Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geller72


Geller72
veterán

Én már eleve az AMD procikat sem tudom követni, nem hogy a lapokat.. :U

(#2) dergander


dergander
addikt

CPU téren iszonyat gyenge teljesítményt produkálnak sajna a kaverik,viszont benne az IGP túlzottan erősek.
Kicsit mozdítani kellene a mérlegen hogy szinkronba legyenek. a TRUE-Audio pedig egy 290(x) kártyák is támogatják nem feltétlen szükséges APU hozzá.

Valamint az is érdekes hamarosan jön a Corizzó és még mindig tolják a kaveri support lapokat :)

[ Szerkesztve ]

(#3) SpZ válasza dergander (#2) üzenetére


SpZ
senior tag

FM2+ támogatású lesz a Corizzo is. Majd egy kicsit frissiteni kell a bisoson és kész is a varázslat :D

(#4) velizare


velizare
nagyúr

ez egy kicsit olyan, mint a négyszögletű kerék.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Jó kis cucc,de minek 3db PCI-E csati? :DDD Szerintem egy is elég lenne...

[ Szerkesztve ]

(#6) dergander válasza SpZ (#3) üzenetére


dergander
addikt

Valószinüleg frissíteni kell,de mivel az alaplap nem a corizzóhoz van felvértezve ezért majd jönnek ahoz is külön alaplapok amig hivatalosan is támogatják.

(#7) Garada


Garada
őstag

Combos darab csak kár hogy nem a zöld csapatot erősíti.

(#8) stratova válasza dergander (#6) üzenetére


stratova
veterán

Mondjuk bármilyen néven is fut be majd Kaveri leváltója, FM2+ lapban Carrizo új integrált FCH-t nem tudná kamatoztatni (bár az nem lenne rossz ha ettől függetlenül Excavator magokat kapna).

(#9) hypno skate


hypno skate
senior tag

Nekem ne csúcsrohadtdrága alaplapokat csináljanak, hanem kis takaros mini ITX -eket visszafogott árcédulával.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#10) g@bo válasza dergander (#2) üzenetére


g@bo
nagyúr

mihez képest gyenge? én azt mondanám, önmagához képest korrekt cucc, bár kissé drága.
/már egy kaveri/

(#11) alevan


alevan
őstag

Mre használják manapság az 1x és 4x PCI csatikat? Mit dugnak bele?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) Blindmouse válasza alevan (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

SSDt. Ez minek? Aki csúcs gépet szeretne úgyis i7-et vesz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) Móci


Móci
addikt

Szép, meg jó, de minek?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) 7time válasza Blindmouse (#12) üzenetére


7time
senior tag

Valószínű hogy ha igaz lenne nem gyártana senki csúcslapot FM2+ foglalattal.

(#15) Silentfrog válasza Móci (#13) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pont erre gondoltam én is.

(#16) waithEard


waithEard
őstag

Pár év múlva "Ritkaság! Gyűjtőknek" cimkével fogjuk látni itt az Aprón.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#17) stratova


stratova
veterán

Nekem ez inkább tűnik komolyabb szolgáltatáslistával bíró lapnak, mint high endnek (több bios beállítási lehetőség, leválasztott audió rész).
Ebben kicsit hasonlít a Gigabyte G1.Sniper A88X, MSI A88X-G45, Asrock Fatal1ty FM2A88X+ Killer lapokra. Mentségére legyen mondva, hogy azokkal ellentétben (4+2-es VRM) ez számlátomást megmaradt (A88X-Pro után) 6+2-es Digi VRM-es példánynak.
A gyártók (szerintem) legkomolyabb FM2+ lapja az A88X Pro, F2A88X-UP4, FM2A88X Extreme6+ (6+2 ill. 8+2 Digi VRM és azokról nem spórolták le a DP-t sem).

(#18) Szatyor95 válasza alevan (#11) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hangkártyát például.

A hírhez: Oké, csúcslap meg minden, de ez mire jó így?

Nyugodj békében Integra!

(#19) #65675776 válasza alevan (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugyan arra, mint régen a sima párhuzamos PCI-t.

(#20) vinibali válasza g@bo (#10) üzenetére


vinibali
őstag

pont ez a kérdés fogalmazódott meg bennem is. valszeg a kolléga nem olvasta az A10-7800 tesztjét, ahol 45Watton komoly teljesítményt nyúltott a Kaveri :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#21) stratova válasza vinibali (#20) üzenetére


stratova
veterán

A 65 W-os példánynak remek társa lenne az A88XM-Pro, amellyel Asus már egy éve adós. Korábbam egészen komoly körítéssel készített Lalno és Brazos-hoz szánt ITX lapokat az Asus, nem lepne meg, ha a következő ilyen megoldásuk egy BGA-s Carrizo (max. 65 W) lenne, ami legjobban fogyasztás/teljesítmény javítására gyúr (vagy Kaveri frissítése is kaphatna ilyet FM2+ alapon).

(#22) Archer


Archer
őstag

Hát engem nem kapott el a "húba+" érzés a lap láttán. Pedig volt anno Crosshair 3 / 4 lapjaim, főleg a 3-at nagyon szerettem, brutál lap volt. A felszereltség is, de nagy részben a BIOS mindenre kiterjedő részletessége adta az igazi "erejüket", már-már DFI-t idéző (aki emlékszik azokra a lapokra) szinten lehetett mindent állítani. A 4-es után lett egy M5A97 Pro lapom és bizony arra egy olyan f@sza BIOS-t (UEFI-t) varázsoltak, hogy nálam ott okafogyottá vállt az AMD-s ROG széria. És akkor egy 25k-s lapról beszélünk, nem 50k-ról. Lesz vagy 45-50k ez is de egyszerűen semmi nem indokolja azt az árat.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#23) stratova válasza Archer (#22) üzenetére


stratova
veterán

Ha már a Pro-knál járunk, ugyan modellre keresve megtalálható az A88X-Pro, de az FM2+ lapokra szűrve már nem listázza ki a gyártó honlapja. Lehet Crossblade ennek egyben leváltója is lesz.

(#24) sing1ep1ayer válasza #65675776 (#19) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Azért a bővítőkártyák igen nagy hányada, amelyeket régen a PCI-ba dugtunk, ma már az alaplapra van "oltva". Ennek ellenére hasznosítható, csak a többségnek szerintem nincs rá szüksége manapság - többek között nekem sem.

(#25) #65675776 válasza sing1ep1ayer (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, ott van a lapon, ilyen-olyan minőségben. Aki meg normális hangra vágyik analog megoldással, az a mai napig hangkártyát vesz, mert az alaplapiak nem éppen acélosak.

(#26) stratova válasza #65675776 (#25) üzenetére


stratova
veterán

Bár azért nem árt, ha az alaplapi megodások is fejlődnek egy 5e Ft-os Brainwavz füles is elég ahhoz (tán olcsóbb is), hogy zavaróan hallható legyen egyes lapoknál pár elektromos zaj (pl apró zúgás/cicergés [nem görgőkattogás] egérgörgetésnél). Ebben az Asrock ITX-es A85X lapja is jobb minőséget tudott az UP4-nél (és elvileg ezek a "gamer" lapok is jobbak).

[ Szerkesztve ]

(#27) Jason19


Jason19
senior tag

Ezekkel az a baj, hogy 2 dolgot próbálnak csinálni és mindkettőt szarul... Ha melléteszel egy normális VGA-t a proci része visszafogja, ha nem teszel mellé akkor meg az IGP az elég harmatos teljesítményt nyújt önmagában, amit az se segít ki sokkal, ha melléteszel egy gyenge VGA-t dual gpu-ba.

(#28) SkS7891 válasza Jason19 (#27) üzenetére


SkS7891
tag

+1

(#29) stratova válasza Jason19 (#27) üzenetére


stratova
veterán

Ez a lap a hang és egyéb képességeit leszámítva, játékos platformként leginkább HSA-val (játékban kamatoztatott GPGPU pl. AI-ra, fizikára) lehetne ütős.

(#30) sing1ep1ayer válasza #65675776 (#25) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ezért írtam, hogy hasznosítható, de valljuk be; azért viszonylag keveseknek van rá szüksége. Megnézném, hogy száz eladott PC-ből hány gépbe kerül hangkártya mostanság. Ráadásul ez még mindig csak egy, a három feleslegesnek titulált PCI-Express slotból, plusz még két hagyományos PCI is ott feszül mellettük. Lehet hogy akad, aki ezeket kiaknázza valami módon, de kétlem, hogy egy százaléknál többen töltenek ki mondjuk két foglalatot a nevezett ötből azok közül, akik "gamer csúcslapot" vásárolnak.

[ Szerkesztve ]

(#31) #65675776 válasza sing1ep1ayer (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma nem a bővítőfoglalatok száma, hanem az emberek korlátoltsága. Mert ugyan mi a vérért vesz bárki is fullATX lapot, ha abba mindössze egy darab VGA-t fog rakni? A felhasználók 90%-ának tökéletesen megfelelne a mATX is. De nem, csakazértis teljes ATX méretű lapot vesznek.

(#32) Tidus válasza dergander (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Ugyan ezt elmondhatod a konkurenciáról is.
CPU téren iszonat jól teljesítenek, viszont az IGP-k nem túlzottan erősek.
Viszont az tény, ez utóbbi variáció jobban kezelhető.

(#33) Gobbo


Gobbo
csendes tag

Videókároly az első foglalatba hangkároly a másodikba esetleg pcissd a harmadikba.
Esetleg amd fanoknak mégegy v.károly a 4. be
De így meg le van takarva az ötödik
Ha esetleg a v.kártyá(k)ra víz megy akkor az ötödikbe jöhet mégegy pcissd a RAID hoz és meg is teltünk

Persze ilyet 10000000 emberből egy épít, de hát miért ne?

[ Szerkesztve ]

(#34) Ghard


Ghard
őstag

Ezt sem értem, ahogy a kaveri árakat sem.
Kb 20e Ftig megéri az apu, de afelett sima cpu+dvga-val olcsóbban jobb teljesítmény jön ki...

(#35) Goblin12 válasza #65675776 (#31) üzenetére


Goblin12
őstag

És ez neked miért fáj? Én se vennék mATX lapot csak azért mert 1 vga-t rakok bele. :U Aki meg kicsit is ad a hangzásvilágra az nem belső hangkártyát fog venni.Legalábbis sztereóhoz tuti nem.

Én már csak azért sem, mert ha lesz egyszer egy jó lapom tuti egy Noctua NH-D15 kerülne rá, az meg semmilyen mATX lapra nem fér rá. Szóval részemről az mATX kilőve

[ Szerkesztve ]

(#36) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Szerintem nem én vagyok nekik a célpiac. :DDD
Amúgy ITX-ben lenne érdemes ez az egész AMD APU biznisz. Akkor én vennék belőlük, főleg, ha egy laphoz 10-12 rugóért is hozzá lehetne jutni. Ezért tetszett meg nekem a Kabini(AM1).

waithEard Ha valaki megveszi, mert ennek szerintem nincs értelme.

(#37) Reggie0 válasza g@bo (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Onmagahoz kepest minden korrekt cucc, hiszen pont 100%-ot teljesit.

(#31) daa-raa: Mert utana nehezebb eladni, meg sosem tudhatod, hogy nem akarsz-e majd +1 karit melle rakni par ev mulva, hogy ne kelljen lecserelni a meglevot.

[ Szerkesztve ]

(#38) Jester01 válasza Goblin12 (#35) üzenetére


Jester01
veterán

Nem neki fáj igazán, csak sing1ep1ayer kötözködik, hogy minek a sok foglalat. Azért, mert a hardver adott, a csatlakozó az filléres dolog, az ATX formátum meg ennyi kártyahelyet ad.

Egyébként én üdvözlöm a hagyományos PCI slotok jelenlétét, mert például nekem még ilyen hangkártyám, tv kártyám és műholdvevőm van amiket csak azért nem szívesen cserélnék le mert nincs hozzá foglalat.

Ettől függetlenül ez a lap nem nekem készült, mint ahogy a kaveri apu sem.

Jester

(#39) #65675776 válasza Goblin12 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dehogy fáj nekem. Csak a többségnek valóban nincs semmiféle szüksége rá. Ahogy igazából a batár nagy procihűtőkre sem, de ez már egy másik kérdés.

D-15 miért nem fér el egy mATX lapon? Ja, hogy a szintén felesleges hatalmas RAM-bordák miatt.

(#40) Ghard válasza #65675776 (#39) üzenetére


Ghard
őstag

A ram slotokra rálóg atx-en is, de pár centis hűtőbordás ram így is elfér.
Viszont a baj, hogy kb egy vonalban lesz az alja mATXen a pci-e foglalattal, aztán a felesleges hatalmas videókártya nem fér oda :)

(#41) #65675776 válasza Ghard (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miközben egy 2/3 akkor a cooler is csak 1-2°C-kal engedi fentebb a procit. De apróság.

(#42) Ghard válasza #65675776 (#41) üzenetére


Ghard
őstag

Ha csak annyi lenne, akkor senki nem venné. :)
De tegyük fel semmi extrém dolog nincs az egyszeri matx lapon. Ha egy normális videokarit vesz bele a júzer, az vagy rögtön eltakarja az alatta lévő slotokat, vagy olyan közel lesz, hogy betéve alá bármit megakadályozza a normális hűtést.
Konzoloknál vannak korlátok, de a pcnél senkire nincs ráerőltetve, hogy mit kell vennie.

(#43) Goblin12 válasza #65675776 (#41) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha neked egy két fok, akkor ennyi erővel felrakhatod a gyári hűtést. :U Egy ripjawsx-nek egyáltalán nem magas a bordája, sőt még a trident X-nek sem ha leszedi az ember a tetejét. D15 <- kompatiblitás mint ltáod rákeresel egy Genere vagy akármilyen matx lapra, és látni fogod, hogy sajnos kicsik a lapok, ha nem lenne ez a probléma mATX-et vennék. ;) Ízlések és pofonok. + vízhéts ha lenne, az is sok helyet foglal nagy ház kell, akkor miért is ne atx ha elfér.

[ Szerkesztve ]

(#44) #65675776 válasza Goblin12 (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a legnagyobb vicc, hogy ekkora bordamagassághoz bőven elég lenne a 120mm-es ventilátor is. Így az áramlás >1/3-a a semmibe megy el.

Egyébként jó kis kompatibilitási lista. Egy rakás teljes ATX lap szerepel rajta azzal a megjegyzéssel, hogy kitakarja az első x16 slot-ot. Enyit arról, hogy a mATX miatt bukik az ember bármit is. Hozzáteszem, ha a teljes ATX lapokon tudnak egy x1-es foglalattal kezdeni, akkor nem tudom miért akadály ez mATX-nél.

Ez pedig teljesen Noctua kompatibilis színre...

Egyébként ugye az tiszta, hogy Te pl pont nem a 90%-ba tartozol? Csak tudnám akkor miért veszed ennyire magadra...

(#45) Francia91 válasza #65675776 (#25) üzenetére


Francia91
veterán

Ott a pont. Ha valaki komolyabban hallgat zenet, nem PC-s hangfalakon, annak bizonyis kell egy normalisabb hangkartya (Asus Xonar, Creative X-Fi). Nagyon hallani a kulonbseget! Nekem AM1 Mini-ITX konfigom van, de az integralt RealTek cucc nem szol ugy, mint az Athlon XP-s gepemben levo Sound Blaster Audigy kartyarol. Az AM1 konfig valtotta az Athlon XP-set, tehat a hangfal maradt (Creative Inspire P5800), de majdnem siralmas az alaplapin, pedig a Sound Blaster hangkartyam 2005-os cucc... Ezert kell 3 PCI port

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#46) F_Zolee válasza Francia91 (#45) üzenetére


F_Zolee
veterán

+1

A mai alaplapi hangkártyát 99%-a csak arra jó, hogy szóljon valami... Az, hogy jól szóljon mindenképp kell rendes hangkártya. Alaplapi hangkeltőm még anno az ABIT AN7-es lapomon volt még elfogadható minőségű, ez nem most volt. Utána kezdett hanyatlani minden...

(#47) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

"Az ASUS Crossblade Ranger elsődlegesen a TrueAudio technológiára vágyó, de GeForce VGA-t kedvelő játékosoknak lehet hasznos, hiszen számukra a Kaveri APU az egyetlen lehetőség, hogy megkapják a legjobb hangélményt az egyes új játékokban."

Jaja, és akkor búcsút mondhat a GeForce PhysX-nek. :) [link]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#48) stratova válasza 04ahgy (#47) üzenetére


stratova
veterán

S már szépen bele is csöppentünk a platformhoz való kötöttségbe.

(#49) Jack@l válasza stratova (#29) üzenetére


Jack@l
veterán

Talán, egyszer, valamikor, aztán majd kiderül hogy arra is harmatos lesz a teljesítmény mire beérik... (ha egyáltalán nem fullad kudarcba a próbálkozás)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#50) 04ahgy válasza stratova (#48) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Költői kérdések:
Miért nem tilt le az AMD bármit a GPU-in, ha nV terméket, vagy bármi egyebet érzékel? :U
Miért nem tiltott le soha, amikor még nV chipsetes lapba tetted a Radeont?
Miért nem működött X58 előtt egyetlen lapban sem az SLI, ha nem nForce chipset vagy NF100/200 PCIe switch volt a lapon, mikor a CF szinte mindenben ment?

Költői válasz: ez nem platformhoz kötöttség, mert intel CPU-val is lemondhat a PhysX-ről. Ez a gyártó hatalmas szeretete a neki bizalmat szavazó vásárlói felé.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.