Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Begi


Begi
senior tag

1.:)
Egesz hasznos ujittasoknak tunnek.

(#2) lesaux


lesaux
veterán

Szerintem ezeket az újításokat soha nem fogom használni. Nem is tudom, kinek jó, hogy vannak. Inkább azt kellett volna megoldani, hogy ne szakadjon meg az FTP-kapcsolat valahány perc tétlenség után. Mármint hogy működjön is.

(#3) Gregorius


Gregorius
őstag

Rögtön az első megfigyelés: a szeretné-e telepíteni ezt meg ezt a beépülőt pluginst.inf alapján c. kérdezősködés nem tiltható le, tehát ha ilyen nevű csomagolt fájllal akad össze az ember, akkor az attól függetlenül, hogy már telepítve van-e, mindig nyaggat, hogy akarom-e telepíteni.
A thumbnailezés hasznos ötlet, de még van mit finomítani rajta.

(#4) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

inkonja szebb lett?:D mert akkor felrakom!:C:DD

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#5) Gregorius válasza Gregorius (#3) üzenetére


Gregorius
őstag

Jé, ez a múvikat is thumbnailezi :)

(#6) Nagy Gábor válasza Gregorius (#3) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello Gregorius!

Azt irod:
> Rögtön az első megfigyelés: a szeretné-e telepíteni ezt meg ezt
> a beépülőt pluginst.inf alapján c. kérdezősködés nem tiltható le,
> tehát ha ilyen nevű csomagolt fájllal akad össze az ember, akkor
> az attól függetlenül, hogy már telepítve van-e, mindig nyaggat,
> hogy akarom-e telepíteni.

Figyelmetlen vagy es kapkodsz. A megoldas az apro reszletekben rejtozik.
Idezem a telepites utan a TCMD konyvtaraba kerulo HISTORY:TXT egyik sorat:

>> 22.10.04 Added: AutoInstallPlugins=0 in wincmd.ini turns off
>> automatic installation dialog for plugins
Ez annyit tesz, ha az altalaban a Windows konyvtarban tanyazo WINCMD.INI
fajlban elhelyezel egy ''AutoInstallPlugins=0'' sort, akkor az automata telepites a TCMD ujrainditasat kovetoen mar nem eroszakoskodik tovabb.

Kiprobaltam. Mukodik.

> A thumbnailezés hasznos ötlet, de még van mit finomítani rajta.
A masodik megjegyzeseddel egyetertek, de hat izlesek es pofonok kulonbozoek.

dr. Nagy Gabor

dr. Nagy Gábor

(#7) Nagy Gábor válasza Mr.Skyline (#4) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello Mr.Skyline!

Irod:
> inkonja szebb lett? mert akkor felrakom!
Hany szaz ikont akarsz? Kulon segedprogarm van arra, hogy tetszes szerint lecsereld a TCMD ikonjait.

Ajanlom a figyelmedbe a mellekelt linket: http://www.totalcommander.hu/ikonok.php
Bővebben: link

Ez a gyujtemeny termeszetesen nem teljes, de kiindulasnak jo.

Szia,
Gabor
---
dr. Nagy Gabor
.

dr. Nagy Gábor

(#8) Nagy Gábor válasza lesaux (#2) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello leasux!

Kevered a szezont a fazonnal.

Kezdjuk a szezonnal. Az egy dolog, hogy szamodra erdektelennek iteled azokat az ujdonsagokat, amelyekkel a TCMD most bovult. Ez szived joga. Meg kell valljam, sok dolog szamomra is feleslegesnek tunik - legalabbis elso pillantasra. Es akkor a Windows es a Microsoft Office csomagok bovuleseit hogyan ertekelned?
8-(((

Anno az elso konyvemet (ugy 70 A4 oldalas volt, es belso hasznalatra keszult anno az EasyScript hasznalatarol akkori munkahelyem titkarnoinek) egy C64-es gepen irtam, aminel ma mar a telefonom is intelligensebb. Hidd el nekem, a napi szovegirasi, es szovegszerkesztesi feladatokra nem is kellene (feltetlenul) jobb es nagyobb, mint ez a ma oskovuletne szamito, 8 bites C64-en futo EasyScript volt.

A ''feature''-ok tobbsege annak, aki nem hasznalja, felesleges. Ezert is szeretem a TCMD-t. Amit alapbol tud, arra altalaban szuksegem is van, ami pedig opcionalis, arrol magam dontok, hogy telepitem-e, es tortenetesen melyik plugint. Igy maradhat az alap telepitocsomag masfel mega alatt.

Es a fazon:
> Inkább azt kellett volna megoldani, hogy ne szakadjon meg az FTP-kapcsolat
> valahány perc tétlenség után. Mármint hogy működjön is.

Ezt nem egeszen ertem. Az FTP kapcsolat beallitasat intezo lapon alul beallithatod egy mezoben, hogy a TCMD eljen-e a ''Parancsküldés a kapcsolat fenttartásához'' szolgáltatással, milyen parancsot (NOOP, PWD, SYST), es milyen időkozonkent kuldjon. Az mar az adott ftp szervertol es az interneteleresed minosegetol fugg, hogy milyen parancsot es idointervallumot erdemes valasztanod.

Mellesleg tapasztalataim szerint a megszakadasok tulnyomo tobbsegeert nem a TCMD a felelos.

Gabor
--
dr. Nagy Gabor


[Szerkesztve]

dr. Nagy Gábor

(#9) Gregorius válasza Nagy Gábor (#6) üzenetére


Gregorius
őstag

Szia!
Oh, bocsásd meg nekem, hogy nem rögtön azzal kezdem, hogy a 900 soros history-t végignyálazom és a wincmd.ini-t átszabom kényem kedvem szerint :). Igazán kirakhatták volna a config felületre.
A másik észrevétel, miszerint ugyanazt a plugint többször is próbálja telepíteni, továbbra is áll.

(#10) L3zl13 válasza Gregorius (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez mondjuk a cikkben is benne volt. Legalább azt elolvashattad volna... :U

A mindig újra megkérdezés pedig néha rossz, de lehetne pl update is...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Cane válasza Nagy Gábor (#8) üzenetére


Cane
őstag

:DDD elírtad a nevét :DDD

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) Nagy Gábor válasza Cane (#11) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Talalt, sullyedt.
Ket betut felcsereltem.
Bocs

dr. Nagy Gábor

(#13) Nagy Gábor válasza Gregorius (#9) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Szia Gregorius!

Az eredeti cikk masodik lapjanak ket also sora a kovetkezo volt:
''Mivel az automatikus telepítés nem feltétlenül előnyös minden esetben, az új funkció kikapcsolható, ha a wincmd.ini fájlban elhelyezünk egy AutoInstallPlugins=0 sort.''

Ez azt jelenti, hogy felesleges lett volna vegigyalaznod a 900 soros historyt a wincmd.ini kenyelmesebb atszabasa erdekeben. De valoban kirakhattak volna. En mar jeleztem Ambrits Tamasnak, hogy van meg mit alakitani a konfig feluleten, de ezt ok is tudjak.

Az ujratelepites pedig azert van, mert nem kivanjak kiiktatni a frissites lehetoseget. Termeszetesen nem lenne megoldhatatlan feladat egy verzioellenorzest is vegezni telepiteskor, hogy ne gorcsoljon feleslegesen, de ahhoz kepest, hogy eddig meg nem volt lehetoseg automatikus telepitesre, azert nem rossz.

Amugy en inkabb azt kertem - ami a te altalad is felvetett javaslatot jol kiegesziti -, hogy legyen lehetoseg valasztani az azonos kiterjesztesre ratelepulo pluginok kozul. Tobb olyan plugin is van a gyujtemenyemben, amelyek azonos vagy hasonlo funkciot latnak el, kulonbozo fejlesztoktol szarmaznak, es bosszanto, hogy ha peldaul egy mp3 fajlokat kezelo plugin telepitesekor elveszitem a korabban telepitett pluginom elerhetoseget.

dr. Nagy Gábor

(#14) dystopia


dystopia
tag

Azért írok, mert tetszik a cikk, a befektetett munka meglátszik rajta. Láttam közben a fórumos kontribúcióidat (''Figyelmetlen vagy es kapkodsz'', ''Kevered a szezont a fazonnal''), meg hogy intelligenciája is van a telefonodnak (kár, hogy az intelligenciát leggyakrabban kognitív képességekhez kötik - ezért nevetünk az OMO reklámon is), és hogy a EasyScriptnél ''nem is kellene (feltetlenul) jobb es nagyobb'' (én nem írtam róla könyvet, de arra pontosan emlékszem, hogy nem WYSIWYG szövegszerkesztő volt), de mindegy, ami jár az jár.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#15) Nagy Gábor válasza dystopia (#14) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello dystopia!

Koszonom dicsero soraidat, mikor olvasom, hajjal kenegetnek.

A telefonom sajnos valoban ''intelligens'' (egy sorsolason nyert Motorola Mpx200, amin angol Windows tanyazik) es leven Windowsos masina, sok esetben helyettem is probal donteni es neha lefagy. Ezek anno a C64-gyel valahogy ritkabban fordultak elo... 8-(((
Szoval en azt szeretem/szeretnem, ha a telefonom telefon lenne, es nem tobb. Vagy ha megis tobb, akkor legyen inkabb egy PDA legyen, telefon szolgaltatasokkal kiegeszitve. Persze ehhez egy kisse tobb koltopenz kellene, mint amennyivel jelenleg rendelkezem, es a tesztkeszulekeket sajna nem dobaljak utanam.

Az EasyScript valoban nem volt WYSYWYG, ellenben jol olvashato volt, es a szovegre koncentralhattam a beiraskor. Es egy Robotron irogeppel kombinalva hihetetlen effekteket lehetett kihozni belole nyomtataskor.

Mellesleg mindig is erdekelt az irasaim utoelete, hogy hasznosul-e a befektetett munka, olvassak-e, es van-e valami, ami kimaradt, pedig benne lenne a helye. Most vegre itt, az it.news forumain vegre megkapom a regen hianyolt kozvetlen visszajelzeseket. Koszi mindannyiotoknak!

Gabor
--

dr. Nagy Gábor

(#16) Gergeli


Gergeli
tag

Én személy szerint nagyon örülök a thumbnailes feature-nek. Sokat dolgozom képekkel, könyvtáranként 500-1000 és mindíg az intézőt kellett nyitogatni, hogy lássam a képeket, ami meg az általam nagyon rühelt thumbs.db -t mindenhova beleszemetelte.

Viva la TC!

Keresek régi processzorokat

(#17) dystopia


dystopia
tag

Hűha! Ezeket a mappafüleket nagyon jól feltuningolták!

[Szerkesztve]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#18) Nagy Gábor


Nagy Gábor
tag

Ma kaptam az ertesitest, hogy uj (6.51-es) kiadas toltheto le a magyar kepviselet Bővebben: link oldalairol.

Ez bevallottan egy bugfix verzio, uj szolgaltatasokkal nem bovult, csak par aprobb, de bosszanto hibat javitottak benne.

Mellesleg ugyanitt megrendelheto az Ambrits Tamas altal megirt Total Commander kezikonyv. (Bővebben: link Amint hozzajutok, elolvasom es megirom, megeri-e az arat.

dr. Nagy Gábor

(#19) ronaldo válasza Nagy Gábor (#18) üzenetére


ronaldo
őstag

Üdv!

Ilyen ikonos oldalakat még tudsz? Lehet fel kellene dobnom az amúgy laposkás xp-m.

(#20) Nagy Gábor válasza ronaldo (#19) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Letoltheto ikonok gyujtemenyei Total Commanderhez:

http://www.totalcommander.hu/ikonok.php - a magyar oldalon
http://www.totalcmd.net/directory/iconpack.html - angol

Egyelore ennyi jutott eszembe
Gabor

dr. Nagy Gábor

(#21) moonman


moonman
titán

6 nappal előbb lehoztam a cikket :)) Bővebben: link igaz tesztet nem írtam róla.

(#22) kíváncsi válasza moonman (#21) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Én is olvastam már az oldaladon :) Moonman már csak moonman ;)

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#23) Nagy Gábor válasza moonman (#21) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello moonman!

Leveledet olvasva en is beneztem a megadott linken a cikkedre, de nem sokkal lettem okosabb. Az elejen a standard szoveget irod, majd kozreadod az ujdonsagok szuk
feature listajat (a'la tcmd hirlevel) es kesz...

Valoban, en hat nappal kesobb irtam rola, de joval tobbet es reszletesebben, mint amit az Ambrits Tamastol januar 19-en kapott TCMD hirlevelben olvashattam. Kellett bizony egy het az ismerkedesre. Volt mivel. Nehany ujdonsagot meg en is elujsagolhattam Ambrits Tamasnak a plugintelepites iujdonsagairol.

Tesztet en sem irtam, csak kibogarasztam, mi az, ami masok szamara az alapszovegnel erdekesebb lehet. Az eddigi valaszok, visszajelzesek alajan ugy tunik, nemi sikerrel. Szamomra ez jelenti az iras ertelmet es oromet.

dr. Nagy Gábor

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

kedvencem, már megint frissültél? :D te vagy a legjobb a fronton!

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) Sanya válasza Nagy Gábor (#23) üzenetére


Sanya
nagyúr

Végre valaki, aki el is tudja olvasni a cikket, és képben van azokkal a dolgokkal kapcsolatban, amikről beszél. Ez még egy moderátornak sem könnyű feladat!
Gratulálok!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) moonman válasza Sanya (#25) üzenetére


moonman
titán

szerintem nem csak olvasta, de írta is ;)

Gabor: mivel én csak rövid híreket közlök, természetesen nem mentem bele a részletekbe, csak felhívom rá a filgyelmet, aztán járjon utána mindenki :)
különben is MS/Windows témát csak érinti.

(#27) moonman


moonman
titán

''This upgrade corrects some problems with the new functions introduced with Total Commander 6.50. It also adds IPv6 support, and faster copying to USB sticks.''

Total Commander 6.52 Bővebben: link

(#28) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!
valahogy el tudnám érni hogy a total commander ne a windows könyvtárba rakja a totalcmd.ini-t, mert sajnos a munkahelyemen nincs jogosultságom abban a könytárban bármijellegű modosításra és igy nem tudom személyre szabni a commandert
a segítséget előre is köszönöm, remélem érthető voltam :)

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#29) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#28) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

a 7-es TC-vel megoldódtak a problémáim mert install közben megkérdezi hova rakja az .ini fájlt :) cool! :U

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#30) Nagy Gábor válasza Mr.Skyline (#28) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Elnézésed kérem a késedelmes válaszért, de ha nekem is írsz, mint a fórumban eredetileg hivatkozott írás szerzőjének, másnap már megkaptad volna a kimerítő és kielégítő választ a kérdésedre. Tudom, kicsit megkésett a a jelentkezésem, hisz már magad is találtál (TC7) egy lehetséges megoldást, de azért még megírom, mit kellett volna tenned, illetve mit tehetsz hasonló helyzetben, ha el akarod kerülni a felesleges programtelepítést, illetve frissítést. Néha ugyanis még ez is tiltott a céges rendszereken.

A TCMD parancssoros kapcsolói között olyanok is vannak, amelyekkel megadhatod, hova tegye az INI fájlokat. Csupán a súgóban kellett volna utánanézned. Én is onnan idézem be az alábbiakat:

/i=név.ini

A wincmd.ini helyett egy másik (név.ini nevű) fájlba történjék a beállítások mentése. (Lásd még: Beállítások a wincmd.ini-ben)

/F=ftpnév.ini

A wcx_ftp.ini helyett egy másik (ftpnév.ini nevű) fájlba történjék a beépített FTP-kliens beállításainak mentése.

Remélem, azért még ez az infó is hasznosul valahol.

dr. Nagy Gábor

(#31) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

SEGÍTSETEK NEKEM PLS!!!
Az egyik mappámmal csináltam vmit és nem tudom hogy csináljam vissza!
A mappa neve Danonka, erre jobb egérgombal rákattintottam és rámentem a megosztás és bisztonság feliratra! Azon belül biztonság fülre kettintottam és mindent átállítottam megtagadásra... a mappában fontos dokumentumok vannak..
HOGYAN TUDOM VISSZAÁLLÍTANI???????

magyarsrac

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.