Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnlimitedN20


UnlimitedN20
tag

Mégis mi mást írhatott volna a levélben...?

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#2) dajkopali válasza UnlimitedN20 (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

hápersze :)
de ez attól még dokumentum
a többit meg majd meglátjuk

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Puma K


Puma K
veterán

A levél hatására emelkedtek az Apple részvények ára? ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) flugi


flugi
tag

Az a kemény, hogy amerikában ez tényleg lelkesítő hatású szöveg.

(#5) dajkopali válasza flugi (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

kiváló megjegyzés :R
itten mi fel sem tudjuk fogni, hogy az ilyen - számunkra időnként elrettentő - kommunikáció milyen erővel rendelkezik
lehet ezernyi Amerika-fikát elereszteni, de - a fikázók legnagyobb bánatára - az van, hogy ottan baszott hatékonyak a cégek, és ez nem kevéssé az ilyen, szinte vallásos kötődést sugalló beszédeknek, pontosabban a mögöttük lévő magatartásnak köszönhető
Steve Ballmer monkey-izéjén lehet röhögni, aztán lehet szépen a sarokba kushadni, mert hogy működik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) ArchElf válasza dajkopali (#5) üzenetére


ArchElf
addikt

Steve Ballmer monkey-izéjén lehet röhögni, aztán lehet szépen a sarokba kushadni, mert hogy működik
Ott. Mert ide jönnek az amerikai cégek (tudom, dolgoztam az egyik legnagyobbnál), és értetlenül fogadják, hogy a lelkesítő beszéd miért vált ki szórványos röhögést, élcelődést.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Majd meglátjuk...

(#8) dajkopali válasza ArchElf (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos, volt nekem is tapasztalatom, pl. Samsung, ott engem a módszereik a Rákosi-korszakra emlékeztettek, el is húztam
De
szted nem szja le az Apple, hogy Mo-on néhányan mit gondolnak?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) floatr válasza dajkopali (#8) üzenetére


floatr
veterán

Akkor most lehet róla véleményem, vagy sem?
Idejönnek a multi-kultúrájukkal, és értetlenül állnak az előtt, hogy képen röhögik őket a legkomolyabb szakemberek is. A legutóbbi ilyen blamázsnak pár éve egy holland gyökerű cégnél voltam részese, és a fél cég 1-2 héten belül felmondott. Lehet h nekik kéne inkább egy kicsit alkalmazkodni a saját vallásuk erőltetése helyett.

(#12) anulu


anulu
félisten

"az Apple nem fog megváltozni. Ünnepélyesen ígérem, hogy vigyázni fogok az Apple egyedi elveire és értékeire"

pedig meg kell mondjam, bizakodó voltam. kár érte. (a többit inkább töröltem, mert nem akarok napalmot önteni az erdőtűzre...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) bambano válasza dajkopali (#5) üzenetére


bambano
titán

hatékonyak, hatékonyak, de milyen áron?
az olyan stílusú vállalati vezetőknek, mint jobs, itthon egy sötétebb utcában régen elvágták volna a torkát.

jobs nem egy különös képességű vezető, hanem simán egy szadista diktátor, és az, hogy az utódja nem akar ezen változtatni, inkább sírni való, mint dicsérendő... különös képességű vezető akkor lenne mindkettő, ha az alkalmazottak terrorizálása nélkül jutottak volna ide, ahova.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) #06658560 válasza dajkopali (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

A nagyamerikaiálommódszerek nem csak mo-n, komplett európában nem működnek. Ilyen beszédekkel a japánokat, kínaiakat lehet még motiválni, másokat nagyon nem. De szerintem a kínaiakat sem túl sokáig.

(#16) Tikakukac


Tikakukac
titán

Tim Cook levelét megírta, almaleves könnyével azt is telesírta...
Lehet azért nem működnek errefele az ilyenek, mert ezen a környéken már annyi minden lement a történelemben, hogy genetikailag ki van ütve az emberekből ez a rész. Amúgy tényleg szép iromány.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Remélem tényleg olyan marad, mint volt az Apple, azért remélem még fel-fel tűnik Steve a bemutatókon, vagy valami nagyobb fontosságú eseményeken.:)

(#18) beautifulmin


beautifulmin
aktív tag

Talán azért hiteles Apple-éknél egy ilyen levél, mert van mire ilyet írni. Nem csak szemfényvesztés és egy bazári sufni cég az egész. Az emberek zöme (leszámítva a "doridokat" akik gyártanak, de szerintem ők is) szeretnek az Applenél dolgozni. Szerintem abszolute lelkesítő és szép a levél. Magyarországon ez azért nem működik, mert az emberek már annyiszor csalódtak mindenben, hogy körberöhögnek egy ilyen beszédet. Ott akármennyire is parasztvakítás megy, ha azt mondják szép lesz akkor többé kevésbé az is lesz. Nálunk, ha azt mondják szép lesz akkor arra kell figyelni, hogy ki fog és mikor hátbaszúrni vagy ebben hol az átverés.

(#21) Depression


Depression
veterán

Hallgattam én is ilyen beszédeket. Furcsamód mindig előadták a mi munkánkat saját sikereiknek, mindig meg kellett hallgatni, hogy mi a tervük, és mindig kiderült, hogy a mi kizsákmányolásunkból fogják ezt elérni.
Na ezért nem működik a lelkesítő beszéd idehaza.

Az applenek meg két esélyes a jövője. Hiába mondja, hogy az eddigi utat fogják követni, miközben pont attól lett ennyire erős, hogy hatalmasakat mert lépni, és új ösvényeket hozott létre. Ilyenek pl. az intel procikra való áttérés, az iphone, az appstore, a tablet. Ehhez zsenialitás kell, nem egy útkövető.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) big-J


big-J
őstag

az öreg nem jószántábol vonult vissza , saját elmondása szerint nem tudta folytatni teendőit

[ Módosította: 7 ]

(#25) alamuszi válasza big-J (#24) üzenetére


alamuszi
senior tag

Szegény ember, lehet látni rajta, hogy komoly gond van. Sajnálom őt. Legenda a javából. Remélem visszatér.

Noha az apple nem a szívem csücske, ettől függetlenül, semmi rosszat nem kívánnék, SJ-nak. Akárki akármit mond ott a helye a legnagyobbak között.

Meg ez sem véletlen:

[link]

Egy halom link, egy halom video hirtelen a jó öreg WOZ-tól. A másik Apple zsenitől. Nagy baj van kétség sincs erről. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#26) The Bachelor válasza alamuszi (#25) üzenetére


The Bachelor
tag

Cookon micsoda nyomás lehet, el se tudom képzelni...

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#27) bambano válasza beautifulmin (#18) üzenetére


bambano
titán

csak az agymosott droidok szeretnek az apple-nél dolgozni, de ők is csak csökkentett módban nyelnek be egy ilyen levet. ez a kizsákmányolás iskolapéldája. ilyenekért már kínában meg koreában is leugrálnak a tetőről.

a gazdasági vállság kifejezéstől meg sírhatnékom van. "sokkal nagyobb a ki adása" ettől meg el is sírtam magam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Legalabb nem szofukar:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34) Black Dragon válasza alamuszi (#25) üzenetére


Black Dragon
addikt

Igen, egyet tudok érteni a meglátásoddal, ő az az ember, akinek nem így kellett volna végeznie, hanem egészségesen meghalni 80 éves korában, ő tényleg egy meghatározó személyiség volt és még most is az, elég borzalmas őt így látni, hogy így néz ki most...:(

(#39) Skynet258


Skynet258
veterán

"mindez kódolva van a DNS-ünkben"

iDNS. :K És ezt most levédetem jól. :D

https://geekpulse.hu

(#45) hack69 válasza dajkopali (#5) üzenetére


hack69
aktív tag

az van, hogy ottan baszott hatékonyak a cégek, és ez nem kevéssé az ilyen, szinte vallásos kötődést sugalló beszédeknek, pontosabban a mögöttük lévő magatartásnak köszönhető

Egy IT oldal szerkesztője még szép, hogy így gondolja, de mondjuk ha a GM, Vizio márkákat vagy ami miatt eladósodtak, a bankrendszerüket nézed, ott nem megy ez a "varázslat", ami abszolúte lecsó és ezt az amcsi melós és diplomás is tudja. Vállalati vallás pedig nem tőlük ered. Hogy származhatna onnan, ahol minden apró grafikonzuhanás után leépítenek, de legalább részmunkaidőbe parancsolnak egy halom embert. Ez a szöveg ott és csak ott működik, ahol az embert még sorozatos kudarcok mellett sem engedik el. Ezért tervezhet és így magáénak érezheti a céget, ilyen ma már nagyon ritka. Azoknál bejöhet a vállalati szekta, máshol -beleértve az almát- nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.