Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] GeForce FX - a trónkövetelő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Addigra lesz fasza ATI is tuti

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#2) nothingface


nothingface
tag

A tokozás nem FCPGA, hanem FCBGA (Flip Chip Ball Grid Array, mint az ATI-nál). Legalábbis az Anandtech szerint... :t

(#3) karib


karib
addikt

Azért ez elég tuti vaporware, nem? :)

Department of Redundancy Department

(#4) morzsa


morzsa
aktív tag

''Papíron ígéretesnek tűnik a technológia, de a felhasználókat nem a számadatok, hanem az ár és a teljesítmény (képminőség) érdekli, márpedig ezekről csak a tesztek után lehet biztonsággal nyilatkozni.''
''A teszt megírásában segítségünkre volt...''
Akkor most teszt vagy nem teszt? Azt hiszem, nem. Nagyon ígéretesnek hangzik az egész, és habár még egy 4600Ti-re sem tellik egyelőre:(, nagyon várom a prohardver/coolness teszteket!

https://linktr.ee/wbteam21

(#5) aDamker


aDamker
aktív tag

Érdekes.....40-50 gigás memória szélességekről volt szó ,most meg már csak 16 Gb/s??? Ehhe vmi ilyesmit vártam..

(#6) Adi


Adi
senior tag

Mindenki megőrült? :)

ldm start-reconf primary

(#7) Genialis


Genialis
aktív tag

''a jól megszokott 256 árnyalat (16 bit) helyett.''

256 árnyalat az 8 bit.

Amúgy jó a cikk.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#8) Genialis válasza Adi (#6) üzenetére


Genialis
aktív tag

Végül is, ha Parhelia, akkor még egy-két hónapig jó lesz az... :D

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#9) HEBI válasza Genialis (#8) üzenetére


HEBI
senior tag

Hát igen, nekem egy kicsit ismerős ez a helyzet. Beharangoznak egy igen gazdag featureökkel tűzdelt kártyát, azt mikor kijön akkor meg esik pofára a nép. Szerintem, ha tényleg olyan gyors és szép lenne akkor nem kellene ilyen marketing neki. De majd jővőre (!) meglátjuk. Egyébként az ATI sem veszi komolyan ezt a kártyát. Szerintem arra számíthatunk, hogy egy 9700Pro teljesítményű kártya lesz belőle. Remélhetőleg, hasonlóan szép képpel.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) rup1u5


rup1u5
nagyúr

a doom3 táblázatban a piros oszlop az R9700esé?
csakmee' nincs feltüntetve , meghogy hasogassam a szörszálakat..:D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy a táblázat micsoda?
A teszt ( a képen nem látszik pontosan a forrása) valódi, vagy csak valami ideális adatok alapján tökéletes drivert feltételezve?
:(
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#12) utax válasza ArchElf (#11) üzenetére


utax
aktív tag

nem, ez a Half-Life CS játékosok preferált videokártya választása 3 évvel ezelőtt, ha doom3-mal kellene játszaniuk :)

Use the force, Dude !

(#13) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A teszt az nVidia sajátja, ennek megfelelően tessék kezelni. Ami vicces, az az, hogy nyilván ők a pr anyagba csomagolt teszteknél a legütősebbet választják. Nos, ha valami elvadult beállítással, Doom 3 alatt mindössze +40%-ot sikerült felmutatniuk, mint idealizált eredményt, akkor az sovány. Főleg azért, mert amint az ATi átáll 0.13 mikronra, ennyit kapásból hoznak, ha semmit sem csinálnak a Radeon 9700 architektúrával, akkor is.

Márpedig amint az nVidia tud 0.13 mikronon gyártatni, az ATi is tud, hiszen a TSMC mindenkié.

Az az FSAA izé viszont engem személy szerint marhára érdekel...

Az 1 GHz-re tuningolt aranyárú RAM, az atom hűtővel felszerelt, 500 MHz-re pörgetett chip már kevésbé, ebből látszik, hogy az nVidia most nem tud elegáns lenni. Ezek drágák, fölöslegesek, és hasonló jellegű megoldások, mint amikor a 3dfx a lassúságot úgy kompenzálta, hogy több lassú chipet nyomott egy kártyára. De az legalább mérnöki szemmel nézve komoly feladat, frankón párhuzamosítottak.

Itt most megy a generáltuning :). Ejnye!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) robekri válasza Adi (#6) üzenetére


robekri
addikt

Ok Adi kolléga, de te akkor nem is nagyon játszol 2002-es játékokkal, hanem esetleg 99,00-es gamekkel! :) (Feltéve ha játszol)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#15) Parci válasza robekri (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jaja, UT2003 alatt a Radeon 9700 is tud izzadni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A legégetőbb kérdés a memória-sávszélesség lesz, szvsz. Ha bejön az nVidia-féle ''színtömörítéssel már iszonyú gyors'' duma, akkor nagyot szólhat a GF FX, ha nem, akkor viszont csúnyán kikaphat a Radeontól, főleg a Radeon utódjától.

Azt hiszem, jövőre kemény éve lesz az nVidiának.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Thom!


Thom!
veterán

OFF
Láttalak a HWSW forúmon, az ATi zsenitT2K) te (ossztottad), csóri csávó. :)

(#18) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

Egy kérdés azért felmerül, hiszen tudjuk, hogy 5%os orajelemlekedés mellett a GfFX-et a Radeon 9700pro hazavágja, ha jol emlékszem ennyit irtak a Tomshardwaren. De vajon a tuning mennyire elég? Hiszen ha jelenleg oda akarja vágni a kártyát az ati, felhuzza egy picit, azt megnem nehéz, s eladja a régi hutovel, nem kell rá egy nasa hutoegység. Szoval a kérdés az, hogy vajon azok a + dolgok mennyire jok, azaz ahogy az atinak nemsikerült a truform, ugy sikerül-e az nvidiának? illletve ha a táblázatot nézzük, az r9700 a dx9re megy, az nvidia felé megy, talán a dx10-re, de leht feljebb. Szoval habár nbem teljesit jobban, mégis időtállóbb lehet a kártya, hiszen ugy mindent joval a dx9 elvárásai felé nyomtak. Ezek elönyei lehet csak majd a dc9, dx10es játékokban fog kijonni. Szoval még ez is sztem jo kérdés.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#19) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Már bocs, de azon a grafikonon megnézte valaki a léptéket? Mi a sz*r köze van annak az oszlopok tetejére írt értékekhez?!
Mondjuk az ilyen grafikonoknak, ahol semmit nem lehet tudni arról hogy pontosan mit mutatnak az eredmények (a körülmények nem ismertek), azaz nem reprodukálható a teszt, úgysem hiszek soha...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) Thom! válasza Hacked_3996 (#18) üzenetére


Thom!
veterán

Még mindig kevés Dx8/8.1-es játék van. Majd DoomIII, U2 stb.. és az erre épülő engine-k használják ki teljesen az technológiákat. Dx8 egy ideig még uralkodó platform lesz. Bár első Dx9 játék (S.T.L.A.K.E.R; Aqvanox2-bár nem biztos), de az igen, hogy 128 Bites szinménységet már támogatni fogják.

(#21) Thom!


Thom!
veterán

Kérdés mekkora memoval szereli az NV. 256?>FX 5800 ULTRA :(

(#22) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

igen, a dx9es játékok még legalább 1 év mire kijönnek, szoval elég furin hangzik, hogy az nvidia már 2005re épitette a képkártyát :)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#23) marso válasza Thom! (#21) üzenetére


marso
tag

biztos hogy nem, mert akkor mar ezt harsognak, nem pedig a 128bit et...
az egesz bejelentes nem mas mint hatalmas marketig, meghozza a szemtelenebbik valtozatbol, az ellenfel lejaratasarol szol.

pedig 1 okot sem latok ami miatt az r9700 nak szegyenkeznie kene.

(#24) guess.who


guess.who
senior tag

Hát nem tudom... Én is elkezdtem lefordítani az nVidia bejelentésének szövegét, és az nekem kicsit máshogy hangzott a korábbi hasonló húzásaik tükrében:

''Lökjünk ki valami mesével teli anyagot, valami olyat, amit úgy állítunk össze, hogy a jelenlegi leggyorsabb cuccost megszorozzuk öttel. Tökmindegy, hogy nagyjából 3 év múlva tudnánk ilyesmivel kijönni, mert csak az a fontos, hogy az emberek vágyakozzanak a MI termékünkre, s ezért NE vegyék meg a másét. Aztán ha eljön a megjelenés ideje, eladunk nekik egy feleannyit sem tudó kártyát -de ezek meg megveszik, mert már annyira beleélik magukat, hogy nagyon...''

Jó, persze csak viccelek, semmi ilyesmit nem írtak nVidiaék, de nekem nagyon ez jött le az egészből... És ne feledjük: az ATi Radeon 9700 Pro egy létező, forgalmazott termék, az nVidia meg nem több, mint ígéret...

(#25) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

Vajon az nVidiához politiusokat szerzödtettek, hogy ennyi az igéret? :) Amúgy reméljük lenyomja az r9700at, s a canadai cégnek ki kell hozni egy ujabbat, egy jobbat, s drasztikusan lenyomja az árát az r9700nak. Most is csak a mérnöki munkát kell megfizetni ilyen nagy mértékben :) sztem a kártya előállitása nem éri el a 200 dollárt sem, ami a fele a kártyának. Szoval reméljük mihamarabb megérkezik a géefefiksz és a rédon ujabb terméket hoz ki :)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#26) Petya


Petya
tag

Nevetséges ez a teszt diagram. Ha csak az R9700-at már ha az egyáltalán hasonlitjuk a GF4-hez képest a featurek fényében magyarul bekapcsolt FSAA és Anizo már akkor nevetséges a diagramon a különbség. Már pedig itt featurék villogtatása volt a lényeg. Mik ezek a kínai dumák a táblázatokban?

Én legjobban a 128bit-es memóriavezérlőn lepődtem meg! Ilyen létezik csúcskártyákon 2003-ban? (R9700, Parhelia minden 256bites már most igaz a parhélia memóriavezérlője szánalmas) Nekem a cikk alapján az az érzésem hogy nagy kiegyensúlyozatlanságok vannak a kártyán belül és nem lepődnék meg ha egy Ati revízió után alulmaradna a kártya. Az alap dolog primkó egy irdatlan rammal megspékelve és olyan featurékkal amit a kutya se fog kihasználni.

Meglátjuk a tesztekből majd egyszer de én mást vártam az Nvidiától. Az Ati kártyái sokkal kiegyensúlyozottabbnak és precizebben tervezetteknek tűnnek. Persze még van 3hónap megjelenésig!

(#27) Den


Den
veterán

A táblázatok jók, csak ''ravaszul'' vannak szerkesztve, nem a nullánál indulnak az oszlopok. szakálas trükk ha ilyet látok már tudom hogy kicsi a különbség azt tupírozzák, hogy első ránézésre nagynak látszon, ha a számokat megnézitek ott látszik....

www.simson4t.hu

(#28) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Tegyük fel hogy franko lesz és lenyomja a radeon9700-et. Na és? Akkor mindenki rohan majd a boltokba???

Ah

Majd a GeForceFXMX! :)

(#29) Thom!


Thom!
veterán

nVidia Geforce FX benchmarkok!!!
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=
modload&name=News&file=article&sid=1783&mode=thread&order=0&thold=0[/L]

(#30) Elrood válasza Thom! (#29) üzenetére


Elrood
őstag

Ha ezek igazak akkor a geforceFX kb 2x olyan erős lesz mint a gef4ti4600
Nem rossz

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#31) Petya válasza Elrood (#30) üzenetére


Petya
tag

És az FX tljesitménye februárban lesz egyenlő a mostani R9700-al. Ez komoly! :))

(#32) Hacked_4148 válasza aDamker (#5) üzenetére


Hacked_4148
csendes tag

Azért nem úgy van az.
''Az Intellisample első és talán legfontosabb képessége az alkalmazások számára transzparens, valós idejű, hardveres tömörítés, amely nemcsak a Z-információkat képes tömöríteni, hanem a színinformációkat is, mégpedig veszteségmentesen és mintegy 4:1 arányban. Ezzel a memória elméleti sávszélessége lényegesen megnövelhető, vagyis a Radeon 9700 mellett első látásra kevéskének tűnő 16 Gbyte/sec sávszélességnek valójában a többszöröse áll rendelkezésre.''
Ehhe
:P

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#33) Parci válasza Thom! (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Tegyük már meg, hogy linkelünk be ide egy olyan magyar oldalt, aki nemes egyszerűséggel lenyúlta (igen, lenyúlta, átmásolta, lopta) a teszteket egy külföldi oldalról!!!

Ha a UK Gamer a forrás, nézzük ott, OK? Nem azt csinálták a srácok, hogy teasernek egy grafikont átnyomtak, és linkeltek a UK Gamerre (ami helyes lett volna), hanem átmásolták a képeket, ráadásul úgy írták meg a hírt, mintha direktbe nekik küldte volna a UK Gamer ezeket...

Tudjátok, az ilyen hírekkel, és komplett fordított cikkekkel mi nem szívesen versenyzünk :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) McJames válasza Hacked_4148 (#32) üzenetére


McJames
senior tag

''...vagyis a Radeon 9700 mellett első látásra kevéskének tűnő 16 Gbyte/sec sávszélességnek...''
Inkább nVidia kedvelő vagyok, mint sem, de ez sajnos 2. látásra is ''kevéskének tűnik''....

Mire kihozzák az NV30-at, lehet, hogy már az is más memóriavezérléssel és más sávszélességgel rendelkezik, bár erre elég kevés a remény. :D
Nembaj, majd legalább tartósabb ''másodvonali tartózkodás'' okán lesz miért összeszedniük magukat és még jobb cuccokat csinálnak mint eddig... :P

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#35) Thom!


Thom!
veterán



Turn on some Aniso in UT2003 and look what will happen... Both cards using what some people would call 64 tap Aniso.

The Ti4600 is utterly unplayable with 25 fps, the 9700 Pro isn't really bothered with its 109 fps.



4xS AA/8x AF vs 6x AA/16x Performance AF
The Ti4600 isn't even worth calling a slideshow at 8 fps, it would be an insult to slideshows.
The 9700 doesn't give up though and presents fully playable 75 fps.

How do you like them apples?!
Now hurry up and gimme my nv30 sample so I can see how it competes.


ez se semmi

(#36) Thom!


Thom!
veterán

>ez meg az előzőhöz

(#37) Thom! válasza Parci (#33) üzenetére


Thom!
veterán

Most berakhattam volna ide is, de az hogy nézne ki!

(#38) Den válasza Thom! (#36) üzenetére


Den
veterán

Hehe, aranyos :)

A logód nagyon kúl

www.simson4t.hu

(#39) Thom! válasza Den (#38) üzenetére


Thom!
veterán

OFF
Rühellem az Intelt. :D

(#40) rudi


rudi
nagyúr

Szerintem most az ATIsok széles vigyorral az arcukon hátradőlnek és nyugtázzák:

A domináns hímoroszlánnak fogy az ereje. Tavaszra átvesszük a helyét :DD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

:)) Valamiert ugy tunik, hogy ma mindenkinek min. Ati 9700 Proja van, vagy ha az nem hat 1-2 tucat Gef4 Ti4600 as ketyeg az asztala alatt. :DD

Nem akarok nagyon szam ellenes lenni de en szeretnem ezeket a cuccokat hasznalat kozben is latni es tapasztalni...

(Ennek az az oka, hogy mar nem hiszek ezeknek az adatoknak. Erre van egy nagyon jo peldam: XP1800-as amd, 512 mb ram, PIV 1600, 512 mb ram (ddr), erdekes modon a masodik konfig valamiert majd 5X gyorsabban kodol divx-et ugyanolyan beallitasok mellett... ezek utan nem mondok en mar semmire semmit...)

(#42) Petya válasza Lord Mixxx (#41) üzenetére


Petya
tag

Ha jól tudom a divx kódolás az egytlen terület ahol a P4 a nyerő mert nagyobb a memória-sávszélesség. Milyen ramok vannak a 2 konfigban?

(#43) fügike válasza Lord Mixxx (#41) üzenetére


fügike
senior tag

Nekem ugyan GF3Ti200-am van, de előtte Ati volt, az SDR-es fajtából. Amikor váltottam, kicsit elképedtem, hogy mennyivel homályosabb a GF képe. Szóval én még mindig Ati hívő vagyok, és ha végre kapható lesz a 9500Pro, veszek is (ha lesz rá pénzem).
Igaz, a teljesítménye ennek is elég, egy 1.3-as TB-vel elmegyeget, de a 19''-es monitorhoz szebb képet szeretnék. Azt pedig az NVidia-nak még ki kell találnia, hogy hogyan kell csinálni.
Szóval hajrá ATI!:)

Boci-boci tarka!:D

(#44) marcee válasza Lord Mixxx (#41) üzenetére


marcee
addikt

OFF:
Ha érvelni akarsz az intel mellett legalább ne hazudj ekkorát!

Spec DivX kódolásban van némi gyakorlatom és - mivel a saját gépem már lassú - minden gépen amit összerakok ki szoktam próbálni a kódolást (stabilitás, melegedés, sebesség mérés)

Vannak feljegyzett eredményeim is otthon (Amd tb 1.2, XP1800+, P4 512kb 1800@2200)

Vitathatatlanul a 2.2GHz P4 volt a leggyorsabb, de érdekes módon mindkét ellenfélhez képest megközelítőleg az órajel (xp-nél a névleges sebesség) arányában.

(GordianKnot+VirtualDUB+DivX5)

Állításomat számokkal is alá tudom támasztani, ha kell.
:ON

\m/

(#45) Lord Mixxx válasza Petya (#42) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Mindket gep PC2100-assal van megaldva. En megertem amit mondtal, csak azon toprengtem el, hogy ha csak divx kodolasban akkor az is miert? Vagy megmaradt a regi kulonbseg ami anno volt? (coproci az amd-ben erosen gyenge eredmenyeket tud mig a ''normal'' joval erosebbet)

(#46) Lord Mixxx válasza Petya (#42) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Mindket gep PC2100-assal van megaldva. En megertem amit mondtal, csak azon toprengtem el, hogy ha csak divx kodolasban akkor az is miert? Vagy megmaradt a regi kulonbseg ami anno volt? (coproci az amd-ben erosen gyenge eredmenyeket tud mig a ''normal'' joval erosebbet)

(#47) Lord Mixxx válasza marcee (#44) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Szo sincs erverelesrol en nem mondtam, hogy jobb vagy rosszabb az ilyen gyerekes hulyesegek nem erdekelnek, csak megemlitettem, hogy nem mindig az az igaz amit papiron lat az ember.

A hazugsagot illetoen: azt hiszem nyugodtan gondolkozz el mielott billentyut ragadsz mert hamar le fognak szolni.

Egeszen pontosan svcd keszites tortent es minden a legnagyobb minosegre lett allitva. Lehet, hogy ez valtotta ki a kulonbseget.

(ezt az erdekes eredmeny dvdx erte el, a divx5-el nem neztem meg szoval lehet ott nincs kulonbseg)

(#48) marcee


marcee
addikt

Mondom én, hogy ''haldoklik'' az nVidia!

A top kártyájuk memóra vezérlőjét a GF4 MX-hez hasonlítják?!
(nem beszélve arról, hogy az összehasonlítás akkor hatásos, ha az új kártyához tartozó kép/grafikon/... sokkkal több színt/csicsát/számot/hókusz-pókuszt tartalmaz: talán ezért lehetséges a memória vezérlők összevetéséről készült kép esetében, hogy a GF4 MX4-en a memória modulok fele nem áll összeköttetésben a GPU-val?!)

Gyűlölöm a marketinget!

Utálom, hogy a verseny miatt kályhát csinálnak a gépünkből, ami még baromi hangosan zúg is!

(erre meg senki ne mondja, hogy nem kell megvenni, mert egyrészt úgysem tudom, másrészt viszont a kislábujjamat odaadnám a leggyorsabb prociért vagy videókártyáért, és beleőrülnék, hogy melegszik/zúg/és átvertek a grafikonokkal)

Oké, megnyugodtam, bocsi...jön a nővérke, hozza a szurit

\m/

(#49) marcee válasza Lord Mixxx (#47) üzenetére


marcee
addikt

Tehát ÖTSZÖR volt gyorsabb a P4?

\m/

(#50) marcee válasza Lord Mixxx (#47) üzenetére


marcee
addikt

Én ott utálom az SVCD formátumot ahol van, de az első hozzászólásodban DivX kódolást írtál!

\m/

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] GeForce FX - a trónkövetelő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.