Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kirukris


kirukris
tag

Na ezekre kíváncsi leszek :K

A tonga is a magas teljesítmény/fogyasztásra fog gyúrni mint a maxwell?

(#2) #31600896


#31600896
törölt tag

Már azt hittem valami hír lesz az R 300-as sorozatról, de az még csak korai kicsit... :DDD

(#3) Locutus


Locutus
veterán

Nocsak, AMD mégis összetojta magát valamitől... pedig úgy volt, hogy ők nem virítanak idén semmit...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Lehet megint villantani a pénztárcát.Mantle 2, mi a szösz? Jövő tavasszal elavult lesz a R9 290 -m? ;]
Sejtettem hogy a következő generáció a NV -nél is fogja támogatni az új DX12 -s API -t.Majd pont ők maradnak le a szekérről.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) FeRRaR1 válasza Televan74 (#4) üzenetére


FeRRaR1
őstag

D3D_FEATURE_LEVEL_11_0

Szóval de, le fog.

(#6) Locutus válasza FeRRaR1 (#5) üzenetére


Locutus
veterán

NV általában csak akkor száll fel ezekre a vonatokra, amikor már van értelme :) A "papírontámogatjukdeminek" az AMD asztala ;)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7) goodboy007


goodboy007
senior tag

Remélem elérik a 660Ti/760 szintjét, akkor jobb fogyasztással és persze megfelelő árral -álmodik a nyomor- még akár jók is lehetnek.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#8) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Feltűnik a Mantle 2 is...de még az 1 sincs szinte semmilyen játékhoz fűzve....funkcionalításról meg ne is beszéljünk...

A másik...ennyivel drágább volna ha nem 256on dolgoznának hanem 384en? Esetleg a középkat nem profitál belőle? vagy mi okból?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9) vinibali válasza Locutus (#3) üzenetére


vinibali
őstag

már hónapok óta a levegőben van ez az őszre megjelenő lapka.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) Televan74 válasza goodboy007 (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem túl sok típus van még a piacon a hoz hogy jó árasítani lehessen őket.BIztos vastagon fog fogni a ceruza, főleg a jobb teljesítmény/fogyasztásnak köszönhetően.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) Zoo123 válasza Apollo_21 (#8) üzenetére


Zoo123
senior tag

"A másik...ennyivel drágább volna ha nem 256on dolgoznának hanem 384en? Esetleg a középkat nem profitál belőle? vagy mi okból?"
:K , egyszerűbb ős OLCSÓBB nyák, kevesebb memóriamodul, több profit! ;)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#12) mindfreak válasza Locutus (#6) üzenetére


mindfreak
őstag

+1

(#13) FeRRaR1 válasza Locutus (#6) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Más szemszögből nézve inkább hátráltatja a fejlődést.

(#14) aginor válasza Locutus (#6) üzenetére


aginor
addikt

Ha félévente cserélgetsz kártyát, akkor mindegy is, de 1,5-2 éves ciklusban gondolkodva nem mindegy, hogy milyen tudás lakozik a lapkában aminek köszönhetően a későbbi alkalmazásokban/játékokban bizony szépen gyorsulhatnak..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#15) Egon válasza FeRRaR1 (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne zavartasd magad a tényektől

D3D_FEATURE_LEVEL_11_0 az, ami kötelező lesz a DX12 támogatás szempontjából, a többi opcionális.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Dr. Akula válasza #31600896 (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én is arra számítottam kattintás előtt. A 290X-et átugornám, kíváncsi vagyok a nextgenre érdemes lesz-e váltani, vagy csak a kötelező pár %-ot hozza.

(#17) Egon válasza aginor (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy párszor elhangzott már ez a érvelés.
Kár, hogy a gyakorlatban még sosem számított: mire az adott effekt elterjedt, a GPU-k fejlődése (új generációk megjelenése) következtében a korai megvalósítást tudó vas nyers ereje kevés lett ahhoz, hogy profitáljon belőle... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Locutus válasza aginor (#14) üzenetére


Locutus
veterán

Elméletek... a gyakorlatban meg csak az egyre több szop*s megy az egyre újabb driverekkel, és bugokkal, egész addig, amig a user le nem cserél újabbra.

Nemigen teremtik meg ezek az igényt idén sem szerintem, hogy a 2 éves 670FTW-t, vagy az 1 éves driverért lecseréljem valamire... fhd 60fps-t még mindig tudja mindenben amiben kell...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#19) Dr. Akula válasza Locutus (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha meg nem támogatja a hardver, melyik programozó fog írni rá kódot? Valakinek be kell vállalni a kezdést, és ez jellemzően a hardvergyártók asztala. Ahogy a 64 bitnél is.

(#20) FeRRaR1 válasza Egon (#15) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen, és vajon miért opcionális?

(#21) Egon válasza FeRRaR1 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Mert így egyezett meg a gyártókkal az MS.
Gondolom pont azért, amiért opcionális lehetett a DX 9c-ben az SM 3.0: az nV 6000-res széria tudta, a kortárs Ati meg nem... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Locutus válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Locutus
veterán

Vállalják be persze. Meg valaki a béta tesztelést is 1-2 évig, amíg "kiforr" a driver. Én már kinőttem ebből... mindössze gond nélkül játszani akarok a nem kevés pénzemért.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23) ChME


ChME
tag

Remélem eljönnek majd azok a játékok, amiknél a menüben tényleg ott lesz az egyes effektek mellett, hogy "requires directx feature level 12", és végre rájönnek majd az emberek, hogy mi a különbség a DX11(.0)-hoz képest jóformán csak vékonyabb API-t nyújtó alap DirectX12 (azaz ugye a D3D_FEATURE_LEVEL_11_0) és a remélhetőleg majd bemutatkozó D3D_FEATURE_LEVEL_12 között (a köztes lépcsőkről nem is beszélve).

Vagy az nVidia szépen eléri a fejlesztőknél, hogy mint kb. eddig, ne foglalkozzanak vele, és akkor majd a tulajoknak jó lesz önigazolásra, hogy "deénúgyisjólválasztottam".

(#24) Lacok


Lacok
őstag

Az Nvidia Maxwell architektúrája nagyon erősre sikerült, ha a "pirosak" tartani szeretnék a lépést valami nagyot kell alkotniuk a Tonga-val.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#25) FeRRaR1 válasza Egon (#21) üzenetére


FeRRaR1
őstag

De gondolom szerinted akkor is meg most is az AMD/Ati a sz@r...

Ha fejlesztenek akkor azért, ha meg nem akkor azért ;]

(#26) santosa válasza Lacok (#24) üzenetére


santosa
csendes tag

a tonga a 280 és 290 közé érkezik

(#27) dergander


dergander
addikt

Volt róla szó hogy a Tonga lényegében egy R9 280x csak 384bit helyett 256biten és ultra energiahatékony lapkákat fog taltalmazni,mert ugye van a 750Ti ami nagyon kicsi kakaóval beéri és a teljesítménye is ottvan a szeren.

Szerintem a Tonga nemlesz más mint egy nagyon válogatott 280x,mint tudjuk a sávszélesség nagyon wattigényes az AMDnél gondolom hogy csökkentik és optimalizálják még hozzá a GPU-t igy akár egy 100watt közelébe kaphatunk egy közel 280x-es teljesítményt.

(#28) Dr. Akula válasza Locutus (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És mivel? Ha nem kifizetődő, akkor senki nem ír neked rá programot.

(#29) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vajon GTX 750Ti watt/teljesítmény arányhoz felzárkózik valamelyik új AMD Vga??

(#30) Dr. Akula válasza bobalazs (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És az ár / teljesítmény arányhoz valamelyik Nvidia?

(#31) Raysen623


Raysen623
addikt

Attól félek az NV féle eresztés megint úgy fogja támogatni a DX12-őt mint anno a 8000-es sorozat a DX10-et: dobozra szépen rá volt írva, valóságban meg b@szott futtatni rendesen...sebaj majd az azt követőn már jó lesz. A sok fan meg 2x vásárol megint. A 8800GTS-em óta nem vagyok hajlandó NV karit venni, ami alig 3 hónapot bírt ki a gépemben utána páros lábbal szedtem ki és adtam el a vérbe...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#32) Reggie0 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Az arban nem csak a teljesitmeny van benne.

(#33) shteer válasza Raysen623 (#31) üzenetére


shteer
titán

Szerintem minden felelmed ellenere meglesz nelkuled az nV-s tarsadalom :)

..szerintem jónak tűnik

(#34) Reggie0 válasza shteer (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert szerintem a kartya tovabb birta volna a gepben, inkabb a tulaj nem birta:)

(#35) jedis válasza dergander (#27) üzenetére


jedis
senior tag

:U ????
Milyen szinten hasonlítgatod a GTX750TI-t a 280X-hez ? Csak azért, mert a GTX750TI, egy 260X-el egy teljesítményű kártya !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#36) Egon válasza FeRRaR1 (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Jól gondolod... ;] Csak éppen nem ezért meg azért: szívtam én annyit a 9700Pro tutkó drivereivel, hogy egy jó időre elvegye a kedvem az Ati termékeitől... :U

A hírrel kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy akkor van értelme támogatni egy fícsört, amikor azt ki is lehet használni... Persze nyilván előbb kell berakni a hardverekbe a támogatást: amíg nincs rá vas, addig szoftvert úgysem fognak rá írni, ez triviális. De mivel az nV egy jó ideje már az ultramobil szegmensre koncentrál, meg tudom érteni, hogy nem nagyon forszírozzák az új fícsöröket, "csak" a kötelezőt hozzák - cserében a Maxwell-hez hasonló, teljesítmény/fogyasztásban bajnok vga-kat várhatunk. Egyszerű a helyzet: akinek ez nem tetszik, az vegyen ADM-t ha akar (a kapcsolódó topicok szerint továbbra is tutkó drivereivel együtt - tudom, az mind user error...), ennyi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) Egon válasza shteer (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Pláne, hogy az identitás-zavarán túllépve el kellene döntenie végre: PC-ellenes konzolfan-e lesz, vagy pediglen továbbra is Anti-nV-s PC-fan - ugyanis ilyen meg olyan háeszekkel is lehet találkozni tőle... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Duree


Duree
veterán

Ha jól sejtem ez megint egy ráncfelvarrás és nem új fejlesztés lesz.Valahogy megtorpanni látszik a VGA fejlesztés.

duree54

(#39) jedis válasza Reggie0 (#32) üzenetére


jedis
senior tag

Akkor a TITAN-nál mi volt még benne az a plusz 100-120 ezer forint egy sima 290-eshez képest , mert ugye a teljesítményük kb. ugyan az :U :DD :DD :DD

[link]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#40) Raysen623 válasza shteer (#33) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem ennek én csak örülni tudok, de ezért kár volt megragadnod a klaviatúrát... :DDD

(#37) Egon : Miért is kellene ezen filóznom? Egy szóval sem írtam sehol és a fejemben sem fordult meg hogy megszabadulok a PC-mtől. Eszem ágában sincs ilyet elkövetni. Max annyiról lenne szó, hogy a nem MMO-s gammákat pakolnám ki konzolra esetleg. De mindez csak gondolati szinten létezik még. Szóval ne gyere itt az identitás zavarral, mert az már személyeskedés. Ha nem tudsz témához hozzászólni, akkor inkább...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#41) Dr. Akula válasza Reggie0 (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az hiba.

(#42) dergander válasza jedis (#35) üzenetére


dergander
addikt

Ezt nemírtam sehol,de már kombinálsz,a maxwell az egy nagyon kis fogyasztású kártya lett az AMDnek viszont csak wattzabáló kártyái vannak,neki is lesz egy hatékony kártyája csak ő nem a 750Ti szintet célozza meg hanem a 280x és 280 közét.
Máskor olvass figyelmesebben :U

(#43) #16939776


#16939776
törölt tag

Lesznek itt még érdekességek, várom hogy betámadják a jelenlegi felső házat.
Elég nagy tökön szúrás lenne, ha oda is mindketten tudnának hoznáni 30% fogyasztáscsökkenést, "minimális" teljesítménybeli kompromisszum mellett, jövőre meg a kötelező +20%-ot ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) Dr. Akula válasza dergander (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

30%-kal fogyaszt kevesebbet mint a többi hasonló kaliberű, ez azért az 1-2%-okhoz szokott újságírásnak jelentős, de nekünk nem. Főleg hogy ez csak egy lowcost cuccra vonatkozik, nem a csúcskártyára.

(#45) Abu85 válasza FeRRaR1 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lényeges a kérdés. Egyébként azért, mert a Microsoftnak elege lett abból, hogy három cég igényeit tárgyalgassák évekig a GAB-ban.
A DirectX 12-ben a sok opcionális funkciók csak akkor jelentene problémát, ha a programfuttatás ezek nélkül lehetetlen lenne. Viszont szerencsére eléggé átgondolt ez a feature_level_akármi rendszer. Megadod a minimum szintet és utána programozol a maximumra. Amelyik funkció nincs támogatva, akkor csak a hozzá kapcsolódó effekt lesz elérhetetlen, de a program futtatásában nem lesz változás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) do3om


do3om
addikt

mante 2 :C
Szánalmas, főleg ha kártyafüggő és régebbin nem lesz.
Mi is használja most ki a mante-t? borzalmas Ahogy dobálóznak a követhetetlen, kihasználatlan félbehagyott fejlesztésekkel.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#47) Lacok válasza santosa (#26) üzenetére


Lacok
őstag

Azt tudom, de én most kifejezetten a teljesítmény/fogyasztás arányra akartam utalni. Mert valljuk be abban a Maxwell pillanatnyilag lépéselőnyben van.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#48) Reggie0 válasza jedis (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

CUDA tamogatas, normalis sebessegu FP64, rendes driverek, alacsonyabb zaj, kisebb fogyasztas.

[ Szerkesztve ]

(#49) Zoo123 válasza do3om (#46) üzenetére


Zoo123
senior tag

A "mantli" tudtommal a CPU kihasználtságon javít gyengébb proci esetén, látványosan.
Akinek meg legalább i5-ös szintű procija van 3,5-4GHz-en annak minimális segítséget jelent.
Persze ez a jövőben változhat, de egyenlőre ez még nem egy "must have" feature.
Szóval ne dőlj a kardodba ha a "mantli kettőt" nem támogatja majd a kártyád. :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#50) jedis válasza Reggie0 (#48) üzenetére


jedis
senior tag

Én egy átlagos ( jó kicsit feletti ) Gamer szemszögéből kérdeztem ! Mondjuk aki prof. felhasználásra vett ilyen "jólárasított" Quadro-t, annak még lehet olcsó is volt ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.