Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Laptoppal az a bajom, hogy a kép fizikai magassága nem elegendő és állvány nélkül alacsony a nézési pont.
Meg vajon mennyire tartós ez a kialakítás?

No nem mintha lenne rá valaha is pénzem. ;]

A projektor esetében akkor gyakorlatilag kép vesztés van, hiszen a 4k-ból csak a 720p-nyi rész látható rendesen.
Jobb lett volna a játékfejlesztőkkel kifejleszteni vmi rendes "kibővített" módot, hogy az alap képen túli rész legyen kivetítve..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

A kivetítőhöz: https://www.youtube.com/watch?v=Bhvm6tYUrgY
Nem éppen mai technológia...

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Project Valerie - Bár tippre ez is videó, mint a cikkben látott.

Live-Die-Respawn

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Már nem tudnak mit kitalálni... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Az a "széles-lapos" egészen érdekes, még munkaállomásnak is el tudnám képzelni.

A "dinamikus-szoba festő", színesen villogó klaviaturával, eszközönként eltérő input-lag-al: epilepszia diagnosztizálásához No.1 :U

(#6) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ezekben a próbálkozást értékelem a legjobban. A laptop még meg is mozgatta a fantáziámat, bár inkább munkára tudom elképzelni, mert játékra nincs az a vga ami megmozgatna ennyi pixelt. Azért a zsanérok tartóssága erősen kérdéses.

A második videó elején látott rgb színorgazmustól viszont fáj a fejem. Mint apósomnál a kerti karácsonyi világítás, amit 1980-ban megvett és azóta használja.

(#7) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

A Razerrel csak egy gond van: hulladék minőség. :C
Pár évvel ezelőtt vettem egy 30 ezres Razer egeret, két hónap múlva a jobb gombja duplán kattintott, garanciálisan kicserélték egy újra, aztán fél év múlva megint ugyanez. Fejhallgatóm is volt, annak 3 hét után nem szólt a bal oldala, azt is kicserélték és eladtam inkább... Régen voltak jó cuccaik, pl. a legelső Deathadder egér, de mostmár vicc kategória!

(#8) ALBY


ALBY
senior tag

Ha már vennék projektort, azon is játszanék, nagy vásznon, nem a tévé köré gányolva egy ilyet.
(FoV-ot kell legfeljebb kicsit felcsavarni a játékban.)
Hobbi DIY projektnek nagyon jó móka egy ilyen, de szerintem gémer terméknek már tényleg igazi gátlástalan parasztvakítás :DDD
ami még eszembe jutott: Disco Express! Butitájm!

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Kicsit át kéne olvasni a cikket közzététel előtt.
A vége olyan, mintha a szerző bevette volna a fogalmazásgátlót.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10) cSuwwi válasza -=RelakS=- (#9) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Már meg is durrantottak belőle kettőt, a Razer CEO-ja írta a facebookján...[link]

(#11) MZperX75 válasza ALBY (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

+1

Sohasem értettem az ilyen "buta megoldásokat

Ha jól sejtem akkor (van projektorom) A projektort beállítom pl 1080p-re a kijelzőnek meg adok 720x480-at belerakom kb a közepébe a vászonnak ,kb olyan távolságra,hogy ha játszom kb felbontáshelyes legyen ,klónozom a kijelzőket és mehet a games :U :W

Akkor tehát ebben semmi különleges nincsen ,különleges hardvert vagy szoftvert nem igényel,csak sötétet.
Inkább csak projektoron játszom.....persze nem játszom, mert nem játszok már...

[ Szerkesztve ]

(#12) d@vee válasza cSuwwi (#10) üzenetére


d@vee
őstag

Akkor lehet figyelgetni az ebay-t, mikor kerül ki... Féreg egy emberek vannak.
Az a projektor meg az a színkavalkád nagyon hangulatos, de játékra sohasem használnám.
A lapos meg munkára jó is lehet akár, de játszani...sosem értettem aki 3 monitort beb@sz egymás mellé és játszik egy jó széles és iszonyat keskeny látótéren. Nekem mindig hiányzik a hozzávaló magasság is.

Ja

(#13) XuChi válasza ALBY (#8) üzenetére


XuChi
addikt

De ettöl a FOV felcsvaràstól a kép olyan mintha egy halszemoptikàn keresztül làtnàl. Borzalom. Ahol tudom 70-alà rakom a FOV-ot. Ez a projector is csak egy FOV bövítést vetít ki. Szerintem egy fillért nem ér.

(#14) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Annal a notebooknal nagyobb parasztvakitast nehez talalni. Mit akarnak azzal az egy szem kartyaval jatszani ilyen felbontasban? Pakmant? ;]

Don't Tread On Me

(#15) oriic válasza MPowerPH (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A korábban linkelt videóban BF1-et toltak rajta. (már ha nem csak videó volt. :D )

Live-Die-Respawn

(#16) joey04


joey04
titán

Érdekes újdonságok és lehet nem lesz elterjedt, ha lesz egyáltalán, de a VR meg 3D párosnál életképesebbnek gondolom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) server


server
csendes tag

ez a plusz 2 kijelző dolog egy nagy koppintás valahogyan...

https://slidenjoy.com/en/

még egy kickstarter kampányt is összehoztak, szép összegget összekalapozva

https://www.kickstarter.com/projects/slidenjoy/slidenjoy-double-or-triple-your-screens

Ennyit a fantasztikus újításokról.

Jah és ez karcsú, levehető, könnyű.
Biztosan csinálnak 4k-t is majd..... Igaz nem pont 3D tartalomra van kitalálva

(#18) MPowerPH válasza joey04 (#16) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 3D-t azt megertem, de a VR-nel? Miert gondolod, hogy az nem eletkepes? Probaltad mar legalabb egy CV1-el? Meg most is gyerekcipoben jar, ami meglatszik az arakon is es a tamogatason. Mindenhol meg csak 'beta' -ban megy, ha megy, es ott mar most is eszement jo. A kepminoseg az egyetlen bokkeno, aminek a korlatja jelen esetben a hardware. Mert egy jobb gep, ami meg 'elerheto' kategoria, kisebb kompromisszummal megbirkozik 2x 2160x1200 -as kep megjelenitesevel. Ellenben a 3840x2160, ami mar tenyleg olyan elorelepes lenne, hogy elegedetten hasznalnad, ahhoz nemhogy 1 vga keves a jelenlegi helyzetben, de egybol 2db kellene.
Amit itt latni, azokban nem latok semmilyen fantaziat....

Don't Tread On Me

(#19) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Projector: Videón keresztül rendkívül zavaró volt. Nem tudtam rendesen a középen lévő éles részre koncentrálni. Lehet, hogy megszokás kérdése, de nem túl valószínű. Vagy ha az, akkor nem biztos, hogy egészséges megszokni...
Azt mondja a csóka, a szem működését vették alapul. Felteszem arra gondolt, hogy a középpontban éles a kép, a periférián meg homályos.
Hát, innen megsúgom, hogy ez csak rögzített szemnél lenne igaz. Még mozdulatlan fejnél is a szem mozgatásával lefedhető éles terület aránya a normál életben sokkal nagyobb, mint a videóban szereplő felállásban. Szerintem elég zavaró lehet a nagyon kis területre korlátozódó "éles rész" a teljes kép méretéhez képest. Talán, ha monitor helyett egy 55-60" körüli kijelző lett volna a sráccal szemben jobb lett volna. (Persze ezt így videón keresztül megítélni nem igazán lehet.) De gondolom akkor meg nem lett volna annyira látványos, hogy mennyivel megnöveli a kép méretét a technológia.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) dkekesi válasza d@vee (#12) üzenetére


dkekesi
tag

"sosem értettem aki 3 monitort beb@sz egymás mellé és játszik egy jó széles és iszonyat keskeny látótéren". Tankszimulátor, lőrésen kinézve. Tökéletes.

(#21) imikee


imikee
tag

A laposon jót nevettem, már csak pirossal kell ráfesteni a tizenéves kiscsákónak hogy gémer....... értelme szinte semmi. :O

...

(#22) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Cikkíró kolléga!
Igaz a hír, vagy csak marketing? Ellopott prototípus
Eddig nem volt tudomásom arról, hogy ezen a seregszemlén "csak úgy" lába kél valaminek is.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#23) oriic válasza LamerGyuri (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A lopás ténye sajnos valós.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.