Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

A legfontosabb dolog még mindig nem derült ki: lesz-e HBM-es Zen APU?

(#2) Abu85 válasza Meteorhead (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz kettő, de az egyik csak a FirePro-családba jön.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

"A GCN4 további újításának tekinthető az új L2 gyorsítótár,"

Meglepő fordulat.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Gainka válasza Abu85 (#2) üzenetére


Gainka
őstag

Szóval akkor az uj gc4-et meg kapja az alsó és közép kategória is?

(#5) füles_


füles_
őstag

Köszönjük a cikket :K

Aki nem szeret olvasni:
AMD’s Revolutionary 14nm FinFET Polaris GPU Architecture

[ Szerkesztve ]

(#6) Sinesol


Sinesol
veterán

"Ez az egyik nagyon érdekes lépés az AMD-től, ugyanis megszokhattuk, hogy az egyes problémákra általában akkor érkezik a megoldás, amikor már a probléma a gyakorlati alkalmazásokban is felütötte a fejét"

Ezt a mondat komoly?

Szerintem eléggé közismert, hogy az AMD elég nagy mértékben fejleszt olyan dolgokat, amik majd egyszer talán, a jövőben esetleg jók lesznek valamire. :DDD

Na meg ha mégis bejönne az adott probléma, akkorr egy kornak megfelelő friss zöld fejlesztés többet ér majd, mint egy több éves fejlesztés, amit korábban még információ hiányában nem tudtak kellően az adott problémára optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#7) MZperX75 válasza Meteorhead (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez GPU-s hír,nem APU-s.
Megsúgom nem lesz csak fire pro vonalon, Mivel Zen egyelőre CPU,nem APU,
Talán 2017-18 ban valami HBM2- es.bár azt is kizártnak tartom.,nagyon drágítaná a lapkát 10%-os piaci részesedésnél kizártnak tartom,örülnék neki,jó lee a 3-4 éves Llanómat A8-3870k valamire cserélnem.

[ Szerkesztve ]

(#8) hash99


hash99
senior tag

Pedig már eljutottam odáig hogy visszamegyek zöldbe. Erre megint megvesznek kilóra az újításokkal amikről már most tudom hogy mire értelmük lesz a konkurencia is kidobja a saját megoldásaival... :/

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom hogy amikor elérhető lesz az AMD-nek ez a 14nm-es gyártás, akkor az Nvidiának is. Az info elhallgatásából azt veszem le, hogy talán - szokás szerint - megint csak "jövőre" csúszik a gyártás, vagy erősen az év végére.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Jól veszem ki az információkból, hogy az R 4xx-es szériában nem várhatóak korábbi termékek átnevezései? A teljesítmény/fogyasztás mellett azért remélem a teljesítmény/ár értéket is kordában tudják tartani.

(#11) satz18


satz18
őstag

Ez a 86 vs 140 rendkívül biztatónak, és mindenek felett hihetőnek hangzik. Az AMD az mindig is híres volt róla, hogy messze veri a konkurenciát teljesítmény/fogyasztás mutatóban. Ez gondolom jövőre sem lesz másképp, és csak fokozódni fog a GCN architektúra 5. 6 és 7. generációjában is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) Sinesol


Sinesol
veterán

Én mondjuk személy szerint annak örülnék, ha kiadnának valami értelmes 2 gpu-s kártyát, mivel valljuk be nem túl reális hogy a valószínűleg horroráron piacra dobott Fury x2 fog lökést adni a VR-nek.
Mivel a 2 gpu az ideális, szerintem nagyon jó megoldás lehetne egy 380 x2, vagy egy hasonló árkategóriás 4xxx vga, ami kis kompromisszummal elég lehetne és még az ára sem lenne annyira vészes.

[ Szerkesztve ]

(#13) Meteorhead válasza satz18 (#11) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Ami ezt a két számot illeti, szerintem ez marketing bullshit. Ez valószínűleg egy APU IGP-jének a Radeonja (Zen R7 mondjuk) ami egy dGPU-val versenyez. Fogyasztásban persze, hogy lemossa a konkurenciát; ez az APU-k egyik lényege. Aztán a következő generációt versenyeztetni a konkurencia aktuális megoldásaival szemben megint nagyon informatív...

Ezek a számok kevéssé érdekelnek, legalábbis az összehasonlítás szintjén. A 86 önmagában szép szám.

(#14) Meteorhead válasza Abu85 (#2) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Mobil vagy desktop? Alsó-közép-felső házban indulnak?

(#15) RECSKA válasza satz18 (#11) üzenetére


RECSKA
veterán

"AMD az mindig is híres volt róla, hogy messze veri a konkurenciát teljesítmény/fogyasztás mutatóban." :F :F :F :F

R9 380? Messze veri a konkurenciát teljesítmény-fogyasztás téren?
Felültél a bullshit vonatra, vagy mi? GTX960 majd feleannyit eszik :D De mondhatnám az 50W-ot sem fogyasztó 750ti-t, ami veregeti a 100W-os AMD-ket...

De mondok jobbat. Már a GTX680 is sokkal kevesebbet evett a 7970-től...
Minthogy a 280x-nél is kevesebbet evett a 770... 10 évvel ezelőtt még úgy volt, ahogy mondod, de a 6-os szériával azért igencsak megfordult a dolog... ( nvidia 5-ös szériája sokat evett... , AMD 5-ös szériája nem... )

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#16) anaqer


anaqer
veterán

Erre vonatkozóan az AMD egy tesztet végzett, és egy meg nem nevezett új generációs, Polaris architektúrára épülő Radeon 86 wattos, teljes PC-re vonatkozó fogyasztással volt képes futtatni a Star Wars Battlefront című játékot közepes beállítással, Full HD-ben, 60 képkocka/másodperce sebességgel.

Ezt honnan? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) Sinesol válasza satz18 (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Sok éve már annak, hogy teljesitmény/fogyasztásban jobb volt az AMD.

[ Szerkesztve ]

(#19) kekegsm válasza RECSKA (#15) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem satz18-nak be volt kapcsolva az IRONIA jelzőbit, csak nem látszik.

Mindenki tudja, hogy az nvidia egy wattra jutó FPS-ben odavissza veri az AMD-t, lehet hogy árban, vagy teljesítményben nem jobb, de fogyasztásban biztos.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#20) RECSKA válasza anaqer (#16) üzenetére


RECSKA
veterán

1 biztos, nem AMD proci volt abban a gépben...

legkisebb valami valo apujuk önmagában többet eszik :U :R

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21) h1mpi válasza satz18 (#11) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szóról szóra igaz :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#22) tailor74


tailor74
őstag

Az a 86W teljes pc fogyasztás egy kicsit erősen hangzik. :U
Én személy szerint annak is nagyon tudnék örülni, ha az itt felsorolt összes technológiai újítás használata közben csak a vga beérné 160W fogyasztással. Na az über lenne. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#23) R9DEON válasza Lorelej (#18) üzenetére


R9DEON
senior tag

Egyébként teljesen hihetetlen az amd által mért fogyasztási adat,

14nm FinFet sok minden elképzelhető, de a 100W/150W is teljesen jó lenne.

tailor74 Azt már az R9 Nano is szinte tudja 28nm -en.

[ Szerkesztve ]

(#24) Gainka válasza RECSKA (#20) üzenetére


Gainka
őstag

De ugye meg nyugodtál most már hogy ezt le írhattad :U :DDD

(#25) #85552128


#85552128
törölt tag

Azért a "planned availability mid 2016" nem valami bizalomgerjesztő, mostanra azért már tudni kéne rajtra kész lesz e 6 hónap múlva :(

A perf/watt meg érdekes lesz, de a konkurencia következő megoldásához képest, elvégre nem a 28nm-es Maxwell GPU-k ellen jön ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) füles_ válasza RECSKA (#20) üzenetére


füles_
őstag

Intel Core i7 4790K with 4x4GB DDR4-2600 MHz memory, Windows 10 64bit.
Star Wars Battlefront, X-wing Training
Med Preset @1080p. AMD Polaris GPU tested with 16.10 beta drivers . The GTX 950 tested with 359.06 drivers.

(#27) Dilikutya válasza Meteorhead (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy GTX 960 erejű IGP sem lenne egy utolsó dolog egy 86W-ot fogyasztó APU-ban. De valószínűleg dVGA-ról van szó, a GTX 950 a GDDR5 miatt mindig gyorsabb lesz egy hasonló erejű IGP-nél, azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy egy APU a DDR3 rendszermemóriát használva érné be.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) Messen


Messen
csendes tag

És ezzel gyors lesz a modolt Minecraft is? :))

"A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

(#29) R9DEON válasza #85552128 (#25) üzenetére


R9DEON
senior tag

Gondolom a HBM2 fejlesztésétől függ de ebbe mindkét gyártó beletartozik.

(#30) oAcido válasza füles_ (#26) üzenetére


oAcido
aktív tag

Létezik DDR4-et támogató Haswell lap? Lemaradtam volna valamiről?

A fogyasztásnak meg akkor hiszünk, ha több oldal is tesztelte. Ezeknek a szar diáknak pedig nem szabad hinni (ez igaz az nVidia-ra is).

(#31) RECSKA válasza füles_ (#26) üzenetére


RECSKA
veterán

Hmmm. 4790k ddr4? Mivan? XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#32) Fiery


Fiery
veterán

Ez egy tartalmas hir volt, koszonjuk :R Engem az erdekelne elsosorban, hogy lesz-e kulon GCN4 HPC gyorsito die, es hogy a GCN4 maga tamogat-e FP16-ot.

(#33) tailor74 válasza R9DEON (#23) üzenetére


tailor74
őstag

"szinte..." - de egyenlőre nem tudja egyik radeon vga sem.
Azért tetszene egy felső kategóriás vga ilyen fogyasztással, mert a zöldek sem fognak tétlenül üldögélni, és a következő generációnak azokkal kell szembe szállnia, nem a mostani vga-kal.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#34) oAcido válasza RECSKA (#31) üzenetére


oAcido
aktív tag

Gondoltam ideje DDR4-re váltani, erre eladtam a 4790k-t a Skylake miatt. Úgy látszik felesleges volt... :D

(#35) Abu85 válasza Fiery (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

HPC SoC APU lesz. A külön gyorsítók ugyanazok, amelyek jönnek más piacokra.

GCN3 óta támogatott az FP16. A GCN4-ben állítólag FP10 is lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Areturus válasza oAcido (#30) üzenetére


Areturus
tag

Elírták. Itt a két rendszer:

Szerk, Abu megelőzött.
Fiery

A GCN 1.2 már támogatja, elvileg az 1.3 is fogja.

[ Szerkesztve ]

(#37) vinibali válasza Areturus (#36) üzenetére


vinibali
őstag

850E/.8375V
az jelenthati, hogy 850Mhz-es magórajel 0.8375V mellett?
az intel proci nagyon gáz :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) R9DEON válasza tailor74 (#33) üzenetére


R9DEON
senior tag

Jó viszont az R9-Nano a 170W TDP cserébe annyit tud mint a GTX 980 és egy picivel többet, a zöldeknél nem tudom hogyan alakul de csak a felső kategória változik Pascalra és ott megint dupla pontosság lesz ahol már nem tudják tartani a Maxwel fogyasztási adatait csak a csíkszelesség váltás segíthet, kérdés hogy az TMSC 16nm vagy a Samsung -GLOFO 14nm lesz takarékosabb.

(#39) Forestgreen válasza satz18 (#11) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

"Az AMD az mindig is híres volt róla, hogy messze veri a konkurenciát teljesítmény/fogyasztás mutatóban." ???

R9 280X - 250W = GTX 770 - 230W
R9 290X - 290W (R9 390 - 275W) = GTX 970 - 148W

Én pont ezért nem vettem 290X-et és vártam inkább a GTX 970-re :)

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#40) Fiery válasza Abu85 (#35) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi. Remelem, lesz majd kezzelfoghato termek is, ami tamogat FP16-ot, mert a GCN3-bol nagyjabol feher hollo kategoria. Eleve nem ertem, miert nem unlockoljak ezt a feature-t minden GCN3 GPU-n...

(#41) Abu85 válasza Fiery (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden GCN3-on aktív a funkció. A DX12-es programok közül a Fable Legends már használja is. Olyan 4-6%-ot gyorsulnak vele a hardverek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Forestgreen válasza oAcido (#30) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Úgy tudom nem. Az a Haswell-E, ami ugye már LGA 2011, nem 1150 :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#43) tailor74 válasza R9DEON (#38) üzenetére


tailor74
őstag

Szerintem a 16 és a 14 nm között már nem lesz számottevő különbség energia fogyasztás terén, az nem fog sokat számítani ez esetben.
A példád helyes lenne, ha nem vennénk figyelembe a harmadik tényezőt, az árat. Milyen kisker áron is nyújtja azt a picit több tudást a 980-hoz képest? :)

Mindegy egyébként, nem a fogyasztáson akarok lovagolni, nem érdekel különösebben ( akkor nem 390-em lenne :) ), csak a 86 Watt össz fogyasztásra kaptam fel a fejem, azt valamiért nem tudom elhinni nekik.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#44) Forestgreen válasza tailor74 (#43) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Hát nem egy 8 magos AMD FX volt a lapban az tuti... :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#45) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Akkor szerencsere egyre kevesbe valoszinu hogy elxsusszanak az uj kartyak, ha mar demozzak a prototipust.

(#46) sb válasza tailor74 (#22) üzenetére


sb
veterán

60 fps limit volt. Ettől függetlenül így is erős.
Gondolom nem túl cpu intenzív a játék, de akkor is saccra elmegy 40-50W a vga-n kívül. Szóval marad a 86W-ból 40-50W körüli érték medium 1080p-re.

Abu, a HEVC dekóder fixfunkciós blokkot jelent akkor? Hiába volt a hibrid dekóder duma?
Az tudni, hogy az UVD-ben fogyasztásban csiszolnak-e valamit? (Bár eddig ugye a ram órajel okozta a fogyasztást, az meg ha HBM-mel jön akkor nem lesz gáz talán.)

Azt tudni, hogy középkategóriába (felső részébe) jön-e HBM? Kérdezték már, de nem láttam választ rá.

[ Szerkesztve ]

(#47) Fiery válasza Abu85 (#41) üzenetére


Fiery
veterán

Aktiv? Nezopont kerdese. Nem aktiv, ha OpenCL alatt nem hasznalhato a feature. Marpedig nem hasznalhato, semmilyen OpenCL driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#48) RECSKA válasza vinibali (#37) üzenetére


RECSKA
veterán

Itt nekem valami nagyon budos...

Battlefront nem tul prociigenyes, foleg bekapcsolt vsync mellett, de azert 50wot betol gondolom. Na mar most 10et tutko benyel a deszka, ram, ssd, stb... 92% hatasfoknal szamoljunk ra a tap oldalra 7wot. Ergo kevesebb, mint 20w-bol kitolja azt a teljesitmenyt a gep, mint a 90wot felemeszto gtx950? Wtf???

Egy 750ti tudja medium mellett a 60fps, ami 50wot eszik kb. De nem 20at... Itt valami rohadt budos... Nem azzal reklamoztak mar az elso gcn-eket is, hogy rebdkivul jol skalazodik visszafele, aztan se keveset evo kozepkatos cucc nem jott belole, se gyors xD

De szurkolok, mert a 120eftos 970 a pofatlansag netovabbja...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#49) oAcido válasza R9DEON (#38) üzenetére


oAcido
aktív tag

Ja, csak kb. minden tesztben (még itt is) többet fogyaszt a Nano, mint a 980. Az erejük nagyjából megegyezik, hol az egyik, hol a másik a jobb (már ha a Nano nem kezdi el visszavenni az órajelét).
Ezek mellett az ára pedig a 980 Ti szintjén mozog (picivel drágább is)...

Csak legyen jó mindkét gyártó új kártyája. Lehessen miből válogatni.

Szerk.:

(#48) RECSKA: Na az meg a másik, hogy a 750 Ti viszi 60fps-el a játékot, ilyen beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#50) Malibutomi válasza tailor74 (#22) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Radeon talalgatosba tettem linkeket Anandtach, Guru3d.
Demozta nekik az AMD a Polaris prototipust, be volt dugva a fogyasztasmerobe a ket gep azt irjak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.