Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vicze válasza tybsen (#50) üzenetére


vicze
félisten

Nem vagy egyedül, direkt nincs, hogy sok szöveg legyen.
Átláthatatlan és összehasonlíthatatlanok. Forráslink elolvasása hatékonyabb.

(#52) Hopkins95 válasza tybsen (#50) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én mindig el szoktam olvasni a cikket, lévén kommunikációs szakon tanulok és ez kvázi az egyik feladatunk, hogy minél többet olvassunk. S a mobilaréna kvázi épp adja magát, mert szeretem olvasni. :)

Ha meg részletesebb specifikációkra van szükségem, akkor megnyitom a Googlet és ránézek a gsmarenás táblázatra.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#53) #85619712 válasza tybsen (#50) üzenetére


#85619712
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#54) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Véleményem szerint a Huawei tabletek jobbak és olcsóbbak mint pl. egy Samsung. A MediaPad M2-t hogy szerettem, szép volt, király hangja és képe volt és telefonálni is lehet vele :).

[ Szerkesztve ]

(#55) tybsen válasza #85619712 (#53) üzenetére


tybsen
addikt

Nahát úgy látszik megoszlanak a vélemények de éppen ezért talán nem lenne rossz egy ilyen kompakt kis tömör verzió is a cikkekben, annyira fel van gyorsulva minden, hogy sokunknak sajnos nincs ideje végigolvasni a cikkeket de szeretne azért tájékozódni. :R

[ Szerkesztve ]

(#56) Sinesol


Sinesol
veterán

Szerintem is hasznos lenne egy táblázat, totál feleslegesen veszteget egy egész oldalnyi szöveget a cikk, amikor egy táblázatban lerendezhető lenne minden. Elemzések, tesztek, hírek, pletykák esetén belefér egy kiadós cikk, de jelen esetben totálisan 0 értelme az ember idejet vesztegetni a mellébeszéléssel.

[ Szerkesztve ]

(#57) Joe.36


Joe.36
addikt

M3 8.4 LTE használok egy jó ideje és nagyon meg vagyok vele elégedve, tetszenek ezek is nagyon !

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#58) Timer válasza Parallaxis (#26) üzenetére


Timer
veterán

Amit szépen meg is vehetsz még egyszer, ha már egyszer fizettél érte, de telefonra. Ez mondjuk pont így megy az Androidnál is, duplán fizetünk mindenért. Ja várj, nem.

[ Szerkesztve ]

(#59) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem értem mi abban a rendkívüli, hogy egy programot ki kell fizetni minden új készülékre..

[ Szerkesztve ]

(#60) Timer válasza Sinesol (#59) üzenetére


Timer
veterán

Az, hogy androidon megvettem egyszer, és azt telepíthetem telefonra, tabletre egyaránt, nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#61) worxland válasza Sinesol (#59) üzenetére


worxland
addikt

Te nem láttál telefont/tabletet az elmúlt tíz évben, ugye?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#62) Noukoum válasza Sinesol (#59) üzenetére


Noukoum
veterán

Ja vegyek meg minden egyes appot minden új telefonomra. Ez most komoly?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#63) Hopkins95 válasza Timer (#58) üzenetére


Hopkins95
addikt

Wtf ez komoly? :D Ne már, azt hittem az Apple ID-val akármilyen iOS-es eszközre bejelentkezhetsz mint Androidon a Google fiókkal és az áruház is szinkronizál mindent, tehát ha pl. megvettem a Grid 2-őt a telefonomra, akkor bármilyen más eszközön is használhatom. Ha ez igaz akkor ez így szívás.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#64) Parallaxis válasza Hopkins95 (#63) üzenetére


Parallaxis
addikt

Wtf ez komoly?

Mivel eltérő rendszerről van szó, így ez miért is meglepő?

Ne már, azt hittem az Apple ID-val akármilyen iOS-es eszközre bejelentkezhetsz mint Androidon a Google fiókkal és az áruház is szinkronizál mindent, tehát ha pl. megvettem a Grid 2-őt a telefonomra, akkor bármilyen más eszközön is használhatom.

Ez pontosan így van, csak a tableteken iPad-es iOS van, mostantól egyébként a neve is iPad OS. Az alkalmazás még ha azonos is a neve nem ugyanaz, eltérő felhasználói felület és sokszor a tudás is, mivel a telefonra mint Androidon is egy leegyszerűsített megoldás van, míg tabletre komolyabb, funkció gazdagabb alkalmazás van. Sokszor a verziók is eltérnek.

Egyébként, ha megelégszel az iPhone-os app butább kinézetével és tudásával, akkor minden további nélkül telepítheted azt is, nem kell kifizetned még egyszer, csak akkor nem tudod kihasználni a tablet lehetőségeit.

Ezért nyivogni pont olyan, mintha azon sírna valaki, hogy adott szoftvert megvette Windows-ra, miért kell MacOS-re, Androidr-a, Linux-ra, bármire újra megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#65) Hopkins95 válasza Parallaxis (#64) üzenetére


Hopkins95
addikt

Egyébként, ha megelégszel az iPhone-os app butább kinézetével és tudásával, akkor minden további nélkül telepítheted azt is

Így mondjuk OK :)

Nem, ez nem olyan, mert azok teljesen eltérő ökoszisztémák egymástól. Ellenben az Androidon már nagyon régóta megvan, hogy ami működik itt, az működik ott is. Vagy ha van tabletes felület ugyanazon appon belül, akkor telepítés után automatikusan olyanra állítja be. Az iOS is méltán arról híres, hogy milyen jó ökoszisztémát alkot és egyik dolog működik a másik dologgal. Ennél is úgy lenne a jó, ha már megvettem iPhone-on a szoftvert, akkor felismerje hogy ez itt egy iPad és már automatikusan ahhoz állítsa be a nézetet meg mindent.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#66) vicze válasza Hopkins95 (#63) üzenetére


vicze
félisten

Létezik androidon is szegregáció, de ezt a fejlesztő kell csinálja.
Pl. AndroidTV appok nem kompatibilisek se tablet se telefon alkalmazásokkal és szinte minding külön is vannak(nem minding!), nem is látod az egyik vagy másik az adott eszközön.
Androidon is van, nem sok, de van olyan kifejezetten tabletre optimalizált alkalmazás, ami külön alkalmazás nem telefonon nem fut.
Nyilván ez játékok egészen ahol az UI így is úgy is alkalmazkodik, mennyi létjogosultsága van iOS-en az egy más kérdés.
Alapvetően a fix felbontás és más képarány miatt volt eredendően különválasztva Apple-nél a tablet és a telefon alkalmazás, manapság ennek semmi jelentősége, mivel rengeteg különböző felbontás és képarány van már, így az alkalmazásoknak mindenhogy alkalmazkodniuk és skálázódniuk kell és hacsak nem 6éves appról van szó, a probléma nem kéne létezzen. Amennyiben Universal alkalmazásról van szó (azaz modern) akkor át lehet vinni a várlást iPhone-tól iPas-re. Egyszerűen a fejlesztőkre van hagyva, de ők nyilván inkább 2x fizettetik meg a userrel mert ez nekik jobb.

(#67) Sinesol


Sinesol
veterán

Rosszul fogalmaztam, arra gondoltam, hogy egyszerre több accounton nem hasznalhatod az egyikre megvett programot.

[ Szerkesztve ]

(#68) worxland válasza Sinesol (#67) üzenetére


worxland
addikt

Family sharing?
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#69) Timer válasza Hopkins95 (#63) üzenetére


Timer
veterán

Nagyon is komoly. Ezért szoktam mindig azt mondani, hogy hiába van jó áron a legkisebb iPad, ha minden appot újra megvehetsz rá, még akkor is, ha amúgy szifonos vagy, akkor nettó szopás az egész anyagilag. Arról nem is beszélve, hogy súlyos árakkal operál a store, tehát ha akarsz egy normális mail klienst, egy RSS olvasót, azt nem úszod meg 5-5 ezer alatt (nem kellenek az ingyenes példák, a hangsúly a normálison van).

ha pedig az iphone-os verziót használod rajta (amit szerintem nem minden app esetében tehetsz meg...), akkor meg lemondasz arról az előnyről, amiért az iPad-et annyira éltetik.

Végül ezért lett inkább Huawei M5 10.8, mert egyrészt nagyobb is a kijelző, másrészt azokat az appokat is használhatom rajta, amelyeket még 2010-ben vettem az első androidos telefonomra, és mind a mai napig frissíti őket a fejlesztő...

[ Szerkesztve ]

(#70) Hopkins95 válasza Timer (#69) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi, hát akkor én is inkább ezt az új Mediapad M6-ot fogom majd venni szerintem, a péntárcám köszöni, de megelégszik ezzel. :) Meg mondjuk tetszik a Huawei desktop módja nagyon, nem értem az Apple miért nem csinál ilyet.

(#66) vicze1 Igazából nekem eddig csak a Android TV-s alkalmazások nem mentek Androidon. Mondjuk azt én sem szeretem, mikor a Play Store eleve ki sem dobja az appot ha nem kompatibilis az eszközömmel és ilyenkor mindig a böngészővel nyomozom ki, hogy létezik -e az app és mivel kompatibilis. Eddig Androidon ezt szerencsére mindig meg tudtam oldani, legutóbb az Elder Scroll Blades-t töltöttem le így külső forrásból a Mi Pad 4 Plus-ra, holott az eszköz elvileg nem támogatott. És futtatta gond nélkül.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#71) Parallaxis válasza Timer (#69) üzenetére


Parallaxis
addikt

ha akarsz egy normális mail klienst,

Ott a gyári, vagy a GMail, miért kéne más?
RSS olvasóból is van vagy 1000 normális, ingyenes változat.

No meg inkább fizetek egy alkalmazásért, mint az ostoba hirdetéseket bámuljam, mint a droidos ingyenes alkalmazások zöménél (a rohadékok ráadásul egyre okosabbak és root nélkül nem lehet a legtöbbről eltüntetni).

(#72) Timer válasza Parallaxis (#71) üzenetére


Timer
veterán

"Ott a gyári, vagy a GMail, miért kéne más?"

Mert mondjuk az Exchange Online rendszerrel vagy szinkronizálja a névjegyeket és a naptárat, vagy nem? Vagy mondjuk mert nem lehet megadni a szinkronizálás tartományát, napi időtartamát, netán a hétvégéket kivételnek?

Androidon is fizetek sok szoftverért, például a két említett kategóriából az Aquamail, illetve a Palabre is licencelt nálam. Nézd meg az Aquát, és szólj, ha találsz hasonlót 1890 forintért az Appstore-ban...

[ Szerkesztve ]

(#73) Noukoum válasza Parallaxis (#71) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen ingyenes alkalmazásokon ugyanúgy van reklám mint ios-en. (Mondjuk ios-en sokkal több a videó, de ez lehet egyéni)
De ez nem segít azon hogy ugyan azon alkalmazás többe kerül ios-en mint droidon. És androidon sok esetben van opció hogy ingyenesen használhatod, ios-en meg egyből fizess.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#74) Parallaxis válasza Timer (#72) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mondjuk én nem használok Exchange-t, így saját tapasztalat nincs, de jó pár ismerősöm igen és nem igazán panaszkodnak (sőt ismerek olyat, akinek a cégénél /multi/ konkrétan ki van tiltva minden nem iOS-es mobil eszköz).

--

Az Outlook egyébként meglepne, ha nem működne jól.

(#75) Timer válasza Parallaxis (#74) üzenetére


Timer
veterán

Igen, az Outlook megfelel a szinkronizálásra vonatkozó paramétereknek. Cserébe, azt már nem adhatod meg, hogy mikor, és mennyit szinkronizáljon, ezért bekapcsolt telefonnál éjjel simán pittyen a push az utolsó spamről is. Aqua-nál nincs szinkron éjjel, illetve hétvégére még egy külön szabály is beadható, ha kell. Sajnos ehhez képest minden fapad android fronton is, nemhogy iOS-en...

De a lényeg nem ez, hanem az, hogy túl van árazva minden, és ha iOS-t használnék, akkor is külön kellene fizetnem mindenért. Ez szerintem unfair. Az, hogy a Sygic-et három platformra is megvettem (Symbian, WP, Android) az egy dolog, itt érthető, hogy miért fizettem háromszor (na jó, itt sem igazán, de nehezen azért védhető). Az viszont ,hogy ugyanabban a szoftverboltban, ugyanannak a készülékgyártónak a technikailag (eddig legalábbis) 99%-ban azonos rendszerei között sincs átmenet, az csak üzleti érdek.

[ Szerkesztve ]

(#76) Parallaxis válasza Noukoum (#73) üzenetére


Parallaxis
addikt

De ez nem segít azon hogy ugyan azon alkalmazás többe kerül ios-en mint droidon.

Hát én most találomra megnéztem 4-5 alkalmazást és pont az iOS változatok voltak az olcsóbbak :D

Az megint más kérdés, hogy a legtöbb esetben az iOS változat kicsit funkciógazdagabb és kezelhetőbb, mint az Androidos. Játékok esetében meg sokszor hamarabb jelenik meg iOS-re, sőt, van, hogy csak iOS-re jelenik meg.

(#77) Parallaxis válasza Timer (#75) üzenetére


Parallaxis
addikt

ezért bekapcsolt telefonnál éjjel simán pittyen a push az utolsó spamről is

Nem tudom, nálam semmi nem pittyeg este, mert a ne zavarj mód 9 után bekapcsol és onnantól kussol a készülék. Ezt nem alkalmazásonként állítgatja az ember...

Az viszont ,hogy ugyanabban a szoftverboltban, ugyanannak a készülékgyártónak a technikailag (eddig legalábbis) 99%-ban azonos rendszerei között sincs átmenet, az csak üzleti érdek.

Bocsi, ez kizárólag a te döntésed. Ha neked elég a tabletre az iPhone-os szoftver butább felületű változata, akkor senki nem akadályoz meg benne, hogy feltelepítsd, nem kell érte még egyszer fizetned. A tabletes változat, viszont már másik termék, más szolgáltatásokkal, miért adnák oda azt is ingyen?

Ez engem nem zavar. Ellenben az, amikor verziót ugranak egy alkalmazásnál és teljesen ugyanazt az appot meg kellene venned még egyszer, mert az újabb, nos az már igen. És ilyennel már találkoztam mindegyik platformon (Windows, Android, MacOS, iOS)..

[ Szerkesztve ]

(#78) Noukoum válasza Parallaxis (#76) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak hogy ne a levegőbe dobálózzunk aminek semmi értelme, mert mindenki más játékot szeret.

Most csekkoltam ipademen a "legjobb fizetős játékok" listában a top 10 játék árait:
Eredmény:
10 játék, 5 androidon olcsóbb , 2 iosen, 2 nincs androidon, 1 androidon ingyenes
(De ugye app storet néztem, szóval nyilván amit ott van az ott elérhető)

Játékok: minecraft, stardew valley, Lego Ninjago, Lego Marvel super heroes, rebel Inc (ez androidon ingyenes), rockstar games collection (ugye ilyen csomag nincs androidon, legalábbis ezen a néven), Pou, goat szimulátor, monoposto (ez sincs droidon), oddworld munch's oddysee

Még ha nem is jó statisztikának, szerintem a lényeg látszik.
Lehet mindjárt nézek valami hasonlót Android ajánlással csak kíváncsiságból:D

Az utóbbi 2-őt én nem tapasztaltam, persze nem vagyok nagy játékos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#79) Somatom válasza Noukoum (#78) üzenetére


Somatom
veterán

Hasonlítsd össze a kétablakos fájlkezelők, vagy a torrentkliensek árait! ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#80) worxland válasza Somatom (#79) üzenetére


worxland
addikt

Tabletre torrentkliens? A kertet is a gyerek homokozólapátjával ásod fel?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#81) Timer válasza Parallaxis (#77) üzenetére


Timer
veterán

"Ezt nem alkalmazásonként állítgatja az ember..."

Már aki! ;)

[ Szerkesztve ]

(#82) Parallaxis válasza Timer (#81) üzenetére


Parallaxis
addikt

na ja, vannak mazohisták :)

(#83) Timer válasza Parallaxis (#82) üzenetére


Timer
veterán

Nem tudom, ez most trollkodás volt-e, vagy sem, de felveszem a kesztyűt! ;) Igen, vannak mazochisták, mert például klasszik DND móddal hogyan állítod be, mondjuk ezt: az éjszaka közepén bármilyen számról el kell, hogy érjenek, mégpedig nem harmadik, nem ötödik, hanem első próbálkozásra, még az is lehet, hogy messengeren ír rám valamelyik családtag, de a halomnyi email címem közül csak egyetlenre vagyok kíváncsi, a magánra, a többire nem. Na, aquában minden fiókra beállíthatod az időzítést, nem csak globálban.

[ Szerkesztve ]

(#84) Somatom válasza worxland (#80) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ezt rosszul látod. Remélem, abban egyetértünk, hogy torrentezésre a legideálisabb eszköz egy NAS! A SOHO NAS -ok túlnyomó részének ARM "szíve" van. Pont ugyanazon okokból, mint amik miatt a tableteknek is. Szóval, ha egy tablet -tel torrentezel, akkor közelebb állsz az ideális eszközhöz, mint ha egy X86 -os PC -vel tennéd. Nem véletlen, hogy Androidra többféle torrent kliens is elérhető.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85) worxland válasza Somatom (#84) üzenetére


worxland
addikt

Ja, csak
1) egy tablet akkuról megy, nem is túl nagyról - ha meg madzagon lóg, akkor az öntökönlövés
2) wifit használ - ami torrentre megintcsak hülyeség
3) a szíve nem erre lett tervezve - melegszik, ha intenzíven 0/24-ben használják
4) kicsi a tárhelye
Olyan rajta torrentet használni, mint Zuzu Petalsszal társalogni.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#86) Somatom válasza worxland (#85) üzenetére


Somatom
veterán

Multiport adapterről hallottál már? Táp, Gigabit Lan és USB 3 a külső tárnak. Mellesleg HDMI is, mint az Asustor NAS -okon. A tökönlövést nem értem. Az én tabomon alapból van HDMI. Otthon rádugom a monitorra és PC -ként használom. Miért ne futtathatnék rajta torrentet is?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87) Parallaxis válasza Somatom (#84) üzenetére


Parallaxis
addikt

A probléma a flash alapú tároló, amit a torrent kinyír.

SSD-nél sem ajánlott a használata.

[ Szerkesztve ]

(#88) worxland válasza Somatom (#86) üzenetére


worxland
addikt

Magyarán csináltál a tabletből egy (helyhez kötött) NAS-t. Hát bocs, de én inkább külön tartok egy NAS-t és külön egy tabletet. Meg még 2 PC-t, 2 laptopot, meg még egy tabletet. Oszt mindet arra használjuk, amire jó. A svájci bicska nem helyettesíti igazán jól se a késem, se a csavarhúzóm, se az ollóm, se a dugóhúzómat.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#89) Somatom válasza Parallaxis (#87) üzenetére


Somatom
veterán

A probléma az, hogy nem figyelsz. Írtam, hogy USB3 -ra dughatod a tárat.

Worxland:
A lényeg az, hogy megteheted. Az OS ad rá lehetőséget. Szerintem semmivel sem elvetemültebb, mint tableten irodai alkalmazásokat, vagy Adobe programokat futtatni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90) Parallaxis válasza Somatom (#89) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szóval a tabletre egy külső vinyót dugni és torrentezni vele pont olyan, mint egy tablettel és pennel rajzolni, vagy festeni (mint egy Wacom eszközzel).. Ok, nincs több kérdésem... :#

(#91) worxland válasza Somatom (#89) üzenetére


worxland
addikt

"A lényeg az, hogy megteheted. Az OS ad rá lehetőséget. Szerintem semmivel sem elvetemültebb, mint tableten irodai alkalmazásokat, vagy Adobe programokat futtatni." - ez igaz, mindegyik borzalmas. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92) vicze válasza worxland (#91) üzenetére


vicze
félisten

Amennyiben nem realizálódik valakiben, hogy Android esetében nem jelent különösebb gondot, monitorra, billentyűzetre és egérre kötni az eszközt, és normál desktop módban használni, mert adott a lehetőség, akár még borzalmasnak is gondolhatná, csak a valóság egyáltalán nem ez.

(#93) Noukoum válasza vicze (#92) üzenetére


Noukoum
veterán

+1

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#94) ®abstract®


®abstract®
őstag

Ez a hardver egyébként világszám de hogy miért sajnálják a ramot??
Pro verzió lehetne 8GB rammal..

Egyébként az emui desktop Mode meglepően jó 🙂 hasonlít a Samsung Dex felületére.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#95) nexus6


nexus6
aktív tag

látott már itthon valaki m6-ot és abban is a 8.4 verziót? én eddig csak m5-t láttam pár helyen :( kíváncsi lennék már a magyarországi árakra is

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#96) kem001 válasza nexus6 (#95) üzenetére


kem001
tag

Sehol se láttam én se még. Tokokat bezzeg már gőzerővel árulnak hozzá.

(#97) volandy


volandy
senior tag

Csak kizárólag üzleti szempontok alapján dönti el egy gyártó, hogy hol forgalmaz egy terméket?
Igazából szerintem tökmindegy, mert ami jó pl: Ausztriában, Csehországban stb az működik Magyarországon. Akkor miért nem forgalmazza itt is?

(#98) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nagyon kivancsi leszek az uzemidore. Meg hogy egyaltalan megis valamikor tenyleg kaphato is lesz-e. M5 8.4-em van, de ha no az uzemido, szivesen cserelnek.

I am having fun staying poor.

(#99) volandy válasza Drizzt (#98) üzenetére


volandy
senior tag

Én is azt akartam venni, de nem nagyon kapható! Azt javasolták, hogy várjak hátha jön az új! De hát nem akar jönni!

(#100) nexus6 válasza volandy (#99) üzenetére


nexus6
aktív tag

most egy német oldalon találtam 309 euro-ért a sima változatot. van 128as és lte verzió is. ott találtam honor note 10-et is, csak abban még a kirin 970 van, de ugyanennyibe kerül mint itt az alap.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#101) volandy válasza nexus6 (#100) üzenetére


volandy
senior tag

Ott legalább van! Onnan csak kártyával lehet rendelni gondolom!

(#102) Forrest Gump válasza nexus6 (#100) üzenetére


Forrest Gump
tag

Link pls

(#103) nexus6 válasza Forrest Gump (#102) üzenetére


nexus6
aktív tag

https://www.cect-shop.com/
a youtube-on van egy kicsomagolós videójuk, onnan találtam rá
bár most rákerestem, ez is egy hongkongi cég :) bocsánat

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#104) Forrest Gump válasza nexus6 (#103) üzenetére


Forrest Gump
tag

NP

Azért köszi 😉

(#105) RM1


RM1
aktív tag

Esetleg valakinek van már ilyen gépe? Elsősorban a 10.8-as verzió érdekel, de itthon egyszerűen nem kapható. Ebay-en találtam kínai eladóktól, de vámmal együtt már annyira nem olcsó, olyan 160-170-ből jönne ki a vámkezeléssel együtt.

(#106) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No, sose lesz ez kaphato?

I am having fun staying poor.

(#107) RM1 válasza Drizzt (#106) üzenetére


RM1
aktív tag

Én már vettem egy iPad Air-t. Mire a boltokba kerül, elavult lesz ez is.

(#108) kem001 válasza RM1 (#107) üzenetére


kem001
tag

Én is iPad-en gondolkodok jövőre. MediaPad M5-től meg elbúcsúzok.

(#109) nexus6


nexus6
aktív tag

hétvégén nézegettem a youtube-on és láttam az M6-ból egy turbo editiont. eszméletlen jól nézett ki és hardverben is ott van... remélem a normál verzió ideér karácsonyig...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#110) kem001 válasza nexus6 (#109) üzenetére


kem001
tag

Állítólag Spanyolokhoz megérkezett.

(#111) Oldman2 válasza kem001 (#110) üzenetére


Oldman2
veterán

A cikk utolsó mondatában a lényeg: "... a Mate 30 Pro modellhez hasonlóan GMS, azaz Google Mobile Services nélkül, helyette a HMS (Huawei Mobile Services) szolgálja ki az igényeket."

Számomra nem lenne gond, de jó tudni előre erről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.