Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doooo


doooo
veterán

Hű.. akkor erre mi szükség is volt? :F

(#2) a510


a510
aktív tag

Legalább az alsó és felső keret csökkenni látszik.

(#3) papi77 válasza doooo (#1) üzenetére


papi77
addikt

Ebből a kérdésből egyértelműnek látszik,hogy nem te vagy a célközönség. ;)

Az első: NOKIA 1611

(#4) kortic


kortic
tag

MT6582 - túl sok ilyen procis teló van tesztelve/beharangozva itt :)) kezdek telítődni! :DDD Ilyen sokat gyártott a MediaTek, hogy ennyi készülékben megtalálható?

Korrekt Lumia 535 rivális, formaterv okés, tudás is jónak tűnik, egy 45-50 ropis kezdőár szerintem korrekt lenne

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#5) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nagyon ügyes húzás a Snapi 400 után belerakni az MT6582-t. Bravo Sony! (Sp miatt amúgy is elásták magukat :DDD )

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#6) Forest48 válasza kortic (#4) üzenetére


Forest48
aktív tag

Ez elég ótvar így...
Gondolták így növelnek profitot. Az átlag user annyit lát majd a lapon a T-nél, hogy 4*1.3GHz, a snapi 1,2-hez képest és még olcsóbban is kapják meg az SoC-t. Gratula Sony, irány a lagymatag semmiség. Azt gondoltam, hogy talán odateszik végre magukat.

(#7) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Mindez jó lenne 4- max 4,5"-on. Ezzel jól elkaszálták az e szériát.

(#8) h3lios


h3lios
addikt

Formaterv: egy az egyben Nokia 625.
Ami az E3 -hoz képest jó változás lesz az a 8 giga tárhely a kijelzőt meg leszarják az átlag vásárlók. Szolgáltatónál ahol melózok 1 árban van az Ace 4-el és a kettő közötti választásnál még nem volt a kijelző a szempont. Pedig már mindkettőből sokat adtam el.
A proci viszont siralmas, minek kell ilyen kínai szarokat erőltetni a közép árkategóriában. Snapi 400-al tökéletes lehetett volna, így viszont egy laggos vacak lesz túlárazva, valszeg 0 szoftver frissítéssel.

B-tag: H3lios#2825

(#9) dzsi23


dzsi23
addikt

A hardver nem a legjobb, de qHd felbontáshoz elég lehet egy átlagfelhasználónak, és végre nincs az a batár nagy káva alul-felül. Az E3 szintén 137mm volt, és abban csak 4.5"-es kijelző volt, ebben meg 5"-es...

(#10) AS


AS
félisten

Ez kész vicc..... Mediatec meg ez a kijelző hát lol.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#11) littlelion21


littlelion21
addikt

Xperia C majdnem ugyanez volt.

(#12) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Aki fanyalgott a dizájn miatt, az most megkapta.
A processzor meg bőven elég, lévén ez egy belépő telefon.
Ha az árazása is jó lesz, akkor sokaknak alternatíva lehet.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#13) Deck


Deck
titán

1GB RAM 2015-ben.. :U

Ára meg mennyi lesz? 50-60k? Xperia SP sokkal jobb választás, ég és föld a két teló. Sok felesleges telót gyárt a Sony.

A dizájn viszont mint mindig a legjobb :C

[ Szerkesztve ]

PS5

(#14) roli543


roli543
őstag

Az áron múlik minden... viszont ezzel a mérettel, 137 x 74.6 x 10.5 mm igen compact lett, a küldő is jól eltalált :) :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) dzsi23 válasza Deck (#13) üzenetére


dzsi23
addikt

Mondod ezt egy 100+ ezer forintos telefon gazdájaként... gratulálok! :C Középkategóriában egyáltalán nem kevés az 1 giga, inkább ez az elvárt minimum, ami átlagos használatra elég. És nem azoknak szánják, akik 100ezreket költenek telefonra, és nem is egy kategóriában indulnak... :N

(#16) Deck válasza dzsi23 (#15) üzenetére


Deck
titán

1GB RAM kevés, nem ezen kéne spórolni nekik. Xperia SP használtan megy 30k-ért és remek telefon 2GB RAM stb. Új ára is csak 60K.

Xperia S (anyámé) 1GB RAM ebből 700at lát a telefon és ebből alapból 300-400mb foglalt. Semmi sem fut feleseleges se facebook se semmi.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#17) gerii


gerii
addikt

Nem csoda, hogy a Sony is süllyesztőbe kerül

(#18) deltaa97 válasza Deck (#16) üzenetére


deltaa97
tag

SP-be is csak 1 giga ram van...

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#19) Deck válasza deltaa97 (#18) üzenetére


Deck
titán

Valóban, elírtam. :B

PS5

(#20) diabolika


diabolika
tag

Nem fogy még ki ez a 6582-es készlet?...

Tiszta hülye aki nem normális.

(#21) dzsi23 válasza Deck (#16) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem azt mondom, hogy nem jobb az SP (bár a sima TFT elég gyenge, és én még csak az 1gb-s változatot láttam eddig), hanem csak azt, hogy akiknek ezt a telefont szánják, azoknak elég az 1 gb...

(#22) Deck válasza dzsi23 (#21) üzenetére


Deck
titán

Csak majd jön utána a "szar az android"ozás.

PS5

(#23) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Azt sem értem,hogy miért nem 64bit-es procit raknak bele!?

(#24) #86973952 válasza Deck (#13) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ebben a kategóriában még azért mindig kevés a 2 gigás modell.

SP meg közel 2 éves telefon, nem is egy kategóriába szánták ezzel a készülékkel. Ráadásul 100k felett kezdett.

Egyébként elég jól néz ki, szerintem. Gondolom az árazás miatt léptek vissza hardverben, de ez majd kiderül.

(#25) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Ha a Samsung hozta volna ezt ki, most már menne az ipari hulladékozás ;]
Nem elírás a mérete, mert 75mm be már 5,5 is befér kb. Tömege amúgy egész jó. A SOC meg ennyiért kevés lesz, választhattak volna egy kicsit fejlettebbet is. Az áron múlik minden, de én nem szeretem, ha visszalépés van hardverileg. Persze tudom, majd szépen optimalizálják végül ;]

(#26) doooo válasza papi77 (#3) üzenetére


doooo
veterán

Tényleg nem én vagyok, de azért lássuk be, hogy milyen már a helyzet, amikor újabb generációs telefonba még az elődnél is gyengébb hardvert szerelnek.. akkor már inkább az E3..

(#27) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Nem a legújabb soc, de a 4G - n kìvül átlagos használatra elèg. Az árazás dönt el mindent. Sokan keveslik az 1 gb RAM- ot, de nem kevès az sem, ha normálisan van optimalizálva a telefon. Meg , ugye , ismètelten az árazás...
Mondjuk, ha 2 gb RAM lenne, akkor a 20 mpx- es kamerát hiányolnák, ha az is lenne, akkor a GG 4 hiányozna ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28) fornettisuti


fornettisuti
veterán

MediaTek MT6582-re váltotta a Snapdragon 400-as SoC-t
a hülyék :(((

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29) Garada


Garada
őstag

Kicsit meglepett ez a formavilág. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ezt a qHD felbontást elfelejthetnék így 2015-ben. Pláne annyiért, amennyibe ez kerülni fog.
Nem tudom, hogy másfél vagy két dollárral dobta volna meg a gyártás költségeit egy 720p-s kijelző. :W

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#31) Zsoo80 válasza QwErTy42 (#30) üzenetére


Zsoo80
tag

Nem véletlenül nincs benne a 720p-s kijelző. Ez az mtk proci ezzel a felbontással mèg nagyjából vállalható a 720-as meg sok neki. Ahhoz inkább a 6582m 8magos 1,4 GHz és a Mali 450 lenne a jó párosítás.

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#32) pècsimunkás válasza Zsoo80 (#31) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az inkább a 6592 lesz...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#33) Matada2.3 válasza ghiottone (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem is kell többet mondani. :) Nem megy az alsó/közép kategória... A felső kategóriás telefonoknál kellene maradni :U

Finn the human

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

Elég népszerű (és szerintem jól is sikerült) SoC ez. De fel kell kötni a gatyát az Ace4-el szemben.

Huawei Honor 3C: ez a SoC + 720p kijelző. Panaszt nem nagyon lehet olvsani eddig még. Amúgy ez a maximum felbontás, amit támogat a SoC (6582) és nem kevés neki.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Luck Dragon

Mint egy lumia 535 olvastam volna droid alapokon.:D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) Penguin95


Penguin95
senior tag

Jó ronda lett. A hardver sem egy eget rengető valami. Pláne az E3 után. Szép volt Sony, gratulálok.

(#37) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Gratulalok a Sonynak!

Snap 400-at miert kellett levaltani? Ha meg mar MTK, akkor miert nem MT6732?

Total fejetlenseg...

@h3lios: Tajvani, nem kínai. Igaz, hogy kis Kína, de legyünk helyben földrajzilag

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) m1lan


m1lan
őstag

Kezdenek átmenni csúnyába a Sony telefonok. :Y
Mint egy Lumia, amit elcs*sztek a gyárban, a Sony meg kikukázta.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#39) w333 válasza Graphics (#37) üzenetére


w333
félisten

Azért mert sokkal olcsóbb és több haszont lehet belőle bevasalni ... :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40) draco31


draco31
veterán

Ezt a SOC-ot használom fél éve, az ég világon semmi baj nincs ezzel! Az már más kérdés, hogy mennyire optimalizálják.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#41) Graphics válasza w333 (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor se realis lepes. Xperia C tudta ezt kb..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) #86973952 válasza Graphics (#41) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem hiszem, hogy folytatásnak szánják. Az elnevezés szerencsétlen inkább. Mint Lumia -nál az 500 -as "kavalkád".

(#43) dzsi23 válasza #86973952 (#42) üzenetére


dzsi23
addikt

Így van... ha nem E4 lenne a neve, hanem mondjuk D4, akkor nem lenne rinyálás, hogy leváltották az s400-at. Persze, gyengébb lett a hardver, de annyira azért nem vészes, hogy itt kelljen "sírni" miatta. A formaterv meg lehet, hogy nem olyan szép, de legalább nem a szokásos ujjlenyomatgyűjtő műanyag vagy üveg került a hátlapra, és nincs méteres káva, ennek már elfogadható a mérete (az 5"-es telefonok között).

[ Szerkesztve ]

(#44) Graphics válasza dzsi23 (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor csinaltak volna inkabb egy Basic vonalat. De az E3-at kar volt elrontani...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Srácok! Bár tényleg nagyon gyengének hangzik a cucc, biztos nem Európa a célkontinens. Kínában meg Indiában és Brazíliában (jé, pont a BRIC országok :D ) ezek a menők. Óccó legyen, jó nagy, a felbontás meg a hardver kb mindegy is. Na ez pont nekik való, mifelénk bottal se nagyon fogják piszkálni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) nightshadow


nightshadow
veterán

Szerintetek ez akar lenni a tegnap beharangozott Xperia E1 II csak elírták a képernyőméretet [link], vagy még egy ilyen paraméterű készülék várható, csak 4"-al?

(#47) gabe8719


gabe8719
senior tag

Má' megint a hulladékgyártás.. :(

Ha a Sony idén is, immáron zsinórban harmadszor lesz az év csalódása a középkategóriában, akkor sok jót nem fogok tudni kívánni nekik.

Tanulni kéne az elmúlt két évből, lenne mit, ráadásul annyira nyilvánvalók az agyatlanságok, hogy még a hülye is látja, ha nézi.

(#48) SkiDev


SkiDev
senior tag

A kinézet most nagyon megkapóra sikeredett számomra, illetve elég jó az aksi ez alá a hardver alá. 2 nap lazán meglesz ezzel a hardverrel, bár szerintem is el kellett volna egy másik IGP. Pl. ami a Gigaset tabletemben lévő MT8125 + Power SGX544 kitűnő páros minden játékhoz, mégis olcsó volt. Az 1GB szerintem meg az alsó kategóriába még elég, hiszen ha 2GB-ot nyomatnának alá értelmét vesztené a többi telefon jóformán. 2GB azért a döntő többségnek kevesebb kompromisszummal elég lenne. Persze nem azt mondom, hogy SP felhasználóként nekem is nem kéne már valami több ramos jóság, csak az árszint.... Valamint fontos a felület is. Visszatérvén a tablethez stock androiddal 1GB ram 4-6 alkalmazás között nagyon is gyors, reszponzív váltást visz véghez, míg a Sonynál LBL CM-es rommal is néha összef*ssa magát 2-3 alkalmazás alatt....

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#49) ddaydome


ddaydome
senior tag

Szerintem a belépő kategóriban erős lesz, szoftveresen nem lesz vele számottevő gond. Az más kérdés, hogy a droidnak a világ összes ramja és tárhelye sem elég, mint a win 98:).....itt a fórumban sokan szoktak fanyalogni és sorolni azt, hogy mi lehetett volna még benne és miért nem 16 magos 4 gb ramos stb. Belépő szint lesz és abban erős. Amúgy meg aki azt hiszi, hogy ilyen "egyszerű" telefon csak más kontinensen jó az gondolom még az anyukájával él és max 20.000-et ad haza.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#50) Graphics válasza ddaydome (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És abban gyenge, ezt akartad írni, nem? :)

Ha belépőszint , minek kellett 5"-on qHD. Totál felesleges...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.