Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Azt nem értem ki szerint volt ez nyerő ötlet???

Piackutatásról hallottak-e arrafelé?

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#2) lezuvius


lezuvius
őstag

Ez az eredmeny mar a megjelenes elotti kepek kiszivargasanal boritekolhato volt... V20-t gyorsan el kellene juttatniuk tobb helyre is foleg igy a foszezon elott...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#3) Obyboy válasza WinstonWolf (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Én pedig azt nem értem, hogy ha a világ szakmai oldalai (amiket remélhetőleg az LG megfelelő emberei is elolvasnak) teljesen pozitív véleménnyel vannak a V20-ról és a V34-ről akkor miért nem kezdik ezeket favorizálni. Azt a lovat ütik amelyik húz elven ha nem veszik a fogyasztók a G5-öt de nagy az érdeklődés a V20/V34 iránt akkor támogassák és fejlesszék ezeket a készülékeket.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) Ixion77 válasza lezuvius (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Előtte meg kellene oldaniuk a V20 magától is elrepedő kameraüvegjének problémáját, plusz elgondolkodni azon, hogy biztosan lesz-e rá nagy kereslet a Google Pixel-nél is 150 dollárral magasabb nyitóáron, a bemutatótól számított két hónap késéssel kiadva...

(#3) Obyboy: Mert egy ekkora cégnél az nem úgy megy, hogy "gyerekek mit csináljuk e héten?". Minimum egy de inkább két-három évre előre terveznek. A gyártósorokat nem lehet pikk-pakk előrántani a semmiből...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) rdt89 válasza Ixion77 (#4) üzenetére


rdt89
addikt

Komolyan magától megreped a kamera üveg? Ez elég gáz, pedig nagyon szemezgetek ezzel a készülékkel, de ilyen gondatlanságból adódó problémát nehéz elnézni neki...

(#6) Xaels


Xaels
félisten

Nem is értem miért nem húzzák le ezek is a rolót a Sonyval, HTC-vel, BB-vel egyetemben... ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) lezuvius válasza Ixion77 (#4) üzenetére


lezuvius
őstag

Ez azèrt ciki ha tènyleg ìgy van :)
Termèszetesen normális áron van csak èrtelme piacra dobniuk mindenhol a V20-t, nem az Apple-Samsung árszintjèn, mert ott eddig nem sok babèr termett nekik...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#8) rdt89 válasza Xaels (#6) üzenetére


rdt89
addikt

Mert akkor a Kínaiak megtehetnék, hogy drágán adják az olcsó készülékeiket. ;]

(#9) willope


willope
tag

Nem a modularitás a baj, hanem, hogy bénán lett megoldva. Mozog, letörik az alja.
De vannak más bajok is.
A dizájn, túl egyszerü, túl semmilyen.
A fém hátlapot müanyaggal borítják. Ez a legnagyobb marhaság amit csinálhattak.

(#5) rdt89
Tölem biztos nem. Ha.Ha.Ha.Ha.Ha.(gonosz nevetés)

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#10) rdt89 válasza willope (#9) üzenetére


rdt89
addikt

:C

(#11) desolator


desolator
senior tag

Már megjelenés előtt egyértelmű volt számomra, hogy full bukó ez a moduláris dolog. Sose szerették az emberek az ilyen cserélgethető kiegészítőket. Csak nem értem, hogy ha ezt én, innen pár ezer km-el odébb a törpe Magyarországról tudom, ők miért nem tudták?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#12) hemaka válasza rdt89 (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#13) papi77 válasza desolator (#11) üzenetére


papi77
addikt

Igen,ezt úgy kellett volna megoldani,hogy közben ne kelljen akkut cserélni!
Valahogy úgy,mint a moto!

Az első: NOKIA 1611

(#14) Cifu válasza desolator (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ugye megvan, hogy itthon is kinevették a Samsung Note-ot anno, meg hogy ekkora telefon senkinek se fog kelleni? :U

Nehéz a piac igényeit pontosan felmérni, az LG pedig abból a szempontból jó cég, hogy mer kísérletezni. Ott volt az LG Flex 1-2, vagy a V10/V20. A G5 egy olyan kísérlet volt, ami így, ebben a formában mellényúlás lett...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) WinstonWolf válasza papi77 (#13) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Nem az a fő gond, hidd el. alapvetően a kivitelezés minőségén túl az értelmetlensége az ami még a közönybe taszítja ezt az egész történetet.

A Sony a Z sorozathoz csinált felcsatolható (pont mint a műbráner :D) objektíveket, amik NFC-n keresztül a telefon kijelzőjét használták keresőnek. Na az se lett átütő siker, pedig ott a kamera még külön telefon nélkül is használható volt. Tehát erre már számíthatott volna az LG, hogy zsákutca. Pláne, hogy náluk nem is kap a kamera plusz tudást, csak egy markolatot, és párszáz mAh-nyi plusz akkukapacitást...

Az audiofil-ek meg inkább megvették a V10-et, mivel ott legalább lehetett tokot kapni hozzá. A G5-nél nem láttam még olyan tokot ami a Hi-Fi egységre is jó lenne. Persze ettől még, lehet, hogy van.

Amióta megjelent azóta meg nem tolong senki azért, hogy beszálljon ebbe a moduláris bizniszbe az LG mellé, de az LG se állt elő semmi újabb opcióval.

Akkor ezek után kérdem én: Mégis mi a fenét vártak ettől az egész koncepciótól???

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#16) Obyboy válasza papi77 (#13) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez teljesen igaz. Micro SD-t sem szert senki úgy cserélni ha közben ki kell kapcsolni a készüléket.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17) Ricardo


Ricardo
félisten

A mobil legnagyobb előnye, hogy mindig ott van az embernél. A modulok pont emiatt nem aratnak túl nagy sikert. Külön kell vinni őket magunkkal, és vagy mindig "cipeljük őket" vagy tuti nincsenek ott amikor kellenének. Arról már nem is beszélve, ha a modulokat tudjuk hordozgatni egy külön táskában, akkor már vihetünk helyettük külön az adott feladatra kihegyezett céleszközt. egy kompakt fényképező már nem nagyobb mint a fotós kiegészítő az LG 5-höz. Van benne xenon, optikai zoom és nagy esély van rá, hogy az optika is komolyabb benne mint a mobilban. Ráadásul az áruk is kb annyi, hogy abból valóban kijön az adott feladatra szánt kütyü.
Ha tokot is szeretnénk, az a másik móka, hiszen az adott kiegészítővel változik a telefon mérete. Minden kiegészítőhöz veszünk egy tokot is?
Összefoglalva sok nyűg van ezzel a megoldással.

(#18) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Várható volt. Sajnos a kisérletezés buktatókkal is jár. Ez ok,G5 ennyi. De hogy nem akarják hozni európába sem a v20 sem a v34-at....saját magukat nyírják ki. Szerettem az lg-t, de ez így zsákutca.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19) Quqesz válasza Xaels (#6) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mert akkor csak szappantartót meg 5 éve ugyam olyan dizájnos harapott alma lenne...:D

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#20) Potrien


Potrien
senior tag

Előbb vagy utóbb az lg-is el fog tünni a süllyesztőben.

(#21) WinstonWolf válasza Cifu (#14) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Ebben igazad van, de kísérletezgetni lehet a középkategóriánál is, nem feltétlen kell a "zászlóshajó" készüléket első körben ennyire átmókolni.

velosolex: Előbb-utóbb minden. Bár a Pusztítóból tudjuk, hogy a Pizza Hut nem. :DD

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#22) Cifu válasza WinstonWolf (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Flex és a V széria is felső kategóriás (volt).
Ahol hibát követtek el, hogy kellett volna a moduláris megoldásra mondjuk egy 'M' szériát létrehozni. Ehelyett a G szériába hozták el. Ballépés volt, nem vitás.

Előbb-utóbb minden. Bár a Pusztítóból tudjuk, hogy a Pizza Hut nem. :DD

Attól függ melyik verziót nézted. :)

Az eredetiben ugyanis Taco Bell étteremhálózat volt. Csak hát ugye európában ők nincsenek jelen, így egy másik al-brandjüket, a Pizza Hut-ot montírozták a Taco Bell-es logók helyére az öreg kontinensnek szánt verzióban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) atike


atike
nagyúr

Na majd a V20... :) Esélyes, hogy nagyobb sikere legyen, mint a G5-nek...

(#24) Kasya válasza Cifu (#14) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csakhogy a modularitasra mar regen sem volt nagy kereslet, mas telefonok eseten. Ugy meg vegkepp nem, hogy a modul dragan ad kozel lenyegtelen funkciot.
A dizajnrol nem is beszelve....

A G vonal nagyon szepen ment elore. Nem tudom milyen vezetoi gondolat alapjan dontottek a modularitas mellett, de a G vonalra ez nagyon nem hianyzott. Az LG nagyon jo termekvonalakat tud kigondolni, csak nem mindig talalja meg a celkozonseget (Lsd. Flex). A V szeria most az, ami eloremutato lehet.

A modulos otlet sem hulyeseg, csak jobban, átgondoltabban kellett volna implementalni (foleg egy sikeres termekvonalba).

szerk: mire megirtam a hsz-t, kicsit porgott a forum :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Cifu válasza Kasya (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én vagyok (talán) a legnagyobb Google ARA rajongó a fórumban, naná, hogy hiszek a modularitásra épített mobiltelefonokban. :DDD

Csak nem úgy, ahogy az LG a G5-el bemutatta... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) flexxx2 válasza Kasya (#24) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem itt a modulokkal is volt baj, feleslegesek.
Fotós modul: kinek kell egy markolat a telefonra, lencse szenzor, vagyis a lényeg ugyanaz marad.
Hifi modul: akinek igénye van rá azok vesznek céleszközt ami jobb minőséget ad.
Ha vehettem volna olyan G5öt amiben cserélhetek bizonyos dolgokat, pl 1 v. 2 v. 3 fotószenzorral szerelt, valahogy mint a kocsinál mecha v. motoros ülést kérek bele, na az lett volna a durranás :)

(#27) jacis


jacis
nagyúr

Mikor bemutatták már akkor látszott, hogy bukó. Eleve csúnya volt mint a bűn és a modul is lötyögött meg ilyenek..mire számítottak :U

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#28) rdt89 válasza hemaka (#12) üzenetére


rdt89
addikt

Köszi a videót, sajnos ez elég eltántorító. :(

(#29) #16820480 válasza Cifu (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem amúgy a Motorola sem lesz sikeres a modulokkal. Egyszerűen azért, mert az alap telefon (amibe azért bele kell tenni az összes modul tudását igazából minimális mértékben) is már 700$ lesz, és akkor ilyen 100-300$-ért vehetsz hozzá modulokat, ami leginkább játszani jó csak.
Ráadásul amíg mondjuk a telefont magát lehet szolgáltatónál kedvezménnyel venni, a modulokat előreláthatólag nem valószínű.

(#30) Quqesz válasza #16820480 (#29) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez sajnos így van. Nagyszerű a moto(lenovo) ötlete, de az emberek max a plussz aksit fogják megvenni, többi móka drágán(pedig a projektor tetszik).

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#31) #86973952


#86973952
törölt tag

Az lehet, hogy a modulos G5 nem lett nagy siker, de nem most kezdett el lefelé menni, stagnálni az LG. Az átlag nem nagyon van tisztában, hogy ennek mi az előnye vagy a hátránya. Legalábbis nem ez lesz az elsődleges szempont.

A probléma inkább ott van, hogy rengeteg a hiba az LG -nél, és az emberek bizalmatlanok. Sajnálatos, mert én is kedvelem az LG -t.

(#32) Balzak83


Balzak83
senior tag

Egész egyszerűen nincs értelme a modularitásnak mobiltelefonok esetében. Ha asztali pc-t veszünk alapul, ott bármit lecserélhetsz, ami házon belül van, igy évekig cserélgetheted az alkatrészeket. A gép ugyanúgy működik tovább.

Mobilnál mi a helyzet? Van egy fémvázad, lapattintod róla a SoC-t, veszel rá újat? Pl. 616 helyett egy új 820? Ok, elméletileg lehetséges, most ne is nézzük, hogy félévente technológia váltások vannak. de ki a franc fog rá neked szoftvert fejleszteni? Ugyhogy optimalizált legyen? És ki fogja megtartani évekig ugyanazt a vasat, és cserélgetni benne a cuccokat? Semmi, de semmi értelme a koncepciónak

(#33) Cifu válasza Balzak83 (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lásd még Project ARA. Én meg erre várok évek óta... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) Ricardo válasza #86973952 (#31) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben is van valami A G3 esetében az alaplap hiba, ami "kékhalált" okozott, sokak kedvét elvette a márkától.

(#35) #86973952 válasza Ricardo (#34) üzenetére


#86973952
törölt tag

G2 sem volt teljesen oké, utána meg is csappant a G3 -ra a kereslet. Meg a G4 -ből a 2015 -ös gyártás kuka. Alaplap és kijelző. Persze van még aki hiba nélkül el van, de gyártó által elismert hiba/hibák.

(#36) Ricardo válasza #86973952 (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Az egyik barátom is megunta a dolgot. G3 kék képernyő. Visszavitte, garanciában csere. Eltelt egy kis idő, és újra kék képernyő. Visszavitte, és elhozott egy S6 edge-t. Azt mondta nem mostanában vesz LG-t.

(#37) #86973952 válasza Ricardo (#36) üzenetére


#86973952
törölt tag

Annyi egyébként igaz, hogy az LG -nél nagyon készségesek, és szürkeimportos készüléket is ellátnak. Ezt nem mindegyik gyártó csinálja. LG szerviz = Váci út. Nem a TeleMax.

Meg eleve nagyon normálisak. Volt, hogy egy elég összetett probléma miatt több mint 40 percig beszélgettem az üfsz -val, tényleg nagyon készséges cég. Már én untam a beszélgetést, egyáltalán nem akartak lerázni. Rengeteg a pozitív visszajelzés velük kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#38) Balzak83 válasza Cifu (#33) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hát ebben max. akkor a potenciál, hogy pár 10e lelkes júzer megvesz pár modult hozzá. Egyrészt senki nem fog egy marék legóval szaladgálni, másrészt megöli a formatervezés szabadságát. Tedd ezt majd egy tetszőleges felsőkategóriás 2017es telefon mellé, látni lehet a különbséget. Dicséretes lenne ez a fajta elgondolás, szemléletmód, halálba szemeteljük a környezetünket veszélyes hulladékkal, de akkor is azt mondom, egy fecske nem fog nyarat csinálni, nem életképes a koncepció.

(#39) Fejvadi válasza Cifu (#14) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez az ára a kísérletezésnek.

(#40) Nfsman20 válasza Cifu (#33) üzenetére


Nfsman20
tag

Ha jól tudom azt elkaszálták, nem valószínű, hogy a közeljövőben lesz belőle valami... túl bonyolult megcsinálni.

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#41) #67656192 válasza lezuvius (#2) üzenetére


#67656192
törölt tag

Miért, az szebb?

(#42) lezuvius válasza #67656192 (#41) üzenetére


lezuvius
őstag

Az legalabb nyujt par pluszt a tobbiekhez kepest (minosegi DAC, katonai standardnak megfelel...)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#43) #67656192 válasza lezuvius (#42) üzenetére


#67656192
törölt tag

Lehet, de ronda, drága stb, nem is akarják hozni.

Az s7 is megfelel a katonai standardnak(2db van az egyik pont erre a célra), már az s6 is.
Ami nálunk követelmény : sd kártyás bővíthetőség, otg, beépitett fájlkezelő, fényképező(hátul), gps, ANT+,cserélhető akku (ettől el lehet térni ha van powerbank). Ezért nincs iPhoneom.
DAC-ról nem tudok.

(#44) joey04


joey04
titán

örülök: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) Cifu válasza Balzak83 (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem kell marék legóval szaladgálnod. Ellenben ha nagyobb aksit szeretnél, akkor fogod, és kicseréled. Szabványosra, nem ám olyanra, ami csak és kizárólag az adott típusra jó. És akkorára, amekkora szeretnéd.
Ha kezd kevés lenni a SoC, akkor elég csak a SoC modult kicserélni, nem kell az egész telefont, ha amúgy elégedett vagy a képernyővel, aksival, tárhellyel, stb.

Lehet tovább sorolni.

Ám az átlag felhasználó (meglátásom szerint főleg divatból) félévente, évente cseréli a telefonját, csakmertazért. Nem azért, mert az új annyival gyorsabb, vagy annyival több tárhely van - utóbbira normális esetben erre úgy is ott az SD kártya. Ami valahol megint egy opciója a modularitásnak. Mert ugye az iPhone-okon és például a Nexusokon nem volt ilyen opció se. Ha több tárhely kell, vegyed csak meg a drágábbat....

Na ezen lehet változtatni egy moduláris telefonnal. Akinek a nagy aksi kell, olyan telefont rak össze, amelyben nagy (vagy több) aksi modul van. Akinek a fényképező, az olyan modul köré építi a telefonját. Akinek a számítási teljesítmény, az izmos SoC-ot, akinek a takarékosság, az alacsony fogyasztásút vesz. Ha lekerekített képernyő kell, olyat raksz bele, ha elég a HD felbontású, akkor olyat, és így tovább.

Nekem ez szimpatikus volt. Csak hát az ARA úgy tűnik végleg kaszát kapott... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) Ricardo válasza Cifu (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez így szépen hangzik, de a gyakorlati megoldása kérdéses lett volna. Nem véletlenül állították le.

(#47) Balzak83 válasza Cifu (#45) üzenetére


Balzak83
senior tag

Teljesen megértem, és egyébként elfogadhatónak is tartom ezt a logikát. De, és itt jön a lényeg:
Japánban pl. egy telefon átlagos használati ideje 6 hónap. Xiaomi pl. Évente min. 2x frissít egy adott modellt, lásd idén a redmi szériát de a mi5 is jó példa. Ez a tempo, ennyi egy termék életciklus.

A másik, ez sarkallatos példa. Vegyél egy kocka ladát. Vagy tökmindegy mit. Ez meghatározza terméked formáját. Tegyük fel hogy kicseréled benne a motort, váltót üzemanyag tankot jobbra. Jobb lesz benne minden, mégis, ha meglátsz mellette megállni egy újabb modellt, szebb, mutatósabb formát, neked majd az fog jobban tetszeni. Lehet hogy minden paraméterben rosszabb lesz mint a te kocsid, de az lesz a szebb, a jobb, mert újabb. Az embereknek mindig az ujdonság kell, ehhez alkalmazkodik a mobilipar is.

Csak nézd meg, hányan cserélik le az egyébként hibátlan, és modern telefonjukat, mert megunták.

(#48) Cifu válasza Balzak83 (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az egy vásárlói csoport. Akad még néhány.

Én egy Nexus 4-est használok. Tök jól el vagyok vele immár lassan 2 éve (és használtan vettem). Ha az érintőképernyője és az aksija nem szórakozna, meg esetleg tudna SD kártyát fogadni, nem is tervezném lecserélni.

Én ostobaságnak tartom divatból lecserélni a telefonokat. Annak a pénzmagnak máshol sokkal jobb hasznát tudom venni.

Szóval a Project ARA tökéletes telefon lett volna számomra, és feltehetően még jó pár embernek. De nem vitatom, hogy szűk réteget képviselünk... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) lacruise


lacruise
tag

tegnap kaptam egy email az egyik helyi fuggetlen mobilkereskedotol, akinel feliratkoztam, hogy ha van hiruk, hogy mikor tudnak V20-at beszerezni, szoljanak.
Az email tanulsaga szerint sem angliaban sem europaban nem tervezik a V20 arusitasat. most vagy kijonnek a G6-al, vagy megvaltoztatjak a hozzaallasukat a V20-al kapcsolatban, mert a G5 nem fogy a G4 ara meg a beka fenek alatt van. ha nem guritanak valami a karacsonyi idoszakra, akkor a kovetkezo negyedevuk is ilyen vagy ettol szarabb lesz.
mivel nincs LG altarnativa, a G4 utodja valoszinuleg nem LG lesz.

LG G5 & BB Z30

(#50) Balzak83 válasza Cifu (#48) üzenetére


Balzak83
senior tag

Te vagy a tudatos vásárló tipikus példája. És igen kevesen vannak sajnos ilyen gondolkodásúak. És ez a nagy szerencséjük a fogyasztói javakat termelőknek. Mert akkor szemléletmódot kellene nekik is változtatni, vagy tönkremennek. Mert ma egy komplett telefon eladásán többet keresnek, mint ha csak egy akksit vagy kijelzőt vennél tőlük. Egyébként, szerintem, emiatt készítenek gyakorlatilag megbonthatatlan telefonokat. Hogy egy akksit se tudj venni hozzá a tudtuk nélkül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.