Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

CPU hűtő rögzítés?

Aurea mediocritas

(#2) proci985 válasza AXisBOLD (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egy z170a van a kepen, amiatt nem stimmel. mar igen

(#5) fi:zi'k :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) rottenbull válasza AXisBOLD (#1) üzenetére


rottenbull
senior tag

A CPU foglalat es a Z170A felirat az smafu ? :D

(#4) carl18


carl18
addikt

MSI alaplapon belül a kedvenc gyártom, egy kemény msi lap + R5 1600X és nem lesznek próblémák évekig.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5) fi:zi'k válasza proci985 (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az MSI sem az Asrock sem az Asus nem használ HDMI 2.0 csatolót mi lehet ennek az oka?
Agyba főbe reklámozzák az UHD-s rendszereket és a HDR-t itt meg ez keresztülhúzza és még a 60Hz-t sem bírja?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Az ASRock kínálata jobban tetszett.

(#8) Lacok


Lacok
őstag

Mi van senki nem akar mini itx alaplapot kiadni?

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) F34R válasza Lacok (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg nem mernek, majd az APU-khoz lesznek.

(#10) lemusz


lemusz
addikt

A bejelentéskor nem 82 db lapot mondtak? :D Lesz még munkátok nektek is, eddig hol tartunk? 12/82? :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Fred23 válasza lemusz (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gondolom, fél óra, és jön a cikk a GIGA lapokról. Bár lehet, előbbre veszik a BIOSTAR megoldásait. :D

(#12) Daywalker válasza Fred23 (#11) üzenetére


Daywalker
addikt

Nincs az az isten, hogy ma még egy alaplapost megírjak. Btw a giga alaplapok össze vannak gyűjtve, csak épp több van annál, mint ami a weblapon van. Viszont részletes infókat a gyártó nem adott azokról, amelyek hiányoznak. Még reggel írtam nekik ez ügyben, de úgy látszik Csehország egy távoli időzónában van, hogy azóta sem sikerült válaszolniuk :((( Szóval kihúzták az IJ kártyát...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) velizare válasza Lacok (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem rohadtul meg vannak csúszva az alaplapgyártók, szóval azt mitx az most így járt. több gyártónál az m-atx is. :(((

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) Sipike19 válasza carl18 (#4) üzenetére


Sipike19
tag

Szerintem az MSI AM4-es kihozatala elég gyenge, az elfogadhatóbb árú lapokon 6 fázisú, a drágábbakon 10 fázisú a VRM. Az Asroc legolcsóbb lapjain is 9 fázisú van, a Gigabyte lapokon meg 8.
Emellett, a hangkártyák kihozatalába is belekötnék, valamint még a hálózati vezérlők is gyenkék.
A CF/SLI támogatás is max 3/2 utas, bár én max egy 2 utasba mennék még bele, ezért ez már csak mellékes, és nekem személy szerint az Asrock kihozatala dizájn alapján jobban tetszik, bár ez ízlés kérdése, és nem döntő fontosságú lapválasztásnál.

Bár mindenesetre a 3600MHz-es RAM támogatás tetszik, az Autodesk programjaimban jó lehet, és a Gaming PRO jelenleg a legkedvezőbb árú, és játékosoknak egy 4 mag 8 szálas 65W-os procihoz bőven elég a VRM, és a 2 RAM foglalat, az MSI kihozatalából, szerintem ez a legversenyképesebb.
Esetleg a B350M Mortal is jól néz ki.

Sipi

(#15) Dealer95 válasza Sipike19 (#14) üzenetére


Dealer95
őstag

SLI minek 2-nél nagyobb?
Az Nvidia lemondott róla... (max 2 VGA ami tud normálisan SLI-ben futni).

(#16) Sipike19 válasza Dealer95 (#15) üzenetére


Sipike19
tag

Hááát 3d modellezés, renderelés, vágás, videókódólás.
Bár írtam is, hogy nem sok értelme van, de akkor is hátrány, hogy nincs, mégha rétegigény is.

[ Szerkesztve ]

Sipi

(#17) Petykemano válasza Sipike19 (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez a 3600MHz RAM olyan, hogy beattintom és működik, vagy itt már a biosban állítgatmi kell, meg feszültségezni, meg ki tudja a CPU bírja-e?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#18) Dealer95 válasza Petykemano (#17) üzenetére


Dealer95
őstag

(#19) andrew911


andrew911
tag

Egy valamit tud az MSI, amit a többiek (egyelőre) nem: 3 digitális kimenetet (DVI, HDMI, DP), és pont ez ami nekem kell majd, ha kijön a Raven Ridge (ami remélhetőleg egy BIOS ffrissítéssel menni fog).
B350M Mortar egyelőre a nyerő.
Mondjuk az APUk megjelenéséig még van idő összekapni magukat a többieknek is.

(#20) Sipike19 válasza Petykemano (#17) üzenetére


Sipike19
tag

Igen, csak bepattintod, és megy is.
De ha beleturkálasz a biosba egy kicsit, akkor közel 4Ghz-n is működik.

Sipi

(#21) 8Ball válasza zsolt501 (#6) üzenetére


8Ball
tag

Az X370 XPOWER GAMING TITANIUM tud, márha ez nem elírás.
[link]

Onboard Graphics

• 1 x HDMI™ 2.0 port, supports a maximum resolution of 4096x2160@60Hz*
• 1 x DisplayPort, supports a maximum resolution of 4096x2160@60Hz*
* Only support when using a 7th Gen A-series/ Athlon™ processors
 

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#22) Petykemano válasza Sipike19 (#20) üzenetére


Petykemano
veterán

Kösz.

Érdekes lesz. Úgy tűnik, a ccx-ek közötti kommunikációban a csatorna csoda fabric helyett a memória lesz. Így különösen fontos lehet a késleltetés.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#23) Aprósólyom válasza Sipike19 (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Fázis: Tudod hogy milyen alkatrészek alkotnak egy-egy fázist különböző márkák alaplapljain? Egy fázis MSI-n, Asrock-on, stb.. különböző teljesítményű, stabilitású/minőségű lehet. Így a fázis szám alapján nem lehet egyenes következtetést vonni. Ezt mind elméletben mondom, mert nem ismerem a rajtuk levő alkatrészeket.

Jevons paradox

(#24) ziku


ziku
csendes tag

Engem egy kicsit idegesít, hogy szinte mindegyiken van valami VGA kimenet, holott ezekhez amúgy is kell diszkrét grafikus kártyát venni. Tudom, majd jönnek az APU-k, de attól lehetne mindegyik gyártónak 1-2 alaplapja, amin nincsenek meg ezek a kimenetek. Lehetne helyettük mondjuk USB 3.1 Type C, vagy túl nagy kérés ez 2017 tavaszán?

(#25) Pubszon


Pubszon
veterán

Ha az MSI a B350-hez 6, az X370-hez pedig 10 fázisú tápáramkört rak, akkor nem lehet rossz az ASRock 9 fázisúja B350-hez 6 magos AMD-vel! :C

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#26) Fred23 válasza Pubszon (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tényleg nem csak a fázisokon múlik, és lehet ott is jobb akár kevesebb is! Én is a sokat, a többet preferálom, ha nincsenek pontos ismereteim, de azért ez a téma elég komplex.

(#27) Pubszon válasza Fred23 (#26) üzenetére


Pubszon
veterán

Aláírom, olyan mint a kocsinál a löket térfogat, nem minden, de az tuti hogy a többől több kihozható. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28) zsolt501 válasza 8Ball (#21) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Rövidesen ki fog derülni, de van egy olyan érzésem lesznek még dühös vásárlok itt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29) Pubszon válasza zsolt501 (#28) üzenetére


Pubszon
veterán

Már vannak, akik az utóbbi időben vettek új i7-et. ;]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#30) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A táblázatnál mi az a plusz kis rész jobb oldalon középtájtól kissé lejjebb?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31) Pubszon válasza Winner_hun (#30) üzenetére


Pubszon
veterán

Mitől más színű neked az egész?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32) Egzee


Egzee
őstag

most ezt rohadtul nem értem... eddig 2400mhz-es max memóriákról volt szó...

(#33) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Audio rész "csak" sima Realtek hangcodec vagy itt is kiegészítették értelmesebb DAC-al, árnyékolással, fejhallgató -erősítéssel, -impedancia detektálással?

A marketinges Nahimic 2-nél nem írnak hardveres háttérről, csak a szoftveres mókolásról

read-only mode on the forum

(#34) Pubszon válasza Egzee (#32) üzenetére


Pubszon
veterán

Jedec szerint. Afelett tuning.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35) #16939776 válasza F34R (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

az APU-khoz lesznek.

Azért remélem hogy 95W+-os AM4-es CPU-val azok is el fognak bírni bármiféle kínlódás nélkül, különben morcos leszek.
Elsődlegesen a lefogatás extra mérete, és a hozzá 95W-hoz tartozó gyári hűtő lesz nekik kihívás.
Sejthetően a szokott helyre a PCH nem fog felférni a: 2db dimm, PCIexpress csatlakozó, VRM mellé/közé.
Vagy elhagyják azt (lehetőség adott rá), esetleg a hátoldalra kerül, vagy elhagyják a 16x-es portot a lapról, mert APU-nál "felesleges". :U

Nincs az az isten, hogy emiatt mATX-re térjek át :(

[ Szerkesztve ]

(#36) Winner_hun válasza Pubszon (#31) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nektek miért más?:P Saját CSS;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ez totál gáz!!

Az ASUS mATX lapja az egyedüli - ami PH!-en megjelent - ami elfogadható... Lenne, ha egy 10-essel olcsóbb lenne!! A Giga ugye még cikkre vár, de az első körös deszkák között ott is csak egy mATX-es amire költenék. Ha...

Miért érzem úgy, hogy a deszkahuszárok nem rajonganak az AMD-ért??!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#38) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Amit úgy elvártam volna, egybe:
B350
mATX méret
HDMI 2.0
4 db mem slot 3200-as tempóval
2 db M.2 NVMe slot
valami nem nyomi hangcsippp
USB 3.1 Gen2
Max 4 db SATA3
jó ár

Nagy kérés?!

Ja!
És egy +90 W-os DC IN!!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#39) Pubszon válasza Winner_hun (#36) üzenetére


Pubszon
veterán

Csaló! :D :P

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40) sb válasza zsolt501 (#6) üzenetére


sb
veterán

Itt azért van B350 is (Mortar) amire raktad DP-t. Azon kijön a 4k60Hz.

@F34R:
Nem mernek? Mitől? X éve létezik HDMI 2.0 És X+1-2 éve 4k-s kijelző. Ez csak sima kib*szás/nemtörődömség megint. (a mi szemszögünkből,, az övékből profitgyártás a sokszoros eladással)
Meg ugye ezek a lapok eleve APU-khoz is jöttek. AZ összes gyártó leírásában ott figyel. Nyilvánvaló, mivel a Summit Ridge-ben nincs gpu tehát azokhoz nem kellett volna egy szál vga kimenet sem.

(#41) #72042496 válasza Pubszon (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jelen, de nem értem, miért kéne dühösnek lennem, vagy a kíváncsiságon túl egyáltalán miért kéne érdekeljen a Ryzen vagy bármi más. Már megvan a processzorom, elégedett is vagyok vele, így pár évig édesmindegy lesz, mi történik a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#42) zzola


zzola
félisten

Furcsa, hogy a legjobb lapokon is (csak) 10 fázis van. Az olcsóbbik 370-es ~65000 forintért előrendelhető, ASRock-ból hasonló van ~56k forintos áron...

(#43) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

B350M mortar CF képes??.. Azt hittem azt csak ax X370-es lapok tudják.. :U :U

(#44) F34R válasza sb (#40) üzenetére


F34R
nagyúr

En az itx meretre irtam, nem a csatlakozok hianyara. Valoszinuleg akkor lesznek inkabb ilyen lapok ha megjelenik az elso APU toluk.

(#45) Góliát


Góliát
senior tag

Az msi lapok mindig is jók voltak, ezt is összerakták.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#46) Qkackca


Qkackca
őstag

Ezeknél az új lapoknál, az M.2 és a sata portok, egymástól függetlenek vagy ha használatban van az M.2 akkor egy sata kilőve?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47) velizare válasza dzsóbácsi (#43) üzenetére


velizare
nagyúr

x370 képes cfre és slire. a cbase szerint a b350 cfet tud, ali-t nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy hülye kérdés:

A Ryzen esetén a memóriavezérlő a CPU-ban van, mint pl. a Phenom II-ben, vagyis a CPU továbbra is korlátozza az elérhető modul és frekvencia kombinációkat?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) #72042496 válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs már külön északi híd, itt is a CPU-ban van.

(#50) Chaser válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


Chaser
titán

csúnya lenne ha nem benne lenne
intelnél is így van első gen core i óta, amd-ben pedig ha jól rémlik athlon64 óta, de lehet s754-ben még nem úgy volt, csak s939-től

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.