Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Ezért megéri nV-t venni :DDD Függetlenül attól, hogy milyen VGA-m van. Ez semmi extra, ettől a játék nem lesz élvezetesebb viszont tuti jól meg fogja fogni a hardvert.

Attól még én a 6970-el több mint valószínű élvezni fogom a játékot.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) putti


putti
aktív tag

Így elsőre nekem olyan szaga van a dolognak, hogy akinek a megfelelő geforce kártyája van annak aktiválják ezeket a beépített effekteket, akinek meg nincs vagy ati radeonja van annak meg nem aktiválódik a játékban. De lehet tévedek, csak egy elképzelés a 3DMark-os sumákolás után, meg persze lehet marketinges fogás is.

Mindegy, aki ért hozzá, biztosan leírja a véleményét róla, én mint a PhysX-ben laikus ember ez jutott eszembe. De hogy valami pozitívumot is írjak, végülis tényleg szebb és élvezetesebb lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

bár ati párti vagyok, de ez azért igencsak tetszett! persze ezért nem fogok váltani...

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) haxiboy


haxiboy
veterán

Remélem most konzolokon kihasználják azt a pár Gflopot amit a CPU pluszban nyujt a pchez képest és majd ott kiszámoltatják legalább a felét :) SZVSZ igencsak jól néz ki.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) Beri78


Beri78
őstag

hát tényleg van különbség :(((

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Régebben nem úgy volt, hogyha nem volt Nvidia kártyád, akkor a proci számolta a fizikát? Így akinek van egy jó procija az ugyanúgy élvezhet mindent, vagy már nem így van?

(#7) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Hát az egész grafikában kb a fizika ér valamit.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8) Nazara válasza Mikeee89 (#6) üzenetére


Nazara
őstag

Szerintem jól tudod, elvileg a PhysX-es kártya tehermentesiti fizika számolás alól a procit.

Egyébként tényleg látványosabb ez a verzió, de őszintén szólva lövöldözés közben nem igazán van időm ilyen dolgokra figyelni.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#9) Xaels válasza JoolsNOS (#7) üzenetére


Xaels
félisten

Akkor te nem játszottál az első résszel... Ennek a játéknak pont ez a Cell-Shaded UE3-as motor adja meg a hangulatát a poénokkal és a COOP játékmóddal egyetemben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#10) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Örülök hogy Nvidiám van :K :DDD

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Meg kell hagyni jók az nVidia-s effektek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) Nazara válasza Xaels (#9) üzenetére


Nazara
őstag

Igen, inkább örüljünk, hogy nem mozdulnak el ők is Crytek irányba.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#13) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Evvel az a bajság, hogy míg egyik gyerek visít az örömtől, hogy milyen brutál a fegyója, a másik nem lát belőle semmit... Mindegy...

Engem egyelőre jobban zavar, hogy kicsit túlszaturált a cucc az előzőhöz képest. BL világához jobban ment az a kopottas poszt-apokaliptikus megjelenés, mint ez a csilivili nyáltenger. Lehet, hogy csak az utólagos konfig hatása, de nálam az egy ennél jobban néz ki. Eltekintve az effektektől, mert Phys-X alatt a sav olyan, mintha valami taknyot köptek voltna oda...

Szigorúan szvsz...

Nazara: Nyugtával a napot...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) Xaels válasza Nazara (#12) üzenetére


Xaels
félisten

Ne is. Eredetileg komolyabb grafikával akarták kiadni az első részt, de utólag nagyon jól döntöttek amikor ráhúzták ezt a képregényes külsőt. Aki ilyen témában akar vérkomolyságot az vegye meg a Rage-t.

Sőt azt kell mondanom, hogy az a 3D-s trutyi nagyon nem illik a képbe valahogy amivel demózzák a PhySX-et.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) Helmoras


Helmoras
őstag

Ez nekem inkább ugy tünik mintha a konzol vs PC lenne, egy butitott grafika vs eredeti.

és mielőtt valaki aki nvidias nagyon elbizná magát, anno egy cikkben azt irták gtx 670 től lesz ez elérhető de lehet 680 volt már nem emlékszem, mostmár minden nvidianak ?:P

[ Szerkesztve ]

(#16) Narasim


Narasim
aktív tag

az 1.-nek nekem is jobban tetszik a grafikája. ez olyan manga gyerekrajzfilm hangulatú :(((

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17) bitblueduck válasza Mikeee89 (#6) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Régebben bizonyos játékokhoz 3D gyorsítás sem kellett, főleg ha erős procid volt. Pl software vs hardware T&L. Ma már ez nem menne. Valószínűleg a fizikával is hasonlót szeretnének, és lehet a CPU nem is bírná ezeket a plusz effekteket rendesen. Bár a demonstráció a "darabos folyadákokkal" annyira nem nyűgözött le, hogy el is higgyem ez CPUn lehetetlen.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#18) Malachi válasza TESCO-Zsömle (#13) üzenetére


Malachi
addikt

hát, nem tudom. megnéztem gyorsan egy gameplay videót az első részből, az tényleg egészen fakónak tűnik, viszont itt ha megnézed, a fizikás bemutató részeknél NAGYON erősen rányomták a színt meg a szaturációt. szerintem azért, hogy nagyobbat üssön.

pl itt látszik, ha megnézed a physx-es részlet egy szirup a normál mellett.

szóval nem félnék én ettől annyira. ezek csak reklámok, szépek, színesek, szagosak.

(#19) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tisztára megéri ezért NV-t venni.:D

(#20) zseko válasza Nazara (#12) üzenetére


zseko
veterán

Naja, majd nézzél csak utána mit művelt az nvidia a maffia2-vel...

HR24.hu

(#21) JoolsNOS válasza Xaels (#9) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igaz. :K De én inkább a látványos grafika híve vagyok. És ezek a physixes effektek szerintem marhára megdobnak egy játékot. Illetve másik kedvencem a tükröződés. Crysis2 dx11 patchel nagyon állat.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#22) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez a grafika.......majdnem 10 évvel ezelőtti szint számomra! :U
Tudom, hogy "rajzolt" stílusra gyúrtak, de ez akkor is kevés!
Egyébként ezeket az effekteket egész véletlenül a CPU nem tudná számolni? :(((

(#23) TESCO-Zsömle válasza Angel1981 (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De tudná, és ott is számolja, ha nincs új nVidia kártyád, csak pár csilivili fícsőr letiltódik.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) zseko válasza JoolsNOS (#21) üzenetére


zseko
veterán

A Crysis-hoz feltetted a MaldoHD-t és a BlackFire'sMod-ot is? (kell mind a kettő) Azokkal egy szó van rá: brutális. Kb. megduplázza a sebességét max. graf. mellett.

HR24.hu

(#25) Tomka94


Tomka94
csendes tag

kár, hogy nincs ilyesmire pénzük az embereknek, mert nem a magyarok pénztárcája szerint árazzák ezeket a vga kártyákat :(

(#26) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


Angel1981
veterán

Költői kérdés volt. :)

(#27) Johnny Cage válasza Tomka94 (#25) üzenetére


Johnny Cage
addikt

-ásít-

(#28) jegenye77


jegenye77
addikt

Egy a lényeg!
Vegyetek "ATOM" drága karit a gémhez! :Y

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29) Dr. Romano válasza banhammer (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ebben egyetértünk. Nagyon jók és tényleg csak effektek. Ezekben PhysX-es játékokban valójában nem sok fizika van, csak az effekt ami önmagával tud csak interakcióba lépni, de a mögötte lévő játékkal nem.
Első fizxes játékom a Mirror's Edge. Tök jól lengedeztek a zászlók, ponyvák és repült a por ahogy becsúsztam, de ha az épület tetején lévő félig kilógó deszka végére álltam, bizony nem történt semmi (olyan sovány pedig nem lehetett a csajszi).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) Nazara válasza zseko (#20) üzenetére


Nazara
őstag

Kicsit túlzásba vitték ott a PhysX használatát. Ha jól emlékszem, manuálisan kellett törölni bizonyos fájlokat a megfelelő teljesìtményhez. Elég tróger, mit ne mondjak.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#31) M3oH


M3oH
addikt

Van kulonbseg, az biztos. Talan kicsit mar pofatlan is :)

(#32) jocek91 válasza Tomka94 (#25) üzenetére


jocek91
aktív tag

Nem pénztárca kell hanem agy. Ha nincs pénzed egy gtx akármennyire vagy közepes radeonod van, veszel használtam egy 8600gt-t fizikáztatni azt jónapot.

(#33) LordX válasza putti (#2) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem ordít róla, hogy ez történik.

(#34) Sennalacy válasza jocek91 (#32) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Ez már szerintem nem így van.. Régebben lehet, hogy elég volt, de ma már egy 8600gt szerintem kevés hozzá, de javítson ki aki jobban ért hozzá, ha tévedek. Az előző 5-ös szériánál olvastam emlékeim szerint egy cikkben, hogy a "high" opcóhoz ott is már komoly kártyák kellenek.

Az igazi egyébként az lenne, ha az intel megvenné a Physx licenszet és végre lehetne valamire használni az amúgy dedikált vga mellett feleslegesen ásítozó prociba integrált gpu-t is.

Ezeken a képsorokon tényleg elég nagy a különbség nem csak egy két lengedező újságpapír vagy szikra.. Úgyhogy én sajnálnám ha sehogy nem tudnám futtatni ezeket az effekteket.. Anno a maffia 2-ben volt, hogy némi trükközéssel pár feleslegesebb effekt lekapcsolásával legalább részben futtatható volt a kód értelmes sebességgel a provin is, így lengedezhetett a kabát pl. Itt is kéne valami hasonló.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#35) ViZion válasza Malachi (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Nem érted az üzenetet: ha nV karid van, akkor színesebb a játék! :D
Erről nekem inkább a MicroVolts ugrott be, az ilyen színes. Azért nem láttam olyant, amit AMD VGA-val lehetetlen megcsinálni. Ha nekik letiltják, akkor magukkal b.nak ki, mert kevesebben veszik majd.

jocek91: és azt hogy? Berakom az AMD kari mellé, és ráírom, h fizika? Vagy van Crossfire-SLI átalakító? :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Kr/\toS válasza Xaels (#14) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Hát szvsz nagyon rosszul tették! Nagyon vártam a játékot amig normál grafikája volt; ezzel a cell-shadeddel nem tudok azonosulni. :F

(#37) kovsol


kovsol
titán

ezek után hogy fogok tudni elaludni, hogy ezeket az effekteket én nem láthatom :O

;]

May the Force be with you!

(#38) pityu8611


pityu8611
tag

Ettöl még nemfogom az 1 hónapos 7970-et lecserélni!!Elötte csak nvidiám volt 9600gt-gtx260-gtx460 de nembánom h radeont vettem!eza phisx egy nagy parasztvakítás!

Gigabyte B660m/Intel Core i5 13400f/ COOLERMASTER MasterLiquid ML120L/Kingston Hyperx Fury 3200mhz 16gb/SAPPHIRE Radeon RX 6800/CoolerMaster MB510l/COOLERMASTER Elite V4 600W/KINGSTON 2TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280

(#39) zseko válasza ViZion (#35) üzenetére


zseko
veterán

Hát, kb. úgy működik :D Csak már ezt az opciót is tiltják nv-ék ha jól emlékszem.

HR24.hu

(#40) Aucor


Aucor
senior tag

Na, akkor majd berakok PhysX-elni egy kis 8400-at, azt kész... Meg van oldva... Ha jól tudom úgyis van hybrid PhysX. (Igaz nem hivatalosan, de van.)

(#41) Xaels válasza Kr/\toS (#36) üzenetére


Xaels
félisten

Ez egyéni szoc probléma. A légkörhöz, a poénokhoz nagyon illik pedig. Ha nem kapta volna meg ezt a külsőt lehet nem lett volna annyira sikeres. Nem lett volna ennyire egyedi.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#42) mmdms válasza pityu8611 (#38) üzenetére


mmdms
addikt

Maga a physx az nem az, nagyon jó dolog, csak amit nv művel vele...
Nem hiszem el, hogy csak ennyi pluszt tesznek a játékokba. Olyan irdatlan teljesítménye van egy mai VGA-nak, az eredeti ageia kártya még a 8400gt szintjét se érte el, de lényegesen több mindent mutatott játék alatt. Ebbe az irányba kellett volna mennie nvnek..

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#43) DrTroglodyte válasza Dr. Romano (#29) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Egy ennyire élethű fizikával rendelkező játéknál valóságos rémálom lenne a level design. Bugmentesíteni meg szinte lehetetlen, szóval maradnának a biztonságos tervezésnél, és akkor máris okafogyottá válik az egész fizikai engine.
Nem azért nem készítenek ilyeneket, mert nincs meg rá a technológia, hanem azért, mert a beleölt pénz és munka mennyisége messze nem lenne arányos a végeredménnyel.

(#44) TESCO-Zsömle válasza mmdms (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Olyan irdatlan teljesítménye van egy mai VGA-nak

Azt az egyet felejted el, hogy ennek az irdatlan teljesítménynek a zöme továbbra is a grafikai számításokra megy el. Én sokkal jobban sajnálom, hogy a CPU-PhysX nincs több szálra engedélyezve... Lenne értelme a 6, 8, meg 12 szálas prociknak...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) - = Zk = - válasza Xaels (#1) üzenetére


- = Zk = -
félisten

anno mikor a Batman megjelent, lemondtam a "fiziksz"-ről... a B2-nél nem igazán szeretnék... de lehet, most is lekell :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46) Dr. Romano válasza TESCO-Zsömle (#44) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Amíg az Nvidia fícsörje marad addig nem is lesz, hisz egyáltalán nem érdeke.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) Xaels


Xaels
félisten

Tediore Trailer
Vladof Trailer

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48) xlife11


xlife11
senior tag

Eszméletlen trén néz ki ez a részecskés robbanás stb.Örülök is hogy nekem nem lesz ez a csilivili baromság.

(#49) wolfman válasza TESCO-Zsömle (#13) üzenetére


wolfman
veterán

Ez az én tényálladékom is! Az első rész kopottas, sivatagos megjelenítése jobb volt, mint most ez a sok fényefekt a fegyveren, meg varázslat meg robbanásokkor is nem csak láng meg füst van de szikra meg különböző fényár. Nem illik ennyit összepréselni! Így túl TRENDI! :(

Na majd meglássuk!

Amúgy meg annyira pici hányadát adja ez a PhisX cucc a játéknak, hogy felesleges is! Nem fogok forni az idegtől ha ATI-t veszek majd (mert azt veszek)!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#50) TESCO-Zsömle válasza wolfman (#49) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fényeffektek voltak az 1-ben is főnyállal... Ha valaki Shokk vagy Tűz elemi rakétával sorozta a harcmezőt, míg te közelharcot vívtál, akkor vakon kellett harcolni, mert toszt se láttál a sok füsttől meg a villódzó villámoktól... Tapasztalat!

De igazából itt nem az effektekről van szó, hanem úgy általában a megjelenésről. Sokkal színesebb, sziruposabbnak tűnik az egész. Lehet persze, hogy csak annyi lesz a dolgunk, hogy beállításokba (vagy config, elvégre ez is Unreal Engine) lejjebb húzzuk a szaturációt, legrosszabb esetben tesszük ezt driver-ből erőltetve egy alkalmazás-profil keretein belül.

Dr. Romano: Hovatovább én megkockáztatnám, hogy a GCN architektúra Keplerrel szembeni Compute fölényének köszönhetően jobban menne a PhysX a HD7970-en, mint a GTX680-on, de ezt persze sosem tudjuk meg...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.