Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrM94


MrM94
őstag

ÖÖÖÖÖÖ...
szinte semmit?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2) djculture


djculture
félisten

Szokásos értelmetlen Intel stratégia. Egyik kezével letiltja azokon a termékeken amiböl a legtöbbet ad el a másik kezével meg reklámozza. Sose fogja senki sem komolyabban használni amíg ilyen értelmetlen hülyeségeket művelnek..

[ Szerkesztve ]

(#3) flashpointer válasza MrM94 (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

Hát első ránézésre megörültem a grafikont látva hogy negyed annyi idő alatt végzett, mondom emmán döfi, aztán mikor megnéztem jobban láttam hogy az nemúgyvan :D
Hát ez így elég karcsú

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Magyarul, ha elindítom a szimulációt az egy CPU-s WS-emen 16:30-kor, akkor nem reggel 6:00-ra, hanem 5:30-ra lesz kész. Tényleg produktívabb lettem.

(#5) Fiery válasza djculture (#2) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, vegyuk az AMD-t. Az XOP es az FMA4-et nem tiltja le az AMD, ehhez kepest hol vannak azok a szoftverek, amik kihasznaljak ezeket az utasitaskeszlet kiegesziteseket? Nem lehet, hogy nem is az Intel vagy az AMD hibaja, hogy a fejlesztok nem foglalkoznak ezekkel a post-SSE utasitaskeszlet kiegeszitesekkel? :)

(#6) Fiery válasza #06658560 (#4) üzenetére


Fiery
veterán

Van az a helyzet, amikor minden perc szamit. Van az a helyzet, amikor 10% is szamit. Vagy Te visszautasitanal 10% beremelest, arra hivatkozva, hogy az szinte semmi, es ennyi erovel a regi bered is jo lesz? :)

(#7) Bici válasza Fiery (#5) üzenetére


Bici
félisten

A pletykák szerint az AMD ki is vette a felesleges utasításkészletek támogatását a Zen-ből.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Fiery válasza Bici (#7) üzenetére


Fiery
veterán

De kozben meg beraktak az AVX2-t a Carrizoba, holott Abu szerint semmi sem hasznalja ki a konzumer piacon. Akkor meg minek? :)

(#9) #06658560 válasza Fiery (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van az a helyzet, azt nem vitatom. Csak megint hatalmasabb a marketing, mint ami a valóság. Ahogy az ilyen gyorsulás mértéke is elég korlátosan értékelhető. Tudom, van pár év tapasztalatom pont ilyen szimulációk hasznosságát és sebességét figyelembe véve.

(#10) djculture válasza Fiery (#5) üzenetére


djculture
félisten

Hát gondolom hogy annyira nem szeretnének újitani a kódon és beleölni lóvét miközben a hardvergyártók is elég felemásan támogatják. Nincs egy egységes utasitás készlet lista, egyik gyártó letiltja másik épp beteszi a legújabb termékébe amint irtad is.

[ Szerkesztve ]

(#11) stratova válasza MrM94 (#1) üzenetére


stratova
veterán

Egy "valamirevaló" GPU gyártó már rég 50-100 ill. 300-400-as grafikonnal prezentálta volna a javulást :) ;]

(#12) Bici válasza Fiery (#8) üzenetére


Bici
félisten

Lehet, hogy a HSA fordítójuk kihasználja majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) 7time válasza Fiery (#5) üzenetére


7time
senior tag

Jó most ha az AMD hülyén csinálja akkor ez az Intelt felmenti?

(#14) ukornel


ukornel
aktív tag

Hmm... többre számítottam, ez elég kevéske.
Kíváncsi lennék egy, az AVX és az SSE *.* (<256 bites) utasításkészletekkel elérhető sebességek közti összehasonlításra is.

[ Szerkesztve ]

(#15) Fiery válasza 7time (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Pont azt irtam, hogy nem a CPU-gyartok tehetnek a problemakrol. Boven eleg AVX/AVX2/FMA-képes PC van piacon ahhoz, hogy ebben fantaziat lassanak a szoftverfejlesztok. Persze me'g jobb lenne a helyzet, ha a Celeronokban es Pentiumokban is engedelyezve lennenek ezek a feature-ok, es esetleg az Atomok is tamogatnanak AVX-et, de nem gondolom, hogy attol a szoftverfejlesztok hirtelen megmozditanak az ujjukat a billentyuzeten :) Az AMD-nel me'g lehet arra hivatkozni, hogy tul kicsi a piac, de az Intelnel azert a Core i3+i5+i7 kombinalt piac eleg nagy ahhoz, hogy ne lehessen a piac nagysagara hivatkozva figyelmen kivul hagyni.

De egyebkent a szoftverfejlesztok szemszogebol nezve is erdekes ez az egesz. Ok nagyjabol a 2000-es evek eleje ota egyre inkabb mozdulnak a menedzselt, egyre magasabb szintu nyelvek iranyaba, es egyre kevesbe van idejuk ill. kedvuk szoszmotolni az alacsonyabb szintu megoldasokkal, me'g akkor sem, ha teljesitmenyben elorelepest lehetne azoktol varni. Valoszinuleg nincs eleg fejleszto ezekkel foglalkozni, es/vagy nincs akkora haszna egy AVX/AVX2/FMA optimalizacionak, hogy megerje honapokat veszodni vele. Ha a C/C++ compiler automatikusan megcsinalja a vektorizaciot, akkor nyilvan annak orul mindenki, de ez mar nem az SSE szintje, itt nehezebb kerdesrol van szo, nem tol mindent a programozo s***e ala a compiler.

(#16) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Az Intel inkább azzal törődne, hogy olyan pasztát kenjen a kupak alá, amivel ki is bírja a proci az intenzív AVX használatot.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#17) Alchemist válasza Fiery (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

2000-es evek eleje ota egyre inkabb mozdulnak a menedzselt, egyre magasabb szintu nyelvek iranyaba, es egyre kevesbe van idejuk ill. kedvuk szoszmotolni az alacsonyabb szintu megoldasokkal, me'g akkor sem, ha teljesitmenyben elorelepest lehetne azoktol varni.

CPU intenzív alkalmazásnál még csak rámozdulnának, ha legalább lib-es támogatást kapnak hozzá és jelentősen gyorsít a programon... de enélkül és +10-20 % sebességért kevesen fogják alkalmazni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) Fiery válasza Picturemaker (#16) üzenetére


Fiery
veterán

Ha lenne epkezlab konkurencia, lenne "penz" pasztara is ;) :U :W

(#19) Fiery válasza Alchemist (#17) üzenetére


Fiery
veterán

A libes modell mas vonalon sem mukodik, sajnos. Probalj meg iOS vagy Android alatt OpenCL-t hasznalni peldaul... Abu megmondja Neked, hogy lehet (marmint Androidon), csak epp nem egyszeru, nem kezenfekvo, bugos, sz'al lenyegeben hasznalhatatlan.

(#20) Male


Male
nagyúr

Elvileg az x264 pl használja... legalábbis én úgy tudom. (changelog tele van vele)

(#21) kromatika


kromatika
veterán

Intel baromság a köbön.Szeretné hogy terjedjen,de azért a procik nagy többségéken le tiltja. :W

(#22) Rive


Rive
veterán

Jól látom, hogy az elérhető gyorulás ~ a kicsit odafigyelősebb optimalizációval elérhető gyorulás kaliberében van :F

Izé...

Anno valamikor az ezres PIII-ak idején volt egy elhíresült eset, amikor a nagy K7/P3 háborúban az egyik Inteles szoftveresnek egy (két?) álmatlan éjszakájába került előcsalogatni a bemutatóra az intel cucc hajszálnyi előnyét valamelyik szoftveren - történt mindez egy új ICC verzió kiadásával, mer' ugye a csóka fordító-berhelő volt...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) pakriksz


pakriksz
őstag

hát ha ennyire képes, akkor lehet kukázni az avx2-t...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#24) Balala2007


Balala2007
tag

Itt az eredeti cikk.

Sajnos nem preciz a szoveg. A PH!-cikkben linkelt diagram ennek a kiegeszitesekent ertendo:

A PH!-cikkben linkelt diagram a cikkben sugallt SSE vs AVX2 helyett AVX vs AVX2 novekedest abrazol.

AIDA64.com

(#25) sb válasza Fiery (#15) üzenetére


sb
veterán

Az a baj, hogy a 2000-es évek elején lehetett "bután" egy szálra programot írni úgy, ahogy megtanították ált. isk. számtech órán a programozást. Begin...If... End.
Egyszerűen azért mert évente jött egy 2x gyorsabb cpu.
Mellé viszont kényelmesebb és jóval költséghatékonyabb meglévő libeket használni vagy pl. portolhatósággal foglalkozni. Ill. csak szimplán magas szintű nyelvvel nem vért izzadni a tervezésnél.

Most viszont egyrészt nem jön, másrészt jó ideje ha jött is, az inkább magszámban, teljesítmény/fogyasztásban lépett előre. Ezzel a hajukra kenhetik a rég bevált módszereket és kódokat.
Az algoritmizálás vagy csak simán a többszálúsítás meg nem az a műfaj amit egy compiler megold okosba'. Ehhez már másképp kéne gondolkodni a kód írásakor.

Ugyanez van szvsz az új grafikus apiknál és a gpgpu/HSA kapcsán is. Hogy mit használnak azt továbbra is nyilván bevétel/költség hányados határozza meg, de egy idő után átbillen a mérleg. Egy szart* foltozgatni rövid távon olcsó, de hosszú távon megfordul az arány, főleg ha nagyot lehet szakítani benne sebességben. A kérdés mikor és hol érik el ezt a kritikus pontot. Elég ha egy cég meglátja és az beindítja a dominót egy piacon.

*Értsd alatta a halálgagyi, abszolút nem hatékony, 15 éves x86 kódot amit olcsóbb bottal piszkálni 15 évig. De ha újraírtad volna már rég visszahozta volna az árát.

(#26) Fiery válasza sb (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Az ujrairasnal a legnagyobb problema az, hogy nem jott me'g el az a pont, amikor az ujrairassal valoban oriasit lehet lepni teljesitmenyben. Kiveve persze, ha egy 1 szalas, nem-SIMD x86 kodrol van szo, amit lehet tobbszalasitani + SIMD optimalizalni is.

A masik problema meg sokszor a kod merete, ill. annak a bonyolultsaga, hogy hogyan emelsz ki a nagy kodbazisbol kisebb reszeket, azt hogyan viszed at mondjuk egy mas nyelvre, mas fejleszto kornyezetbe. Pl. egy Delphi 7.0 koddal nehez barmit is kezdeni, anelkul, hogy ne nyulnal hozza radikalisan -- ha mar a Begin ... End-et emlegetted :)

(#27) LordX válasza Fiery (#5) üzenetére


LordX
veterán

Amíg a gépek 90+%-a nemhogy AVX2-t, de AVX1-et se tud, nem fog senki se rá optimalizálni, elég elborultnak kell lenni ahhoz, hogy a célközönség 10%-ánál 3% sebességbónusz jó befektetésnek mondja valaki.

Amíg az eladott Intel procik 80%-a (és ez által az összes eladás 70%-a) nem támogatja, addig ne mondja nekem senki, hogy nem az Intel tehet róla.

(#28) #65675776


#65675776
törölt tag

Hülye kérdés, de DP mátrixszorzásra nem inkább GPU-t lenne érdemes használni?

(#29) LordX válasza ukornel (#14) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem pont ezt látod a grafikonon a cikkben.

(#30) LordX válasza Fiery (#19) üzenetére


LordX
veterán

Hát, a Qualcomm és az ARM OpenCL-je mondjuk pont köröket ver az Intelére stabilitásban..

(#31) LordX válasza #65675776 (#28) üzenetére


LordX
veterán

DP-ben elég kevés GPU tud virítani, bár igaz, hogy még mindig valószínűleg jobb, mint CPUn tolni ugyanazt. Csak hát ugye GPU programozás kicsit bonyolultabb, mint elővenni a 2x hosszabb vektorutasításokat.

(#32) kraftxld válasza Balala2007 (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért szerintem az se mindegy, hogy itt V2 és V3 xeon-okat hasonlítanak össze.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) Fiery válasza LordX (#30) üzenetére


Fiery
veterán

Arra a Qualcommra gondolsz, ami dob egy szep crash-t egy egyszeru clGetDeviceInfo hivastol, ha az argumentum CL_DEVICE_SPIR_VERSIONS ? :) De akarhogy igy, az OpenCL tamogatas csak nativ kodbol mukodik Androidon, iOS-en pedig sehogy se. Legkevesbe sem user-friendly, es nem segiti azt, hogy terjedjen az OpenCL vagy ugy altalaban a GPGPU :(

(#34) Abu85 válasza Fiery (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezzel választ is adtál arra az állandó kérdésre, hogy miért akarja a Google annyira a HSA-t az Androidra. Nem bíznak már a SPIR-V-ben sem, mert nem sokkal alacsonyabb az absztrakció a forrásnál, noha a legnagyobb problémákat ez is megoldja, főleg ha a fordítás egységes. Viszont a HSA-ban a lehető legalacsonyabb szinten teremti meg a kompatibilitást, ami abszolút garancia a működésre, és a piaci részesedés alapján az androidban érdekelt gyártók 93%-a támogatja. Az Intel/NV az összesített 7%-ukkal vagy beállnak, vagy csinálnak maguknak saját Androidot. Az NV már ezt teszi, amiben szállítják a CUDA-t, az Intel pedig majd dönt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) sb válasza Fiery (#26) üzenetére


sb
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy gyakorlatilag kuka lenne egy régi kód és teljesen újra kellene írni.
És az is tiszta, hogy nyilván a legtöbb átlagszoftvernél ez teljesen felesleges. Egy pacman meg egy könyvelőprogram elfut ugyanazzal a kóddal amíg világ a világ. Nincs teljesítménykényszer, már annyi se, hogy mondjuk egy sticken is elfusson. Azt is megoldották kód helyett hw-ből. :)
Maximum a kompatibilitás miatt kell pár évente ránézni.

Viszont vannak komolyabb programok amiket csak foltozgatnak 10-20 éve és alaposan ráférne a kukázás és komplett újraírás, aminek kézzelfogható hozadéka is lenne.

Legalábbis amit én láttam kódokat (nem sok) ill. látok programokat kód nélkül ugyan, de nem nehéz elképzelni mögötte az évtizedes kódot a sok régi megoldással, gui-val, stb... Szerintem ez általános, nem véletlen, hogy ősrégi nyelvek és hozzáértők is vígan élnek évtizedek után is egy-egy spec programból.
Szóval ezekből az látom, hogy már egy sima x86 újraírásra is bőven megérettek volna, nemhogy az "új" feature-ök kihasználására: több mag, gpu, de akár csak ősrégen velünk lévő utasításkészletek.

De máshogy látjuk úgy néz ki. Nekem lesújtó a véleményem úgy általában az sw minőségről és szerintem nagyon sokat lehetne javulni. Az újraírás vs foltozgatás meg inkább ott vérzik el, hogy a nyereség/költség hányadost baromi nehéz kiszámolni. Előre-utólag, kb. mindegy, csak becsülni lehet.
És persze a kisebb egyszeri befektetés itt is a könnyebb út mindig.

(#36) ukornel válasza LordX (#29) üzenetére


ukornel
aktív tag

A képaláírás szerint "az AVX2 előnye az AVX-es kódhoz képest"
Az eredeti cikk annyit ír, hogy AVX2 disabled/enabled. Kérdés, hogy a kódban milyen utasításkészletet használnak, ha az AVX2-t letiltják - erről, ha jól látom, nem ír az eredeti cikk, de föltételezem, hogy nem AVX előtti (SSE*.*), hanem "sima" AVX-et.
Ha nem így van, az még kevésbé kedvező képet fest az AVXről.

#32 kraftxld
"Azért szerintem az se mindegy, hogy itt V2 és V3 xeon-okat hasonlítanak össz"

Tényleg nem:
E5-2697 V2 V3
magok/szálak 12/24 14/28
órajel/turbó (GHz) 2,7/3,5 2,6/3,6
L3 cache (MB) 30 35

A különböző procikkal elérhető nagyobb növekedés látszik a #24-esben mutatott grafikonon; és hogy ebből mennyi köszönhető az AX2-nek, azt emeli ki az a kép, amit a prohardveres cikk mutat.

[ Szerkesztve ]

(#37) Fiery válasza sb (#35) üzenetére


Fiery
veterán

"De máshogy látjuk úgy néz ki."

Az alapjan, amit ebben a postodban irtal, szerintem nem latjuk mashogy a dolgokat. Sajnos abszolut igaz az, hogy az archaikus kodot az esetek tulnyomo tobbsegeben nem eri meg radikalisan megvaltoztatni, mas nyelvre portolni, ujrairni, ujragondolni, az ugyanis nem csak rengeteg ido (es ezzel penz is, altalaban), hanem oriasi kockazat is. Ha pl. veszel egy 500 ezer soros forraskodot -- ami nem ritka a windowsos vilagban --, es atportolod egy masik nyelvre, masik fejleszto kornyezetre vagy csak ugy altalaban nagy reszet ujrairod, azzal potencialisan bugok sokasagat "hozod letre". Mint amikor az Apollo 11 startja elott arrol lamentaltak, hogy az parancsnoki modul 2 millio alkatreszbol all ossze, es ha sikerul 99,9%-os precizitassal legyartani es osszerakni, akkor is marad 2 ezer hibalehetoseg, amibol adott esetben egyetlen is a kuldetes (es esetleg az urhajosok eletenek) veget jelentheti. Nyilvan egy szoftver altalaban nem ennyire elet vagy halal kerdese, de ha egy cegvezetokent vagy "csupan" projekt vezetokent azt kell merlegelned, hogy rengeteg munkaval javitasz X %-ot a teljesitmenyen, es kozben kiteszed a QC csapatot is egy halom munkanak, es azt is kockaztatod, hogy me'g a rengeteg teszteles utan is egy sor potencialis uj bug keletkezik az "uj csoda edition"-ben; vagy maradsz a meglevo kodnal, ami lassabban fut ugyan, de amit a hosszu evek evolucioja soran viszonylag hibamentesre sikerult foltozgatni, akkor nem csoda, ha a legtobben az utobbi verziot valasztjak. Ez is az egyik oka annak, hogy sokan maradnak a regi Windowsoknal (hiaba jar(t) le a support), es hogy az x86 es a Windows me'g mindig ennyire tudja tartani magat a rengeteg uj operacios rendszer es CPU-architektura ostroma alatt is.

Vagy nezzuk a kerdest egy masik nezopontbol. Tegyuk fel, egy programozo vagy, akiknek a feladata az, hogy biztositsa, hogy a ceg altal fejlesztett szoftver minosege mindig magas szinten marad. Es ha az egyik ugyfel megis talal egy kisebb bugot, akkor kapsz abban a honapban 10 ezer Ft fizetes levonast; ha nagyobb bugot (show-stopper) talal valamelyik ugyfel, akkor pedig 50 ezer Ft fizetes levonast. Te mit valasztanal egy ilyen helyzetben? Foltozgatnal tovabb, vagy ujrairnad a felet a kodnak? :) Ami Neked 50 ezer Ft riziko, az a cegvezetonek 5 millio vagy 50 millio, esetleg 500 millio Ft riziko adott esetben. Nem csoda, ha senkinek sem all tulajdonkeppen erdekeben megbontani a "status quo"-t.

(#38) Fiery válasza Abu85 (#34) üzenetére


Fiery
veterán

"Ezzel választ is adtál arra az állandó kérdésre, hogy miért akarja a Google annyira a HSA-t az Androidra."

Ize, hol van errol konkret hir, nyilatkozat, barmi? A HSA Foundation-nek _nem_ tagja a Google. Az egy dolog, ha az o megkerulesukkel bekerulhet nativ Java tamogatassal a HSA az Androidba, ennek en szemely szerint baromira fogok orulni, mert valoban erre lenne szuksege a fejlesztoknek. De kicsit tartok azert attol, hogy akarhogy is igered, hogy ez nem fordulhat elo, a Google megis elgancsolja ezt a kezdemenyezest valamilyen formaban. Ha pedig maga a platform kezbentartoja elkezd szemetkedni, onnantol a fejlesztok bizalma sem lesz 100%-os az androidos HSA-ban, es akkor megette a fene az egeszet.

Az meg majdnem mindegy, hogy a hardver gyartok kozul ki tamogatja a HSA-t, legalabbis jelenleg. En ugyanis ugy gondolom, elobb a platform szintu kompatibilitast kellene megteremteni minden platformon. Azaz, legyen HSA stack x86 Windowsra, Androidra, iOS-re, WP-re is, hiszen legacy modban is mukodik a HSA, nem feltetlenul kell hogy a hardver tamogassa barmilyen szinten. De amig a szoftveres oldal nincs megnyugtatoan rendezve, addig a fejlesztok vajmi keveset fognak lepni, hiaba is lesz mondjuk piacon mar 2 db HSA-t tamogato hardver :) (mert most 1 db van piacon egyelore, a Kaveri, ugyebar, csak az se androidos hardver) Nagyon sokat segithetne a HSA terjedesnek, ha mondjuk eloallna az AMD es a Google, es kozosen demoznak a HSA-t Java alapokon, Androidon, persze Amur procival. Az mindenkit megnyugtatna.

[ Szerkesztve ]

(#39) Bici válasza Fiery (#37) üzenetére


Bici
félisten

Sokszor hallom ezt az érvet a kód újra írás ellen.

Nálunk is volt egy ilyen időszak, amikor nem mertük újra írni az egész régi szoftvert gyökeresen, mert mi van ha új bugok keletkeznek...
Aztán jött a Vista. Foltoztuk, hogy menjen rendesen ott is, de elég sok meló volt már csak emiatt is. Aztán jött egy nagyobb ügyfél, hogy mi a faxért kapcsoljuk ki az AERO-t, amikor indul a progink. Hát ekkor jött a felismerés, hogy muszáj lesz újítanunk, és elkezdtük nulláról átírni az egész érintett komponenst.
Szépen, modulárisan, 99%-ot közelítő unit teszt lefedettséggel. Szopás volt kb. 7-8 hónapig, azóta viszont gyorsan tudunk fejlődni, mert csak csak komponenseket kell néha refaktorálni. Megtehetjük azt is, hogy egy adott komponensre két külön verziót adunk, és mindig a megfelelő verziót töltjük be dinamikusan.
Megfelelő modularizálás és unit teszt lefedettség esetén már nincs érv amellett, hogy a részi szart toljuk magunk elött folyamatosan.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) Fiery válasza Bici (#39) üzenetére


Fiery
veterán

De ha nem lett volna a ceged rakenyszerulve az ujrairasra, akkor Ti sem alltatok volna neki csak ugy, a teljesitmeny okan, igaz? ;) Mas kerdes, ha valami mar nem halogathato tovabb, olyankor persze nekiall az ember cselekedni, kerul amibe kerul. De amig lehet halogatni a dolgokat, addig minek "felesleges" kockazatot vallalni?

[ Szerkesztve ]

(#41) Abu85 válasza Fiery (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából tagja, ahogy a Microsoft is az. Nem véletlenül képviseltették magukat a HSA 1.0 véglegesítésének ünneplésére tartott rendezvényen. Van még pár cég, aki tagja, csak nem hozzák nyilvánosságra a nevüket, még.

Nem kell megkerülni őket. A Google és az ARM korábban már felvázolt egy HSA Android stacket.

A Google érdeke, hogy a saját rendszerei működjenek. Például RenderScript. A HSA ezt abszolút lehetővé teszi.

A HSA runtime mindenen fut. Olyan mint a Davlik, vagy az ART. Nem kell hozzá speciális hardver, de ha van, akkor használja a speciális képességeit. Viszont a futtatás garantált.

Tudtommal a Google a MediaTeket választotta partnerének a HSA-hoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Bici válasza Fiery (#40) üzenetére


Bici
félisten

Nyilván nem.
De nálunk nem volt baj a teljesítménnyel, inkább az volt a gond, hogy az új gépeken túl sok kihasználatlan erőforrás és szoftveres lehetőség volt, amit a konkurencia elött akartunk kihasználni.
Ezzel ők bekerültek egy jó nagy szopásba, mert kb. fél évvel a mi release-ünk után ők egy akkora bughalmazt adtak ki, ami miatt mi szégyelltük már magunkat. :DDD
Ezzel a húzással kb. 3-szorosára növeltük az ügyfelek számát egy csökkenő piacon. :P Gondolhatod, hogy akik későn léptek mennyi zsét veszítettek. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) sb válasza Fiery (#37) üzenetére


sb
veterán

Két különböző dologról beszélünk.
- Én a kódok minőségéről és hogy előre lehet-e lépni benne, akár teljesítményben akár csak technológiailag és ez jár-e esetleg gazdasági előnnyel is. Ez tisztán szakmai kérdés.
- Te pedig arról írsz, hogy miért nem teszik ezt meg fejlesztők, cégek, vezetők. Ez az emberi, pszichológiai és (ál)gazdasági tényező.

Attól, hogy:
- félnek
- nem tudják felmérni milyen kockázatokkal jár
- milyen előnye lehet
- megéri-e (ezt nehéz belőni mert mozognak az igények, piac, versenytársak... és nem csak abszolút hozama lehet, hanem relatív is, amikor kevesebbet buksz, lásd Bici példáját...)
- vagy esetleg még látják is, hogy megéri hosszú távon, de leszrják és csak a rövid távú költségekre koncentrálnak, stb...
...még simán megérheti és indokolt lehet a váltás. Ezeknek nem sok köze van a szakmai/gazdasági kérdésekhez. Bár tény, hogy valós tényezők és igazad van abban, hogy ezek (is) számítanak. Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.