Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ez azért főleg a karácsonyi időszakot nézve elég nagy visszaesés... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2) brabax


brabax
csendes tag

Lehet, hogy tévedek, de szerintem ez arról szól, hogy aki ennyi pénzért meg akarta és tudta venni, az már megtette. A többiek - pl. én is :U - arra várunk, hogy esni kezdjen az ára. Mert ez idáig nem igazán kezdődött el...

Az ablakaimon volt már jégvirág, de fagyott pingvint eddig még nem láttam...

(#3) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4) VD


VD
őstag

Elfogytak a FAN-ok. ;]

Viccet félretéve, az is szép, hogy ennyi fogyott belőle. Várható volt, hogy nem fog az idők végezetiég az eladási csúcsok élén maradni.
Ráadásul az új WINMO-k egyre felhasználóbarátabbak (i900, Touch-ok) És látván a 6.5-öt ez csak jobb lesz.

(#5) Typhoon47 válasza VD (#4) üzenetére


Typhoon47
őstag

Viccet félre téve megérdemelten fogyott ennyi belőle.
A winmo-t meg inkább hagyjuk, hol van az még...(a használhatóságtól :D)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#6) Vtwo


Vtwo
senior tag

Válság van,miért pont őket ne éríntené?

(#7) válasza brabax (#2) üzenetére



aktív tag

hát én nemtudom biztosan de szerintem arra várhatsz hogy essen az áruk mivel az Apple általában csak mindig az új modellek bevezetése után csökkent árat

Már 16 éve itt :)

(#8) VD válasza Typhoon47 (#5) üzenetére


VD
őstag

Izlések és pophoneok.
Nem mindenki van odáig az iphone-ért, és kétségtelen a winmo-k sem a legtökéletesebbek. De mindenki megtalálja ami neki a legmegfelelőbb.
Aki szifont akart és volt rá pénze az megvette (Sajnos sok olyan is aki nem tudja megengedni magának.) De 1001x ki lett már tárgyalva pro és kontra. És eszem ágában nincs újra flame-t indítani. Tudom jól mennyire kényesek egyesek erre a témára.

Így csak a mostani hírre reagálva, nem meglepő,hogy csökken a kereslet.

[ Szerkesztve ]

(#9) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Egyébk abba belegondoltatok, hogy ugyebár az iPhone csak egyetlen készülék, WM-s teló meg kismillió féle van!Ha ezt nézzük, még mindig elég korrekt a szifon eredménye.

(#10) sien válasza rOwLeY (#9) üzenetére


sien
aktív tag

nem hiszem hogy nagyon védeni kellene az ihpone-t, előbb utóbb természetes hogy csökken iránta a kereslet, legkésőbb akkor, amikor a föld minden lakójának lesz egy, meg még egy tartalék :)

(#11) aeroxr válasza WiZARD (#3) üzenetére


aeroxr
tag

Arról van adatod hogy mennyi idő kellett ezekhez az eredményekhez?
Azért az elég fontos, iphone még nincs 2 éves.

The truth is out there.

(#12) maru


maru
aktív tag

Így van rendjén. Most már jöhet a következő iPhone generáció, pótolva azokat a hiányosságokat amelyek miatt esetleg nem vett, vesz sok ember iPhone-t. A baj csak az, hogy ezt valószínű megint csak csepegtetve teszi. Pld.: most tesznek majd bele egy jobb kamerát vagy valami hasonló. :((

(#13) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Lassan egyébként is be kellene mutatni az utódját amit szerintem kb. 2 hónapon belül meg is tesznek, aztán nyár közepe vége fele meg is jelenik...

(#14) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Azért ez szánalmas a Microsoftra nézve.

Az iPhone egyetlen gyártó egyetlen készüléke és így ért el majd akkora eladást, mint a Microsoft rendszere 8-10 gyártó tucatnyi termékével.
A HTC a seggét verné örömében a földhöz, ha bármelyik terméke ennek a mennyiségnek akár csak negyedét elérné egy negyedév alatt (ráadásul nem bemutatáskor, hanem a termék kifuttatásakor).

---

A többi smart rendszer utolsó negyedéves eladási mutatóiról nincs valakinek adata?

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#15) Sebhelyes válasza Ulkesh (#14) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Ez inkább a Macbuzikra nézve szánalmas, egy választási lehetőségük van. Dehát persze nekik mindig pont épp az kell amit az Apple eléjük rak, úgyhogy ez nem probléma. :C

(#16) Jadro


Jadro
veterán

Gazdasái mélyrepülés nélkül is várható volt hoyg a csoda nem tart örökké és beáll majd csökkenni kezd az eladás, Gondolom a válság még rátett egy lapáttal itt is, akár csak a többi gyártónál. Így is szép számokat hozott.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17) Lirion válasza Ulkesh (#14) üzenetére


Lirion
addikt

Nem is tudtam, hogy apple termékek estében csak két fázis van, első negyedév a bevezetés, második negyedév a termék kifuttatása. :C

Az eredmény szerintem sem meglepő.

(#18) sien válasza Ulkesh (#14) üzenetére


sien
aktív tag

szerintem azok az eladási adatok, amelyekre az állításodat támasztod nem biztos hogy minden részletükben hitelesek. én emlékszem arra, amikor az első iphone becsengette iszonyatos hírveréssel hogy 1 milliót eladtak belőle, a kaiserből szépen csendben szintén elkelt 800.000. csak ők nem estek ettől a szélvédőnek. elvitathatatlan az iphone sikere, ettől azomban nem lett világuralmi cég, az igazi nagy mobilcégekhez képest ugyanúgy kis szeletben szerepel, mint a pc piacon.

(#19) coyote55


coyote55
őstag

Engem az érdekelne, hogy ebből mennyi volt a "second hand" készülék... :K

Memento Mori!

(#20) Ulkesh válasza Sebhelyes (#15) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ez inkább a Macbuzikra nézve szánalmas"

Erre inkább nem reagálnék nagyon, de Te is elég szánalmas vagy..

"egy választási lehetőségük van"

Miért is? Egy Mac használó ugyanúgy választhat WinMo, vagy Symbian eszközt, mint egy Windows user.

"Gazdasái mélyrepülés nélkül is várható volt hoyg a csoda nem tart örökké és beáll majd csökkenni kezd az eladás"

Ezen most jót röhögtem.
Tudod óriási különbség az, hogy egy cég 10 milliárd dolcsi feletti forgalmat teljesít jelentős profittal (lásd Apple) és a között, hogy veszteséggel zár és több ezer dolgozót elbocsájt (lásd. Microsoft).

---

"én emlékszem arra, amikor az első iphone becsengette iszonyatos hírveréssel hogy 1 milliót eladtak belőle, a kaiserből szépen csendben szintén elkelt 800.000. csak ők nem estek ettől a szélvédőnek. "

:)
No igen, csak az első generációs iPhone eladás nem állt meg 11 millióig, míg a Kaiser 1,5-nél igen (nomeg azért érdemes megnézni, hogy az iPhone 2G-t 2-3 országban árulták csak, a Kaiser-t meg mindenhol)

---

"Engem az érdekelne, hogy ebből mennyi volt a "second hand" készülék..."

0
A hivatalos eladásokat számolják csak. (Mást nem is lehetne.)

---

"az igazi nagy mobilcégekhez képest ugyanúgy kis szeletben szerepel, mint a pc piacon."

A világpiacon mint smartphone az iPhone a 4., az USA piacán a 2., szóval ezt gondold át még egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#21) Ulkesh válasza Lirion (#17) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nem is tudtam, hogy apple termékek estében csak két fázis van, első negyedév a bevezetés, második negyedév a termék kifuttatása."

Melyik mobil hivatalos életciklusa több mint 6 hónap? A legtöbb készülék utódja hamarabb be van jelentve.
Az Apple is fel fogja venni a gyorsabb termékciklust a mobiloknál, hogy folyamatosan mozgásban tudja tartani a piacot. (Még ha ezt a többi gyártó nem is látja szívesen :) )

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#22) sirály12 válasza Ulkesh (#20) üzenetére


sirály12
őstag

"Ez inkább a Macbuzikra nézve szánalmas"
"Erre inkább nem reagálnék nagyon, de Te is elég szánalmas vagy.."

Hát nem is tudom, de most akkor te különb vagy, egy ilyen válasszal?

"egy választási lehetőségük van"
"Miért is? Egy Mac használó ugyanúgy választhat WinMo, vagy Symbian eszközt, mint egy Windows user."

Gondolom azért leesett, hogy a rendszerre gondol, és akkor bizony télleg egy választási lehetősége van. Mert míg a symbian vagy win-es telók közöl válogathatsz, addig ezt itt nemigazán tudod megtenni. És valjuk be nagyobb választék közül könnyebb megtalálni az igazán neked tetsző telót, mind tudásban, mind kinézetben.

Egyébként én nem vagyok iPone ellenes, talán még tetszene is. De azért nem veszek lehet ilyet soha, mert ár/érték arányban messze nem a legjobb. Vannak ennél sokkal többet tudó, jobb telók. Jaaaaa, hogy az nem iPhone, éssss? Az számít mit tud a teló, nem a neve, kéremszépen.

És mint már többen is mondták előttem: aki meg akarta venni ennyiért, az már megvette. De én még hozzátenném: Aki villogni akart vele, az már megvette, akinek meg jó teló kell az meg ....

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#23) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Apa kezdődik...

Mondjuk nem csoda, hogy karácsony után esnek vminek az eladásai...
Amugy aki arra vár, hogy csökkenjen az ára az pofára esik, az apple altalaban nem arcsokkentessel vezet ki termeket, hanem egyszeruen lecsereli az ujra, amit onnantol ugyanannyiert vagy +-5%.os aron ad.

(#24) copin válasza Ulkesh (#14) üzenetére


copin
őstag

A többi smart rendszer utolsó negyedéves eladási mutatóiról nincs valakinek adata?

Nagyon nem változhatott. S60 (symbian) vezet toronymagasan, van az iphone meg a többiek. Talán a android miatt érdemes lenne, de szerintem az bukta lesz. Sok ember el van ájulva, hogy végre a google is csinál OS-t (mégha nem is pc-re), de változik bármi is? Nincs háttér nincs forgalom, az hogy ingyen van, az nem fogja elfeledtetni, hogy bughalmaz és mindene a google szolgáltatás csomagja. Köszönöm, de én nem kérek belőle. :N Bukásnak érzem a mai formájában és a vereség nem áll távol a google-től.

(#25) RenegadeC2


RenegadeC2
aktív tag

#22: "De én még hozzátenném: Aki villogni akart vele, az már megvette, akinek meg jó teló kell az meg ...."

Szerintem akkor Te most itt állítsd is le magad, felesleges sértegetni az iPhone felhasználókat. Nem egy felsőkategóriába árazott készüléknél fordul ez elő, nem kéne általánosítani :U

#23: De kezdődik ám! :) Sebhelyes csak benézett, max. még kétszer válaszol, viszont Ulkesh vs. Lirion csatát le sem lehet lőni! :D Igaz csinálhatnák kicsit kultúráltabban is, szerintem nem szánalmas itt senki sem, mindegyiknek megvan a maga álláspontja :U

[ Szerkesztve ]

https://copy.com?r=wQUd20

(#26) Ulkesh válasza sirály12 (#22) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Mert míg a symbian vagy win-es telók közöl válogathatsz, addig ezt itt nemigazán tudod megtenni. És valjuk be nagyobb választék közül könnyebb megtalálni az igazán neked tetsző telót, mind tudásban, mind kinézetben."

Lehetséges, bár annak fényében enyhén kérdéses, hogy a mostanában megjelenő konkurens eszközök elsősorban az iPhone kinézetét és funkcióit próbálják majmolni. Szóval lehet, hogy tényleg elég az az egy változat, ha mindenki más is olyan akar lenni :)

-------

"Sebhelyes csak benézett, max. még kétszer válaszol, viszont Ulkesh vs. Lirion csatát le sem lehet lőni! Igaz csinálhatnák kicsit kultúráltabban is, szerintem nem szánalmas itt senki sem, mindegyiknek megvan a maga álláspontja"

Az álláspontokkal semmi gond, azokat meg lehet vitatni. A személyeskedéssel és ész nélküli beszólásokkal viszont igen.

Lirion-nal kivételesen semmi gondom :) :C

-------

Mindenesetre jókat mosolygok azon, hogy megjelenik egy cikk arról, hogy esett ugyan a kereslet egy készülék iránt, de az eladási mutatók még mindig magasan a konkurens termékek felett van, mégis az ellendrukker tábor egyből tapsikolni kezd, mikor a saját házuk táján igencsak komoly problémák vannak (Microsoft, Nokia, Samsung, LG és a legtöbb mobilgyártó veszteséggel zárt, több ezer embert elbocsájt, gyárak zárnak be stb.).
Az, hogy ilyen helyzetben az Apple 30 éves pályafutása alatti legjobb negyedévét zárta, igencsak beszédes...

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#27) AS válasza Ulkesh (#26) üzenetére


AS
félisten

Samsung nem volt veszteséges.
2007 hez képest növeltek mindent....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) AMD Power


AMD Power
titán

Nálunk sincs már a T pontban iPhone... kicsi rá a kereslet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29) (An)Dante válasza Ulkesh (#26) üzenetére


(An)Dante
őstag

A cikkben olyat nem írtam, hogy a kereslet-visszaesés ellenére nőtt volna a bevétel! Erről nincs semmi adat az Apple kimutatásában, csak annyit tudni, hogy a Mac, iPod és iPhone eladás EGYÜTT több hasznot hozott a cégnek. A kevesebb iPhone nyilván kevesebb hasznot hozott, de ettől még a cég stabil maradt.

Az LG és a Samsung viszont növelni tudta az eladásait, igaz csökkenő haszon mellett, de mindkét cég mobilos részlege továbbra is nyereségesen üzemelt, habár az anyacégek nagy veszteséggel zártak. A Nokia kevesebb mobilt értékesített és a haszna is csökkent, de az egyszeri Qualcomm számára kifizetett díjaktól eltekintve igen jó nyereséggel üzemelt.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#30) (An)Dante válasza Ulkesh (#21) üzenetére


(An)Dante
őstag

"Melyik mobil hivatalos életciklusa több mint 6 hónap?"

Ugye ezt a kérdést nem gondoltad komolyan? Nem nagyon van olyan modell amit egy-másfél évnél rövidebb ciklusra terveznek, de számos olyan akad ami bőven két év után is még sikeres. Ilyen például a Samsung D900 is! Hát hónapos ciklus alatt meg sem térülnének a befektetések!

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#31) AS válasza (An)Dante (#30) üzenetére


AS
félisten

D900 valóban, az elmúlt 2 hétben vásárolt 2 ismerősöm is. ( Igaz t-mobile akció miatt.)

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#32) copin válasza AS (#27) üzenetére


copin
őstag

2008-hoz képest? ;] Szvsz az amcsi eladások miatt a 3 nagy közül kettő alatt (LG és Moto de a Samsung sem menekülhet meg a visszaesés elől) be fog szakadni a jég és ha elég sokáig tart a válság könnyen tönkremehet az LG is és a végén 2 nagy marad (Samsung és Nokia vagy valami más) és a többiek visszaszorulnak.
A Samsung pedig veszteséges volt, igaz a mobil eladások javultak, de azt is el fogja érni a válság. Az Apple ahhoz képest kiválóan teljesített. Az SE pedig jó lenne, ha eldöntené hogy merre akar indulni, mert könnyen eljárhat felettük az idő és a Sony nem sokat habozna a lelépést illetően, a brandjeik nélkül pedig a svédek meg vannak lőve. Az Ericsson ma már nem jelent igazán semmit semmit sem a Sony-nak, esetleg bűnbaknak megfelel.

(#33) sirály12 válasza RenegadeC2 (#25) üzenetére


sirály12
őstag

"Szerintem akkor Te most itt állítsd is le magad, felesleges sértegetni az iPhone felhasználókat. Nem egy felsőkategóriába árazott készüléknél fordul ez elő, nem kéne általánosítani"

Szerintem, te nem vagy sem a rokonom, sem a barátom, hogy így beszélj velem! Ez az én privát véleményem. Ha nem tetszik, akkor nem kell elolvasni. Egyébként meg nem sértegettem senkit, de valjuk be a villogáson kívül nem sok értelmes dolgot tud ez a bughalmaz, persze vannak olyanok akik a kinézete miatt keresik.
Nekem is a kinézete tetszik, ha vennék, ezért vennék, mert nincs rajta kismillió gomb. Mindig is favorizáltam az érintőképernyős cuccokat. De csak ennyiért nem adok ki 150k-t.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#34) copin válasza (An)Dante (#29) üzenetére


copin
őstag

A keresztlicenszeléssel még jól is járt a Nokia (főleg a Qualcomm), szóval felesleges ezt állandóan felhozni. A SE és a Samsung között is volt egy hasonló megállapodás. Nem igazán a kifizetett összeg a lényeg szerintem a Nokiánál, mi az nekik...

(#35) Ulkesh válasza AS (#27) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Samsung nem volt veszteséges.
2007 hez képest növeltek mindent...."

Ezt azért nem mondanám:
"A Samsung nettó vesztesége 22,2 milliárd won, vagyis mindössze 16 millió dollárnak felelt meg, szemben az egy évvel korábbi, aktuális árfolyamon számolva közel 1,6 milliárd dolláros profittal. Az üzemi veszteség 674 millió dollárt tett ki, ami az elemzők által jósolt kétszerese. A vállalat forgalma 13,3 milliárd dollár körül alakult, ami a won folyamatos gyengülése ellenére 4 százalékkal kevesebb a harmadik negyedévesnél. A forgalom olvadását a félvezetőrészleg és az LCD-gyártás nehéz piaci körülményei magyarázzák."

Abban igazad van, hogy a Samsung mobil ágazata nyereséges volt (gyakorlatilag ez mentette meg a céget), de én általánosságban a cégekre gondoltam (még ha félreérthető is volt a megfogalmazás).

-----

"Erről nincs semmi adat az Apple kimutatásában, csak annyit tudni, hogy a Mac, iPod és iPhone eladás EGYÜTT több hasznot hozott a cégnek. A kevesebb iPhone nyilván kevesebb hasznot hozott, de ettől még a cég stabil maradt."

Ez teljesen igaz, bocsi a hibás megfogalmazásért, én is a teljes cégre gondoltam, ezért írtam Apple-t és nem iPhone-t, de tényleg nem volt egyértelmű.

"A Nokia kevesebb mobilt értékesített és a haszna is csökkent, de az egyszeri Qualcomm számára kifizetett díjaktól eltekintve igen jó nyereséggel üzemelt."

A Nokia eladásainak fényében is elégedett lehet az Apple szerintem. 15,1 millió series60-s készüléket adott el a Nokia, ez kb. 15 különböző modell értékesítéséből jött össze, szemben az Apple 1 modelles eredményével.

-----

" Nem nagyon van olyan modell amit egy-másfél évnél rövidebb ciklusra terveznek, de számos olyan akad ami bőven két év után is még sikeres."

Ezzel nem is vitatkoznék, mert teljesen igaz.
Viszont attól, hogy egy modell még piacon van és sikeres, attól még az utódját 5-6 hónapon belül bemutatják és akár piacra is dobják. Nagyon sokszor az előd és utódmodell is a piacon marad.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#36) joey04 válasza Ulkesh (#21) üzenetére


joey04
titán

Az Apple is fel fogja venni a gyorsabb termékciklust a mobiloknál
Azt nem nagyon értem, hogy hogyan tudná az iPhone-t ilyen sűrűn frissíteni az apple, hiszen tulajdonképpen minden benne van, azok a hibák amiket felhoznak ellene, szinte mind szoftveres hiányosságok, amik kijavításához elég egy nagyobb lélegzetű szoft frissítés.
Maximum egy erősebb kamerát lehetne beletenni, meg majd egyszer erősebb procit, de pl még a mostani sincs kihasználva teljesen, szóval akár még azt is lehet még felpörgetni szoftveresen.
Annak meg nem nagyon látom értelmét, hogy úgy csinálják mint az iPod esetében, itt nem lenne jó egy butított változat, kisebb kijelzővel, kevesebb tárhellyel stb szerintem, Nagyobbnak meg megint nincs értelme, mert az maga az iPhone utód lenne nem egy Pro változat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) .tnm


.tnm
addikt

azért azon is tessék elgondolkozni, hogyha egy gazd. világválság közepén egy cég magasan, szemben az árral nyereséges tud maradni, akkor azt kinek a pénzéből teszi... (tehát mindebből leginkább az derül ki, hogy mekkora haszon van az apple termékeken -ami ugye eddig se volt nagy titok)

amúgy nincs bajom iPhone-nal, ha majd lesz szoftveres korlátozásoktól mentes, fejlettebb kamerás független hazai változat, akkor elkezdek rá gyűjtögetni. a felhasználói élmény és kapacitív érintőkijelző nagyon tetszik, de ez még nem minden (és sajnos nekem nem is elég)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#38) Typhoon47 válasza sirály12 (#33) üzenetére


Typhoon47
őstag

életedbe nem fogtál még iPhone-t a kezedbe úgy érzem. Bughalmaz? Noormális? WM készüléket fogtál már? na az A bughalmaz (Kaiserem volt). Mellesleg milyen 150k? talán 88 2 év hűséggel T-nél. Majdnem a fele. grat. :U

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#39) Ulkesh válasza joey04 (#36) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nagyobbnak meg megint nincs értelme, mert az maga az iPhone utód lenne nem egy Pro változat."

Szerintem válaszoltál a kérdésedre :)

Szó nincs itt nano, meg Pro változatokról, egyszerűen jönnie kell újabb modellnek, ha piac érdeklődését fenn akarják tartani.

Az irányvonal egyébként eléggé tiszta.
- az iPhone/iPod Touch eszközök mobil játékplatformmá minősítése és a játékfejlesztők kiemelt támogatása
- a notebook piacon az nVidia kiemelt partnerré emelése (nVidia chipset és GPU használat)
- saját processzorgyártás megalapozása (P.A. Semi megvásárlása)

A következő iPhone nagy valószínűséggel az Apple saját mobilprocesszorát fogja tartalmazni az nVidia Tegra grafikus rendszerével, fejlettebb GUI-val és 3D-s grafikus képességekkel. (Valószínű a mobile OSX is át fog térni a vektoros GUI-ra)
Valószínű, hogy megnő a kijelző felbontása is a jelenlegi duplájára (640x960-ra) ezzel megtartva a régebbi alkalmazások fele a kompatibilitást és megfricskázva a konkurenciát.
Elképzelhető, hogy a bekapcsoló gombon kívül eltűnik a készülékről minden hardveres gomb, így a készülék teljes felülete kijelző lesz és az oldalsó élen is érintésre érzékeny felület lesz.
Biztos lesz nagyobb felbontású kamera és autófókusz, esetleg másodlagos kamera videochathez (mobile iChat).
Talán engedélyezni fogják a multitasking használatát (én ezt úgy képzelem el, hogy alapból megmarad a jelenlegi felállás, de egy alkalmazás ikonját hosszan nyomva már nem csak a törlése lesz elérhető, hanem egy az adott alkalmazáshoz tartozó beállító panel is, ahol az alkalmazás rendszerpreferenciái lesznek elérhetők, így az is, hogy engedélyezi-e a felhasználó, hogy fusson a hátérben, vagy sem.)

Ami biztosan nem lesz: MMS és BT fájltranszfer.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#40) joey04 válasza Ulkesh (#39) üzenetére


joey04
titán

No igen de ez mind most jönne a következő modellben?ha igen akkor mi lesz a következőben?Ha meg apránként jönnek az újítások, akkor most kiadnak hamarosan egy jobb kijelzővel szerelt példányt pl?Mert akkor a jelenlegi iPhone tulajdonosoknak nem éri meg váltani, és szerintem nem is fognak.Bt oké hogy nem lesz(úgyis feltörik hamarosan) de mms pl apple által is engedélyezve van nem? akkor miért nem teszik bele gyárilag? Az az egy oka van, hogy vedd meg pénzért az storeból?annyira úgyse fontos senkinek hogy megvegye, viszont ha gyárilag benne lenne, néha használnák az emberek, és a szolgáltatón keresztül ebből is pénzt kapna az apple, nekik meg 0 költség lenne beletenni gyárilag egy ilyen progit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Ulkesh válasza joey04 (#40) üzenetére


Ulkesh
őstag

"No igen de ez mind most jönne a következő modellben?"

Ezt nem hinném, inkább apránként. (Bár az Apple szeret meglepetéseket okozni :) )

"Mert akkor a jelenlegi iPhone tulajdonosoknak nem éri meg váltani, és szerintem nem is fognak."

Ha az új alkalmazások már csak az új GPU-val, mennek akkor váltani fognak. A kijelző felbontásbeli különbsége nem lényeges, mert adott alkalmazás mindkettőhöz tud alkalmazkodni, hisz az arányok azonosak.
Azt nem írtam, hogy a kijelző maga elképzelhető, hogy OLED lesz már nem TFT.

"de mms pl apple által is engedélyezve van nem? akkor miért nem teszik bele gyárilag?"

Amiért pl. IRDA portot sem fognak. Elavult, túllépett technológia. A mobil internet korában az MMS egy dinoszaurusz, amit a szolgáltatók még támogatnak a bevétel miatt, de a felhasználók elég kis hányada használ. Támogatása rendszer szinten felesleges.

---

Persze ezek a dolgok az én elképzeléseim, az Apple akár holografikus megjelenítővel is kijöhet :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#42) Morden24 válasza Ulkesh (#41) üzenetére


Morden24
nagyúr

Persze ezek a dolgok az én elképzeléseim, az Apple akár holografikus megjelenítővel is kijöhet

Azért a túúúlzások, na :U

Sectumsempra - For Enemies

(#43) Ulkesh válasza Morden24 (#42) üzenetére


Ulkesh
őstag

A vigyori nem véletlenül volt utána, nem kell mindent véresen komolyan venni :)) :)
Ezzel azt akartam mondani, hogy bármi lehet az új készülékben, ezek csak az én elképzeléseim.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#44) Morden24 válasza Ulkesh (#43) üzenetére


Morden24
nagyúr

T'om, csak pillanatra elkapott a bon ami-feeling, hogy igen, Apple az bármire képes :DDD

Szerintem pont az Apple nem a hatalmas újdonságokban, hanem a megszokott dolgok megreformálásában jeleskedik inkább, legalábbis nekem így tűnik. Az más kérdés, hogy ezutóbbit vitathatatlanul jól csinálják.

Sectumsempra - For Enemies

(#45) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Helyreáll a világ rendje. Az új WinMo meg majd lemossa a szifont és kicsavarja a wc-be.

(#46) copin válasza (Kolombusz) (#45) üzenetére


copin
őstag

Miért? Mi lesz az új WM-ban a mostanihoz képest?

(#47) Lirion válasza RenegadeC2 (#25) üzenetére


Lirion
addikt

"viszont Ulkesh vs. Lirion csatát le sem lehet lőni!"
Nem a'! :DDD

"Azt nem nagyon értem, hogy hogyan tudná az iPhone-t ilyen sűrűn frissíteni az apple, hiszen tulajdonképpen minden benne van, azok a hibák amiket felhoznak ellene, szinte mind szoftveres hiányosságok, amik kijavításához elég egy nagyobb lélegzetű szoft frissítés."
Jobb kamera, előlapi kamera, nagyobb felbontású kijelző, 3d gyorsító (asszem ez sincs benne), felhasználó által cserélhető aksi. Azt meg nem lehet tudni, mit hoz még a jövő, lehet, hogy 2 év múlva már a beépített projektor is alap lesz egy felső-közép, felső kategóriás telefonban..

(#48) skajwa


skajwa
senior tag

Szerintem teljesen irreális az iphone és az wm összehasonlítása az eladásokat nézve. Az iphone-on található os-t csak az iphone-nal értékesítik, a wm-et meg sok más gyártó sok termékével..... Ha ezt nézzük hiába a nagyobb eladás, a kicsi különbség miatt mágis a wm-nek van szégyelnivalója.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#49) joey04 válasza Lirion (#47) üzenetére


joey04
titán

ezt már letárgyaltuk. :N
a hangsúly a sűrűn, kb 6 havi cserén volt. nem egyszeri újításon

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) (Kolombusz) válasza copin (#46) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A winmo7-ben többek közt multitáccs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.