Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Az a 2 millió edeskevés (már ha létezik valahol az a pénz) és szerintem simán lehet felelősségre vonni az ügyvezető(ke)t, mivel rosszhiszeműen jártak el és nem önhibájukon kívül, tehát hiába Kft. a bíróság viheti az ügyvezetők ingó,ingatlan tárgyait árverezni.....

(Szerencsére én nem vagyok érintett...)

(#2) sbazsi válasza Bikerider (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

igazan lecsukhatnanak mar 1-2 embert vegre....

(#3) Narxis válasza sbazsi (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na arra kíváncsi leszek, én akkor hiszem el, hogy következményei lettek ennek ha rács mögött vannak a felelősök és/vagy kifizették a pénzbüntetést vagy visszafizették....

Thanos was right.

(#4) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Miért csak most?

(#5) sbazsi válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


sbazsi
veterán

ez most nem a regisztrált felhasználóktól ellopott 2490 Ft, hanem ez most az államtól ellopott 65 millióról szól...

apropó, nem akar a kedves Mobilaréna érdeklődni a Tmobilnál, és a Vodafone-nál, hogy meddig akarnak lopásban/sikkasztásban asszisztálni? :U

[ Szerkesztve ]

(#6) WonderCSabo válasza sbazsi (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy értettem, hogy akkor miért nem jelentették fel? Amiatt miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#7) sbazsi válasza WonderCSabo (#6) üzenetére


sbazsi
veterán

mert gondolom van átfutási ideje. amikor megtörtént a terhelés, akkor szerződést bontottak. nyilván olyan a szerződés, hogy nem azonnal fizet az investech, hanem havonta-kéthavonta. ilyenkor ügye van fizetési felszólítás, meg egyéb jogi dolgok, mielőtt perelni lehet.
tehát nem az van, hogy a fizetési határidő mondjuk feb 10, akkor 11-én mehetünk a bíróságra.

(#8) ollie válasza Bikerider (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Kft-ben nem felelnek a vezetők/tulajdonosok saját vagyonukkal.

(#7) sbazsi: 1 nap késedelemmel elküld a bíróság, nem árt várni pár hetet legalább. Na meg ugye először is fel kell szólítani az adóst.

[ Szerkesztve ]

***

(#9) Bikerider válasza ollie (#8) üzenetére


Bikerider
aktív tag

A Kft-ben nem felelnek a vezetők/tulajdonosok saját vagyonukkal.

Ez így is van alapból....pont ezért írtam a rosszhiszeműséget és hogy nem önhibájukon kívül történtek a dolgok.

És éppen ezek miatt lehet felelősségre vonni a tulajdonosokat/vezetőket, ilyenkor hiába Kft, akkor is kötelesek a "direkt" károkozásért felelősséget vállalni.

ezt is szabályozzák törvényileg

(#10) ollie válasza Bikerider (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor sem kötelesek. Legfeljebb pénzbüntetést és/vagy szabadságvesztést kaphatnak, de a pénzbüntetés is az államnak folyik be.

[ Szerkesztve ]

***

(#11) sbazsi válasza ollie (#8) üzenetére


sbazsi
veterán

na de pont ezt írtam én is :U

(#12) Bikerider válasza ollie (#10) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hát dehogynem!

Főszabályként a tag felelőssége a társaság tartozásaiért csak a törzsbetétje erejéig áll fenn. („korlátolt felelősségű“ társaság) A tagi felelősség korlátozott jellegével visszaélő tag kivétel – vele szemben bíróságtól lehet kérni annak megállapítását, hogy a hitelezőkkel szemben a saját vagyonával is feleljen!!!

És itt egyoldalú szerződésmódosítás történt a hitelezők kárára(nem informálták őket semmiről, így felmondani sem tudták a szolgáltatást) - Ez szerintem simán kimeríti a visszaélés fogalmát

E felett viszont kaphatnak pénzbüntetést és szabadságvesztést is, de a az első mindig a hitelezők védelme.

(#13) ollie válasza Bikerider (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kevered a fogalmakat. Itt nem hitelezésről van szó.

***

(#14) Bikerider válasza ollie (#13) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Nem úgy hitelező, mint hogy felveszel hitelt, hanem mint pénzügyi fogalom....

(#15) Keem1


Keem1
addikt

De jó, hogy se egyenlegfeltöltést, se matricát nem a ppon intézek. Ilyen gané társaságnak így is eleget fizettem évekig (fejesek haiti nyaralását pl.)
azon ritka esetben, ha autópályára mennék, inkább az M5-re felhajtás előtt csengetek a benzinkútnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.