Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Komoly darab, mit is mondhatnék! :R
Szerencsére ódzkodom a több GPU-s rendszerektől, így nem valószínű, hogy elkapna a vágy, hogy vegyek egyet! :)
A hátlapi takarólemez amúgy mennyit segíthet a hűtésben?
Vagy csak design?

(#2) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Uh, 6-6 giga ram + egy rakat tápcsati. Az komoly. :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) mghltm


mghltm
addikt

azert kell ezeket a kartyakat 7970x2 nevvel ellatni, mert meg hivatalosan nem jelent meg a 7990? esetleg mas megoldas lesz a 7990? ( 7950x2? ) vagy egyeb oka van?

annyira siettek a his-nel, hogy meg egy csavarrol is elfeledkeztek ;]

[ Módosította: Barthezz2 ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) DaveJr válasza mghltm (#3) üzenetére


DaveJr
őstag

Ja meg indulás előtt gyorsan a padlószőnyegen lekapták a kártyát :DDD

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Nagyon komoly kis szörny lett. De itt se tudjuk meg az órajeleket. :(
6-6 GB :R Csak memólapka van a hűtés alatt. :DDD

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

3*8 pin, 12GB.. Az szép.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#7) F34R


F34R
nagyúr

12 GB VRAM ? öhh ki a célközönség ?

(#8) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ezek is 300k körül lesznek mi? Gondolom itt is jobban megéri majd két 7970-es. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) ZoPád


ZoPád
tag

12 GB-nyi VRAM-ot hol lehet értelmesen kihasználni? Hány monitor kell ahhoz? :O

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#10) hackeeeee válasza ZoPád (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, 6 vagy többel lehet, hogy azért meg lehet "fogni". Ha akarják. :)

Véleményem szubjektív...

(#11) Pug válasza ZoPád (#9) üzenetére


Pug
veterán

Meg ugye a CF/SLI-nél ez gyakorlatban csak 6 giga ;)

(#12) hackeeeee válasza Pug (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem a Sapphire csinál(t) 6GB-s kártyát.

És igen! :)

Véleményem szubjektív...

(#13) Cyberpunk válasza hackeeeee (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát akkor két ilyennel már ugyan ott vagyunk. De minek? Ez itt a nagy kérdés. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) hackeeeee válasza Cyberpunk (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vérpistike csúcsgémereknek biztos kell majd, hogy ne szaggasson FullHD-ban a kráLYzisz meg a gétéLYa 3..

Poént félretéve, ahol esetlegesen fontos több monitoron a nagy grafikus teljesítmény, oda kellhet, dehát >6 monitor kell ennek a vram-nak a kihasználáshoz, sztem. Bár a kérdés az, hogy mire kell.

Véleményem szubjektív...

(#15) Cyberpunk válasza hackeeeee (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen. Nálunk, de szerintem még nyugatabbra sem túl életszerű a 6 monitoros felállás, bár a nagy számok törvénye alapján biztos vannak ilyen elvetemültek. ;] Én a 3-asnak is örülnék, lesz is, ha lesz cockpit-em, de az még odébb lesz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) hackeeeee válasza Cyberpunk (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem is feltétlen otthonra, akár valami cégnél, ahol grafikához vagy valamihez kellhet, vagy akár valahol szimulátorhoz, stb.. :)

Véleményem szubjektív...

(#17) Cyberpunk válasza hackeeeee (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát oda nem érné meg ezeket gyártani, bár mondjuk amúgy sem éri meg a csúcs VGA biznisz, ez inkább csak erődemonstráció, hogy mi tudunk ilyet is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) Pug válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


Pug
veterán

Itt most a felhasználás volt a kérdéses, ugye "hogy kinek ?", az már más tészta, hogy a gyártók kit gondolnak cél közönségenk. :DDD

(#19) LackoMester


LackoMester
addikt

Brutális egy kártya, azért megnézném hány db.- t fognak majd eladni belőle. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20) Immy válasza F34R (#7) üzenetére


Immy
őstag

Vérpisti és bandája.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#21) letepem


letepem
aktív tag

Meglesném HD7970x2 vs 690 tesztet :)
Miért nem 7990 lett a neve az új szörnynek ? :))

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#22) F34R válasza hackeeeee (#16) üzenetére


F34R
nagyúr

kezdjük ott hogy cégek 3d hez nem ilyet használnak hanem speciális kártyákat (FirePro és társai )

VRAM eyefinity -n sem használ 2gb -tól többet 3d vision-al !

állítólag a CAD és más 3d-s szoftverek zabálják de ott is igencsak izzasztó munkálatok kellenek hogy a fentebbi határt súrolják.

egyedül ez arra jó hogy talicskával tologassák a péniszüket

(#23) Cyberpunk válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát tervezőmunkára inkább Quadro-t vagy FireGL-t vesznek, persze lehet hogy lesz cég akinek ez kell. ;]

#18-ra ment volna pardon. :B

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) hackeeeee válasza F34R (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tény..

De ezért is írtam, hogy attól függ mire kell...

Én nem tudom, nem láttam még pl. ilyen 8-10 v 12 monitoros rendszert, és ahhoz tartozó monitorozást mondjuk 16/16-os szűrővel, max felbontáson, hogy vajon az alkalmazás mennyi vram-ot eszik.

Véleményem szubjektív...

(#25) F34R válasza hackeeeee (#24) üzenetére


F34R
nagyúr

ahhoz kevés a display port :DDD

itt egy példa bf3 multi 2600 MB VRAM [link] és hol van ez még a sok monitoros rendszertől.

(#26) Recon666


Recon666
Közösségépítő

nem semmi kártya lesz. :Y

(#27) hackeeeee válasza F34R (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1 port max hány felé osztható?

Véleményem szubjektív...

(#28) planbmokus válasza Angel1981 (#1) üzenetére


planbmokus
senior tag

A hátlapi lemez egy nagyon okos dolog, merevíti a kártyát, illetve a hátlapon egyenletes hőelosztást biztosít, nem mellékesen takarítani is könnyebb..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#29) Srodney


Srodney
senior tag

12gb gddr5???,nem tudom biztosan de kihasználható egyáltalán ekkora mennyiség gddr5 szabványon?nem kellene inkább vmi komolyabb pl. xdr ram és abból 3gb?....mert így nagyon úgy néz ki mint ddr2-ből 3gb,ami totális hülyeség,vagy ddr3-ból 2gb ami nyilván megint felesleges méret...nyilván felségsértést követtem el,jönnek az anyázók,trollkodók,de egy pár kíváló választ is várok,pl abu?!?!...szerintem jó téma,köszi előre is... :F :R

annyit én is tudok hogy az xdr gyártása még rohadt drága és ezért nem került még terítékre,de valahol már el kellene kezdeni,és a 7000res szériánál is szóba jött de nem valósult meg...azt hiszem xdr2-ről volt szó....

[ Szerkesztve ]

(#30) Pug válasza Srodney (#29) üzenetére


Pug
veterán

"mert így nagyon úgy néz ki mint ddr2-ből 3gb"

Ezt ugye csak poénnak szántad....

[ Szerkesztve ]

(#31) hackeeeee válasza Pug (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemúgynézki..

Véleményem szubjektív...

(#32) Pug válasza hackeeeee (#31) üzenetére


Pug
veterán

nekem ezen rész mögötti fogalmi zavar tetszik:

"nem tudom biztosan de kihasználható egyáltalán ekkora mennyiség gddr5 szabványon?"

;]

(#33) hackeeeee válasza Pug (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos az észrevétel, és teljes mértékben egyetértek. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34) lujó55


lujó55
őstag

ijjé, ez is komoly darab lesz :C

(#35) antikomcsi válasza Pug (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Meg lehet érteni, amit ír.

Arra kíváncsi, hogy ez a 6 giga "megtelik-e", valaha, vagy egy része csak ott lesz parlagon, hasonlóan, mint amikor kiadtak egy gt210-et 3giga ddr2-vel. (ez csak hasraütés, nem tudom volt e ilyen bivaly kártya ;] )

(#36) hackeeeee válasza antikomcsi (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dehát ott sokszor a 64bit tette be a kiskaput. :D

Véleményem szubjektív...

(#37) Pug válasza antikomcsi (#35) üzenetére


Pug
veterán

A kérdését értem, de attól még... khm... kicsit badarság... ;]

(#38) Srodney válasza antikomcsi (#35) üzenetére


Srodney
senior tag

kösz a megértést,még kértem is hogy ne fika legyen a téma,hanem egy korrekt válasz,de majd talán máskor.így értettem kb akkora hülyeség e 12gb ddr5 mint 3gb ddr2 mem.sávtól függetlenül?
...annak idején a sparkle művelt ilyeneket hogy 4gb ddr2 64biten,de az már téleg faszság.

pug: ha fel tudnám tenni a kérdést normálisan akkor érteném a lényeget és nem kérdeznék,de bakker inkább nem kérdezek...

[ Szerkesztve ]

(#39) Pug válasza Srodney (#38) üzenetére


Pug
veterán

Ad1: cf-bôl kifolyólag ez ugye gyakorlatilag hat giga, Ad2: melyhez két thaiti számítási kapacitása társul...

És most képzelj el egy X monitoros kiépítés felbontása esetén fellépô vram éhséget..... és akkor leesik, hogy a hasonlatod hülyeség volt. Így már jobb a válasz? :U

(#40) Srodney válasza Pug (#39) üzenetére


Srodney
senior tag

az én kérdésem kizárólag egymonitoros rendszerben egy adott játék futtatására vonatkozott volna...
de én továbbra sem vitatom hogy 12gb elége hanem hogy ddr5 helyett már xdr2 kelett volna alkalmazni és abból esetleg kevesebbet.ha egy kártyára már felesleges ddr2nél a 2gb, akkor ez mennyi ddr5nél?erre lettem volna kíváncsi...mennyi gb-nál lesz értelme cserélni a gddr5-ös szabványt?
persze ez a bitszéltől is függde nyilván az már nagyobb lehet mint 256bit....

válaszodból kiolvasom hogy totál természetes a 12gb a ddr5 mellet,de mi lesz a határ?ebből a csúcskártyából kiindulva kérdem én milyenek lesznek a következő vga-k?15gb meg 30gb ram?....nem szeretnék már találgatós topicot nyitni...remélem érti vki a lényeget...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.