Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A giga dobja a szép kék színt?! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) T_Stark válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


T_Stark
őstag

Eddig is voltak fekete lapjaik a magasabb kategóriákban.

(#3) FireKeeper válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

se a színezés se a festés nem végleges. amúgy a biostar tetszetős.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4) sniper elite


sniper elite
senior tag

Na végre Haswell-es alaplapok, de régóta vártam már.

(#5) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Keltsen valaki fel, ha már lesz proci is, meg ITX alaplap is :)

(#6) capulet75


capulet75
addikt

Néha visszasírom a "régi" 775-ös időket.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7) FireKeeper válasza capulet75 (#6) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ott még foglalaton belül is volt inkompatiblitás, itt legalább az nincs...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) capulet75 válasza FireKeeper (#7) üzenetére


capulet75
addikt

Az hogy volt, az egy dolog. De lassan havonta jön ki valami újabb cucc, megveszel valamit és egy év múlva a 40% az értékvesztés. Értem én hogy piacgazdaság, meg fogyasszál, de ez azért már csak szimpla lehúzás.
Arról nem is beszélve hogy megfelelő vga mellett egy első generációs i7 is simán viszi fullon a krizis hármat. De meg merem kockáztatni hogy egy Q9550 is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9) csucsbicep válasza capulet75 (#8) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezekbe a lapokba a Haswellen kivül elvileg az utána következő Broadwell is jó lesz.

(#10) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Az az MSI eléggé retrósra sikerült :D

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#11) SkyS1gn válasza CoDWaW07 (#10) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Énis néztem egyet, aztán egyből gondoltam hogy ez csak egy sample...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12) kromatika


kromatika
veterán

Biostar remélem megint jól fog domborítani.

(#13) fatallerror válasza FireKeeper (#3) üzenetére


fatallerror
addikt

csak az msi nem végleges...

nem is értem h marketingelnek h ilyen olyan dögös lesz ez a gaming sorozatuk erre nem 1 kész piros gaming lapot visznek ki :D

don't tell me what i can't do!

(#14) capulet75 válasza csucsbicep (#9) üzenetére


capulet75
addikt

Aztán majd mégsem... :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#15) csucsbicep válasza capulet75 (#14) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az is 1150-es lesz. Így volt SB-IB esetén is.

(#16) haddent


haddent
addikt

Tejóisten mik ezek a 4+2 meg 4+4 tápcsatik?!
Hát még kevesebbet fognak enni az Ivy Bridge-nél is nem?

Aztán a VRM FET -eket meg nem hűtik, akkor aztán baromi jó, hogy 26 éren táplálják, csak éppen elpárolog a proci előtt :DDD

(#17) Dani_kp válasza haddent (#16) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én kettő 4-es tápcsatit látok csak, a többi 8, 8+4, illetve 8+8 :U .

https://ingatlan.com/33821564

(#18) zserbox válasza Dani_kp (#17) üzenetére


zserbox
őstag

akkor nézz körbe jobban :D

(#19) Dani_kp válasza zserbox (#18) üzenetére


Dani_kp
őstag

What? Why? Van egy olyan érzésem, hogy nem ugyan arra gondolunk :D . De így éjfél tájt feladom, nem tudom mit kéne néznem :N :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#20) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Ha az Msi a szinezést és 1-2mutyit eltekintve ilyen marad akkor nemmaradok márkahű:D

Csinos kis Giga felé kacsingatok..csak legyen a végeredmény szép/markáns darab.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21) roberto02


roberto02
tag

Elméletileg utolsó foglalat :O utána már alaplapra lesz egyből forrasztva a proci :(

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#22) FireKeeper válasza roberto02 (#21) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez egyáltalán nem biztos. a high-end konfigoknál valószínűlek marad valamilyen cserélhető foglalat, csak az alsóbb régiók kapnak BGA tokozást. az mondjuk más kérdés hogy a high-end annyiba is fog kerülni...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23) roberto02 válasza FireKeeper (#22) üzenetére


roberto02
tag

értelme? :((( nem értem miért kell ezt is megváltoztatni annyi év után :(

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#24) FireKeeper válasza roberto02 (#23) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egyértelmű: lefaragják a gyártási költségeket. az intel nyilván úgy van vele, hogy az alsóbb kategóriában nincs igény a bővíthetőségre és variálhatóságra, és valahol igazuk is van (persze nyilván nem az ilyen balkáni országoknál mint nálunk). a pénzes DIY mániások meg ugyanúgy legózhatnak majd a felsőkat cuccokkal, közben a gyártási költségek erősen lecsökkennek (anyagköltség szempontjából egy alaplap kb legdrágább része a foglalat, az LGA különösen drága, a proci gyártási költsége mondjuk számottevően nem csökken, de a platform olcsóbb lesz).

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25) $p@rr0w válasza FireKeeper (#24) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Várható vajon az ATX szabvány cserélése is? Gondolom hiába csökken majd a gyártási költség ugyan azon az áron fogják adni továbbra is...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#26) #10691584


#10691584
törölt tag

"a dizájn igen szegényes"??? 10 év óta ez az első MSI lap, ami tetszik :DDD Olyan egyszerű és "ipari" a megjelenése, talán a régi szép idők miatt tetszik nem tudom :)

(#27) Zodicus


Zodicus
senior tag

Örülök, hogy a Pci foglalatokat nem kukázták.

(#28) banhammer


banhammer
veterán

Csak nem akar kihalni az a PCI slot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) Angel1981


Angel1981
veterán

És az ASUS hol marad? :F :)

(#30) fatallerror válasza Angel1981 (#29) üzenetére


fatallerror
addikt

ők bevannak állva a sok m&m-től mivel ingyen van nekik mert felvásárolták, minden rog laphoz jár majd piros m&m :K

don't tell me what i can't do!

(#31) ViZion válasza haddent (#16) üzenetére


ViZion
félisten

Én is azt néztem, hogy Giga OC lap, 'ztán FET hűtés 0
Seggszikla ASRock mobo-n ajándék lehet a bepattintós sata kanóc, mert odarakták a ram slot mellé... basszus, ilyenkor látszik, hogy a mérnökök előtt max. vékonykliens van, még az életben nem kellett gépet szerelniük... ;] :D
A másik ASRock már szebb. Azt nem értem, a régi AMD proci miért van az alaplapon? :) ;]
(az elemtől jobbra, ha vki nem értené a tréfát)

Én sem hiszem el, h ezt írom, de a Bogyósztár Hifi deszkája a legszimpatikusabb az itteniek közül.
Ami sztem "globálisan" sz@r, az a CPU fan, vagy bármilyen csatit fentre rakni, a házban böngyölgetni elég kényelmetlen, mondjuk nekem szép lapát kezem van, és pici házam... :D
Várjuk az ASUS deszkákat is, meg gondolom ezeken is hegesztenek még...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

A BioStar kellemesnek ígérkezik.
Remélem árban is rendben lesznek.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#33) fatallerror válasza ViZion (#31) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem a floppy csati szúrt szemet :DDD IGEN FLOPPY :K

don't tell me what i can't do!

(#34) FragMaster válasza ViZion (#31) üzenetére


FragMaster
addikt

Azért arra gondolhatnátok, hogy mivel nem végleges a lap nem is raktak rá a bemutatóra bordát...
Jobban örülök így, hogy láthatom milyen vrm-eket várhatok egyes gyártóktól. (Jó példa az asrock ext4, mindenki egekbe ajánlgatja, mert bekajálta a marketing maszlagot, de ha benéz az ember a hűtés alá brr.)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35) waithEard


waithEard
őstag

Ha nem végleges a dizájn, mi a ráknak mutogatja? :F
Mit tudtunk meg belőle? Azt, hogy hogyan nem fog kinézni? Akkor már kirakhattak volna pl. egy műanyag kacsát, mert olyan sem lesz...

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#36) FragMaster válasza waithEard (#35) üzenetére


FragMaster
addikt

Láthatod, a cikk szerint volt gyártó aki le sem engedte fényképezni. Ezek szerint volt aki igen, szörnyű nemde?

FireKeeper: +1

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37) FireKeeper válasza waithEard (#35) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem tudom, engem egy alaplapnál a dizájn érdekel a legkevésbé :) úgyse az alaplapot fogom nézegetni játék közben. ezzel szemben a csatlakozók számát, VRM-et, egyéb extrákat már így is meg lehet nézni a lapon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#38) ViZion válasza FragMaster (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Írtam is, h gondolom még hegesztenek rajta...

FireKeeper: a design nem csak annyi, h piros vagy kék legyen a borda... a csatik helyzete meg rohadtul nem mindegy, bár vannak gépek amiket egyszer raknak össze és kész, de ezek nem irodai mobo-k lesznek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) fatallerror válasza FireKeeper (#37) üzenetére


fatallerror
addikt

azért biztos h külső alapján választasz még a te házad esetén is. sok azonos tudású lap van és onnantól a külső fog meg ami alapján választasz :K

don't tell me what i can't do!

(#40) FireKeeper válasza ViZion (#38) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a csatik helyzete már szerintem ezeknél a lapoknál is fix, csak a színezés és a hűtés lesz eltérő.

fatalterror: de, az esztétika egy alaplapnál abszolút az utolsó helyen áll nálam :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#41) waithEard válasza FireKeeper (#40) üzenetére


waithEard
őstag

Nem biztos, hogy bármi is fix lenne. Például a hűtőbordák tuti nem így fognak kinézni, onnantól pedig borul minden. És akkor újra felteszem a kérdést: mi értelme van mutogatni egy félkész terméket?

Ami az esztétikát illeti: a mai lapok egy családon és árkategórián belül jóformán már csak dizájnban térnek el.
Onnantól kezdve marad a márka és külcsín. Szerintem fontos, még ha nem is nézegetem nap mint nap. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#42) FireKeeper válasza waithEard (#41) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

attól hogy máshogy fognak kinézni a bordák, még nagyon nem feltétlenül borul minden. amúgy sem lenne semmi értelme tervezni egy layout-ot csak a kiállításra, ha később nem ugyanaz kerülne gyártásra. az viszont hogy milyen színű PCB-t használnak vagy milyen hűtőbordát pattintanak rá, abszolút filléres dolog.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43) fatallerror válasza FireKeeper (#40) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem is ilyen házam van így nekem is. ritka ronda alaplapom van de nem volt pénzem jobbra :DDD

don't tell me what i can't do!

(#44) FragMaster válasza fatallerror (#43) üzenetére


FragMaster
addikt

Legyen elég/megfelelő csatlakozó rajta, támogassa amit kell, legyen normális tápellátás, utána már akár csillámrózsaszín is lehet gyöngyházalmazöld csavarokkal.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Legalább a hűtő méretét nem bántották... végre

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) cer


cer
tag

Érdekes, hogy dúlt régebben a pin-háború most meg vesznek szépen vissza mindent... Hát mégsem kell annyi érintkező. :)

(#47) Graphics válasza cer (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

5db mínusz nem túl nagy visszalépés :D

Nézd meg a 1366 -> 2011 váltást, na ott szép számmal nőtt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az értékvesztésről...ezek már most elavultak...nem kell fél évente cserélni,szerintem 2-3 év a reális aki szereti a friss cuccot.Nagyon jók ezek a lapok,nekem a szépség nem számít,de a mindennapi használatban...épp most cseréltem,legközelebb talán ezek utódjára... :R

Wasabi...

(#49) vinibali


vinibali
őstag

nagyon melegül ocsmányak. vagy csak mutogatnak, a design nem végleges?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#50) fatallerror válasza vinibali (#49) üzenetére


fatallerror
addikt

olvasd el a hírt...

don't tell me what i can't do!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.