagyon nem az elején lehet elérni, a képességek feljebb tolása viszont pont akkor segít, amikor minden ismeretlen és nehéz."
Ezt a vége felé éred el, ezért írtam azt a szót, hogy "megcélozni", vagyis ilyen irányba fejleszteni. Másra nem is igazán kell pont. Ha valaki szépen egyenletesen így fejleszt, akkor nem nagyon lesz a végigjátszás során olyan, hogy a karaktere miatt ütközik nehézségekbe. Persze lehet ezerféleképpen, csak szerintem ez egy jó tipp kezdéshez egy új játékosnak, anélkül, hogy bármit spoilereznél.

Szerintem amire a játék lehetőséget ad, azt használhatod. Vannak könnyebb, nehezebb utak, nincs jobb vagy rosszabb. A cheat viszont már ezen kívül helyezkedik el és szvsz értelmetlenné teszi az egészet.

A cikkíró meg: Továbbra sem látom, miért ír valaki cikket arról, hogy csalnia kellett az utolsó bossnál, mert nem tudta megcsinálni. Mi ezzel a mondanivalója? Ha van előtted egy akadály, amivel egy ideje nem tudsz megbírkózni, akkor csalj nyugodtan? Ez lenne a konklúzió?

"Amíg offline játékról van szó, addig mindenki úgy játszik, ahogy akar."
Persze, mindenki magának dönti el. Ha valaki azt élvezi, hogy csal, lelke rajta, nekem megölné az élményt.

(#56) #54072192 válasza kwzatz (#55) üzenetére


#54072192
törölt tag

Szerintem az nem nagy segítség, hogy a játék végére mi legyen meg, ha semmit sem tudsz róla. A több élet és több stamina magától értetődő, de fegyvertől függ, hogy éppen többségében dex vagy str kell, meg hogy mennyi páncél van, kell-e pajzs, egyáltalán közülük mit talál meg és mikor, ehhez kell a magasabb vitality, meg ott az equip load... ezeket nem fogja elsőre tudni, össze-vissza fejleszt, mert nem tudja, hogy miket tud összegyűjteni.
Csak a sebzés vagy az élet növelésével viszont nagyobb eséllyel tud továbbjutni valaki anélkül, hogy elakadna és monoton farmolásra lenne szükség, hogy ugyanazt elérje. Úgy is félre lehet upgrade-elni, de sokkal kevésbé zavaró. De ez csak egy példa volt. Az sem rossz, ha csak a halálért járó büntetést szünteti meg, DS2-ben sokat számít. Kinek mi.

A kardod is jól hangzik, amíg ott nem lesz nála a Drake Sword, ami mindennél erősebb annál a pontnál, és inkább vált rá. :)

Érdekes amúgy amit mondasz. Vannak glitchek és exploitok mindegyik játékban, ami ugye az adott játék része, nincs külső program. Akkor az mind szabad? Item dupe glitch a Demon's Soulsban? Kiln skip a DS1-ben? Parrywalk glitch a DS2-ben? Ami tök hasznos tud lenni, az az Abyss Watchers AI glitch a DS3-ban. Belépsz a bosshoz, kilépsz a menübe, visszatöltöd, és nem mozdul, csépelheted. :) Ezt persze nem tudja senki magától, átlagban akkor olvasnak utána, ha segítséget keresnek, mert elakadtak, vagy csak fel kéne dobni a játékot.

A cikk mondanivalója az, hogy a saját játékodat úgy alakítod, ahogy szereted. Ha tetszik a grafika, a stílus, a karakter, a sztori, de nem bírsz továbbjutni egy idegesítő ponton, akkor nem baj, ha csalsz, ha még mindig szórakoztatónak tartod. Ez a játék lényege, hogy téged szórakoztasson. Az órákon át tartó próbálkozást és monotonitást nem mindenki tartja élvezetesnek. Ott a ClusterTruck, aminek a végét le kellett nyisszantania a fejlesztőnek, mert baromi frusztráló volt, és akinek sikerült is, sok esetben azt mondta, hogy túl hosszú ideig tartott ahhoz, hogy élvezze.

Régebben a cheat kódok a játékok részei voltak. Újabb okot adtak arra, hogy végigjátsszad, vagy hogy ha elakadtál, tovább tudj menni. Egy rakás játékhoz vannak modok, amik nehezítenek, vagy könnyítenek, mindegyiket lehet csalásnak hívni. A trainerek honnan kapták a nevüket? Onnan, hogy segítenek továbbjutni, vagy akár fejlődni, kitapasztalni a játékot. Lássad, hogy hogyan működik.
Neked megölné az élményt, másnak éppen meghozná. Nem te csalsz, nem a te játékod. Ez a cikk mondandója is.

(#57) Šolaire válasza Döglött Róka (#51) üzenetére


Šolaire
veterán

Jó játék a Sekiro de nekem hiányzik a feszültség hogy betörhetnek. Meg az is hogy másoknak segítsek. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#58) kwzatz válasza #54072192 (#56) üzenetére


kwzatz
őstag

"Szerintem az nem nagy segítség, hogy a játék végére mi legyen meg, ha semmit sem tudsz róla."
Nem is nagy segítséget akarok adni. Ez egy általános irány olyan valakinek, aki nem akar guide-okat olvasni és amivel nem fog fölöslegesen pontokat elszórni. Fegyvert is írtam Longsword +15-öt, Drake Sword meg akkor lesz a játékosok 95%-ának, ha olvasnak róla. Akkor meg már mást is el fog tudni olvasni, tud majd róla tájékozódni. Ezt nem mindenki akarja, így nagy esély van rá, hogy sok dolog mehet félre. Az, hogy mire pakolja a pontokat egy olyan része a játéknak, amit nehéz korrigálni és az elejétől jelen van. Amit írtam az nem az egyetlen út, meg nem az instant győzelem, csak valami, ami az elejétől a végéig segíthet egy kicsit.

Glitch, exploit:
1. Új játékosokat az a veszély, hogy ezek miatt könnyű legyen a játék, nem fenyegeti. Guide-okból, videókból tájékozódnak róla, de akkor meg már amúgyis olvasgatnak a játékról.
2. Megint eldöntheted, hogy ki akarod ezt használni vagy nem. Elég egyértelmű, hogy a készítő mit tervezett, ezért könnyű őket glitchként és exploitként azonosítani. Kicsit szürkébb terület ez amúgy, mint egyértelmű cheateket használni.

"Ez a játék lényege, hogy téged szórakoztasson."
Így van, ha csalnék, nem szórakoztatna. Ahogy írtam: Ha más csal, lelke rajta. (szinte biztos vagyok benne egyébként, hogy a legtöbb ember, aki csal, megunja a játékot, tekintve hogy a kihívást offolja, és gyakorlatilag az élmény is elveszik, ami mondjuk egy-egy boss legyőzésével járna)
Ez a zen bullsh*t önigazolás, hogy mennyire egyensúlyban van ezzel a döntésével az adott illető lelke - ami az említett cikkben is van - viszont fölösleges. Főleg ha abból él valaki, hogy játékokat tesztel és ír róluk.

(#59) #54072192 válasza kwzatz (#58) üzenetére


#54072192
törölt tag

De mi most olyanokról beszélünk, akiknek problémát okoz a játék nehézsége, szóval ne általában beszélj a játékosokról. :) Ha valakinek nincs ideje/türelme hozzá, akkor a pár tipped nem segítség. Annak lehet, aki rá akar szánni 40-50 órát is akár. Ennél konkrétabb, amit írtam. Amúgy a Drake Sword simán eshet véletlenül is a hídon, ha jól ütöd a sárkányt. Plusz online ott vannak az üzenetek is. Szerintem nagyon gyakori, már csak a kommentek és a wiki alapján is.
Ha a pontokat a varázslatokra és a szerencsére rakod, majd rájössz, hogy a Rapier nem a legjobb fegyver, meg két ütésből annyi neked, és kéne máshova pont, akkor néha jobb elölről kezdeni.

Igen, én is azt mondom, hogy ha valaki exploitot használ, akkor azért, mert keresi, mert elakadt, vagy unja. Átsétálni a Shrine of Winter fölött mennyivel jobb, mint trainerrel megemelni a Soul Memory-t, és kinyitni? :) Erre gondoltam, hogy az miért ne lenne csalás? Mert az, csak nem külső programmal csinálod. A fejlesztő ezt nem akarta (a From főleg nem, imádják a láthatatlan falakat). Szerintem nincs különbség.

Ha valaki nem akarja normál módon játszani, és még csalással is megunja, akkor valószínűleg amúgy sem játszotta volna végig. Szerintem is tönkreteszi az, ha elpusztíthatatlan tankot csinálsz magadból, ami egy ütéssel minden boss-t elintéz, de ugye nem csak ilyen lehet egy játék. Ha nem vagy sosem hollow (és nem fogy az életed, vagy mindig megvan a +30%), az tényleg tönkreteszi az élményt? Szerintem nem.

A DS3-ban olyan harcok vannak, amik idegesítettek sokszor. Némelyik olyan, mint egy anime. Repül jobbra-balra, vadul kombózik, lángol össze-vissza. Közben a kamera nem tudja követni (elveszik a lock-on), ráadásul ki is takarja a képet, stb. Pontiff belecsapott a falba, nem tudtam mozogni, ő meg szünet nélkül ütött. Elfogyott a stamina, annyi volt. Vannak ellenségek valamelyik DLC-ben, amik át tudnak ütni a padlón, ha lépcsőn támadnak meg. Ez simán előfordul. A DS3 volt az, aminél több boss is inkább idegesített, mint hogy meglegyen ez a "végre megvan, de jó" érzés, pedig nem csaltam. Kinek mi. Neked minden meghozza ezt az örömöt, másnak nem. Ezt kell elfogadni.

A tesztet amúgy nem ugyanaz írta, mint a véleménycikket a csalásokról. Ezzel nincs semmi gond, nyugodtan lehet véleménye erről annak, aki újságíró, miért ne lehetne?

(#60) kwzatz válasza #54072192 (#59) üzenetére


kwzatz
őstag

"A tesztet amúgy nem ugyanaz írta, mint a véleménycikket a csalásokról. Ezzel nincs semmi gond, nyugodtan lehet véleménye erről annak, aki újságíró, miért ne lehetne?"
Tesztet? Jobbat mondok: Combat guide-ot írt 2 másik cikkíróval közösen a Sekiróról. :D Ironikus.

(#61) #54072192 válasza kwzatz (#60) üzenetére


#54072192
törölt tag

Teljesen lényegtelen a téma szempontjából, hogy milyen cikket ki írt, de amúgy sem azt mondta, hogy minden boss-t csalással győzött le, hanem hogy a legutolsót. Az időt lassította le, és alaposan megfigyelte a mozdulatsort. "Nothing is lost. I love this damn game." - abszolút tönkretette az élményt. :D

(#62) kwzatz válasza #54072192 (#61) üzenetére


kwzatz
őstag

Szimplán csak vicces, hogy valaki ír egy guide-ot arról, hogyan vedd az akadályokat a játékban, ilyen mondatokkal, hogy "We assure you: You can do this.", aztán ír egy cikket arról, hogyan győzte le csalással az utolsó boss-t, és hogy ez mégis mennyire rendben van. Ilyen egyszerű. Ironikus, vicces. :D

(#63) Šolaire válasza kwzatz (#62) üzenetére


Šolaire
veterán

Elnézést. Kiről is van szó? Csak kiváncsi vagyok.

“Praise The Sun” \[T]/

(#64) kwzatz válasza Šolaire (#63) üzenetére


kwzatz
őstag

A PCGamer egyik újságírója, ez a két cikk:
Tippek
Cheat

Hozzáteszem, nem olvastam el teljesen a cikkeket, mert nem szerettem volna spoilereket magamnak, csak emlékszem, hogy volt ezzel kapcsolatban felhördülés.

[ Szerkesztve ]

(#65) Šolaire válasza kwzatz (#64) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi. Ezért tudott akkor jó guide-ot írni. :D
Csak így épp nem hiteles. Játszok most vele. Soulsoknál nehezebb szerintem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#66) #54072192 válasza kwzatz (#62) üzenetére


#54072192
törölt tag

Jajj már... :D Te magad mondtad, hogy nem csak ő írta, ráadásul ez nem valami boss guide, hanem tippek ahhoz, hogy játszani tudj, ha nem érted. A csalósban nem azt írta, hogy nem tudná legyőzni, hanem hogy nincs türelme hozzá, miután órákig próbálkozott, és gyakorlatilag a játék végére ért. Sok részből áll a harc, és sokáig tart, ezért minden hiba után percekig kell ugyanúgy koncentrálva harcolni, és belefáradt. Azután döntötte el, hogy lelassítja kicsit, hogy élvezetessé tegye. Nem god mode, nem 1 hit kill, hanem lelassította. Neki az úgy volt jó.

A tippes cikket hárman írták, a tesztet sem ő írta. Ez a baj amúgy, írt egy véleménycikket valaki arról, hogy mitől élvezetes szerinte egy játék, és rögtön megjelentek azok, akik attól érzik magukat Gamernek (nagybetűvel), hogy bármilyen bosszantó, repetitív a játék vagy mesterségesen növelt a nehézség, akkor is megmondják másoknak, hogy hogyan játszanak, mert úgy kell játszani, és csak úgy lehet. Az a tweet is azért nevetséges, mert a játék az nem szórakozás, azt le kell győzni, és úgy győzöd le, ahogy meg van mondva.

Šolaire: Inkább olvasd el amiről szó van.

(#67) Šolaire válasza #54072192 (#66) üzenetére


Šolaire
veterán

Olvastam.
Ezt komolyan gondolod? :

"Sok részből áll a harc, és sokáig tart, ezért minden hiba után percekig kell ugyanúgy koncentrálva harcolni, és belefáradt."

Lesz időm majd megsajnálom. Szegény elfáradt. Ezért csalt.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#68) kwzatz válasza #54072192 (#66) üzenetére


kwzatz
őstag

De te miről beszélsz? Írtam már vagy százszor, hogy nem érdekel, ha más csal egy single player játékban, úgy cseszi el magának, ahogy akarja. Nekem megölné a játékot, mert onnantól súlytalannak és unalmasnak érezném. Ezen sem fog változtatni semmi. Egy újságírótól meg szánalmas egy ilyen cikk, főleg ha két héttel előtte tippeket adott a szóban forgó játékhoz. Ha te ezt nem érzed így, akkor nem érzed így. De fárasztó már.

(#69) #54072192 válasza Šolaire (#67) üzenetére


#54072192
törölt tag

Akkor miért nem hiteles a cikk? Mert hárman írták és szó sem esik benne arról a bizonyos bossharcról?

Ja, mikor több tíz órát beleölsz egy játékba, és a végén van egy kimerítő harc, amit újra meg újra meg újra meg kell próbálnod, mert 4 fázisból áll és nehéééz, akkor lehet, hogy azt mondod, hogy kicsit legyen lassabb, akkor nem idegesít tovább, és talán élvezed is. De nem, mert ez egy harc, és győzni kell, különben mit mondasz másoknak?
Nem kéne ennyire komolyan venni, hogy más hogyan játszik a saját játékával a szabadidejében.

kwzatz: Te mentél bele. Nem érted, hogy nem elcseszte magának a játékot, hanem neki úgy volt jobb. Ráadásul elvitted az újságíró irányába az egészet, mikor csak egy példa volt, és általánosságban beszéltem. Nem mindenki úgy játszik, ahogy neked tetszik, attól még nem rontja el a játékot. És ha az utolsó bossig csalás nélkül játszott, akkor nyugodtan írhat tippeket, esetleg olvasd el őket.

[ Szerkesztve ]

(#70) Šolaire válasza #54072192 (#69) üzenetére


Šolaire
veterán

From játékokban mindig is voltak több fázisos bossharcok. Több 100 talán ezer órát beletoltam. Soha nem úgy áltam neki hogy ha negyedjére nem megy akkor lassítok a bosson meg jajj ha nem sikerül mit mondok másoknak. Csaljunk akkor.Jaj de jó legyőztem. Ha szerinted ez jó akkor nem érted ezeknek a játékoknak az esszenciáját. Köcsög From nehéz játékokat készít na akkor meglassítom a bossokat. Gyerekes viselkedés.
Utolsó bosshoz hogy fog tippet írni akkor?

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#71) #54072192 válasza Šolaire (#70) üzenetére


#54072192
törölt tag

De látod, még mindig nem érted miről van szó.
Végigjátszotta a játékot, az utolsó boss fogott ki rajta, és a hosszas próbálkozás miatt már nem élvezte. Korábban is elakadt bossoknál, de ott nem így érezte (ezt is írta, ha olvastad). Ezért fogott egy modot, és lelassította. Úgy már élvezte, ahogy az egész játékot is.
Ha nincs mod, akkor vagy nem fejezi be, vagy mégis, de úgy, hogy "de jó, hogy vége!". Az tényleg sokkal jobb, hogy valami tök negatív élménnyel fejeződik be, de legalább tetszik az internetnek.
Te élvezed az ismétlődő 5-10 perces megfeszített harcot órákon át, ő nem. Én is hagynám a francba, ha egy ponton túl már nem szórakozás lenne a játék, hanem csak bosszantó.

Elégszer játszottam végig az egyes részeket, hogy értsem a lényegét. Fórumon sem kértem hozzájuk tippeket. Ha valakinek attól lesz szórakozás, ha lassabb a játék (mint a DS3 előtt, tudod), akkor játsszon úgy, jó szórakozást neki. Az utolsó boss-hoz nem írt tippet, de a többihez sem amúgy. A tesztet sem ő írta. Csak leírta a véleményét erről.

Hihetetlen ez a problémázás és ítélkezés egy videojáték miatt...

(#72) Šolaire válasza #54072192 (#71) üzenetére


Šolaire
veterán

Te nem érted. Ezeket a játékokat le kell győzni. Ez egy folyamat. A játékos is változik. Tanul rutinossá válik. Mikor sikerül. Diadalt aratsz a játék felett. Na azt az érzést nem adja vissza semmi se.
Kozmetikázhatod akárhogy. Tök mindegy hogy az utolsó vagy az első bosst lassítja le. Akkor is csalás. Nem igazi a diadal.
A kérdésed meg értelmetlen hogy élvezem e a harcot.
Leírtam már sokszor. A játékos teszi nehézzé ezeket a játékokat. Fix szabályokkal dolgozik a játék. Ha sokszor elbuksz akkor az a te hibád. Kitanulod és átmész rajta mint kés a vajon.
Mindenki úgy játszik ahogy akar. Engem nem zavar de ne védjük már hogy szegény negyedjére nem ment neki hát istenem csalt de azért adhat tippeket mert csak a végén lassította picit a bosst.
Akárhogy véded ez sántít azért. :D
Ideges lettem tolom a Sekirót. Mi lesz ha nem sikerül? Mit mondanak majd? :K

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#73) mike1334 válasza #54072192 (#52) üzenetére


mike1334
veterán

Ps4em meg xbox oneom van, ezeken nincs se cheat se mod sajna.
Amúgy én se értem az egész mizériát..ha csalt, hát csalt. Ettől más játéka nem lesz kevésbé szórakoztató, csak annyi történt, hogy ő is jól szórakozott...utolsó infóm szerint ezt a lényeg egy játéknál...(a multiban csalást én is elítélem, de ilyenkor egyáltalán nem, sőt...).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#74) Šolaire válasza mike1334 (#73) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem gond hogy csalt.
Csak ne állítsuk már be úgy hogy ez helyes mert szegénynek negyedjére sem sikerült.
Meg sajnáljuk is már. Milyen nehéz játékkal tolja.

“Praise The Sun” \[T]/

(#75) #54072192 válasza Šolaire (#72) üzenetére


#54072192
törölt tag

Honnan szeded, hogy négyszer próbálkozott? El sem olvastad... segítek:
"So after spending a few mornings trying to take the Sword Saint, Isshin Ashina, down". De azt is leírja, hogy más bossoknál is elakadt órákig, és hogyan jutott túl. Példákat is mond. Te meg ne támadd úgy, hogy sem a véleményét nem olvasod el, sem a tippekről szóló cikket, mert állandóan tévedsz.

Értelmetlen a kérdésem, hogy élvezed-e a játékot? Én kérek elnézést. :D Hát akkor jó szenvedést!

"A játékos teszi nehézzé ezeket a játékokat."
Persze, egy speedrunnernek az I wanna be the guy is könnyű, mert elég ideig gyakorolta. Elfelejted, hogy nem csak olyanok játszanak, akiknek annyi a türelme és az ideje, és annyira ügyesek, mint te.

Egyébként nem kell legyőzni. Baromi sokan azért nem állnak neki, mert tudják, hogy nagyon nehéz, és hogy nem lehet könnyíteni rajta. Ha valakinek tetszik minden egyéb része a játéknak, akkor könnyítsen rajta. Azért nem érted ezt, mert te legyőzni akarod a játékot, nem élvezni. Nem érted, hogy más meg fordítva akarja. Ahogy a cikkben is írják, a nehézség nem a játék középponti eleme, hanem csak egy tengelye.

(#76) #54072192 válasza mike1334 (#73) üzenetére


#54072192
törölt tag

Gyengébb PC-n is elszaladgál a DS1 és 2, ha esetleg az opció. Ha nem, akkor is vannak módok, hogy könnyebbek legyenek. Én is konzolon játszottam őket, nem volt csalás. Azért a DS2-t javasoltam, mert az a legkönnyebb szerintem. Az első pár bossnál esetleg nézz utána, hogy milyen trükkök vannak, azok adnak akkora előnyt, hogy könnyebb legyen a többi. Az egyiknél például vannak használható eszközök, amikkel 2 lövésből megvan a harc. A másiknál le tud esni a mélybe magától. A harmadiknál vannak dolgok a harctéren, amiket lelőve neki teljesen elfoglalod, és darálhatod nyugodtan.

A multiban csalást én is teljes mértékben elítélem, de ez egy alapvetően singleplayer játék, multis elemekkel. Pár tárgyat nem tudsz megszerezni offline, de ugyanúgy vannak segítők és invaderek is. Nem kell másokkal foglalkozni, játszani kell úgy, hogy élvezd is.

(#77) Šolaire válasza #54072192 (#75) üzenetére


Šolaire
veterán

Honnan tudod hogy ha legyőzni akarom a játékot közbe nem szenvedek vele hanem élvezem?
Te is tévedsz!
Na mindegy igazad van. :R
Elnézést kérek. :R

Na megyek lelassítom a bossokat. Aztán a topikjába megyek tippeket adni. :K
Egyébként nincs több időm sem pedig türelmem mint másoknak. Meló család fontosabb. A játék csak hobbi.
Már írtam úgy tolja mindenki ahogy akarja de ne sajnálkozzunk már hogy szegény nehéz neki a game meg ne állítsuk már be úgy hogy ez helyes dolog.

“Praise The Sun” \[T]/

(#78) Šolaire válasza #54072192 (#76) üzenetére


Šolaire
veterán

"alapvetően singleplayer játék"
Mesélj még. :DDD
A multi adja a sava borsát a soulsoknak.

“Praise The Sun” \[T]/

(#79) #54072192 válasza Šolaire (#77) üzenetére


#54072192
törölt tag

Azt mondtad, hogy értelmetlen a kérdésem, abból arra következtettem, hogy az élvezet része lényegtelen, mert legyőzni akarod.

Nem... nem akarod megérteni, hogy csak a legutolsót lassította le, és nem adott róla tippeket... azt sem írta, hogy követendő példa, hanem hogy neki attól lett élvezetes. Azt írta, hogy nem bánja, mert már semmi élvezet nem volt benne, így megoldotta, és végül jó volt. A teljes játék nagyon tetszik neki. Neked fontosabb a szenvedés, mert le kell győzni, mod semmilyen körülmények között nem jöhet szóba, nincs ezzel gond. :)

Szerk: Igen, azért működik tökéletesen offline, azért lehet covenant itemeket gyűjteni, azért van tele NPC-vel, azért van ott a történet, aminek a többi világ nem is része, mert ez egy teljesen multiplayer játék. :D
A multis elemeket is idézd, az is része a mondatnak.

[ Szerkesztve ]

(#80) Šolaire válasza #54072192 (#79) üzenetére


Šolaire
veterán

Írjál hülyeségeket hogy nyugodtan moddolja pc-n.
A 2. Résznél pl simán kibannolnak steamről!
[link]
Jópár ember beleszaladt ebbe.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#81) #54072192 válasza Šolaire (#80) üzenetére


#54072192
törölt tag

52. hozzászólás: "Ha kipróbálnád így, akkor arra figyelj, hogy ne legyél online azzal a mentéseddel, mert bannolják a fiókod, és csak csalókkal rak össze multiban. Amúgy is mindenképpen az offline játékot javaslom"

Ha már kötekedsz, légyszíves olvasd el amiket javasoltam neki.
Ja, és nem Steamről bannolják, hanem a játék rakja át a csalók közé. Baromi nagy különbség.

De inkább hagyjuk, nem akarod érteni, hogy más, aki nem te vagy, semmi közöd hozzá, nem is érint semmiben, hogyan játszik egy játékkal. Ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#82) Šolaire válasza #54072192 (#81) üzenetére


Šolaire
veterán

Ja még adtál tanácsokat is neki hogyan sértse meg az eulát. És hogy kerülje el az érte járó bant. Gratula. :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#83) mike1334 válasza Šolaire (#77) üzenetére


mike1334
veterán

Nem sajnálja senki, meg senki se mondja, hogy ez a helyes dolog. De elítélni is fura. Nem árt senkinek, talált egy módot, hogy élvezze a játékot, ami kb a lényege minden játéknak.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84) mike1334 válasza #54072192 (#76) üzenetére


mike1334
veterán

Csak egy intel hd-s laptopom van a konzolokon kívül. Na majd utánanézek ezeknek a dolgoknak, köszi! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#85) Šolaire válasza mike1334 (#83) üzenetére


Šolaire
veterán

Ha véletlenül online indítod el a fiókod bánhatja. Kapsz egy bant. Ti tudjátok.

“Praise The Sun” \[T]/

(#86) mike1334 válasza Šolaire (#85) üzenetére


mike1334
veterán

Mondtam, hogy konzolom van...ott nincs ilyen.
A glitchekre írtam.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87) Šolaire válasza mike1334 (#86) üzenetére


Šolaire
veterán

Írtad van laptopod. Arra gondoltam. Ha van steam fiókod jópár játékkal. Akkor nem éri meg kockáztatni a bant.

“Praise The Sun” \[T]/

(#88) #54072192 válasza Šolaire (#82) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az EULA-t nem kötelező elfogadni, anélkül is megy a játék (hajjaj, pedig ez multis!), de offline játszva azt csinálsz, amit akarsz. De komolyan, menj már át a többi játék topikjába is, és mondogasd ugyanezt annak, aki modot merészel használni. :)

Ban akkor jár, ha a mentésben olyan dolgok vannak, amik nem lehetnének. Kizárólag azt nézi, ezért ha van csaló, aki sebezhetetlen, ezért nem kap tiltást, mert a mentésben ilyen nem szerepelhet, csak a 100% HP. Büntetés jár érte, ha online vagy. Ha offline vagy, akkor senki (ismétlem, SENKI) sem érintett abban, amit csinálsz, ezért nincs ban. Ha törlöd a profilod, és "megkerülöd a bant", akkor megint nem érint senkit, mert a csalós karaktered sehol sincs.
Fárasztó már ez.... :N

mike1334: Az eredeti DS1 (nem a Remastered) szerintem tuti megy, de nézz videót azért előtte. :) A régebbi DS2 (nem a Scholar of the First Sin kiadás) szintén igénytelenebb. Ahogy gondolod. :)

(#87): Ne legyél már ennyire értetlen... nincs VAC ban, mert nem olyan szerverek vannak. Nincs játéktiltás sem, mert a From olyat nem kérvényez senkire. A profilod főleg nem tiltja. Akkor sem, ha a CS-ben csalsz.

[ Szerkesztve ]

(#89) Šolaire válasza #54072192 (#88) üzenetére


Šolaire
veterán

Én nem a többi játékra gondolok. Hanem a DS2-re konkrétan.
Nyugodtan lassítgassátok a bossokat. Ha az utolsót lassítod úgyse számít.

“Praise The Sun” \[T]/

(#90) #54072192 válasza Šolaire (#89) üzenetére


#54072192
törölt tag

A DS2-ről beszélek. Trollkodsz?

(#91) Šolaire válasza #54072192 (#90) üzenetére


Šolaire
veterán

Te meg idekevered a CS-t. Trollkodsz?

“Praise The Sun” \[T]/

(#92) #54072192 válasza Šolaire (#91) üzenetére


#54072192
törölt tag

A CS a Valve játéka, a Steam profilodat akkor sem bannolják, ha a saját játékukban csalsz. Ráadásul ott komolyabban is veszik.

Remélem wikit sem nézel amúgy, mert elég sok dolog van rajta, amit csalással (CE) találtak meg, vagy értettek meg. Ilyenek például a számadatok, amiket a játék nem ír, és a memóriát kell figyelni.

Na, részemről befejeztem. :)

(#93) mike1334 válasza Šolaire (#87) üzenetére


mike1334
veterán

Még steam fiókom sincs, pc-n ezer éve nem játszottam.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#94) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Maradjatok a topk tárgyánál!

⭐ Stella

(#95) Šolaire


Šolaire
veterán

Nyitottam a játéknak topikot. Igyekszem frissíteni amint van új infó. [Elden Ring topik]

“Praise The Sun” \[T]/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.