Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) karib


karib
addikt

Nem igazán értem, hogy mit kell ennyit idegeskedni az Athlon-P4 vitán.

A két procit nem lehet összemérni, legfeljebb a két platformot, azaz proci+alaplap+RAM, megnézve, hogy pl. egy adott összegért mi jön ki egyikből, másikból (esetleg a húzhatóságot is figyelembe véve). Sajnos ár/teljesítményben a P4 nem áll túl jól, de ne feledjük, hogy a P4 ippeg elindult egy irányba (lásd Pentium 60 és 66), míg az Athlon amellett, hogy tényleg nagyon frankó és én is imádom, kezdi kifutni a technlógia határait.

P4 árbeli hátránya mellett talán a "csomag upgrade" bántó még, azaz valszeg procival a lapnak is mennie kell a továbblépéskor, de ez még a kedvenc Athlonunnkal is sok esetben így volt (KT133-tól DDR cuccokig, ha csak a tüskéseket nézzük).

Szóval nem kell ordibálni, akinek már most annyira tetszik a P4, hogy nem tud nélküle élni, vagy esetleg ki tudja használni az erősségeit, hajtson rá, én egy ideig még maradok az AMD-nél, de ez nem fanatikusság kérdése, első blikkre ár/teljesítményben nekem jobban áll. Egyébként szívott már az Intel is eleget mostanában, hogy lehessen őket egy kicsit sajnálni :)

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.