Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gibo


Gibo
senior tag

A Giga oldalán azt írják a lapnál (pl a Gaming3-nál), hogy integrált grafika, ami max 2 GB memóriát kaphat. Ezek szerint ők raktak a lapra igp-t, vagy ez is bristolt jelzi csak előre?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#52) Televan74 válasza Gibo (#51) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem lesz a lapon külön IGP.Csak előre jelezték, hogy ha majd lesz akkor max 2GB -ot lehet megosztani a rendszer memóriából.APU kell hozzá mindenképp.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#53) Gibo válasza Televan74 (#52) üzenetére


Gibo
senior tag

ok, köszi :R

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#54) Kronos3000 válasza zsolt501 (#28) üzenetére


Kronos3000
senior tag

+1

Wasabi...

(#55) F34R


F34R
nagyúr

Arra nagyon kivancsi lennek hogy ezek a lapok majd jok lesznek a Ryzen utodjahoz is?

(#56) bteebi válasza Fred23 (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem is. De mindegyik tök drága. Nekem senki se mondja azt, hogy egy valamire való alaplap 50 ezernél kezdődik...

#55: Hát ha bejön ez a széria az AMD-nek (már pedig most nagyon úgy néz ki, hogy be fog), akkor szerintem ugyanúgy elszemtelenednek majd, mint az Intel (véleményem szerint már az alaplap árak is erre utalnak), vagyis nem lesz jó az újabbakhoz. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57) Televan74 válasza F34R (#55) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azt ígérték a foglalat marad,aztán ki tudja hogy a Zen+ még mi lesz.Remélem elég lesz egy bios frissítés. :U

(#56) bteebi Ami régen volt 30-40k szint,az most 50-60k. Most nem tudom hogy ez csak a Gamer címke miatt van,vagy esetleg a forint ennyire gyenge.

Nekem ebből a kínálatból a X370 Gaming Pro Carbon tetszik,de tuti 60k+ lesz.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#58) Dealer95 válasza bteebi (#56) üzenetére


Dealer95
őstag

Intelből sem kapsz nornális lapot 40-50 alatt, főleg ha a Z270-et nézed. (Z170 túl "régi", hogy árakat viszonyítsunk egy még meg nem jelent, friss termékhez)

(#59) Tigerclaw válasza Chaser (#50) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Phenom II-vel az (volt) a problémám, hogy a beépített memóriavezérlő nem képes 4 modult meghajtani csak alacsony órajellel. Ezért érdekelne, hogy ez a Ryzen esetén is így van-e, szóval kell-e választani a memória mérete, modulok száma és a sebesség között.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#60) Tigerclaw válasza bteebi (#56) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A drága procikhoz drága alaplapot ajánlanak. Emellett ez bevezetőár és az is növeli a processzorok és alaplapok árát, hogy újdonság és a komoly AMD rajongók, tesztoldalak, youtube-os tesztelők úgyis kifizetik nyugaton.

Majd ha jönnek pár hónap múlva az "olcsóbb" Ryzen modellek, akkor jönnek majd az azokhoz árban passzoló lapok is. Fél múlva már barátságosabb lesz az ár, mert az AMD-nek forgalom és sokkal nagyobb piaci szelet kell. Ha akar, ha nem, muszáj lesz az árcédulával harcolnia az Intellel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#61) Chaser válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


Chaser
titán

az majd kiderül, ha lesznek gyakorlati tapasztalatok, addig marad a találgatás
általában azért igaz mindig, két modult könnyebb túlhajtani mint négyet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) #72042496 válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 2x16 GiB 3200 MHz nem elég?
Ez szerintem elég nagy és elég gyors is (de talán még gyorsabb is van), és csak két modul.

(#63) velizare válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


velizare
nagyúr

gibbo (ocuk.co) szerint most még igen. 4 modulnál gondok lehetnek 2400MHz felett. 2 modulnál a2/b2 slotba helyezve 3200MHz az ajánlott max.
az alaplapok még erősen kiforratlan firmwarekkel érkeznek, szóval ez feltehetőleg azért változni fog a jövőben. a tuningpotenciál is annak függvényében változott, hogy ugyanaz a proci melyik deszkában volt. az ánusz crosshairben ment 4GHz-n, a lowendeken meg max 3.8on mind a 8 mag.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#64) Ed_007


Ed_007
aktív tag

A Ryzent megölik az alaplapgyártók, a TB3 már alap lenne ilyen kategóriában, de mindegyik gyártó kínálatából hiányzik a TB3 támogatás. Asus, Asrock, MSI, Gigabyte - az új platformot elavult videokimenetekkel akarják elszabotálni?

(#65) tailor74


tailor74
őstag

Az asrock felhozatala jobban tetszik.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#66) #72042496 válasza Ed_007 (#64) üzenetére


#72042496
törölt tag

TB3? Persze, lehetne rajtuk, de a realitás az, hogy az még az Intelnél is ritka, pedig ők fejlesztették. A TB egy szűk réteget leszámítva kb. annyira lehet érdekes, mint annak idején a FireWire volt, semennyire.

(#67) Chaser válasza Ed_007 (#64) üzenetére


Chaser
titán

legtöbb ember azt se tudja mi az ( :

ár összehasonlításról, sztem teljesen mindegy, milyen intel chipsethez van x amd chipset hasonlítva, ha azonos áron vannak egy a lényeg, a felszereltség
engem speciel nem érdekelne ha régebbi genes intel chipset ugyanolyan felszereltségű mint az új amd azonos áron
mindenesetre én szívesen látnék 15k körüli lapokat is, ahogy intelnél is elérhetőek
eddig ahogy nézem legalább 10k különbözet van belépő intel és amd lap közt, kvázi 10k-val drágább minden amd cpu mint amennyiért adni fogják

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) Gibo válasza bteebi (#56) üzenetére


Gibo
senior tag

A Gigabyte ga-ab350-gaming 3 lapok 124€ körül egyáltalán nem rosszak, és az bárhogy is számolom 40e Ft maximum. És ez még csak a kezdet. Mire kijön az 5ös ryzen széria, bővül a lapválaszték is. Aki meg 1700x-et vesz, vagy 1800ast, az nem jinném, hogy a 30ezres lapokra vár...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#69) D.Va


D.Va
senior tag

Thunderbolt miért nincs soha egy tetves drága alaplapon sem?!?! :(((

(#70) Aprósólyom válasza zzola (#42) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mennyire értesz a villamossághoz? Mit tudsz egy fázisról, mit határoz meg? Hozzászólásod kb. egyenértékű lenne a következő hasonlattal:
20MPx compact Kodak fényképezőgép és egy 15MPx-es full frame Nikon DSLR közül a Kodak képén találhatunk majd több részletet, mert több képpont található az érzékelő lapkáján. Nyilvánvalóan nem, mert ennél a valóság árnyaltabb. Az alkatrészek minősége még sokminden mást meghatároz.
Egy szó mint száz. A Gyakorlat majd megmutatja, hogy melyik alaplap adja majd a stabilabb feszültséget OC-vel, OC nélkül. Még nem is tudjuk, hogy milyen alkatrészekből építik fel a fázisokat.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#71) Pubszon válasza Aprósólyom (#70) üzenetére


Pubszon
veterán

Igazad van, részben.
De mint a kocsik lökettérfogatához hasonlóan, azért csak számít valamit a nyers adat.
Egy VW Golf MK1 1.6 benzine mondjuk egy VW Golf MK7 1.6 benzinéhez képest mindenbe gyengébb.
De ha márkán belül nézzük, egy 8 hengeres általában erősebb mint egy 4 hengeres, stb.
Én értem mit mondasz, de vaktában minden hozzáértőnek a több fázis a jobb tuning szempontjából, ez logikus. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#72) attila1993


attila1993
újonc

Hello mit szoltok az MSI X370 GAMING PRO + Ryzen 5 1600

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.