Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rybank


rybank
senior tag

Szoktam figyelni. Az animációs filmek miért szebbek, mint a játékok. Nem ugyanazzal a grafikus motorral írják őket?

(#2) Játékos válasza rybank (#1) üzenetére


Játékos
addikt

Sőt! Valós időben renderelik, és igazi szereplők játszanak bennük mindig! :D

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3) RECSKA válasza Játékos (#2) üzenetére


RECSKA
veterán

;] ;] ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4) Djatis válasza rybank (#1) üzenetére


Djatis
senior tag

Azért szebbek az animációs filmek mert azt megcsinálják a film studióba 1 ultrabrutál gépen és késsz. Ott a te gépednek csak annyi a dolga hogy lejátsza a filmet. Mininális proci és videókártya használattal. A játékoknál pedig a te saját géped számol ki mindent ami a megjelenítésnél kell. Tehát a játéknál maximális a proci és videókártya használat.

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#5) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy látom hogy a crytek csak olyan játékot fejleszt amiben van víz, különben nem kellene olyan nagy gép hozzá. Lásd crysis 2 amiben még a sziget alatt is számolta a vizet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) MCBASSTION válasza rybank (#1) üzenetére


MCBASSTION
aktív tag

azért, mert míg játék alatt nagyon sok optimalizáció van a felszín alatt, hogy te otthon az xy videokártyáddal tudd futtatni, addig a "filmes" renderelésnél ezeket kikapcsolják, ami azt jelenti, hogy soha az életben nem futna valós időben a gépeden. A cryenginenél pedig nem raytracingre kell gondolni, csak simán számolásigényesebb algoritmusokra, amelyek szebb képet eredményeznek.

[ Szerkesztve ]

windows7sins.org

(#7) Snake664


Snake664
csendes tag

Nagyon szép ez a motor. Bárcsak egy játékban amiben dolgozni fog, helyesen lenne megírva.

BF3 Nick name: IAN_HUN

(#8) janos1988 válasza MCBASSTION (#6) üzenetére


janos1988
addikt

"...mert míg játék alatt nagyon sok optimalizáció van a felszín alatt..." ;]

Amúgy nem játszottam a kettővel, de a játékélmeny már nem is lényeg, csak a grafika?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9) arty


arty
veterán

remélem nem jön be nekik az engine téma. utálnám, ha ekkora genny banda sikeres lenne.

(még1x köszi a 250k-s dx11 módot, kedves crytek!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) abridabri válasza janos1988 (#8) üzenetére


abridabri
veterán

"Amúgy nem játszottam a kettővel, de a játékélmeny már nem is lényeg, csak a grafika?"
Ujabban ez a trend , es igazabol mar nincs uj a nap alatt ,mar mindent kitalaltak ami a jatekmenetet illeti ,most a grafikara kell ragyurni , ez a jovo. (megjegyzem en ennek orulok )

(#11) D1Rect válasza janos1988 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Én most szereztem be a kettőt.
Gyakorlatilag COD nanoruhában amin van 2 kapcsoló. Nem egy BF, de szórakoztató.

[ Szerkesztve ]

(#12) Taifa Díaz válasza Sub-ZeRo (#5) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez jobb, mert már a víz alatt számolja az élővilágot ;] Észrevettétek a DX11 Ocean résznél a várost a vízfelszín alatt? :O Bikinifenék :DD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#13) Mártógyurma válasza arty (#9) üzenetére


Mártógyurma
tag

Hasonlóan érzek.

(#14) szpal17


szpal17
őstag

Brutál! Öröm nézni. :K

(#15) djculture válasza Sub-ZeRo (#5) üzenetére


djculture
félisten

A következő project az ártézi kút szimulátor 1 lesz...:D

(#16) rybank


rybank
senior tag

Kielégítő válaszokat kaptam.

(#17) Sub-ZeRo válasza djculture (#15) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dx11 alatt + 500k-s géppel is akadni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) ViZion


ViZion
félisten

Szóval a Krízis 3 egy film lesz, és én irányítom a főszereplőt... Király :D :R

rybank: nagyon leegyszerűsítve: Az animációs filmnél kulcs pozíciókat megterveznek, beállítanak, jeleneteket megrendezik, minden kameraállást, fényeket stb. beállítanak, majd egy űberbrutál gép ezek alapján egy éjjszaka lerendereli a filmet. Azt a filmet elejétől a végéig lejátsza még a mobilod is, hiszen nem árnyékokat, meg felületeket számol, csak a már kész filmet levetíti.
Játéknál az alapokból (textúrák, polygonok, stb) a géped _JÁTÉK ALATT_ valós időben számolja ki a képet amit látsz -hiszen minden játéknál más és más ami kell.
Remélem így sikerült érthetően elmagyarázni :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mennyit játszadoztam ezzel anno, régi szép idők. :D

Szerk.: OK, nem volt annyira régen.

[ Szerkesztve ]

(#20) M3Ny3'T válasza arty (#9) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Ahhoz túl jó ez a motor. :U
A DX11 módot C2-höz ha jól tudom az NV rakta össze (szóljatok, ha tévedek).

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#21) Jhonny06 válasza janos1988 (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem teljes mértékben elmegy. A játékélmény és a grafika két nagyon összekapcsolódó dolog, a játékmenet persze megint egy külön történet.

(#22) Manbal


Manbal
senior tag

Nagyon jól néz ki, de csak akkor fog érni is valamit, ha a Crysis 3 így fog kinézni! :) ;] (és nem patchelgetnek meg optimalizálatlankodnak)

(#23) Malachi


Malachi
addikt

hm, ez a hír már volt itt. vagy máshol. de én ezt a videót már láttam. :F

(#24) teeem


teeem
aktív tag

Gondolom az gáz ha nekem már eleve a videó is akad. :U

(#25) gabor85 válasza teeem (#24) üzenetére


gabor85
őstag

bizony, de legalább szép :))

(#26) ViZion válasza teeem (#24) üzenetére


ViZion
félisten

...akkor neked a Crysis 3 körökre osztott stratégiaként fog csak futni ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) intercooler


intercooler
őstag

Látványos :C

(#28) wikings2


wikings2
őstag

Szépnek szép, de egy idő után már nem a szépségről fog szólni, hanem a mocskosul drága hardverekről hozzá.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#29) gabor85 válasza wikings2 (#28) üzenetére


gabor85
őstag

ez attól függ, mikor veszed meg a hardvereket. ;]

(#30) RyanGiggs válasza gabor85 (#29) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ez így igaz! ;]
Én akkor fogom megvenni pl. a HD7950-est, amikor lemegy az ára 30-40k-ra! :K

(#31) wikings2 válasza gabor85 (#29) üzenetére


wikings2
őstag


Igaz :)

Hát igen, az más kérdés hogy a mostani konfigomért sajnáltam kiadni 40 ezret használtan anno , nem hogy egy videókártyáért ami 2 éven belül 5000-10000 et se fog érni :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#32) ViZion válasza wikings2 (#31) üzenetére


ViZion
félisten

...azért nem csak ez a játék van. És az utóbbi időben a trend az, hogy a konzolos játékok kapnak egy valamilyen PC portot, amihez nem kell csúcs VGA. BF 3, Crysis, meg még pár cím ami igazán igényli a kemény vasat, de a játékok nagy része -kompromisszumokkal- játszható egy ~25k-s VGA-n.
Szerintem. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) wikings2 válasza ViZion (#32) üzenetére


wikings2
őstag

Nem véletlen van még most is 8800gt-m :) bőven "sok" nekem a játékaimhoz :D

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#34) Olajbogyesz


Olajbogyesz
tag

Azért az engine képességei nem jelentik azt hogy mindez megjelenik a C3-ban. Ilyen minőséget valós időben játéktól 5 éven belül nem várok a gépemtől (pénztárcámtól).

(#35) Malachi válasza Olajbogyesz (#34) üzenetére


Malachi
addikt

de hát ezek aktuális dx11-es effektek, nem? akkor miért ne jelenhetnének meg a játékokban? gondolom nem azért fejlesztik ezeket, hogy feltegyék a polcra porosodni még pár évre.

de lehet, hogy rosszul okoskodok, nem tudom.

(#36) teeem válasza ViZion (#26) üzenetére


teeem
aktív tag

Úgy is híve vagyok a kategóriának. :P Sebaj, majd valahogy ráveszem a vasat hogy menjen.

gabor85:
Én akartam ezt az arcot. :O

(#37) Balazs_ válasza ViZion (#32) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Azért a BF3 PC-verziója sokkal jobban fut ugyanazojn a konfigon mint a Crysis 2 portja. :)

(#38) ViZion válasza Balazs_ (#37) üzenetére


ViZion
félisten

:F Nem arról volt szó hogyan fut X HW-n, hanem hogy néhány cím van, ami igényli (vagy ha úgy tetszik megérdemli, bár ez azért lehet túlzás :D ) a komolyabb vasat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) Puma K válasza Taifa Díaz (#12) üzenetére


Puma K
veterán

"Ocean résznél a várost a vízfelszín alatt? :O Bikinifenék :DD"

Neee... :)) :DD ;]

Mac-es haverom nézte múltkor ezt a videót, és tetszett neki :U ( ;] ) Pont akar egy komoly PC-t (BF3, Bioshock 2, stb) is amin játszik a Wii (Rayman mennyire jó lett :Y igaz PC-n még szebb ) mellett.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) gabor85 válasza teeem (#36) üzenetére


gabor85
őstag

Tudod milyen nehezen ment át? :)

(#41) aram01


aram01
nagyúr

ez nem volt már?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) O_L_I


O_L_I
őstag

The Matrix runs on Cryengine 3 :)

(#43) Angel1981


Angel1981
veterán

"továbbfejlesztett mesterséges intelligenciát"

Akkor ez már talán újra eléri a Crysis 1 szintjét... :(((

(#44) TESCO-Zsömle válasza rybank (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ennek több oka van. Egyrészt mert statikus. Az összes scene előre le van programozva, minden alkalommal ugyanaz történik és ugyanaz lesz a végeredmény.
Másrészt nem kell valós időben 24+FPS-t produkálni. Ha az animáció 1FPS-sel fut, akkor is kész lesz 48 óra alatt a 2 órás film. (másodpercenként 24 képkockás film esetén)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) teeem válasza gabor85 (#40) üzenetére


teeem
aktív tag

Gondolom... Sebaj, van B terv. :)

(#46) Źşë'


Źşë'
addikt

na ezekkel a technológiákkal szarni fogják a játékokat, jöhetnének már olyanok amelyek kihasználják 100%ban a dx11et és még a gépigényük is baráti!!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#47) ViZion válasza Źşë' (#46) üzenetére


ViZion
félisten

Unreal engine-re is azt hittük, annak a gépigénye is rendben van... mégsem születtek "odab@szós" játékok, mert az engine nem minden...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) infectedmann válasza rybank (#1) üzenetére


infectedmann
őstag

De, sok esetben ugyan azokat a alkalmazásokat használják, mint a játékoknál, csak egy ultra brutál szép animációs filmet egy renderparkban renderelnek, akár napokig is, addig a játékoknál az animációk és modellek lelékezése (renderelése) valós időben történik.
Remélem nem írtam túl nagy marhaságot.

(#49) Raysen623


Raysen623
addikt

Namármost igazán tetszetős ez a kis vidi, DE hol fogják ezt így futtatni, ilyen részletezettséggel? PC-n - mondanánk ugye! Azonban mindenki tudja hogy PC-re is egy mocsok konzol átirat készül és bizony ezt a grafikát a szaros Xbox no meg a pléjsztésün nem fogja visszaadni. Ergo adtak a szarnak egy pofont.....jah hogy a következő konzolokon?! Az már senkit sem fog érdekelni.....az Unreal4 engine-nek sokkal töbet jósolok.....Crytek jól kezdte csak aztán azt is elbaszták ami jó lehetett volna....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#50) Apika válasza aram01 (#41) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én is úgy emlékszem, de nagyon látványos... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.