Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

Jó a cikk!!!!
A végeredmény egyértelmű volt, viszont néhány ember soha nem fogja belátni, és továbbra is Nvidia kártyákat fog venni... :)

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) beeboy


beeboy
addikt

LESZ ITT OLYAN FLAME, HOGY CSAK NA!!! ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#3) XeeN


XeeN
senior tag

Gratulálok a cikkhez! Nagyon sokat dob az értékén, az hogy mellékeltetek shotokat. :C

(#4) XeeN válasza XeeN (#3) üzenetére


XeeN
senior tag

off
az, hogy... Bocsi, siettem. :))
on

(#5) Zed válasza Phobos (#1) üzenetére


Zed
tag

Klassz a topic!
Már régóta kíváncsi lennék arra, hogy lényegében mi a difi a kettő között teljesítményben, felhasználási területen..stb...stb
Cikkeket már unom, az egyéni véleményekre lennék kíváncsi!
Vagy ez csak presztizskérdés?
Vagy esetleg a kettő ugyanazt hozza?
Mennyire függ a teljesítmény az adott gyártótól?

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#6) bujdyka


bujdyka
tag

Király a cikk!

Vagy, mondhatnám azt is, hogy a szokásos minőség, csak az már nyalás lenne...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#7) anaqer válasza beeboy (#2) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Nehéz lehetett megjósolni.... :U
ON

Az ATi Q3 alatti noAA/noAF képe nekem kicsit gyanús... _sokkal_ elmosódottabb, mint az nVidiáé, pl. az ajtó fölött az a kis lámpocs az csak egy vörös paca... biztosan picmip 0-val készült az a kép? Nem gyanúsítgatok, csak a Q3 időnként nem alkalmazza a beállításokat megfelelően, előszeretettel visszakattan a default 1-es picmipre, vagy bilineárra. ( Tapasztalat. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) azzio válasza Zed (#5) üzenetére


azzio
aktív tag

bármelyik gyártót választod, ugyanaz a 3 árkategória van, és az egyes kategóriákon belül a teljersítmények 1-2% eltéréssel megegyeznek egymással.
hiába mindják az atisok, hogy az ati szebb-jobb gyorsabb, és hiába mondják az nvidiások, hogy az a király, mert nem igaz, ugyanazon a szinten vannak, ugyanazt nyújtják. nekem eddig nvidiáim voltak (legalábbis amióta az s3 lement a piacról), most ati-m van egiktől sem vagyok elájulva, viszont egyikkel sem volt bajom.
szóval nem a gyártó a lényeg (legalábbis e kettő közül), hanem az, hogy mennyit szánsz rá, és mire akarod használni.

(#9) arty


arty
veterán

több helyen is hangsulyázza a cikkiro, h driver bug avagy csalás... nemtudni. ebben igazad van fless, de az nvidia féle FORCED 2XFSAA egyértelmüen nem bug, hanem csalás :) ezt 20as arial+bold fonttal kiirhattátok volna ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) bLaCkDoGoNe válasza anaqer (#7) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

OFF

Nagyon tetszik az aláírásod.

ON

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) X-COM válasza Phobos (#1) üzenetére


X-COM
nagyúr

itt nem ''belátásról'' van szó
az emberek egy része márkahű és szerintem ezzel nincs semmi baj

(egyébként se nvidia, se ati kártyám nem volt ezidáig, még mielőtt...)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#12) MaUser


MaUser
addikt

Grat a cikkhez, csak sajnos még mindíg nagyon drágák a kártyák.:( (Igen én akkor sem adok 30.000Ft-nál többet egy kártyára.) Kár, hogy az 5900xt nem fért bele.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) anaqer válasza bLaCkDoGoNe (#10) üzenetére


anaqer
veterán

Szániról loptam. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) zsoltee10


zsoltee10
addikt

:(

(#15) Satch


Satch
csendes tag

Egy kiegészítés: a screenshotok mellékelése jó ötlet, az összehasonlításuk viszont a ''képek huzamosabb, alapos, nagyon hosszú tanulmányozása'' által kicsit kevés :) Tessék elővenni a Photoshopot, és összehasonlítani a lopott képeket... Gyönyörűen kijönnek az AA különbségei, az utolsó másképp megjelenített pixel, minden.

(#16) fLeSs válasza Satch (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az cikk első mondatában benne van, hogy egy előző cikkben ez már be lett mutatva. :)
Azért lettek egész képernyős szkrínsotok csinálva, mert így látszik, hogy ténylegesen vannak-e különbségek.
1ébként a következő VGA-cikkben ez ismét be lesz mutatva, igaz lesz egy új versenyző is. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Zed válasza azzio (#8) üzenetére


Zed
tag

Köszönöm a válaszodat!

Pontosan így van!
Milyen célra használom és mennyi pénzt szánok rá.
Említetted a kategóriákat.
Tudnál nekem említeni egy-két márkát kategóriánként?

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#18) csudri


csudri
őstag

Hú bazz mire végiolvastam! Pedig zh-ra kellene tanulnom, de mind1.

(#19) zsoltee10 válasza fLeSs (#16) üzenetére


zsoltee10
addikt

XGI? :U

(#20) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát nagy kár, hogy az 5900XT nem volt benne, pedig akkor egyértelműen ő lett volna a győztes. Azt is megértem, hogy nem tudtatok az 53.03-as driverrel tesztelni, mert nem rég jelent meg. De higgyétek el nekem, hogy a hibák 95%-a már NEM MEGTALÁLHATÓ az új driverben. Ha kell, készítek screenshotokat is.

(#21) zsoltee10 válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


zsoltee10
addikt

off
:DDD dúúrva az új nicked! nem mondod komolyan, hogy a 9800xt helyett ezt vetted? Ráadásul Inno3d? :DDD
on

egyébként a 5900xt az nem a lassabb verzió?

(#22) User64476


User64476
őstag

Ó, jajj...

(#23) MaUser válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


MaUser
addikt

OFF
Lesz U a neved végén?:)
ON

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) Alvin_ti4200 válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A 9800XT nem jött össze, nem részletezném, hogy miért:))

(#25) Alvin_ti4200 válasza MaUser (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Annyin sajna nem megy:O

(#26) faster válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Lassabb ramok. (700MHz)

(#27) fLeSs válasza anaqer (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

minden benchmark előtt nyomtam egy cvar_restart-ot, aztán egy exec brutal.cfg-t :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azt, amiben benne van a railgun script?:DD

(#29) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A hibák lehet, hogy eltüntek, de a kártyák nemhiszem, hogy gyorsabbak lennének. 1ébként fw 53.03 vs catalyst 3.10 akkormár.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Lajti


Lajti
tag

Gratula a cikkhez, nagyon összeszedett!
Lenne azonban valami, amit már nagyon régóta hiányolok a tesztekből, ez pedig a 2d-s képminőség. Tapasztalat?

(#31) fLeSs válasza Lajti (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát ez szubjektív dolog, de azt észrevettem, hogy az FX5700 1280x1024 85Hz-en homályos volt (desktopon a betük, stb). A többivel nem volt ilyen probléma.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Alvin_ti4200 válasza Lajti (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

3 hetes nyúzás után mondom, hogy FX5900=9700Pro a 2D-s minőségben.

(#33) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha belegondolsz, a kártyád 75/250 MHz-cel lassabb, mint a tesztben szereplő példányé. Most nézd meg a grafikonokat, és láthatod, hogy a 9600 XT nagyon soxor alig van lemaradva az FX5950U kártyától, tehát az 5900XT előnye lehetséges, hogy néha hátrányba fordulna át, persze ezt tesztelni kéne, de van egy ilyen sejtésem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

milyen felbontás/frissítés?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nézz át a topikomba, ott van egy link a vége fele.

(#36) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#34) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1024x768@100 Hz

(#37) Lajti válasza Alvin_ti4200 (#32) üzenetére


Lajti
tag

Ez elég jól hangzik, tekintve, hogy régebben az nvidia chipes kártyák nagy része elmaradt az ati-tól ebben (kivéve pl. az asus gyártmányokat). Ezek szerint viszont 2d-ben megfizethető áron még mindig a matrox a legjobb, illetve nagy különbség nincs a mai kártyák között?
Még valami: milyen monitoron nézted (ha lehet, nem csak a típusszámát kérném, hanem akár szubjektív vélemenyt is, esetleg egy-két technikai adatot).

(#38) Obi-1 válasza fLeSs (#34) üzenetére


Obi-1
őstag

Gratulálok. Összeszedett, felnőtt, tárgyilagos cikk. Nem zúztad össze senkinek az egóját, remélhetőleg nem lesz flame. És még folytatás is várható! :DD

Only a Sith deals in absolutes.

(#39) #25954560


#25954560
törölt tag

yeah, cool a cikk naon :)

teljesen off/
a 8. ''beeloz''-nel mar egnek allt a hajam. az nem szleng? magyarul az nem ''megeloz''?
teljesen off off/

(#40) DaSilva


DaSilva
senior tag

'Ez bizony azt jelenti, hogy PROHARDVER!-es tesztjeink szerint 3:0 az ATI javára. '

Hol van ilyenkor a freem? :D

huss, fohászom száll feléd

(#41) nap


nap
addikt

Huhh! Vegigolvastam a cikket es elfaradtam bele. :)
Emberes meretu, korrekt cikk lett.
Szamomra azonban mas tanulsagokat hozott.
Velemeny:
Nekem a kepek egy reszenel jobban tetszik az nVidia kepe. Pl Vice, q3, moto
Az Undergoundban gaz az a nagy fenyero az nV reszerol, hiszen utcai lampakrol van szo, nem atomvillanasrol... Viszont a Tron ATI 4xAA/8xAF negyedik kep, mennyezet, az atira nezve ciki.
Szoval kb egykutya mindket kartya. Az ati filterezes nelkul rosszabb kepet produlak az nVidianal. Osszessegeben nekem jobban tetszik az nV kartya.
Amit hianyoltam:
Jo lett volna egy-ket kep a desktoprol, csak a 2D-s osszehasonlitas kedveert, hiszen legtobben dolgozunk (is) a szamitogeppel, nem csak jatszunk.

A grafikonok, tablazatok nagyon szepek lettek, remelem ez ph! szabvany. :)
A screenshotok jok. ''Egy kep tobbet mond ezer szonal.''

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#42) csudri válasza DaSilva (#40) üzenetére


csudri
őstag

Off:

Biztos Pupák-kal épp ''főzik az offtopik-flame levest''.

(#43) nap válasza DaSilva (#40) üzenetére


nap
addikt

Vigyazz, mar a hatad mogott lopakodik ... :)))

Amugy en az OpenGl-t az nVidianak adnam...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44) Asusfan


Asusfan
senior tag

Grat.tényleg nagyon jó a teszt.Korrekt jó munka.Extra nagy GRAT.

(#45) freya válasza nap (#41) üzenetére


freya
aktív tag

1-2 screenshot a desktopról azt a k...a :DD :DD :DD
:DD
:DD
szép is lenne ha 2D-t is máshogy jelenítenék meg! Hmm, a start menü picit kékesebb az ati kártyáin, és a menünek hiányzik az árnyéka nvidia alatt :DD

(#46) janati


janati
őstag

Ez a cikk nem sok meglepetéssel szolgált...:D

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#47) Goose-T válasza nap (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem a 2D-s képminôség csak a RAMDAC-tól függ. Hehehe.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48) Alvin_ti4200 válasza Lajti (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Samsung 757MB.

(#49) rudi


rudi
nagyúr

Csodaszép hatalmas! GRATLA!

Persze kákacsomókeresést nem hagynatom ki: hol a rendes ps2.0 teszt? Rightmark vagy hasonló?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Lehet off, lehet hogy [i]el[/i]olvastam valamit, de Vice City-ben van replay, és ki is lehet menteni, és később lejátszani... De procit mindenképp jobban terheli a replay mint ha simán játszanál, úgy vettem észre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.