Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

Szerintem ezeket a felső kategóriás, méreg drága Z590 alaplapokat teljesen értelmetlenné teszi az, hogy nincs alájuk értelmes CPU.
Nagyon kéne mainstream 12-16 magos Intel ezekbe.
Egy i9-11900K-nak minek, hova? Borzasztó rossz vétel, legalább 2/3-át le kéne csípni az árából, hogy alternatíva legyen. Ugyanez igaz az i7-re.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) g@bo válasza keIdor (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi helyett alternatíva?

jöhetne a h510i pro, és már csendben is maradnék. [link]

(#3) keIdor


keIdor
titán

Bármelyik másik 8 magos ellen. Gondolok házon belülre is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) tibaimp válasza keIdor (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!
Gondolkodom az LGA1200-ra történő váltáson, de nem ilyen 200.000+ Ft-os lapokban. A z590-ből viszont nem akarok engedni! CPU-nak meg egy 10900-10900F-10850K is pont jó a maga 10 magjával (nem mintha ki tudnám használni...). Ezzel a ram és a CPU-hűtő kérdése is megoldott lenne, mert azok maradnának.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) keIdor válasza tibaimp (#4) üzenetére


keIdor
titán

Az i9-10850K/i9-10900 elég best buy most, csak utóbbinál nincs OC, viszont MCE-vel az összes magon megy a boost órajel. Bár pár hete olcsóbbak voltak, mint most. Az i7-10700K is jó egyébként, meg a sima és F társai is.

A 11th gennel az ár a probléma. Az i7-11700K/i9-11900K ára a 10 magos alatt kéne legyen. Azaz 120-130k környéke lenne a reális értük.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) tibaimp válasza keIdor (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, igazad van, pont ez miatt is néztem.
A tuning annyira nem zavar, ezek már mind turbózzák magukat. Jelenleg is egy "sima" 8700-as van a gépben, de jó ez. Annyi, hogy a 6 magra a max turbó 4,3-4,4GHz, de ennyi. (Pedig a D15 igen csak overkill lett rá :B , kicsit ezt benéztem annó)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Synthwave válasza tibaimp (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem túl sok értelmét látom egy Z590-nek K-s processzor nélkül. Simával vagy F-fel akkor inkább egy fullos B560-as lap és marad némi pénz a zsebben.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) tibaimp válasza Synthwave (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a tippet :R Jogos
Az is alternatíva lehet, de még majd eldől.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) tothzoltan


tothzoltan
tag

Összekarmolgatom magam, hogy a méregdrága prémium lapról még mindig és kitartóan levigyorog egy vérgagyi - de izomból vérgagyi - sárkány motívum. Olyasmi amit a százforintos kínai játékboltokban vízipisztolyon meg játékkatonákon lát az ember legtöbbször. ... és nem hogy kisebb nem lesz, egyre nagyobb paszmek'. :U

[ Szerkesztve ]

I'm thinking different.

(#10) Synthwave válasza tothzoltan (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) DEJVID válasza tothzoltan (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

Msi mindig ez a színvonal volt, nekem mindenük nagyon gagyinak hat. Sosem választanám ezt a márkát semmiből.

(#12) Synthwave válasza DEJVID (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig akadnak határozottan jó cuccaik is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) fatpingvin válasza tibaimp (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez abszolút off lesz de hadd kérdezzem már meg, nem kötekedésként hanem mert komolyan érdekel:

minek neked egy ilyen proci ha nem tudod kihasználni amúgy se? én most egy Ryzen 3 3100-at tekerek stockon, csak a ram van kicsit felpörgetve. lett volna lehetőségem többmagosra váltani ugyanennyiért de nem ez lett ugyanis az egyetlen dolog ami profitálna a több magból az a kernelfordítás, még amikor virtuális gépekkel dolgozom akkor se kell 8 szálnál több.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) fatpingvin válasza tothzoltan (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem nézni kell hanem használni. nekem is MSI deszkám van, szerinted tudom fejből hogy néz ki a logójuk?

nyilván nem, egy 4U rack házban van az egész kettes acéllemez meg aluöntvény mögött. lényeg hogy dolgozzon, más nem érdekel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) tibaimp válasza fatpingvin (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem vettem annak ;)
Én mindig lecserélem a cuccaimat 3-5 évente, így nem nálam "öregszenek meg", illetve mennek tönkre. (kopp, kopp kopp)
Elég sokat játszok, többféle játékkal és azokhoz nem árt egy jó CPU. A VGA csere az most sajnos elmarad, az ismert okok miatt :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) fatpingvin válasza tibaimp (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt értem de nem válasz a kérdésemre: miért nem veszel egy kisebb procit ha ezt amúgy se tudod kihasználni?

ami a cserét illeti, van benne némi logika bár a hároméventi cserét kicsit feleslegesnek érzem. apám pl mind a mai napig az anno újonnan vett 3.gen inteles gépét használja, és ne aknakeresőzésre gondolj (bár mostanában de, valamiért rákapott hogy megtalálta a KMine-t...) hanem elég komoly fotós utómunkák, home officeban virtuális gép meg társaik.

ha a Lenovo asztalim nem kezdett volna el hülyéskedni és nem veszek egy Ryzen masinát valószínűleg még mindig 2. gen Xeonon lennék megbánások nélkül.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) ljs


ljs
tag

"A fixált habitusú I/O panelek – meglehetősen modern és sokrétű – tartalmában is van bőven differencia, amit olvasóink a kattintható specifikációs listákon vehetnek lajstromba."
(kiemelés tőlem).
Ha a differenciát (tehát különbséget) akarom "lajstromba venni",
akkor ide-oda kell kattintanom a képek között.
Ha egy táblázatba foglalva lenne megjelenítve az alaplapok specifikációja, akkor a különbségek összehasonlítása gyors és kényelmes lenne az olvasó számára.
Igaz, a cikk írója számára a képek beillesztése gyorsabb, mint egy táblázat elkészítése.
DE talán érdemesebb lett volna táblázatos formát választani, mert
- anélkül 1 ember nyert (időt) és sok ember veszített (időt);
- hiszen "van bőven differencia".

Azt már csak félve merem említeni, hogy milyen szépen hangzik, de mennyire értelmetlen a "fixált habitusú" szókapcsolat, mert bármire (tehát még egy I/O panelre is) igaz, hogy ha már valamit legyártottak, összeszereltek, akkor esetében már változatlan az "alak, külső megjelenési forma" (ezt is jelentheti a "habitus" szó).
Gondolom a "mire gondolhatott a költő" kérdésre ebben az esetben az a válasz, hogy az I/O panel 3 (igazából 4) oldala körül műanyag "keret" van gyárilag.

Nem akartam megsérteni a cikk íróját, ez csak személyes vélemény. :R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#18) Novver válasza Synthwave (#12) üzenetére


Novver
senior tag

Ebben egyet kell hogy értsek.
CX640es laptopjuk egy HDD-SSD cserével mai napig megy nálunk.

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.