Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Jöhetnek az ajánlatok :DDD :DD

(#2) Thrawn válasza bacsis (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Oil submerged PC bacsis Edition? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) mephi666 válasza bacsis (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát tényleg elvetemült tesztre készülsz :DD használt olaj nem jó? esetleg azzal tudnék hozzájárulni, hogy nem öntjük ki azt az olajat, amit sütésre már nem tudunk használni... pár soron leszűrve nem jó? :) lehet, hogy kicsit rántotthús-szaga lenne a gépnek, de így még izgalmasabb lenne...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Rive


Rive
veterán

Valami kolbász- vagy lángossütőtől kunyeráld el a használt olajat :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) Dany007 válasza Thrawn (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Ez azért így eléggé meredek. :DD De mire kell az olaj? Nem lenne elég sima desztvíz?

(#6) mephi666 válasza Dany007 (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem értek hozzá annyira, mert mindig rühelltem a kémiát, de az olaj azért jó, mert a hővezetése jó, de az áramot nem vezeti... :) ez a lényege, hogy ne okozzon zárlatot...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Rive válasza Dany007 (#5) üzenetére


Rive
veterán

A sima desztviz önmagában nem túl jó vezető, de abban a pillanatban, ahogy egy alaplap vagy videokártya réz-ón galvánelem hadainak közelébe kerül, vezetőképessége drasztikusan emelkedni kezd, a meritett cucc heveny korrodálása közepette... Pláne, ha még feszültséget is kapcsonak az elektronikára. Felejtős.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) Dany007 válasza Rive (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Huh, de a vízben az ásványi anyagok vezetik az áramot nem? A desztvíz meg pont ilyen mentes. És a korrózió is hasonló, nem?
Azért furcsállom mert ugye a vízhűtésben is desztvíz kering. Pont azért mert nem lesz vízköves a rendszer illetve ha valami gond van, akkor nem süti ki a gépet egyből.

(#9) Rive válasza Dany007 (#8) üzenetére


Rive
veterán

A réz-ón forrasztások galvánelemet alkotnak, ahonnan azonnal elkezd beoldódni a vizbe az 'ásványi anyag'. Onnantól már nem desztviz. A vizhűtésben a desztviz tényleg megelőzi a vizkövet, de ha a gépre folyik és nem kapcsolják és száritják ki rögtön a gépet, akkor ugyanúgy tönkreteszi, mintha csapviz lenne.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) Thrawn válasza Dany007 (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

A desztvíz is vezetővé válik egy idő után a szennyeződésektől.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Uhh látom lett itt élet, ennek örülök :R
Én nekem folyott a vízhátésemből ki desztvíz+ a speckó adalék az alaplapra, fél óra múlva vettem észre, mert a gép persze ment, a déli híd környékén kb 10centis foltba elázott a lap, és a víz rajta mintha forrt volna, vagy nem tudom bugyogott... gyorsan kikapcsoltam a gépet letöröltem, de egy bazi nagy barna foltot hagyott, mintha az alkatrészekből kioldott volna valamit... szerencsére tökéletesen működik, de ha akármi végett gariztatni kéne, akkor ez már nem menne :DDD
Amúgy kedves Thrawn, igen valami hasonlóra készülök :K
Láttam egy képet, ahol belarakták a gépet olajba, mad bele a krumplit, ééés sült benne, meg sistergett, áá mondom ez tuti kamu, és kipróbálnám, s jól bebizonyítanám, hogy trükk az egész amit csináltak :))
mephi666! Köszönöm a felajánlásodat, lehet hogy élnék vele :R

(#12) Dany007 válasza Rive (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen igaz! :D Pont most jutott eszembe nekem is... Áh csak kicsit későn.

(#13) Thrawn válasza bacsis (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Hehe, nem csaltak a megérzéseim, de meg is leptél egyben. Nem gondoltam volna, hogy "sütéshez" kell, de talán enélkül a plusz adalék nélkül nem is lenne igazi bacsis-féle a teszt :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) Dany007 válasza bacsis (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Azta beteg fejét : D Krumplit sütni a géppel... : D Végülis...
De lehet h kamuszaga van a dolognak. Mivel általában forráspontig hevítik az olajt, hogy jól átsüljön a krumpli. Vagyis közel 100fokra. Az meg már nem tesz jót a gépnek.

(#15) bacsis válasza Dany007 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh, tuti nem sülne meg :( De azért szeretném saját szememmel látni ;]

(#16) Dany007 válasza bacsis (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Elég nagy állat vagy :D Jó értelemben. De ettől függetlenül még én is köszönettel tartozom a munkásságodért. :R

/te azt nem hallottad, hogy anit-gravitáció segítéségével tartják fenn a vinyókat a kisebb rezgés és hang érdekében? Ezt is kipróbálhatnád! :P /

(#17) mephi666 válasza Dany007 (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

az olaj forráspontja kb 170-180fok körül van, ha jól emlékezek... ha víz cseppen a forró olajba, akkor azért serceg, mert a víznek jóval kisebb a forráspontja... :) vizet forralni inkább lehetne, csak az meg a vezetőképessége miatt nem megy :( esetleg ha az olajba tenne az ember egy kisebb edényt a víznek... csak mire felmelegíti a proci, az rengeteg idő :)

#11: közben eszembe jutott valami... mi kb 2-3havonta használunk el egy 5literes olajat... elég lassan gyűlne össze :) lehet h mondjuk valami iskola menzáján kellene megkérdezned vagy valami étteremnél, hogy a használt olajat nem adnák-e oda neked? el tudnám képzelni, hogy ilyen konyhán 1-2 sörért 20-30liter használt olajat simán odaadnának, mert szerintem kiöntésre kerülne amúgy is...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) philoxenia válasza Dany007 (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek szerint még sosem sütöttél krumplit. Min 170 C fokon kell sütni.... ;) Gyakorlatilag a lap maga is megolvadhatna részben, ha tartalmaz olyan műanyagot...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) Lenry válasza Dany007 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

ha a vinyók nem lennének annyira érzékenyek a mágneses mezőre, akkor azzal meg lehetne oldani... Szegeden egy cipőbolt kirakatában lebegtetnek így egy cipőt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Dany007 válasza mephi666 (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Igazatok van. Asszem ez most nem az én napom :D
A lényeg a lényeg, h legalább 100 fok : P És a gép nem szeretné : ) De egy olyan kis akváriumot simán összehozhatna. Max zöldséget párolni jó lenne.

(#21) bacsis


bacsis
Közösségépítő

belinkelem nektek, hogy pontosan mit is szeretnék cáfolni:
[link]
a másnem a poén kedvéért jó lenne, na meg dekoratív :DDD

(#22) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Sok sikert hozzá!

Remélem hamarosan a cikk is kész lesz majd ehhez a projekhez! :C

(#23) mephi666 válasza Dany007 (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehetne tenni bele halakat is... ha meg a venti bekapja az aranyhalat és ledarálja, akkor idővel ahogy melegedik a cucc, főne a halászlé is :) csak ízesíteni kellene... ha lenne valami kivénhedt rendszer, ami bírja, milyen tuti ph!-s halászleves összejövetelt lehetne már csinálni... a konfig meg jó ügy érdekében halna meg :)) nagy buli lenne... én anno egy régi (most 15-20éves lenne) házat áldoztam be grillpartira... még az a fajta álló at-s ház volt, aminek egyben jött csak le a burkolata... egyik oldalt levágtam vasvágófűrésszel... vinyótartót kivertem belőle kalapáccsal meg minden műanyag elemet eltávolítottam belőle... oldalára fektettem... 2db kistéglát raktam bele a grillezőrácsot tartani... faszenet szórtam alá és begyújtottam :) jó szolgálatot tett... (amikor így grilleztünk, nem volt még nagyon fényképezős mobilja senkinek és nem lett megörökítve :( )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Dany007 válasza mephi666 (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Hihiíí. Ez is beteg gondolat. De nem lenne rossz.
Egy Ph!-talira feláldozni egy jobb konfigot. Csak azért, hogy amíg sül a hal, lehessen Crysisozni. Persze ha nem sül elég gyorsan, akkor fel kell tenni 1920-ra a felbontás, adni rá egy kis Anti-t azt csá. Egyből elkezd majd fortyogni ;)
Hja, meg egy-két halászlé kocka se ártana bele.

(#25) Thunderzolee

Bacsis, Te... ááhhhhhh, valaki egyszer jól megfogalmazta:
"Nem adod fel, mi?" ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) stikyo


stikyo
tag

Na erre én is kíváncsi vagyok! :DD Én a tápomat szeretném meríteni, kisebb mennyiségű olajba. Kérdés, hogy mekkora a minimum mennyiség, ami nem melegszik túl...

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#27) stikyo


stikyo
tag

Olajcsere... SZÁMÍTÓGÉPBEN?? :DDD

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.