Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dwiki válasza Geller72 (#50) üzenetére


dwiki
senior tag

Az irigységet csak azért írtam, mert van aki konkrétan írta hogy irigyel. És nem is volt teljesen komoly a dolog részemrôl :) ...
Ráádásul Te inkább a "hülyének nézô", kategóriába tartozol semmiképpen sem az irigykedôkébe... :) De ez sem vérkomolyan állítom, úgy látszik az nem nagyon jött át... :) ...

A hasonlatot csak arra hoztam fel, hogy nem sznobásgból vettem, nem a név meg az árak miatt, (mondjuk számtech példát is tudnék hozni, de nem akartam indulatokat kellteni :) )

"Ez mind olyan indok, ami nem egy házra érvényes a piacon.."
Párat azért írhatnál, mert mint cikkben is írtam, nem találtam más alternatívát.

Teljesen korrekt amit írsz, miért sértôdnék meg, és azt is megértem, hogy szerinted "ár/érték/funkcionalitási mutatók alapján sok érte ez a pénz." Valahol még ez is igaz, hogy sok érte a pénz, de sajnos ez a legtöbb "prémium" kategóriás dologra igaz.
Szóval a 100-at én sem adtam volan ki érte, 40-be került volna, akkor nagyobb tápot veszek mellé, gondolva a jövőre...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#52) dwiki válasza hoffman_ (#46) üzenetére


dwiki
senior tag

De... Nekem az :) ... Ezért is felejtettem ki a cikkbôl, hogy mi van benne, mivelhogy úgy gondoltam nem annyira fontos.
Pedig ha most csak azért vettem volna mert jól mutat a szobában, és elférnek rajta a vitágcserepek :) , akkor mi van ?
Na jó az tényleg luxus lenne...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#53) shaft72 válasza dwiki (#43) üzenetére


shaft72
tag

Na így már más a leányzó fekvése. Már majdnem az volt az érzésem, hogy M5-ös BMW parkol a ház előtt, miközben panelban laksz a nyolcadikon :D

(#54) KAMELOT


KAMELOT
titán

ez a ház 100 000FT??? max szerintem ér 30 000-et de még az is nagyon sok!!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#55) dwiki válasza KAMELOT (#54) üzenetére


dwiki
senior tag

"Más: kérnék mindenkit, hogy a ház árával kapcsolatos megjegyzéseket ne ide tegye, hanem ebbe a topicba, had gyűljön ott a szemét.
Fogadjuk már el, hogy van aki áldoz a "luxusra"."
Ezt ugyan nem én írtam, de örülnék ha így lenne...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#56) Quan-Chi válasza BloodRay (#48) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ott a pont, sokan elszínak napi egy doboz cigit, nem is tudom 6-700ft 1 , 3 havi elvonó és meg is van a forint a házra ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#57) dwiki válasza Quan-Chi (#56) üzenetére


dwiki
senior tag

Én mondjuk nem dohányoztam soha, vagyis bulikban azért pár szál elmegy. De mivel már buliba se nagyon járok, így azzal is sokat spórolok... (inkább persze a pián, és nem a cigin) :) ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#58) Quan-Chi válasza dwiki (#57) üzenetére


Quan-Chi
őstag

nekem is nagyon ritkán lecsúszik 1-1 szál, alapból nem iszok és ha véletlen bedobok 2-3 jófajta sört akkor kénytelen vagyok rágyújtani is ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#59) jones965


jones965
Modder

Gratulálok a cikkhez, valamint a házadhoz is. Szép nagy tornyot sikerült választanod, ami ráadásul minőségi is, nemcsak a nevében. Sok egészséget hozzá, valamint a családhoz is.

(#60) KAMELOT válasza dwiki (#55) üzenetére


KAMELOT
titán

értelek Kocka barátom de akkor is...néha meg kell gondolni, hogy az amit megveszel tényleg annyiért gyártották e le. Mert ha megnéznéd akkor kb. 10 000FT a legyártása a többi meg haszon... :K
Ugyhogy aki egy picit gondolkozik az vesz egy olcsó házat---ugy mint én----és csinál belőle egy egyedi házat...amilyen nincs senkinek. :P
Továbbá ha lehet mindig olcsó és minőségi cuccokat vásárolok....kivétel ez alól a kaja.
Az hogy valaki sok pénzt keres nem azt jelenti, hogy sokat is kell költeni. Ugyani az ilyen költekező szerencsétlenekből gazdagszik meg más aki jó nagyon röhög az egészen. :N
Köszönöm hogy hozzászólhattam!
Nem akarok senkit sem megbántani...csak véleményt írok

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61) Geller72 válasza dwiki (#51) üzenetére


Geller72
veterán

"Párat azért írhatnál, mert mint cikkben is írtam, nem találtam más alternatívát."

Ez azért nem lenne reális és vitaalapot adna egy értelmetlen vitának, mert mások a te elvárásaid és mások az enyémek. Sőt, még mi is változunk, az ízlésünkkel együtt.

Példának okárt nagyjából öt éve még Chieftech nagy toronyháza(ka)t vettem kizárólag normál ATX lappal. Ma ez megváltozott. Megpróbálok minél kisebb házikót venni, maximum mATX lappal. Persze, a teljesítmény ma is fontos. Ezért én inkább belül törekszem a kompromisszumokat mellőző részegységekre. Nem vagyunk egyformák. ;). Hülyének meg végképp nem néznélek a döntésed miatt, maximum nem értek vele egyet.

[ Szerkesztve ]

(#62) dwiki válasza jones965 (#59) üzenetére


dwiki
senior tag

Köszönöm. A tiéd sem sz*rral gurít :) ...
Mondjuk a tiéd más kategória, abban jóval több a meló, nem vitás...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#63) dwiki válasza KAMELOT (#60) üzenetére


dwiki
senior tag

Hidd el, én is meggondolom mire költök, még ha pillanatnyilag viszonylag jól is keresek.
Másrészrôl SZVSZ, egy ház ami kb 6 évig kiszolgál jópár konfigot, megéri, nekem legalábbis.

Aztán számomra az a "kockaság" , ha valaki megvesz 1 (vagy akár kettô) felsôkategóriás 100+ os kártyát, egyrészt mivel hamar elévül, másrészt mikor még játszottam, akkro is úgy voltam vele, kicsit visszáb veszem a grafikát inkább.
(mondjuk a kedvencem a panzer general II annak meg nulla - ma már - a gépigénye :) , de pl. azért call of duty aktuális részével is szívesen toltam)

Persze aki prohardvarre jár, valahol legyen is kocka :) ...

Másrészt nekem se idôm, se helyem, se ügyességem barkácsolni, moddingolni.
(vagyis régebben foglakoztatott a téma, csináltam is egy miniitx-es kis cumót, beépettem egy fémkofferbe)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#64) dwiki válasza Geller72 (#61) üzenetére


dwiki
senior tag

"Ez azért nem lenne reális és vitaalapot adna egy értelmetlen vitának, mert mások a te elvárásaid és mások az enyémek."
No igen, értelmetlen lenne, márcsak azért is mert mint mondtam én néztem, és a cikkben is megemlítetteken kívül nem találtam altarnatívát, és azokról is olvastam kiritkákat, és nem voltak olyan jók...
Tehát szinte biztos vagyok benne, hogy nem tudnál olyat mondani ami NEKEM, a felsorolt követelmények mellett alternatíva lenne. :) ...
Úgyhogy tényleg ezen nincs értelme vitázni - de azt is kár volt írnod, hogy találok ilyet a piacon jópárat, mert nem - ...

És nem csak azért mondom ezt mert húde elfogult vagyok, hanem tényleg per pillanat nem létezik ilyen.

(és még egy hasonlat, egy LG Arena a telom, mikor megvettem, ár teljesítményben nem volt jobb nála. Most már, bôven tudnék olyan készüléket mondani amin elgondokodnék, hogy azt venném inkább... De nem cserélem le, várok még 1 évet, aztán veszek valami jó androidos cumót, kb annyiért mint most az Arena... Ez egyrészt arra példa, hogy ha lenne olyan ház ami azt mondom "igen", akkor elismerném, másrészt arra is, hogy egy elektronikai kütyü milyen gyorsan veszti az értékét - míg egy ház, nem annyira - )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#65) AndrewTdi válasza cowboy_bebop (#5) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ez így van. De ha valaki hosszabb távon gondolkodik, annak megér 70K-t a ház. Nincs olyan hardver vagy dolog, ami miatt le kéne cserélni a kuckót. Én is ezért vettem ilyet.

Jó a cikk. :R UP neki!

(nomeg ha már az ember nem akar gyorsítani a konfigon, mert az is gyors? ! :) )

[ Szerkesztve ]

(#66) Geller72 válasza dwiki (#64) üzenetére


Geller72
veterán

"Úgyhogy tényleg ezen nincs értelme vitázni - de azt is kár volt írnod, hogy találok ilyet a piacon jópárat, mert nem - ..."

Bocsi, de azt írtam, hogy azoknak a kritériumoknak megfelelőt lehet találni, (nem találnod) amiket felsoroltál és én beidéztem. Pont ezért nem azt írtam, hogy NEKED nem jó.

"- jó pár évig velem marad
- jól néz ki
- nagyon jól bővíthető - főleg winyókra gondolok
- nagyon jó a kábelezés"
Ez mind olyan indok, ami nem egy házra érvényes a piacon.." Konkrétan erre értettem.

Remélem, sokáig örömöd leled benne. ;) (Egy ilyet valóban nem érdemes az asztal alá besúvasztani..:DD)

:R

[ Szerkesztve ]

(#67) capulet75


capulet75
addikt

Miért nem tudnak leszakadni az árról?Drága?Ez szubjektív.Ha nem bagózol meg nem szívod a füvet és mást se tolsz akkor még egy átlag fizuból is össze lehet gyüjteni egy jobb cuccra,legyen az vga,ház vagy bármi.Ez egy spéci,különleges házikó,nyilván nem fogják utánaddobni 20k-ért.Meg hát a corsair nem az olcsó cuccokról híres.

Kicsit olyan ez is mint az autótuning.Valaki csak az optikára megy van akinek a teljesítmény számit és van aki mindkettőt egyben szereti.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#68) AndrewTdi válasza capulet75 (#67) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Az a baj, hogy nem csak ennél a háznál nem tudnak elszakadni tőle (az ártól).

Talán éppen ezért van az is, hogy amikor az ember ír egy ilyesmi cikket, esetleg valami drágább cuccal rendelkezik, legyen az deszka, proc, vga, ház, stb, és ír róla akár cikket, akár véleményt, akár csak egy szövegkörnyezetbe illeszti be, rögtön rámennek az árra, és majdhogynem kényelmetlen lesz, hogy mindenki csak az árral van elfoglalva, illetve azzal, hogy nem ér ennyit, sosem lesz ilyenem, mást vennék, nem adnék ennyit érte, mást vettem volna ennyiből,.
Pedig nem is ezt célozza meg a cikk, ráadásul a hangvétele sem olyan. Szerintem a hozzászólások több mint felében elhangzik a drága, vagy nem ér ennyit kifejezés. Nem is csodálnám ha az írónak ilyenkor elmenne a kedve az egésztől...

(#69) iwu válasza capulet75 (#67) üzenetére


iwu
addikt

"Kicsit olyan ez is mint az autótuning.Valaki csak az optikára megy van akinek a teljesítmény számit és van aki mindkettőt egyben szereti."

ámen!!! :R

az áron kiakadóknak: szerintem is dögöljön meg az összes, aki ferrárival, maseratival , porsche-vel jár...jah, meg kubai szivart szív...mac-et vesz...hiltonban alszik és nem a panzióban,és mi mindent hagytam még ki.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#70) Quan-Chi válasza iwu (#69) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ördöghal kaviárba mártogatja a languszta farkat ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#71) KAMELOT válasza dwiki (#63) üzenetére


KAMELOT
titán

hello!
Jaj akkor modn azt hogy te ezt nem 1-2 évre veszed hanem többre így már érthető a döntésed!
Csak így tovább! :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72) iwu válasza KAMELOT (#71) üzenetére


iwu
addikt

wazze, a cikkben is leírta, meg a 2 topicban is...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#73) Quan-Chi válasza iwu (#72) üzenetére


Quan-Chi
őstag

egy drága házat senki nem 1-2 évre vesz ! használtan 3ad áron alig lehetne eladni

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#74) capulet75 válasza Quan-Chi (#73) üzenetére


capulet75
addikt

Ebben a kérdésben nem értek veled egyet.A hardverpiacon 2 fajta termék van ami nem veszít jelentősen az értékéből,a felsőkategóriás procihűtés és a prémium pc ház.Természetesen ezek is csökkent áron kerülnek az apróba de a harmad ár enyhén szólva is túlzás.Az általam nem régiben vásárolt CM CosmosS bolti ára 52k,össze tettem a kezem hogy 30-ért meg tudtam venni.Ugyan így egy TRUE ami 14k üzletben,9-10 alatt senki sem adja.Szerintem egy jó állapotú Obsidiant évek múlva sem kapsz meg 55-60k alatt.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#75) peetmaster


peetmaster
senior tag

Nem értem miért kell fennakadni olyanokon, hogy eredetileg mennyiért gyártották le. Kit érdekel? :F Ennyi erővel élelmiszert sem kell venni, mert azt is tized áron "gyártják le". Autókról nem is beszélve. Valaki a minőségre megy, nem a mennyiségre. Én is inkább gyűjtök valamire x hónapig, mint hogy vegyek egy gyenge minőségű no-name szart, amit használok pár hónapig. Tudom, hogy az ár a mérvadó a legtöbb ember szemében, de fogadjuk már el, hogy nem minden embernek ugyanaz az igénye. :W

[ Szerkesztve ]

(#76) kovy79 válasza peetmaster (#75) üzenetére


kovy79
őstag

Azért az autós példádnál ne felejtsd el, hogy azok kifejlesztése a "parányit" több pénzt emészt fel, mint egy "darab vas" megtervezése!
Egyébként gyönyörű kuckó, de egy ház esetében én soha nem lépném át a 30-35K-s határt. Nem vagyunk egyformák. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#77) capulet75 válasza kovy79 (#76) üzenetére


capulet75
addikt

Igen,valóban.Azért kerülnek milliókba és nem pár tizezerbe.Nem értem a okfejtésedet. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#78) Quan-Chi válasza kovy79 (#76) üzenetére


Quan-Chi
őstag

egy autónál ki kell fizetni a mérnöki munkát a munkásokat az energia és alapanyag költséget ami egy drágább felsőközép kategóriás autónál ( pl Audi A6 ) elérheti 4-5milliós összeget de mire itthon venni akarsz egyet már 15M körül van de pl USA-ban ahol nincs szinte ÁFA ott is 10M körül ! egy Bugattinal az előállítási költség lehet vagy 10-15milla 200-250millió a termék neve + a haszon ! de mégis a Bugattiért sorba állnak , nem győzik gyártani ! mikor kiadták az 5 darabos limites "Pure Sang" -ot meg a "Hermes" -t már a kiállításon elkeltek ! szóval az emberek igényei és anyagi helyzetük változó és ezt tiszteletben kell tartani :K ez a ház 70-80K val nem tartozik az igazán drágák közé ! a Lian-Li nak sok háza 500$-ba kerül !

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#79) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A konfigodhoz maximálisan felesleges ez a ház... Még ha egy félmillás csodagéped lenne akkor megérteném, de ehhez a jó esetben 120-130 ezret érő cucchoz sületlenség ilyen házat venni, még ha van rá keret akkor is... :U :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#80) waporka


waporka
tag

Szép nagy darab! Gratula hozzá!
Szinte elvesznek benne a 14cm-es ventilátorok:))

a privire illik válaszolni....

(#81) iwu válasza =Mentor= (#79) üzenetére


iwu
addikt

mi köze a háznak a benne lévő konfighoz?

ilyen alapon menj ki egy streetballra, az összes bénáról vegyük le a Jordan nike-t?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#82) capulet75 válasza =Mentor= (#79) üzenetére


capulet75
addikt

Zseniális okfejtés,gratulálok hozzá.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#83) dwiki válasza =Mentor= (#79) üzenetére


dwiki
senior tag

Igen, erre én is csak az tudom mondani hogy :) :O :O :F :F ...
Vagy nem olvastad a cikket, vagy nem igazán sikerült megérteni ...

De még egy megjegyzés, ha nagyon akarnám, megtehetném hogy mondjuk egy per pill 300-400 e-s gép (belsôt) vegyek... De nincs rá szükségem, tehát minek???
Amúgy meg azért ha összednád az új árakat, rájönnél hogy nem is 120-130 a cucc...

AMD Phenom II X4 955 3.2GHz AM3 BOX proc. Black Edition 40 900 Ft
Asus M4A79XTD EVO AM3 DDR3 26 800 Ft
Scythe ninja 10 863 Ft
ATI HD 5770 35 500
Geil Value KIT 4GB 1600MHZ (2x2GB KIT) 38000 Ft
Corsair VX450W 17.825 Ft
soundBlaster Audigy 2 ZS 4000 FT :) ...
Próbáltam a legolcsóbb árkat nézni...

ÉS van még három winyo is + DVD író + Zalamn elôlapi szabályzó , a nagyobb winyok 1 , és 1,5 Terrasak, de ezek árát nem írom, mert nem írtam cikkben sem, és lehet azt hitted hálózati kliens gép, vagy nemtom :) ...
Szóval:
:W :Y

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#84) kovy79 válasza Quan-Chi (#78) üzenetére


kovy79
őstag

Mondjuk egy nagyszériás autó kifejlesztése ~1-2Mrd $/€ és ezeken az autókon a gyárak (gyárak /= nem kereskedők) haszna ~100%.
Az Obsidian gyári haszna szerintem ~2000% lehet. Azért a kettőt ne hasonlítsuk már össze!
Természetesen tiszteletben tartom más véleményét/ízlését, ezért is írtam oda, hogy nem vagyunk egyformák...
(#77) capulet75, ez neked is válasz volt.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#85) mcsabee válasza dwiki (#83) üzenetére


mcsabee
senior tag

Jó kis konfig, jó kis ház, használd még jó ideig egészséggel :) .

Én 100%-ig megértem, hogy miért ezt vetted, pár éve vettem (talán 4..., de nem mernék rá megesküdni) én is 35k-ért egy Chieftec kuckót, azóta már a 3. konfigot szolgálja ki a 400W-os Chieftec táppal egyetemben, a kettő együtt volt olyan 50k környéke. Igaz, ez még mindig nem az az árkategóriába, mint a te házad, de már ezért is sok ismerős nézett rám furcsa szemmel.

Nem bántam meg, és ha mondjuk 2-3 év múlva megint házváráslásra adnám a fejem, akkor biztos nem adnám alább, mint a régi volt - de persze az is igaz, hogy én maximum olyan 40k-ig nézegetnék, mert a jelenlegi anyagi helyzetemhez drága lenne a tied pölö. Bár ki tudja mit hoz a jövő, lehet két év múlva milliárdos gazdag leszek :DD .

Stay a while and listen...

(#86) SimonYana


SimonYana
addikt

Jó ki halt a topic! Pedig már csak 62'500 Ft-ba kerül! :DD

® SimonYana ®

(#87) djcsefa válasza SimonYana (#86) üzenetére


djcsefa
tag

...és h ne legyen kihalt most én is vettem 1t:)

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#88) cyber86


cyber86
őstag

Helló. sata 3mat szerintetek viszi a hot swap rekesz?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#89) Levi's


Levi's
tag

Hali
Én is Stacker szeretném cserélni erre ezért kérdezném a véleményedet. Írtál a ház rezonálásáról és érdeklődnék hogy ez mennyire zavaró? Mert nekem a stacker 831 néha olyan rezonanciát nyom hogy szinte remeg az egész ház. Ami még nem is zavarna ha az nem párosulna akkor hanggal. Tehát főként az érdekelne hogy csak rezonál csendben vagy hallani ahogy az egész remeg az oldallemezekkel együtt?
Illetve még érdekelne hogy a winchestereket milyen hőfokon tartja az az egy 14es ventilátor?
Egyébként nagyon szép ház. Gratulálok.

(#90) dwiki válasza Levi's (#89) üzenetére


dwiki
senior tag

Hello,
Nem olyna zavaró a rezonálás, csak ha rárakod a kezed akkor érzed, hangja egyáltalán nincs.
Winyo.
Per pillanat, mikor e sorokat írom - ugye most nincs hőség :) - 29 - 35 C fok.
De nyáron sem volt gond.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#91) Levi's válasza dwiki (#90) üzenetére


Levi's
tag

Köszi szépen a gyors válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.