Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dugesz77


dugesz77
őstag

Szerintem elég drágák lettek. A minit 120 körül kellett volna indítani..

(#2) roli543


roli543
őstag

Ez így drágácska... a 2018-as iPad sokkalta jobb vétel ezek mellett

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg gyengusz eresztes mindketto. 240 korul mar van ipad pro 11" wifivel.

(#4) DiVaD


DiVaD
senior tag

Bevallom az iPad Mini-re felfigyeltem, egészen addig, amíg nem láttam meg az árát... :DDD

(#5) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Eléggé drágák lettek számomra, pedig nagyon gondolkodom egy netbookon/billentyűzettel ellátható tableten jegyzetelni, mert a 13,3-as laptopom már néha nagynak számít a kicsi padokon, de így maradok a 2018-as iPadnél, vagy használtan valami MS Surface.

(#6) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Van benne jack csatlakozó, de a Type-C már nem fért bele? A tavalyi iPad-nél már azt hittem megjött az eszük, de megint rájuk jött az “applesködés”. Amúgy ők néha átgondolják miket adnak ki? :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#7) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Pedig a mini eléggé árban van és pl. akinek nem nagy méret kell, mint nekem sem egy másik laptop annak tökéletes méret.

Nem is tudom, hogy lehet egy mondjuk 1,5X akkora Pro-hoz hasonlítani főleg ha még árban sem +/- 10% a különbség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) ricszol


ricszol
csendes tag

Én jol láttam hogy mindkettő e-SIMes lesz ?

(#9) kchris78 válasza roli543 (#2) üzenetére


kchris78
veterán

de minosegben is szarabb. csak 2GB RAM, 2 eves proci, es nem laminalt, nem P3-as lcd van benne. 2GB rammal mar telefon se idotallo befektetes nemhogy tablet! akkor mar vegyen egy air2-t az ember olcsobban!

(#10) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Hát ezek elég gyenge indulók. Szerintem nem lesz egyik sem egy nagy sikersztori ilyen árral… :(
Én sokkal jobban örültem volna egy teljes képernyős mininek, és akkor monduk indokolt lenne ennyit kérni érte.
Kezdem elveszíteni az összes Apple-be vetett hitem...

instagram.com/albert__gyorgy

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mi ez a retro vonal?

Külsőre már nem futotta?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Dovloran


Dovloran
senior tag

Kicsit olyan érzésem van, mintha 2013-ban lennénk a specifikációk alapján. :D

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#13) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Hogy szabhattak el ennyire az arat nem is ertem...orulet mekkora a szakadek a tavalyi modellhez kepest

YNWA

(#14) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Végül csak igazam lett, hogy jön egy nagy iPad is. Mondjuk én A11-re számítottam. A kijelző lesz itt a nagy kérdés. Mert ha nem lesz laminálva, akkor egyáltalán nem éri meg ennyiért.

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Vesz egyáltalán még valaki ilyesmiket? Főleg ennyiért?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Tigerclaw válasza sutyesz96 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem "milliméter pontosan" állították össze a feature és a specifikációs listát. Az ár pedig a pár éve jellemző kva drága szintre lőtték be a korábban jellemző méregdrága helyett. Szondázzák a piacot, hogy mi fér bele. Az új iPhone-ok esetén már nekiszaladtak a betonfalnak emiatt, de láthatóan nem tanulnak. Az iPad Pro, iPhone, Macbook és Mac Mini után ezeket is csúnyán félreárazták.

Visszatérve a csatlakozókhoz...oka van, hogy félúton áll az iPad Pro és az iPad között. Nincs 2nd gen toll támogatás, 4 hangszóró, Promotion, jobb kamera, stb.

Eleve megmaradt (nyakukon maradt egy halom alkatrész az előző 10,5-ös Pro-ból, ami elég rövid életű lett, szóval abból összelegóztak egy tabletet.

A mini szerintem nyugaton jól fog fogyni. Nem olyan jól mint régen, mert közben az iPhone 6-6,5 inchre nőtt 3,5 -ről mikor nagy sláger lett az iPad Mini... de azért ha van lé, a gyereknek inkább vesznek egy ilyen mini tabletet.

Az Air már kérdéses. Ha kell egy apple ökoszisztémás tablet, arra ott van a jóval olcsóbb verzió. Ha valaki grafikus, vagy arra vár, hogy végre megjelenjen a Photoshop iOS-re, annak meg kell a Pro. A memória mérete ismeretlen még, de arra tippelek, hogy kevesebb lesz benne mint a Pro-ban. Szóval alapnak jó az olcsó, komolyabb "munkára" meg ott a Pro verzió. Ez meg félúton van, de nem biztos hogy a pár extra feature elég lesz hogy kifizessék a komoly felárat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Tigerclaw válasza Csapoati (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én vennék, de ahogy írtad...nem ennyiért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Graphics válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát Photoshop szerintem egyelőre felejtős tabletre.. Nem érintésre van optimalizálva, aki használta tudja jól.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Tigerclaw válasza Kokzor (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

- Retina, Laminated, True Tone display

ProMotion nincs, az maradt Pro only

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem teljesen rendben vannak, és Apple szinten az árazás sem vészes.
#12 olvastad a specifikációt?! XS belét kapta meg, azt meg hidd el hogy nem gyenge (arról írok)
#13 Tavaly nem volt sem Air, sem Mini, csak iPad 2018, az meg nem ennek a szériának a része.
Egyszer remélem elmagyarázza nekem valaki ennek a portfóliónak a lényegét. Szerintem a sima iPad tök fölösleges, Mini -> Air -> Pro tökéletesen átlátható lenne.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) moleculez válasza Graphics (#18) üzenetére


moleculez
veterán

Pedig készül, az iPad Pro 2018 eventen jelentették be.
Addig is ott az Affinity Photo, ami sokkal jobb.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) nozs23


nozs23
addikt

2013 iPad Air (16GB) 150 ezerről indult. 6 eve. Szerintem rendben van ez kezdőárnak, majd esik.

(#23) Graphics válasza moleculez (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát flyerkészítésre nem hiszem, hogy tudnám hasznosítani, fotófeldolgozásra biztos jó lesz szaturációt húzogatni... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Tigerclaw válasza Graphics (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem is kifejezetten érintésre lesz kihegyezve, hanem érintésre és tollra.

Ha lemaradtál volna, idén megjelenik a Photoshop iOS-re. Átírják tabletre, de ugyanannyit fog tudni mint a rendes Photoshop...legalábbis ezt ígérték mikor demózták. Viszont szerintem erősen ajánlott hozzá valamelyik friss iPad Pro.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Gicz


Gicz
addikt

Én most gondolkodtam tablet vételen, régen volt és szerettem rajta böngészni kanapén, ágyban stb. Azt reméletm a márciusi eseményen frissíti az apple a sima ipadet új procival, hát nem kellett addig várni, cserébe nyilván drágább lett... Nem is tudom talán az iphone 6-6S volt az utolsó ami nem drágult ilyen jelentősen, csak pár ezer fonrinttal? Ma elmentem megnyomogatni egy surface book 2-t meg egy surface pro 6-ot.

Azon gondolkodom, hogy a 2013-as retina 15" macbook megy eladásra, és kiegészítve inkább lesz egy surfaece pro 6. Notebookra annyira nincs szükség, de azért jó hogy van rajta SD hely, fut az asztali lightroom ilyesmi. Kár az Apple -ért, hogy tech cégből átmentek pár év alatt pénzgyárba. Szerettem a cuccaikat, 2009 óta iphone-om volt, idén lett helyette oneplus. Szegény macbook is erre a sorsra jut :(

[ Szerkesztve ]

(#26) Kokzor válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Akkor a kijelző rendben lesz.
150.000 Ft körül simán vettem volna egyet. Majd kivárok valami akciót, mert az A12-vel nem olyan rossz választás hosszú távra.

(#27) Tigerclaw válasza moleculez (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A sima iPad az ára miatt kell. Abból fogyott a legtöbb.

Abban igazad van, hogy hasonlóan túlzsúfolt lett az iPad szegmens, mint amilyen a Macbook lett. Túl nagy a választék és egyikre se mondanám azt, hogy az év üzlete.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) nozs23 válasza Gicz (#25) üzenetére


nozs23
addikt

Iphone 6-8 (4 generacio) szinte semmi dragulas nem volt. Csak epp minden alkalommal ki van verve a hiszti, hogy draga. Apple eseteben minden cikknel, minden termeknel, minden tesztnel a hozzaszolasok fele erre szol sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#29) Matada2.3 válasza kchris78 (#9) üzenetére


Matada2.3
veterán

A RAM kérdés engem speciel nagyon érdekel, mert a GSMarena-n azt írják, hogy az új Air-ben is csak 2GB van. Remélem nincs igazuk, hiszen ez egy frissített 2017-es pro, amiben 4GB volt, elég gáz lenne, ha ennél kevesebbel adják ki.

Finn the human

(#30) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Grat.
Remélem sikerül nekik a falat elérni fejjel. Az írány még jó.
Nem vágom hogy ha az iPhonekban van egy jó kamera rendszer akkor a pad-okban mit szarakodnak ezekkel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) Graphics válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na megvárom azért :D.

Habár hidegen hagy, mert nem preferálom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) 7Heads Drago válasza nozs23 (#28) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Iphone 6 nál melyik model volt 580k? Nekem nem ugrik be... ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) troviko


troviko
senior tag

116K-ért vettem a 6.gen iPad-emet, amit PONTOSAN azért vettem, mert olcsóbb volt, mint egy használható samsung, vagy egyéb androidos tablet.
Ezzel az árazással nem nagyon lesz több Apple cuccom (ami mondjuk alapvetően nem baj).
Egy szó mint száz, Apple tipikusan "jódrágalett".

https://www.oldtech.hu/

(#34) penge111 válasza Matada2.3 (#29) üzenetére


penge111
addikt

Nekem évek óta egy Air 2-m van. Még nem találkoztam olyan alkalmazással, vagy játékkal, ami ki fogott volna az öreg masinámon. Tudtommal csak 1 gb ram van az én régi ipademben ;). Mondjuk én azt mondom ez az új Air tök felesleges, inkább egy Ipad 2018-at vennék, ha meg komolyabb munkára kellene, video vágás, grafikai munkák, ahhoz pro kell...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#35) troviko


troviko
senior tag

Még annyit, hogy az USB-C hiányáért kár, a Jack csati megléte viszont plusz pont.
Amúgy ember legyen a talpán, hogy az Apple mi alapján dönti el ezeket a dolgokat. Jelenleg mintha nem lenne egységes irány, és kicsit randdom dőlnének el a dolgok.

https://www.oldtech.hu/

(#36) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nem úgy volt,hogy jövőhèten lesz valami Apple esemény?

(#37) tuki2200 válasza troviko (#35) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az 5.0-ás bluetooth is beleteszik mind az ipadbe, mind az iphone-ba, de az iOS-t nem tudjak úgy megírni, hogy támogassa a DualAudiót ami a fő funkciója... meg az A12 minek egy "belépő" ipadbe? Azért csinálják feleslegesen overpoweredre, hogy drágán tudják adni.. a Samsung ezzel szemben, csinált egy 400$-os belépő kategórát nagyszerű médiafunkciókkal és 2-3évre bőven elég közepes hardverrel.. az átlag user aki csak emailezik, böngészget meg videózik egyszerűen feleslegesen fizeti ki az A12-t, mert időtállóbb nem lesz tőle, az uj funkciókat ugyanúgy nem fogja megkapni és szoftveresen barmikor lassithatjak mesterségesen..

[ Szerkesztve ]

(#38) Noukoum


Noukoum
veterán

Olcsó ipadet tessék, most csak 300e. De nyugi, kapod vele az életérzést!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) nozs23 válasza 7Heads Drago (#32) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem nem sikerült felfognod amit irtam.

[ Szerkesztve ]

(#40) Kokzor válasza tuki2200 (#37) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az átlag usernek ott van még mindig az iPad 9.7 (2018). Egyébként alkalmazások szempontjából meg időtállóbb az erősebb hardver. Jobb grafikán, gyorsabban futtatja. Vagy éppen futtatni fogja azt, amit már egy iPad 9.7 (2018) nem fog, pár év múlva.

(#41) Tigerclaw válasza nozs23 (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

De az iPhone 8 után elég brutálisat ugrottak, ahogy az iPad Pro is nagyon drága lett. Kb 2-3 éve amit piacra dobtak minden túl drága lett, még Apple mércével is. Az új Macbook Air 900-ról 1200-ra ugrott, vagyis 33%-al lett drágább. Az iPhone 8 600 dollárról indul, az XS már 1000-ről.

Egyébként ők is látják, hogy semmi sem fogy úgy, ahogy elképzelték. Ezért csökkentették nagy mértékben az iPhone-ok gyártását, ezért nyilatkozta Tim Cook, hogy a Macbook Air- árával kell valamit kezdeni. Sajnos most az tabletválasztékuk is olyan kaotikus lett, mint a notebookjaik, vagyis ha valamelyik árához hozzá akarnak nyúlni, akkor mindegyikhez hozzá kell.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) kchris78 válasza 7Heads Drago (#32) üzenetére


kchris78
veterán

az elozo reagalo mellett azt is vegye mindenki figyelembe hogy hogyan valtozott az USD arfolyama az elmult 1-2 evben. Es hogy elejet vegyem a politizálásnak, azt is hogy az EUR-USD arfolyam hogy valtozott. Magyaran az USD k.vadragalett...

(#43) Noukoum válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

Nincs ezzel semmi baj.
Az olcsó ipad mini 155e
Az olcsó ipad 195e
Az ipad pro 310-től.

Magyarul árat emeltek. Ugyan ez volt az iphoneoknál, macbookoknál, imaceknél, és most az ipadeknél is teljesen.

Profit>felhasználók

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) Tigerclaw válasza Maxxy10 (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez a száz forintos kérdés...

Nem nagyon emlékszem, hogy az apróbb - tipikus ráncfelvarrás szerű - upgradek kivételével piacra dobtak volna-e bármit is Keynote event nélkül. Pár nap múlva ráadásul lesz valami event. Mi történt, hogy ezeket nem ott jelentették be?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) Gicz válasza nozs23 (#28) üzenetére


Gicz
addikt

Hát ezzel azért szembeszállnék, emlékszem ikon 200 csomaggal anno 125 ezer volt a 4S, az 5 már 169, a 6 plus volt talán 220, ugyanabban a csomagban.

Aztán már függetleneket vettem, 7 plus 330 volt, 8 plus nekem kimaradt mert X lett, az 390 ezer, aztán idén a XS max már 440 ezer. ( Az aktuális évi csúcsmodellből a nagyobbik árakat nézve)

Tehát 7 plus független alapmodell 330 ezer, XS max már 440, és itt mondtam azt h elegem van belőlük. Laptopok is, az alap 15" ma már 800 ezer, 2013-ban azét 600 körül volt.

Oké, dollár meg árfolyamkockázat meg kisfaszom, DE, iphone X 1000 dollár beharangozott ár itthon 390 ezer, Galaxy S10 plus 1000 dollár beharangozott ár itthon 310 ezer. Az apple 1000 dollárja miért drágább 80 ezer forinttal? :W Szóval ja, 9 év iphone után elegem lett, úgy érzem egyre lehúzósabbak sajnos, pedig szerintem amúgy jobb a telefon, jobb a rendszer, nekem jobban kézreáll, és az apple watch is iszonyuan hiányzik. Ja, watch tavaly 125 a nagyobbik az apple.hun, idén 150.... nincs drágulás

[ Szerkesztve ]

(#46) kchris78 válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


kchris78
veterán

az hogy ott nem ezekre akarnak fokuszalni. Ezek a rancfelvarrasok annyira nem jelentosek es retegigenyt elegit ki hogy nem ezzel akarjak ott az idot tolteni.

(#47) joey04


joey04
titán

Árban és tudásban rendben vannak, hiszen a sima iPad és a Pro közé ékelődtek be minden szempontból. Viszont ahogy írták korábban: alap dolgokhoz elég a sima iPad, komolyabb dolgokra meg kell a Pro. Így nem tudom ki veszi majd ezeket. Még a mini oké lenne, de a kisebb méret meg felesleges, mióta 6.5" az iPhone is. (ahogy ezt is írták már)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) nozs23 válasza Gicz (#45) üzenetére


nozs23
addikt

De most te mivel szalltal szembe? Hogy jon ahhoz, amit en irtam, hogy ilyen-olyan szolgaltatos csomagban mennyibe kerult a 4S? Fuggetlenul 6-8 kozott gyakorlatilag nem volt kulonbseg arban. En ezt irtam es ez igy is volt. Manapsag minden csucskeszulek 1000 dollarrol indul. Csak az iphoneokon kivul a tobbi egy even belul 40%-ot veszit azt ertekebol.

[ Szerkesztve ]

(#49) Gicz válasza nozs23 (#48) üzenetére


Gicz
addikt

Csak hosszútávon leírtam, hogy mi mennyi volt amiket vettem. 7 plus 330ezer független, XS max 440 ezer, azért nemond, h nem drágult. És direkt nem a 8 plust mondom, hanem az aktuális évi legnagyobb modell alap verzióját. Jó működik a gumicukor stratégia, úgy lesz olcsóbb termék, hogy behoznak gölé egy még drágább kategóriát. Közgazdász a vezér nem egy tech érdeklődésű ember, ez látszik :)

[ Szerkesztve ]

(#50) kchris78 válasza Gicz (#45) üzenetére


kchris78
veterán

valoszinu azert lehet olcsobb a Samu 1000 dollarja mert az igazabol del koreai von-ban fog landolni végül, es az hogy kozben dollárban is megjelent az a penz, az nem erdekel senkit, lehet a 310ezer Ft von-ban eleg a koreaiaknak ahhoz hogy szetszedjek a piacot arszegmensekre. Míg az Apple vegleges beveteli lancan a vegso penznem a dollar.. Az eros dollar problema az USA-nak mint ahogy az eros CHF svajcnak az export gyengitese miatt.
(BTW en is emlelkeszem arra mikor az elso iPhone 5 omert dominos csomagban leszurkoltam a 200ropit az elado kezebe... akkor azert sokkal tobb kajat meg hasonlokat kapott az ember)

Ja es megegy: lehet arhatekonyabb a Oneplus de azert nincs ugyanazon a szinten mint egy aktualis iPhone.. Lehet nem eri meg a plusz tudas azt a felarat mert az igenyeket mar egy 6T is kielegiti de azert hasonlitsuk ossze a kamera meg kijelzo minoseget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.