Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stratova válasza 04ahgy (#50) üzenetére


stratova
veterán

Más a két gyártó politikája ez tény. Szerencsére még nem mindegyiké olyan mint a nV-nek, (Intelnek nincs olyan GPU-ja, hogy ezt megjátssza [bár így is szépen lassan szorítja ki a dVGA-t a kisebb notebookokból], AMD meg szimplán nincs abban a helyzetben, hogy ezt megtehesse) bár attól tartok idővel eljutunk oda is (de ez azt jelentené, hogy már a leginkább gyengélkedő gyártónak is jól megy, hogy elkövethet ilyen húzásokat).

[ Szerkesztve ]

(#52) Locutus


Locutus
veterán

Nem értem ki lesz a célközönsége ennek az alaplapnak...

Akinek ennyi pénze van, az egyből rendes intel procit vesz, nem kaverit...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#53) Jack@l válasza 04ahgy (#50) üzenetére


Jack@l
veterán

ŐŐŐ, most akkor végül kiderült hogy fejlesztési hiba vagy szándékos korlátozás az, amiről költött abu pár napja egy cikket?
Csak hogy tényeken és ne feltételezéseken/mesén alapuljon a sárdobálás.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#54) Chibass


Chibass
tag

Akkor csatlakoznék az előttem szólókhoz, mert én sem szeretném a 100 ezer forintos hangkártyámat a kukába dobni, csak mert nincs PCI slot a lapon. Amúgy is mit fáj ha van, nem értem.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#55) 04ahgy válasza Jack@l (#53) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A cikkben benne van, amit jelenleg tudunk, update nem jött még hozzá, sárdobálás nincs. A cikkben az is szerepel, hogy aktuálisan nem működik, és a cikk arra is kitér, hogy nem ismert az ok, miszerint szándékos, vagy véletlen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#56) Duree


Duree
veterán

Csúcs alaplap egy kevésbé csúcs processzorhoz.Nem valami ígéretes páros.

duree54

(#57) stratova válasza Duree (#56) üzenetére


stratova
veterán

Ez az alaplap szvsz inkább egy jól felszerelt erős közepes, nézz meg egy csúcs alaplapot a másik processzorgyártóhoz igazítva és nézd meg az árát. De Kaveri mellé szerintem nem is kell ennél komolyabb lap (pár fentebb említett hiányosságától eltekintve).

(#58) SpZ


SpZ
senior tag

Én sem értem ennek a lapnak a létjogosultságát, bár én is FM2+ os lapot használok. Csak a processzor része kellett a platformnak ami 19 000Ft -ért nagyon baráti. ASUS A88XM-PLUS lapom felszereltsége is bőven elegendő és a fent emlitett lap töredéke árban. Asusék nyitnak minden felé szerintem ennyi a tanulsága ennek az alaplapnak.

(#59) Goblin12 válasza #65675776 (#44) üzenetére


Goblin12
őstag

Egyébként jó kis kompatibilitási lista. Egy rakás teljes ATX lap szerepel rajta azzal a megjegyzéssel, hogy kitakarja az első x16 slot-ot. Ennyit arról, hogy a mATX miatt bukik az ember bármit is. Hozzáteszem, ha a teljes ATX lapokon tudnak egy x1-es foglalattal kezdeni, akkor nem tudom miért akadály ez mATX-nél.

Pontosan ATX-nél tudnak kezdeni x1-el mATX-nél miért nem? Erre csak annyit tudok mondani, ha veszünk pl egy gamer Gene-t vagy az általad linkelt TUF mATX-et és ez x1-el kezdődne bizony nem lehetne cross-t vagy SLI-t kiépíteni, és igen is vannak olyanok akik mATX-be építenek SLI/Crosst. Nincs más 5letem. Különben x16 és x8közt nincs eget rengető sebesség vissza esés így nyugodtan lehet a második slotba rakni a vga-t és elfér az általad nagyon nem kultivál D15. Kellene egy EmATX :D

(#60) mufi válasza alevan (#11) üzenetére


mufi
senior tag

Hangkártyát, szatelitkártyát vagy egyébb dolgokat. Elég baj, hogy a zúj lapokon kihagyják ezeket a csatikat, amelyeken meg van, ott ha két kártyás a rendszer akkor sz*rt sem lehet használni mert ugye nincs hely, tisztelet a kivételnek...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#61) Duree válasza stratova (#57) üzenetére


Duree
veterán

Lehet igazad van,de a Kaverihez még ez a lap is sok.

duree54

(#62) #65675776 válasza Goblin12 (#59) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha azt nézzük, hogy a mATX, mint szabvány négy bővítőhelyet ír elő, egyébként is nehéz CF/SLi építése. Mert ugye a két kártya hűtése kissé akadályozza egymást. Ha meg egy ólajtó méretű házba rakja az ember, akkor levész a mATX előnye, szóval akkor meg mATX-re építeni értelmetlen.

(#63) Goblin12 válasza #65675776 (#62) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem értem miért lenne nehéz, a vga-k többsége két slotos az pedig pont 4 slot. Még az általad linkelt TUF-ba is lehet két vga-t rakni. Persze akkor nincs hangkártya tv kártya meg egyéb okosság.

[ Szerkesztve ]

(#64) #65675776 válasza Goblin12 (#63) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak kérdés úgy mennyi levegőhöz jutnak a kártyák.

(#65) Goblin12 válasza #65675776 (#64) üzenetére


Goblin12
őstag

Attól függ milyen hűtés van rajta, ha gyári az kifele fúj, ah más akkor az gáz.

(#66) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy módon lehetne kompenzálni a cpu erőt,illetve hogy arányban legyen az egész konfig ára,ha az egyéb komponensek "olcsók"lennének.Nos nem tudom mennyi ez a lap,60?-80e?,mindegy is,így már nem igazán éri meg.Van itthon am3-is,olcsó lap,olcsó valódi négymagos cpu,elfogadható teljesítmény,így lehetne vevőket fogni.Végül is a kispénzű vásárlók vannak többségben.De ha hasonló árért a kék jobb teljesítményt nyújt,akkor hiába az új lapok,procik.A mezei vásárlót nem érdekli az új technológia ,sem az utasítás készlet mennyisége,megnézi egy tesztben,vagy passmarkon,a teljesítményt,esetleg a fogyasztást,és az árakat összehasonlítva kis eséllyel fog FM2+-ba beruházni...Nem értem sem az amd-t sem a gyártókat.Ez a csicsás lap a számomra valódi teljesítmény lehetősége nélkül csak parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#67) stratova válasza Kronos3000 (#66) üzenetére


stratova
veterán

Jó lesz az max. 50-nek is (ha 1:1-ben nézem a $->€ árat) 160$ kint a nyitóára.

(#68) Kékes525


Kékes525
félisten

Régóta ASUS-t használok és meg vagyok velük elégedve.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Csúcsalaplap DisplayPort nélkül.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#70) radi8tor válasza CYBERIA (#69) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HDMI - DP kábel megoldja a hiányát.

⭐ Stella

(#71) CYBERIA válasza radi8tor (#70) üzenetére


CYBERIA
őstag

Azt értem, de akkor is. Nincs igazam?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.