Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

A UPC telefonos ügyfélszolgálata tök jó. Ott csak az IRL ügyfélszolgálat katasztrófa.
CIB24 szintén rlz.

Rossz szolgáltatót választasz. :P

(#2) föccer válasza D1Rect (#1) üzenetére


föccer
nagyúr

Én is elégedett vagyok mind az UPC-re, mind a CIB bankra. A digi ügyfélkezelése gyakorlatilag 0. Mondjuk tisztán világít, hogy az egyik legolcsóbb szolgáltatást nyújtják. Valahol meg kell spórolni. A pénzt. UPC marha drága, de ha felemelem a telefont, akkor még a s***emet is kinyalják. Cib üfesz is kiválló.Náluk egyedül a netbankos belépési rendszer nem tetszik. Nem tartom elggé biztonságosnak. De ezt leszámítva a belső tartalmom az 10/10 pont.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) bambano válasza D1Rect (#1) üzenetére


bambano
titán

YMMV :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Thunderzolee

Ezt annak idején véletlenül nem Te indítottad útjára? :D

]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) bambano válasza Thunderzolee (#4) üzenetére


bambano
titán

amiben nincs olyan mondat, hogy legalább egy hatóságnál feljelentem, azt biztosan nem én írtam :)
illetve én nem szoktam hivatalos levélbe csúnya szavakat írni, mert hatástalan. az ügyfélszolgákat tréningezik az ilyenek kezelésére, tehát semmit nem érsz el vele. sokkal, nagyon sokkal hatásosabb, ha megfelelő jogszabályi paragrafust idézed meg az ászf-jüket, mert abban a pillanatban, hogy rájönnek, téged nem lehet lerázni a hasbaakasztós dumájukkal, esetleg értesz is hozzá, berottyantanak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Sethdobaloah válasza bambano (#5) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

én anno, ha feljelentéssel fenyegetett az üf, csak ennyit mondtam: kérem uram/hölgyem, tegyen a legjobb belátása szerint.
Erre általában: elakadtak :D

...csak én vagyok helikopter?

(#7) bambano válasza Sethdobaloah (#6) üzenetére


bambano
titán

nem az üf fenyeget engem, én a céget :)
anno még majdnem megakasztottam a Bokros csomagot is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Sethdobaloah válasza bambano (#7) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

értem én: csak az ügyfélszolgálatos szempontjából az ügyfél fenyegetőzik :P
az meg teljesen mindegy volt nekem, hogy a bankot akarta feljelenteni, vagy személyesen velem volt baja :)

...csak én vagyok helikopter?

(#9) baluka26


baluka26
veterán

Bankból csak az MKB. Nagyon jó az ügyfélszolgálat.
T-Mobile üfsz sokat javult. Irtam nekik emailt problémával, és következő munkanap felhívtak, hogy segítsenek. Kellemes meglepetés volt :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10) bambano válasza Sethdobaloah (#8) üzenetére


bambano
titán

nekem ilyet nem szoktak mondani, miután elmesélem, hogy zártak már be miattam márkakereskedést...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Sethdobaloah válasza bambano (#10) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem számít mit mondott az üf, amíg én nem voltam bunkó, és minden elvárható (saját belső ellenőrzésnek megfelelő) segítséget megadtam, addig az üf a feje tetejére is állhatott, nekem bajom nem lehetett.

No meg reálisan az nem remélhető, hogy egy átlagember komolyan megfingasson egy bankot :D

Mindegy, életem egyik legfontosabb tapasztalata volt, de szerencsére már vége van :D

...csak én vagyok helikopter?

(#12) bambano válasza Sethdobaloah (#11) üzenetére


bambano
titán

csak válasszuk szét azt, hogy neked lehet-e problémád, mint ügyfélszolgálatos, vagy a cégnek lehet-e problémája. mert attól, hogy te minden segítséget megadtál, a céget még perelhetem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Sethdobaloah válasza bambano (#12) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

persze, és erre egy megfelelő reakció: tégy a legjobb belátásod szerint :)

...csak én vagyok helikopter?

(#14) D1Rect válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem. "Ezzel" kapcsolatban kivel tudok beszélni?
Ugye megérti, hogy addig nem szakítom meg a hívást amíg nem oldódott meg a gondom?

(#15) Sethdobaloah válasza D1Rect (#14) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nekem anno az átlagos hívásidőm 2 perc körül volt. Ha be is jött havonta egy ilyen, akkor se nagyon rontott a statisztikámon egy fél órás hívás.
Viszonylag hamar megérti bárki, hogy attól hogy én ismételgetem ugyanazokat az infókat, attól neki nem lesz jobb, csak fizeti a telefonálást. Leteszi mindenki.

Vagy csak passzív agresszióval addig hergeltem az üf-et, amíg el nem kezdett káromkodni, és akkor 3 figyelmeztetés után én is lerakhattam :)
1,5 év alatt mondjuk 2* ha ráraktam üf-re, szóval ez se volt jellemző.

És továbbra is: ha követtem a banki szabályzatot, nem lehetett bajom:
mivel hozzám futott be a hívás, én vagyok az illetékes. Nem lehetett mást kapcsolni, telefonban velem lehet beszélni, vagy írásban lehet kommunikálni a bankkal. Kezdőként talán 1* vagy 2* kapcsoltam supervisornak (közvetlen felettesem) üf-et, de egyébként mivel nekik sem volt több jogkörük az üf problémáival kapcsolatban mint nekem, Ők sem tudtak jobban segíteni, max csak tapasztaltabban tudták leszerelni a háborgókat.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#16) bambano válasza Sethdobaloah (#15) üzenetére


bambano
titán

de azt ugye érzed, hogy most itt nem ügyfélszolgálatos vagy?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Sethdobaloah válasza bambano (#16) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

én értem, csak próbálom megvilágítani a másik oldalt is.
Attól még, hogy a szerencsétlen a telefon túloldalán nem tudja megoldani a problémádat, nem biztos hogy ő a hülye.

Gyakorlatilag a nagyobb ügyfélszolgálatokon nem várják el a droidoktól, hogy kreatív munkát végezzenek, hanem csak annyit, hogy tereljék egy előre meghatározott mederbe a beszélgetést, ami az üf-ek elég magas százalékánál eredményt hoz.

És attól még, hogy te abba a kivételes pár százalékba tartozol, aki már úgy telefonál oda, hogy tudja a droid úgyse fog tudni segíteni, neki kötelező végigmenni és kizárni azokat a kérdéseket, amiben tud segíteni.
(ld upc, t-home stb)

Csak ennyi. És ha ideges vagy rá, csak ellenségessé válik, és megnehezíti a dolgodat, mert Ő is emberből van... Ha már aznap te vagy a 100. okoskodó, és a korábbi 99-ről kiderült hogy hülye volt... nos nehéz lesz azt feltételeznie, hogy majd pont Te leszel az, akinél kihagyhatná a rutin kérdéseket.

...csak én vagyok helikopter?

(#18) bambano válasza Sethdobaloah (#17) üzenetére


bambano
titán

persze, csak itt is a passzív agresszió jeleit vélem felfedezni a hozzászólásaidban, csak az itt nem működik :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Alapvetően igazad van 10-ből 9-szer röhej, ami megy. De egy-két pozitív példa is:

- az MKB telefonos ügyfélszolgálat nagyon király, gyorsak és ügyesek

- Heineken hotline is pirospont :DDD múltkor nem tudtunk megcsapolni egy 4 literes partyhordót, és kicsit spiccesen hajnali 1-kor felhívtuk a vonalat - az egy dolog, hogy kicsöngött, de hogy fel is vették, tudták, hogy létezik a probléma és mondta, hogy mi lenne a teendő, na az volt a nagyon durva :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) Sethdobaloah válasza bambano (#18) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem-nem :) csak azzal a kitételeddel vitatkozom, hogy nem lehet jól működő ügyfélszolgálatot találni itthon.
Lehet. Bár tény, hogy bőven van ellenpélda is.

Ezen kívül meg csak annyi lett volna, hogy kár idegeskedni egy ügyfélszolgálatos bénázásán. Személyesen nem szabad semmit sem intézni, amit meg lehet oldani telefonon, mert telefonon nyoma lesz. És ha valamit elcsesznek, kénytelenek vállalni a felelősséget.

...csak én vagyok helikopter?

(#21) baluka26 válasza hoffman_ (#19) üzenetére


baluka26
veterán

Na, akkor már ketten támogatjuk az MKB-t :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) Viszlát válasza D1Rect (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezen most letettem a hajam... a UPC? Lehet, hogy a te hívásaidat máshova irányítják, mint az enyémeket szokták? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) D1Rect válasza Sethdobaloah (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért megnézném, hogy te mit csinálnál amikor 1,5-2 órája beszélgetek veled haláli nyugalommal illedelmesen.
A Vodafonnál kiborultak.

Persze bemutatkozáskor már azzal kezdem, hogy elismételtetem az ügyintézővel a nevét és a dátumot, majd végig a nevén szólítom.
A másik, hogy nem hagyom, hogy kikerülje a kérdéseket. :))

(#17) Sethdobaloah: Én nem a droidot akarom molesztálni, hanem a "renccert".
Ezeknek az a feladata, hogy csipcsup ügyeket megoldjanak, a problémásokat meg lekoptassák.

(#22) Viszlát: Igazából nekem tényleg csak IRL volt bajom a UPC-vel. De telefonban 5*.
goto 3

(#24) bullseye


bullseye
addikt

Logitech üf, az valami. Kb. az egyetlen, ami kimond olyan szavakat, hogy sajnáljuk, elnézést, stb.

UPC udvarias (már amikor), de francot sem ér. Legutóbb meg félre is tájékoztatott (hogy direkt, vagy csak ő sem tudta az kérdés). Net délután sutty el, néha megesik, de 1-2 óra alatt javul, most nem tette. Jelentettem, de reggelre javult ezért – mivel korábban megnézte az üf, hogy senki nem jelentett hasonló problémát – lefújtam a szervizest. Este net megint elment, megint megrendeltem, másnap kijött a srác, az első mondata az volt, hogy előbb lent megnézi, aztán jön hozzám, és utána a szomszédhoz... ő órákkal korábban bejelentette még első nap.
Azt megszoktam, hogy megpróbálják bebeszélni, hogy a hiba tuti nálam van, de ez túlzás...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25) hoffman_ válasza Viszlát (#22) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hűűű, de rég láttalak Téged erre, nem is tudtam, hogy visszajöttél :N

balu:

Ja-ja, MKB jóféle. Diákcsomagjuk nagyon patent.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én mindig e-mailt írok nekik. Ott nem képesek rögtön hülyeségeket visszakérdezni. Bár... jó ideje volt, hogy utoljára kellett, még Invitelnél.

(#27) baluka26 válasza hoffman_ (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Legingyenesebb, de mégis teljes értékű ügyfélként kezelnek :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) Sethdobaloah válasza D1Rect (#23) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

azt én is, tekintve hogy már teljesen más területen dolgozom :)

és még egyszer: ha neked kedved van 2 órán át vesződni telefonon egy olyan emberrel, akiről tudhatod előre hogy nem fog tudni segíteni, és ráadásul ezzel külön kiszúrsz vele... hát akkor tedd.
De ezzel nem a rendszert cseszteted, hanem csak azonosulsz vele. A "gonosz" vállalat nem hajlandó személyként kezelni téged, hanem csak egy bejegyzésként, te meg az egyetlen frontvonallal, ahol emberekkel beszélhetsz, direkt kicseszel...

tévedés ne essék, én is csináltam ilyet anno... csak aztán a telefon túloldalán rájöttem, hogy ha valami bajom van, akkor a megfelelő csatornát igénybe véve pikk-pakk megoldódnak a problémáim.

...csak én vagyok helikopter?

(#29) baluka26 válasza Sethdobaloah (#28) üzenetére


baluka26
veterán

Sosem értettem miért kell az üfsz kollegát szopatni, ha egyszer rossz valami...
Hibabejelentés és várás. Volt gond két éve nettel 5-6-szor kellett T-Home-ot felhívni, de mindig nyugodtan, kedvesen. Hidd el, ha így viselkedsz, sokkal megértőbb fülekre talál a problémád.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30) bambano válasza Sethdobaloah (#28) üzenetére


bambano
titán

hogy ülhet egy ügyfélszolgálaton olyan ember, akiről az ügyfél is tudhatja, hogy nem fog tudni segíteni? nonszensz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) D1Rect válasza Sethdobaloah (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudod az az érdekes, hogy a "lehetetlen" 2 óra alatt lehetségessé válik.
Igazi csoda!

Pedig "lehetetlen volt". :)

A "nagy gonosz vállalat" nem fog emberként kezelni, ha 1000-ből 999-et a frontvonal lepattint.
Amint súlyos tételként jelentkezik a hozzáállásuk akkor váltanak.

(#32) Viszlát válasza baluka26 (#29) üzenetére


Viszlát
addikt

Annyit szerintem mindenképpen érdemes leszögezni: az ügyfélszolgálatos is ember, nem egy robot, akinek van vagy lehetősége segíteni, vagy nincs. És ezt most nem az általában vett értelemben használtam. Mire gondolok? Arra, hogy a lehetőségein felül, az a bizonyos ember akihez kapcsolják a hívásod, lehet megértő, segítőkész de lekezelő, nemtörődöm, geci is.

Azért hangsúlyoznám ezt ki, mert a politikai korrektség zászlaja alatt néhányan majdhogynem mártírt csinálnak az ügyfélszolgálatosokból. Pediglen, az "ő is csak egy alkalmazott, korlátozott lehetőségekkel" analógián megindulva, tapasztalataim szerint 10-ből 8, a fentebbi felsorolásból nem éppen a pozitív jelzők közül tesz magáévá az éppen aktuális hívóval szembeni ügyintézés során.

Ezért szeretek újoncokkal beszélni, mert talán kicsit tovább tart, de nem a rutinosságból táplálkozó, megkeseredett, unott ügyfélszolgálatos lekezelő, nemtörődöm, geci hozzáállásával kell megküzdenem. Erre általában a válasz az, hogy hát ő is ember, érthető, hogy így viszonyul. Kérem alássan, én is ember vagyok, aki ugyanúgy nem tehet az adott eszköz, szolgáltatás nem működéséről, mint ahogyan ő sem tehet a lehetőségei korlátozottságáról.

Igen és akkor mit tegyek? Nyomjam fel, köpjem be, hogy engem anyázzon amiért elvesztette az állását, vagy nem kapott bónuszt, esetleg lefokozták? Kinek hiányzik ez és kinek van erre ideje? Mivel mint minden amit csinálunk az életben, szétboncolva, mindig etikai kérdéseket vet fel és oda jutunk, hogy az egész a pénzről szól, a végső konzekvencia, IJ.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) Viszlát válasza hoffman_ (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia Neked is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) D1Rect válasza Viszlát (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

A legjobb amikor van lehetősége segíteni, csak a "renccer" nem engedi.

Persze ő tudja, hogy milyen rossz ez így és nem is ért vele egyet, de csak oda ül minden reggel, mert valakinek ki kell szolgálni a "renccert".

(#35) Sethdobaloah válasza bambano (#30) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

továbbra is csak bankos példát hozva:
akciót hirdet a bank, hogy ha teljesítesz x feltételt, akkor kapsz 5k forintot.
Te teljesítetted de semmi extra pénz a számládon.
Betelefonálhatsz habzó szájjal, hogy most azonnal adjon egy illetékest, mert irgumburgum... nem fog. Abban az értelemben segíteni sem tud, hogy ellenőrzi, és jóváírja az összeget neked.
DE: továbbítja az illetékesek felé.

Amit te érthetsz annak hogy lepattintottak, meg nem tud segíteni mert ilyen a "rencer"

De valójában elküldte tényleg a jogos panaszod a fiókba, ahol x nap múlva jóváírják.

Vagy:

t-home: egy időben folyamatosan szakadt a netem. Hiába tudtam, hogy úgysem fog tudni segíteni a normál ügyfélszolgálatos, közvetlenül a technikusokat nem lehetett hívni. Állandóan le kellett futni a kötelező köröket, hogy tovább kapcsoljon.
Tudtam, hogy nem fog tudni érdemben segíteni, mégis őt hívtam.

...csak én vagyok helikopter?

(#36) Hintalow


Hintalow
senior tag

Amúgy banknál tényleg alapszabály, hogy ha telefonon intézhető, akkor ott kell, sokkal kompetensebb emberek ülnek ott, és minden visszakereshető, míg fiókban "a szó elszáll".
Csak hogy kicsit erősítsem az ügyfélszolgálatos frontot :P

A főnököt akarok, meg addig nem teszem le a telefon dolog tényleg zsákutca, mindkét félnek.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#37) bambano válasza Sethdobaloah (#35) üzenetére


bambano
titán

mert az nem segítség, hogy továbbítja a panaszt az illetékesek felé?

de térjünk már vissza az eredeti problémámhoz:
letettem egy papírt az ügyintéző elé, aki arról a papírról képtelen volt helyesen bemásolni a gépbe az adatokat. nehogymár ne tudjon segíteni. javítsa ki. és elvárom, hogy nekem ehhez ne kelljen egy fél napot a bankban tölteni, leginkább a környékére sem akarok menni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza Sethdobaloah (#20) üzenetére


bambano
titán

szerinted az általad képviselt passzív agresszió a jól működő ügyfélszolgálat ismérve?
max. megvárnak munkaidő után...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) tkazmer


tkazmer
addikt

nekem inkább a szakértelmükkel szokott bajom lenni nem annyira a lustaságukkal, konkrétan több bankfiókot kellett bejárnom, mire találtam egy értékpapír transzferhez bármit konyító kollégát (raiffeisen), illetve hasonlóan több fiókban kerestem olyan embert, aki értette, hogy miről beszélek, amikor olyan titkos kifejezéseket emlegettem, mint kötvény, certifikát és hasonló (cib)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.