Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZS3NI


ZS3NI
őstag

A videóban szereplő Control c. játéknál amúgy különösen feltűnő a jelenség. Nekem régebbi, Dualshock 4 v2 van PS4-hez, és ugyanezt tapasztaltam. Semmi más játéknál nem jött elő. Kb. 0-ra lehet állítva a deadzone a játékban, és konfigurálni sem lehet. Én emiatt szétszedtem, denszesszel kitisztítottam az analógnál, azóta jó.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2) zzola válasza ZS3NI (#1) üzenetére


zzola
félisten

PC rulz. ;]

(#3) Synthwave válasza ZS3NI (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem másfél év állásban lett analóg driftes a gyak. vadi új DS4. Szétszedtem, de nem vagyok barátságban az ilyen mikronnyi vackokkal, szóval ugyanúgy driftel tovább. Nem kő? :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

1997 óta gyárt(at) a Sony analóg kotrollert. Szégyen, hogy a minőség 24 év alatt csak romlott. :(

(#5) ZS3NI válasza Synthwave (#3) üzenetére


ZS3NI
őstag

Duzzogva bár, de postát állva. Szívesen átveszem. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6) 3L1T3 válasza jerry311 (#4) üzenetére


3L1T3
addikt

Minden analógnak van driftje. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Azért az eléggé durva ami a videóban van. :Y
Én is most játszom a Control-lal, de szerencsére nem rosszalkodik közben a DSe kontrollerem.
Egyébként ezt a Gamepad Tester oldalt tudom javasolni ha valaki tesztelni szeretné a kontrollerét. A DS4-et és a DSe-t sem kell bekapcsolni hozzá, csak rádugni a gépre, majd nyomkodni meg mozgatni.

(#6) 3L1T3: Nem tudom, de a linkelt oldalon tesztelés szerint az én kontrollerem szerencsére egyáltalán nem driftel. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#8) 3L1T3 válasza Kendek (#7) üzenetére


3L1T3
addikt

Szedj szét egyet, és rájössz, hogy miért ilyen az összes. Szervizes kolléga naponta 20-30 kontrollert javít és mindegyikben van egyfajta drift. Valamelyiknél jobban előjön valamelyiknél kevésbé. Egyszerűen az egész analóg felépítése szar minden kontrollerben, gyártótól függetlenül. Az se meglepetés, hogy mindegyikben ugyan az az alkatrész van.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#9) Kendek válasza 3L1T3 (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én elhiszem. Amit itthon tenni tudok ellene az az, hogy a kar oldalának kopásából eredő reszeléket azt mindig eltávolítom, hogy ez a finom por ne kerüljön bele. Ez szerintem nagyon fontos. Amíg pedig ez a tesztelős oldal azt mutatja, hogy tökre mindegy mennyire kínzom, akkor is pontosan 0.00000 0.00000 értékekre áll vissza, addig nem aggódom. :)

<-ƘƘ->

(#10) Synthwave válasza ZS3NI (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Privi ment.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) RudY válasza Kendek (#9) üzenetére


RudY
addikt

Többen nem túl okosan WD40 bevetése mellett döntenek, ami valóban - majdnem - mindenre is jó, de itt viszonylag rövid időn belül ez a finom por kevésbé finom ragacsos masszává alakul, ami miatt még rosszabb lesz a helyzet. :DDD

(#12) Solten


Solten
addikt

A Nintendo problemajarol olvastam mar, de az elso One ota hasznalok kulonbozo kontrolleket (kb minden generacio megvolt) egyik se driftelt. Az LB es RB elobb purcan ki (kopik el).

Saor Alba

(#13) Dark Archon válasza 3L1T3 (#6) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ja, tiszta hülyeség az egész. Nyilván naphosszan előre nyomja az ember, nem fog visszaállni, avagy be lehet finoman tolni olyan állásba, hogy magától menjen előre. Régi XBOX360 kontrollerem van PC-hez, ugyanezt csinálja. Picit visszahúzom, kész.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#14) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Áldom az eszem, hogy nem vettem Ps5 kontrollert az otthoni PC-hez. Inkább olcsó pénzért Ps4-es kontrollert használok és maximálisan elégedett vagyok.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) zooliii


zooliii
tag

PS4-emhez adott kontrollert ugyanilyen okból kellett tavaly gariztatni. Kicserélték másikra, kíváncsi leszek, az meddig bírja. Szerintem rájuk is fér egy kis jogi hercehurca, így talán majd megfontolják, hogy átállnak kicsit időtállóbb, jobb minőségű cuccokra.

[ Szerkesztve ]

(#16) DraXoN


DraXoN
addikt

Ezt könnyen lehetne "javítani" (elkerülni) a gondot firmware updatjével, kicsit központilag megnövelni a deadzone-t.. azt a legtöbb ilyen eset jó eséllyel eltűnne. A mérték meg lehet annyira is elég, hogy ne is lehessen érzékelni, hogy valami változás volt.

Valószínűleg nagyon "le lett faragva" a gyártási költségekből, így kevésbé precíz lett a technika.

nekem egy lassan 10 éves xbox 360 kontrollerem van PC-re rakva játékokhoz.. épp egy 2 hete szedtem darabokra és adtam egy alapos pucolást az analógnak... nem csak, hogy megszűnt ez a "kúszás" képessége, de újra beáll középre a kar (pedig lötyögött már kicsit). és persze mivel szét volt szedve kapott 2 új sticket (jó párat el fogyasztottak már... úgy másfél évente cserélem a baloldalit a jobb oldali "kevésbé fogy" az "csak a 3." ami most odakerült). A lényeg, az alapos takarítással megszűnt a lötyögés és kúszás.. pedig szétszedéskor készítettem nem kevés képet, hogy "rendeljek bele analógot" célzattal. Nem baj, jól jön az később (de még csak érezni is minimálisan lehet, hogy "nem olyan már mit az új", mert könnyebben megy bármely irányba, de a finom kopás oka okozta, hogy vissza se ment). mondjuk a műanyag az analóg körül úgy ki van kopva, hogy van egy kb +5%-os extra érték amíg tudom arrébb vinni a kart de "ott már nem érzékel :D ". vettem pár éve egy kínai klónt (jó lesz az alapon.. hát nem, borzalmasan "kockás" az analóg minősége) annál pont hiányzott a végállásból úgy 10%, ott szétszedve "késsel" kellett nagyobbra vágnom a lyukat :DDD (hogy meglegyen a végállás)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

XBOX 360 for PC és kb. vagy 5 játékot toltam végig vele mire előjött. Nekem balra húz. Ha az "eredeti" MS Controller-e ilyen, akkor vajon milyenek lehetnek a többi kisebb gyártó utánzatai? Tán a Logitech-ben még lehet bízni? De az meg nem X-Input-os.

(#18) DEJVID válasza zooliii (#15) üzenetére


DEJVID
őstag

Az analog kar egy igen jó hírű, japán kapcsoló gyártó terméke, nem biztos, hogy van jobb a piacon.

(#19) ZS3NI válasza DEJVID (#18) üzenetére


ZS3NI
őstag

Nincs jobb a piacon ≠ jó

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#20) ddekany válasza DEJVID (#18) üzenetére


ddekany
veterán

Egy a sok eset közül akkor, mikor jó lenne ha valami szerv nyomást gyakorolna. Csak mert az egyik kis vacak potencióméter kikopik vagy elkoszolódik, megy a kukába az egész kontroller, akkumulátorral, nyák+ráültettet cuccal, stb. Nagyon kevés lesz megjavítva, gondolom. Nem tudná például egy kis CCD kamera helyettesíteni azt a mechanizmust, ami néz egy pöttyös gömböt, amit karral forgatok? Kb mint ahogy optikai egereknél van, csak az az asztalt nézi.

[ Szerkesztve ]

(#21) DEJVID válasza ZS3NI (#19) üzenetére


DEJVID
őstag

Mikor írtam, hogy jó?

(#22) arty válasza ddekany (#20) üzenetére


arty
veterán

az enkódertárcsás megoldásoknál az enkoder eltörik, elkoszolodik :)

ONTOPIK:
nekem még sose driftelt semmim, a joycon előtt nem is hallottam általános problémáról, meg vagyok lepve a történéseken :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) Dark Archon válasza ddekany (#20) üzenetére


Dark Archon
addikt

Bizony, kéne rá egy gumiharang, mint a sebváltókra. Le is védetem, betegre keresem majd magam :)

Mit össze tudnak egyesek picsogni egy kopó / koszolódó alkatrészen, mintha perbe fognám az autók légszűrőjének gyártóit kb.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#24) arty válasza Dark Archon (#23) üzenetére


arty
veterán

az autó 2 hónapos légszűrőjétől félre kell állnod és hazabuszozni? (mert ez itt (meg a joyconos) használhatatlanná teszi a teljes konzolt kb)

és ugye a légszűrő a kocsiban 400 ezres berendezés (az autó árához arányosan mérve, ahogy a kontrollerek viszonyulnak a gépekhez)....

dupla <birkaszmájli> ! írjá' még sok okos hasonlatot!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.