Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Na így kell tabletet csinálni Android fronton kedves Samsung! Gratulálok nekem tetszenek ☺️

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) nexus6


nexus6
aktív tag

nekem is megérett a csere, a régi nvidia shield k1 tabletemnek az akksija kezd romlani, pont egy ilyen 8 colos tabletet vártam. a normális tabletek piaca jóformán 2-3 cégre szűkült. csak kettőnél az árazás is elég súlyos. Itt remélem maradnak az árak.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#3) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Na végre, ezekre a tabletekre mondom azt, hogy deal! :C Tessék Samsung és a többiek, lehet tanulni!

(#2) nexus6 Épp én is ezt nehezményeztem a Pixel Slate topikban.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#4) Ronan968


Ronan968
tag

Mediapad M2-öt erre cserélném, ha lesz hazai forgalmazás!

(#5) worxland válasza Ronan968 (#4) üzenetére


worxland
addikt

Nálam is érik az update az iPad Mini 2-ről egy M6 8.4-re. Csak legyen minél hamarabb itthon is kapható.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6) vicze válasza roli543 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen Huawei-be fektetni jelenleg jövőtálló megoldás. :)

(#7) juuzer


juuzer
addikt

Azt hiszem megvan a Mediapad M2-m utódja :D

Vamos a la playa.

(#8) nexus6 válasza Hopkins95 (#3) üzenetére


nexus6
aktív tag

olvastam a hozzászólást... én is egy xiaomi mi padon gondolkodtam vagy egy phableten. de akksiban ezek hozzák a számomra pluszt...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#9) bostone


bostone
addikt

Lássuk a medvét!

(#10) Stabi83


Stabi83
senior tag

Ez nekem is tetszik. iPadon gondolkodtam de ez most a befutó. Remélem az itthoni árak nem szaladnak nagyon el és mihamarabb kapható lesz.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#11) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Na ez király! :K T6 széria lesz vajon?

(#12) joelke HU


joelke HU
senior tag

Egész jó. Csak kár, hogy kijelző fronton nem merészkedtek 10.8 fölé. 12.9-es droidos tabnak nagyon tudnék örülni.

Motorola G51

(#13) Parallaxis válasza Stabi83 (#10) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem várjál még.
Az iPad az tablet, ezek meg tablet méretű smartphone-ok, tekintve, hogy az Android és főleg az alkalmazások nem igazán támogatják a normális tablet használatot. Az alkalmazások 99%-a csak a telefonos UI-t nyújtja szét, nincs tabletre optimalizált felületük, mint az iPad esetén (ahol most már az iOS is teljesen tabletes, desktop szerű felületet kap, az appok meg eddig is sokkal jobban kihasználták a tabletes lehetőségeket.)

Nem véletlen, hogy a tabletek piaca az iPad kivételével döglődik.

[ Szerkesztve ]

(#14) juuzer válasza Parallaxis (#13) üzenetére


juuzer
addikt

Mondjuk ez az iPadek Home Screenjéről nem volt elmondható :D

Vamos a la playa.

(#15) Stabi83 válasza Parallaxis (#13) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ami nekem fontos ( Microsoft office csomag ) az hibatlanul megy tableten azon kívül főleg tartalomfogyasztásra akarom használni.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#16) mrThomi


mrThomi
addikt

Az de gyér hogy nem gyár hozzá alapból czerka

(#17) Parallaxis válasza Stabi83 (#15) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az Office tökéletes példa arra amit írtam. IPad-en közel ugyanaz mint a desktop változat, míg Androidon egy eléggé lecsoffasztott valami.

(#18) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Elég ”sok” hiba van a cikkben, picit gyorsan írodhatott. :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#19) dave987 válasza roli543 (#1) üzenetére


dave987
aktív tag

Mondjuk az nincs említve a cikkben hogy Android vagy mi a gingula fog rajta futni... :)

(#20) Hopkins95 válasza dave987 (#19) üzenetére


Hopkins95
addikt

Both versions of MediaPad M6 tablet runs on EMUI version 9.1 (Android 9 Pie) with the support of GPU Turbo 3 for better gaming performance.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) dave987 válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


dave987
aktív tag

Ahham. Bár a cikk nem tesz róla említést.

(#22) Noukoum válasza nexus6 (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Pixel hír után most nézem, tényleg korrekt készülékek lettek. Nekem különösen a kisebb tetszik, pláne hogy még olcsóbb is. Csak nekem valahogy a Huawei tabletek nem jönnek be. Ez csak személyes dolog.

De azért azt tegyük hozzá hogy ebben azért van csúcs soc mert az apple is belerakta az a12-őt az airbe és a minibe... szóval most köszi apple:) Ezek után nem hiszem hogy a Samu az s5-be meg meri kockáztatni a snapi 845-öt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) kalanchoe válasza Parallaxis (#13) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Jol van, tudjuk hogy az Apple a kiraly 😀 nem muszaj megint elkezdeni amit multkor csinaltal :) mar no offense

szerintem meg epp hogy ezzel az uj desktop-like kinezettel kezdenek igenis nagyszeru tablette valni a huaweik is. Es most mar a legtobb app tablet-tamogatott. Ja, es amig az iPadek nem tudnak egeret tamogatni, addig azert nagyon nagy az Android elonye. Office meg szerintem van annyira jo, hogy meg tudj irni egy atlagos doksit. Es vannak alternativak.
Ezzel persze nem azt mondom h szar az iPad. Az sem rossz termeszetesen, de persze kinek mi. 🤷‍♂️ epp ellenerveim miatt nem vettem meg ipadet.

[ Szerkesztve ]

(#24) doooo válasza roli543 (#1) üzenetére


doooo
veterán

Ja hát igen, ezek aztán csupa olyan dolgokat tudnak, amit a Samsung még nem mutatott... ja nem.

(#25) worxland válasza doooo (#24) üzenetére


worxland
addikt

Aha, csak a Samu tablet, ami hasonló tudású, drágább, mint az Apple. Kösz, de inkább fele áron a Huawei.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26) Parallaxis válasza kalanchoe (#23) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mondjál légyszi 10 Androidos alkalmazást aminek van tabletes UI-ja.:) Az iPad-es alkalmazások 100%-a ilyen, nem csak 1-2 mint Androidon.

Az meg, hogy az Androidos Office-on meg lehet írni egy egyszerű szöveget, az nem vigasztalja azt, aki a desktop Office szolgáltatáskínálatát szeretné használni tableten is.

(#27) Noukoum válasza Parallaxis (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

100%? Instagram?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) #96302336


#96302336
törölt tag

Na ez tetszik!

(#29) borand válasza Parallaxis (#26) üzenetére


borand
aktív tag

Mondjuk nem tudom, hogy ki a rosseb akarna tableten komolyabb office dokkukat szerkesztgetni, olvasásra meg egyszerűbb szerkesztésekre meg bőven jó a droidos is.

Kb. olyan, amikor tele extráznak neked valamit, aztán szükséged sincs rá. Szerintem tableten még mindig az egyszerű használat, könnyű kezelhetőségnek kellene fontosnak lennie.

Btw. ezek a Mediapadok nagyon ígéretesek.

(#30) Parallaxis válasza Noukoum (#27) üzenetére


Parallaxis
addikt

Értelmezd: iPad-es alkalmazás

(#31) Parallaxis válasza borand (#29) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mondjuk nem tudom, hogy ki a rosseb akarna tableten komolyabb office dokkukat szerkesztgetni

Mondjuk aki nem akar notebookot cipelni magával. A tablet és egy billentyűzet bőven tökéletes bármilyen doksi előállításához akár Word-del, akár Pages-el. Ilyen jellegű munkát Androidon nem tudsz jelenleg megoldani (illetve igen, csak kompromisszumokkal).

Egyébként elég válasz a kérdésedre, hogy a jelenlegi alkotmányunk iPad-en íródott? :D

(#32) #96302336 válasza Parallaxis (#31) üzenetére


#96302336
törölt tag

Tableten dolgozni eleve egy paradoxon. Nem lehet. Főleg, ha sok szöveget is kell írni. Olyankor hiába van külső billentyűzet lehetőség, az egér és a touchpad hiánya eléggé fájó. Persze lehet hozzá rakni, illetve lehet a képenyőt is böködni, de erre a célra egy 13"-es ultra noti sokkal tökéletesebb. Én is olyanon dolgozom, ráadásul, még az az extra is megvan, hogy multitouch érintős és a kijelző visszaforgatható a billentyűre, tehát kettő ez egyben. Továbbá, a tablet sem mindenhová jó. Van nem kevés olyan helyzet, ami windows only, mert egyszerűen nem létezik más oprendszerre a program. Én konkrétan olyanokkal dolgozom, így hiába lenn e jó egy tablet, mégsem tudom használni. Kipróbáltam kíváncsiságból a duál oprendszeres cuccokat, amin volt win10 és droid is, de ugyanúgy megbukott. Egyszerűen nem kezeli normálisan az USB-s adatkábeleket, akármit csináltunk. A hol jó, hol nem, nem opció egy programozáskor, amikor időre megy a játék.
A tabletek nagyon jó tartalom fogyasztó cuccok, erre maradéktalanul megfelelnek. De komolyan dolgozni alkalmatlanok. Esetleg rövid jegyzeteknek, digitális aláírásra és egyéb egyszerű dolgokra alkalmasak, már ha van hozzá app, de komoly munkára a ami napig nem azok.

(#33) Noukoum válasza Parallaxis (#30) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát ami nincs rá optimalizálva az nem iPad alkalmazás? Értem.
Ez ugyanúgy igaz droidra szóval.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) Parallaxis válasza Noukoum (#33) üzenetére


Parallaxis
addikt

Droidra összesen van kb. 100 alkalmazás ami kihasználja egy tablet lehetőségeit, iPadre meg 6-700 ezer. Az Insta nincs köztük, de ez pont olyan app, ahol ennek nincs is jelentősége.

(#35) Parallaxis válasza #96302336 (#32) üzenetére


Parallaxis
addikt

Főleg, ha sok szöveget is kell írni. Olyankor hiába van külső billentyűzet lehetőség, az egér és a touchpad hiánya eléggé fájó.

Szövegszerkesztésnél pont ugyanolyan jól használható egy tablet megfelelő szoftverrel és külső billentyűzettel, mint egy subnoti.

Van nem kevés olyan helyzet, ami windows only, mert egyszerűen nem létezik más oprendszerre a program.

Persze, bár elég szűk réteg ez, főleg fejlesztői alkalmazások.

De komolyan dolgozni alkalmatlanok.

Ezt pl. egy grafikus élből cáfolná. Főleg, hogy az új MacOS eleve használja az iPad-et külső kijelzőnek és/vagy grafikai beviteli eszköznek (a vicc az, hogy egy iPad lényegesen olcsóbb, mint egy Wacom tablet és egy pennel semmivel nem tud kevesebbet).
Az sem véletlen, hogy az Adobe a teljesértékű csomagját iPad-re készítette el és nem Androidra. [link]

De irodai munkára is bőven jó megfelelő szoftverrel és külső perifériával (egy touchpad-es billentyűzettel pont ugyanúgy használható, mint egy notebook, csak könnyebb, gyorsabb és tovább bírja aksiról).

[ Szerkesztve ]

(#36) janeszgol válasza Parallaxis (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Világos, amit írsz és igazad is van. Rühellem, amikor tableten ugyan annyit látok, mint telefonon, csak nagyobban. Lehetnének akár játékok is, amik kihasználják a tabletek képméretét. (De akár lehetne az is, hogy egy 5 és 6 col közöttin, meg egy 6 colnál nagyobb telón is már más az UI. Ne a mobilos agyonbutított sz*rt lássam, tele hamburgermenüvel, meg scrollozós menüvel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Parallaxis válasza janeszgol (#36) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Google maga is kitáncolt a tabletes fejlesztésből: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38) Stabi83 válasza #96302336 (#32) üzenetére


Stabi83
senior tag

Van munka amire jó és van amire nem. Szerintem nem kellene általánosítani.
Nekem pl munkánál hatalmas segítség és jól használható a Mate 20 Pro, vezeték nélküli asztal kivetítése + BT klavi és egér.
A komoly munkát úgy is PC-n végzem de ha kell könnyen megnyithatom a táblázatokat, belejavíthatoky szerkeszthetek. Ezeket mobilon is megoldom de jobb lenne egy tablet néha. A tab nem tartalom gyártásra hanem fogyasztásra lett kitalálva. A droidos office 365 számomra tökéletesen megfelel és jár a MS csomagom mellé, mindegy hogy min dolgozom azonnal szinkronizál, van hogy többen dolgozunk ugyan azon a dokumentumon valós időben. Nekem erre kell és erre jól használható, könyvet írni biztos használhatatlan sőt nem is ezeken tervezik meg az új városokat vagy tesznek hasonlókat.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#39) a.sebi válasza vicze (#6) üzenetére


a.sebi
őstag

PH nagyúrként tájékozott személynek gondoltalak, de ez megdőlt. Ne keseregj, büffenésed szaga hamar elillant!

(#40) Noukoum válasza a.sebi (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Mintha sokat számítana a rang. :N

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41) borand válasza Parallaxis (#31) üzenetére


borand
aktív tag

Szerintem egy 13'-as gép 5 milliószor kényelmesebb és kvázi nem kényesebb cipelni. Nekem egy 14-es Lenovo 520s-em van, aminél sokkal jobb konfigurációkat és könnyebb gépeket lehet már kapni bőven egy komolyabb Ipad árából.

(#42) Somatom


Somatom
veterán

Valakinek van arról infója, hogy ezekben az új tabokban miket tud az USB-C port? A felsőkategóriás Huawei telók támogatják USB-C -n a HDMI kimenetet. Ezt a ficsőrt vajon megkapják ezek a 6 -os tabok is? Talán lecserélném a Teclast T10 -emet (ami külön mikro-HDMI portos).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) kalanchoe válasza Somatom (#42) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Szerintem fogják tudni ezt a funkciót, a Huawei tabletek általában elég sok kiegészítőt támogatnak. De majd meglátjuk. :)

(#44) kalanchoe válasza Parallaxis (#26) üzenetére


kalanchoe
senior tag

HU Rádió, FB, Spotify, Gmail, Viber, Keep, Canon Printer, TVGO, Firefox, Opera. :) Na meg az alap Huawei appok. Ez a pár amit most gyorsan saját tabletemről soroltam.
Egyébként van pár olyan, aminek meg oda-vissza kompatibilis a UI-ja.

Arról nem a Google, és az Android fejlesztői tehetnek, hogy a Microsoft az Office termékeit nem optimalizálta maximálisan táblagépre.

(#45) Somatom válasza kalanchoe (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Arról nem is szólva, hogy sokat butul az iPad, ha az ember kilép az IOS ökoszisztémából. Pl. a céges őskövület Huawei Mediapad T1 10 is már támogatta OTG -n az NTFS fájlrendszert. Paragon -nal pedig minden Androidos tablet. Szinte bármilyen, szabványos szerver futtatható Androidos tableten, amikkel létrehozható platformfüggetlen adatátvitel.

Egyébként az M5 nem támogatja USB-C -n a HDMI -t. Remélem, hogy az M6 fogja tudni ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) kalanchoe válasza Somatom (#45) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Arról nem is szólva, hogy sokat butul az iPad, ha az ember kilép az IOS ökoszisztémából.

Elveszik az AirDrop nagyon nagy előnye, az eszközök közötti iCloud-szinkronizáció. Na meg az is rossz, hogy lehet megvenni az appokat, szoftvereket az új készülékre is, ha az más OS-t futtat.

Pl. a céges őskövület Huawei Mediapad T1 10 is már támogatta OTG -n az NTFS fájlrendszert.

Nekem T1 7" tabletem volt, és már ahhoz is vásároltam egy kompakt 7"-os billentyűzetes tokot, ami kis szövegek szerkesztésére nagyon hasznos. Tehát az még a legolcsóbb modell is OTG támogatással rendelkezett. Android 4.4 alapokon meg használható még ma is nagyon alap igények mellett.
Fájlokat nem nagyon vittem át, csak pendrive-val. :)

Remélem, hogy az M6 fogja tudni ezt a funkciót.

Én az EMUI Desktop-ot ábrázoló képből következtetek arra, hogy akárcsak a Galaxy Tab S4, ez is HDMI-n keresztül is fogja támogatni az asztal-like UI-t. Szerintem hasznos kis dolog lenne.

(#47) Somatom válasza kalanchoe (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Az "asztali like UI" nem olyan nagy was ist das. Engedélyezed a freeform módot, telepíted hozzá a Tálcát és tádáááám. :)
Használom telón, tabon. Az vele a bibi, hogy egyszerre csak egy alkalmazás lehet aktív. Pl. a TVGO rögtön lehal, ha átváltasz másik app -ra, vagy, ha átméretezed az ablakát. Ez a Q -ban fog változni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) ronson


ronson
őstag

Nem flamelni akarok, aki használt most vagy a közelmúltban telefonokat és tabletet is mindkét oldalról, azok általában velem egy véleményen vannak azon, hogy tablet fronton sokkal nagyobb a differencia android és ios között, mint telefon fronton.

(#49) thomikaf1 válasza Parallaxis (#37) üzenetére


thomikaf1
tag

Nagyon elvakult almas vagy. Nekem M5 van. Volt ipad is. Miota megvan az otthoni gep nem volt kb bekapcsolva. Nem kell mindenre app, egyebkent ami nekem fent van mindegyik tabletes. Es nem 5 db app van fent...

[ Szerkesztve ]

(#50) tybsen


tybsen
addikt

Csak én olvasok olyan türelmetlenül hogy fel-le cikázik a szemem a cikkekben és keresi a lényeget (specifikációkat, megjelenési dátumot meg az árat) a sok szöveg között? Vagy vannak akik végigolvassák a mondatokat?

Ötlet: jó lenne egy ilyen rövid összefoglaló-féle a cikkek elején a legfontosabb infókról sallangmentesen (kb mint teszteknél a száraz adatok).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.