Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Kövezzetek meg, de nekem tetszik. Már csak egy jó akksi idő kell hozzá és mindjárt öröm bódottá :)

(#2) Móci


Móci
addikt

A T300 szimpatikus, azzal lehetne is mit kezdeni, szerintem.
Én arra lennék még kíváncsi, hogy a tablet rész mennyivel durván nehezebb, mint a billentyűzet modul. Én anno HP gépeket fogtam kézbe, ott néha elég bután jött ki, hogy maga a tablet rész brutálisan nehéz volt az alsó modulhoz képest, s néha instabilan állt a gép az asztalon.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) tjb007 válasza Móci (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

A T300 esetében a tablet 720, a billentyűzet pedig 725 gramm, szóval kemény 5 grammal könnyebb.
A másik kettőnél viszont már nagyobb a különbség (T90 tablet 400g, billentyűzet 350g; T100 tablet 570g, billentyűzet 510g).

Én sem láttam, hogy szerepel a cikkben, mondjuk nem is olvastam el. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) Móci válasza tjb007 (#3) üzenetére


Móci
addikt

Oh b* elsiklottam felette. :W Jár a saller ma...

Így viszont jobban tetszik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

2. képen hogy lehet a fickónak ilyen búza haja? :W

[ Szerkesztve ]

(#6) CharlieDrop válasza Móci (#2) üzenetére


CharlieDrop
veterán

gondolom ára is lesz :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7) gianni85 válasza ALLAT001 (#5) üzenetére


gianni85
veterán

Kérdezd a fodrászt. Szerintem nem volt sok beleszólása csávókának :)

64bit-es Win-nel és 4GB RAM-mal nem akarnak jönni már ezek a Bay-Trail tabletek?

(#8) tjb007 válasza gianni85 (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

Dehogyisnem: [link]

(#9) gianni85 válasza tjb007 (#8) üzenetére


gianni85
veterán

699$ :B
Az olcsóbb konzumer szegmensre gondoltam. Nem vagyok annyira benne a témában, de lassan két éve?? berobbantak a Win8.1 tabletek, és pont az idei CES-re számítottam, hogy olyan 100-130 ezer forint körül már bejelentenek 8"-10" -os gépeket 4GB 64bit-tel ilyen Miix, Encore és társai vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#10) alfa20


alfa20
senior tag

Én a T90-re leszek nagyon kiváncsi, elég kevés W8-as tablet van a piacon jelenleg, bár a Win8.1 bing-el még mehetne lejebb az ára.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#11) martonx


martonx
veterán

Na, ha a T300-nak a 700 dolláros ára nálunk 300K alatt lesz, akkor már meg is van a következő notebookom!
Ezek a broadwell procik már a javított steppingesek vajon?

Én kérek elnézést!

(#12) sefan67 válasza gianni85 (#9) üzenetére


sefan67
aktív tag

Akkor ki venne normál laptopot? :DDD

(#13) ALLAT001 válasza gianni85 (#7) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Nem az a kérdés, hogy kinek volt beleszólása, hanem miért ez a döntés született. Siralmas :DDD

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy Cherry Trail Pentiummal és 4GB RAM-mal érdekelne a cuccos 300$-os áron.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) macman507


macman507
aktív tag

Jól láttam, hogy drága, akkor inkább nem kell, pedig nem tűnik rossz dolognak ez a gép.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#16) Cassi válasza gianni85 (#9) üzenetére


Cassi
senior tag

Szerintem az Asusnál (ahogy sok más cégnél is) tartanak egy menedzsert, aki azért felel, nehogy olcsó és jó készülék szülessen. A T90 és a T100 után nyilván felmerült, hogy lehetne ugyanezzel a processzorral és felbontással egy kb. 350 dolláros, 13"-os, nem bolhacirkusz méretű, olcsó és jó gépet kiadni. De az a bizonyos menedzser felordított: azt nem lehet, kizárólag a túlárazott, 300 dolláros Core M proci legyen választható, de jaj, ez még mindig csak 600 dollár így. Mit lehetne még, amire alig valakinek van szüksége, de drágítaná a gépet? Ó, megvan, QHD felbontás, *kizárólag*! Így már összejön a 700 dolláros, célként meghatározott ár. Sikerült eljutni a MacBook Air kategóriáig árban, de legalább fele annyira sem használható.

Az Asus is meg fogja magát égetni, ahogy a Samsung, a felhasználók rájönnek, hogy ha már olcsó és szar, akkor legyen valami ismeretlen kínai, mert az a szarok között legalább a legolcsóbb.

(#17) alfa20 válasza Cassi (#16) üzenetére


alfa20
senior tag

Azt azért nem hiszem hogy szartok lennének az előző T100-ból is rengeteg fogyott.
Azt meg ne feledjük, hogy nem a magyar bérekhez vannak árazva a termékeke.
A T90 és T100 szerintem jó árkategóriába fognak kerülni, sok el fog belőle fogyni, bár mint lentebb megjegyeztem a bing-el még mehet(ne) lejjebb az ára.
Ugyan akkor abban egyetértek veled, hogy a T300-ban felesleges a QHD. ezt inkább a 400-500$-os kategóriába kellett volna tervezni.
A MacBook Air meg inkább az 1000$-os kategória, ehhez azért ne hasonlítsuk...

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18) martonx válasza alfa20 (#17) üzenetére


martonx
veterán

Pontosabban nem csak a magyar bérekkel van itt a gond, hanem a Forint - Dollár árfolyammal is.
Mert nagyon nem mindegy, hogy 200 vagy 260 Ft egy dodó, amikor a 700 dollárt Forintosítjuk, majd rászámoljuk a világ legmagasabb áfakulcsát.

700 * 260 * 1,27 = máris cirka 230K-s kezdő árat sejtet minimum.

Máshol viszont az ottani fizetőeszközzel, az ottani áfakulcsokkal és az ottani bérezéssel számolva ez egy töredék havi fizetésből megvehető cucc.

Én kérek elnézést!

(#19) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Ezekhez a méretekhez már az új 3.1-es USB portokat várom. Esetleg DDR4 RAM-ot. Talán jövőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.