Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Reggie0 válasza axioma (#146) üzenetére


Reggie0
félisten

A kopaszodasnak kb. semmi koze sincs a hideghez. A szemoldokod sem tunik el a hidegtol.

(#152) sfdrakex válasza Reggie0 (#151) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dehogynem, nézz szét pénztáros, benzinkutas csajok között, tuti kapják a hideget ahogy nyílik az ajtó, attól fogy a szemöldökük, és kell nekik helyette rajzoltatni. :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#153) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Itt is ennyire érthető az infotainment rendszer? :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#154) Reggie0 válasza jaffa 2843 (#153) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk aki informatikai eszkozt magyarul hasznal, az meg is erdemli :D

[ Szerkesztve ]

(#155) jaffa 2843 válasza Reggie0 (#154) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mármint autót? Ez ugye nem volt komoly? :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#156) Reggie0 válasza jaffa 2843 (#155) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg, hogy szamitogepet szerelnek az autoba, az meg nem lesz auto, hanem egy szamitogep.

(#157) jaffa 2843 válasza Reggie0 (#156) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ennyi erővel f@szé UI? Túrjad a kódot vagy húzzá' haza. A butaságnak is van határa azért. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#158) axioma válasza Uzi74 (#150) üzenetére


axioma
veterán

Ket dolgog miatt nem tudok igazat adni abban, hogy ettol veszelyes:
1. amcsi, ahol nem is hasznalnak sokszor ovet, a legzsak(!) ugy van idozitve, nem ugy mint EU-ban, ahol az ov lassitasa bele van szamolva
2. ki mondta hogy laza ovvel megyek? en pont az vagyok aki akkor van bekotve ha erzem az ov huzasat (es mellesleg nem pufajka a kabat sem)
+1 gyerek ki tud igy esni, mert boven van hozza ter, de a felnott nem, mas a geometria

(#159) dabadab válasza axioma (#158) üzenetére


dabadab
titán

"amcsi, ahol nem is hasznalnak sokszor ovet, a legzsak(!) ugy van idozitve, nem ugy mint EU-ban, ahol az ov lassitasa bele van szamolva"
Ez szinte teljesen biztosan nem igaz - talán valami több évtizeddel ezelőtti dolog lehet a mélyben meglapuló igazságmag.

DRM is theft

(#160) , válasza axioma (#158) üzenetére


,
addikt

Meg eleve balesetnél az övfeszítő patronok is rád feszítik az övet, legyél bármiben is.

(#161) Reggie0 válasza jaffa 2843 (#157) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. Jo lenne mar felfogni, hogy a szoftvereket alapvetoen nem magyarul keszitik, tehat ha van egy adott szovegnek adott terulet kijelolve, akkor oda kell besuriteni a forditast a lokalizacio soran. A feluletet ugy tervezik, hogy az alapnyelvvel(altalaban angol vagy nemet) toltik fel es meretezik. Egy kis szaros orszag miatt nem fogjak ujraprogramozni az egeszet. Arrol mar nem is beszelve, hogy a legtobb szoveg google translate-tel keszul, amit meg biztos ami biztos alapon egy kinai korrekturaz, tehat tobbnyire szar is. Jo reggelt kivanok, ez megy mar 30 eve a szoftveriparban.

[ Szerkesztve ]

(#162) jaffa 2843 válasza Reggie0 (#161) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szóval ennyi, ez így jól van így aztán kész? Ez csak égő az egész brandre nézve, bármi konzumer termékről legyen is szó.
Nyilván az a hülye aki ezt szóvá teszi... Van gond a fejekben rendesen.
Tessék felébredni, jóreggelt!

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#163) Reggie0 válasza jaffa 2843 (#162) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ezt mondtam: informatikaban minden termek ilyen, az idegen nyelvbol csak a problema van. Nyilvan nem fizetnel meg tobbet az autoert, hogy egy ujrairt magyar UI-t kapjal. Neked is rossz lenne, ha az evi 10-100 auto arara kene leosztani a fejlesztes dijat. Igazabol ok errol annyira tehetnek mint mi. Tessek ugy fejleszteni a magyar nyelvet, hogy ne okozzon fejfajast ha lokalizalni kell ra. Sajnos a fillerbszas es szivatos nyelv ezt eredmenyezi. Mindenhol a vilagon.

[ Szerkesztve ]

(#164) dabadab válasza Reggie0 (#161) üzenetére


dabadab
titán

"Arrol mar nem is beszelve, hogy a legtobb szoveg google translate-tel keszul, amit meg biztos ami biztos alapon egy kinai korrekturaz, tehat tobbnyire szar is. Jo reggelt kivanok, ez megy mar 30 eve a szoftveriparban"

Kb. tíz évvel ezelőtt dolgoztam egy fordítóirodának, ami az IBM dolgait fordította magyarra, ott mondjuk egészen biztosan nem ez volt, az teljesen profi módon működött.

DRM is theft

(#165) Uzi74 válasza axioma (#158) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha nem túl vastag a kabát akkor valószínűleg nem okoz problémát, ha vastag kabát akkor más lehet a helyzet (jó, akkor pontosítsunk, Európában), lásd az alábbi ADAC teszt: [link] Alapvetően nem az övfeszesség a probléma, hanem hogy máshol fekszik fel az öv (felnőtteknél is)

(#166) Reggie0 válasza dabadab (#164) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan vannak kivetelek, de eleg csak visszagondolni a korai mobiltelefonok magyar nyelvu menuire. Teli roviditesekkel, logikatlan/ertelmetlen szavakkal. Egyszerubb kezelofeluletu eszkozoknel meg mindig bele kell ferni x karakterbe, es akkor megy az izzadas a lokalizalassal. PC-n ugyan igy problema tud lenni meg mindig a karakter kodolas/ekezetek kezelese.

(#167) dabadab válasza Reggie0 (#166) üzenetére


dabadab
titán

"PC-n ugyan igy problema tud lenni meg mindig a karakter kodolas/ekezetek kezelese."

Mondjuk lehet, hogy el vagyok kényeztetve a Linuxszal, ahol mindenki kb. tizenöt-húsz éve átállt az utf-8-ra, de ez pont nem szokott gond lenni.

A gond inkább az, hogy rendes technikai fordítot baromi nehéz találni: az átlagfordító nem érti a technikai szöveget, aki meg érti, az meg általában nem tud fordítani (vagyis nem képes arra, hogy egy idegennyelvű szöveget, amit amúgy ért, képes legyen épkézláb magyar mondatokban visszaadni).

DRM is theft

(#168) axioma válasza Reggie0 (#163) üzenetére


axioma
veterán

Nem ertem, vagy kisebb betumeret vagy masodik oldal, az info jellegetol fuggoen. Egyszer, az osszes nyelvre es osszes uzenetre (nemetek is eloszeretettel hasznalnak hosszan osszetett szavakat). Azert ettol ne alljon mar fejre egy UI tervezes...

(#169) #06658560 válasza axioma (#168) üzenetére


#06658560
törölt tag

Második oldal? Mennyi EULA-t olvastál el életedben?

(#170) axioma válasza #06658560 (#169) üzenetére


axioma
veterán

Mi koze ennek az eula-hoz? Mert ami bekerult peldaszoveg azon nem latszik hogy random tajekoztatonal tobb lenne. Tevedek? [Nem is latnam ertelmet az autoban eroltetni az elfogadast, nem az az egy vezetoje lesz annak a kocsinak orokre, aki elso uzembe helyezeskor talalkozik vele...]

(#171) #06658560 válasza axioma (#170) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gondolkozz kicsit!

(#172) axioma válasza #06658560 (#171) üzenetére


axioma
veterán

Kosz az eloremutato magyarazatot. Me'g ha valami kiguglizhato lenne, megertenem a hozzaallasod, de igy... maradok autoilag hulye, ugyse veszek ujat szerintem soha eletemben, nem fog erinteni.

(#173) Reggie0 válasza dabadab (#167) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk amint hasznalsz regularis kifejezeseket utvonalakra, mar egy fokkal nehezebb lesz az elet linux alatt is.

(#174) #06658560 válasza axioma (#172) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ja, jó, ha ennyire lusta vagy, akkor kifejtem! Mennyit ovlasol el egy EULA-ból? Mennyit vagy hajlandó elovlasni egy több oldalas magyarázó szövegböl egy autó 5-10"-os kijelzöjén? Mi volt olyan nehéz benne?

(#175) axioma válasza #06658560 (#174) üzenetére


axioma
veterán

OK, visszatertunk a lenyegre. Most ez olyan tajekoztato ami engem erdekel, vagy olyan amit kotelezoen az arcomba kell nyomjanak? Ha engem erdekel, akkor nyilvan lapozok vagy megvarom a lapozodast (es igen, ha uj auto nem ismert szoveg akkor en megnezem, teny az eula-kat - foleg amikor gyenge angolom volt es nem atombombarol kell donteni - nyilvan nem, de a papiron elem tolt szerzodeseket, szolgaltatoi papirokat elolvasom, boven atlag feletti odafigyelessel). Ha az a lenyeg hogy OK-zzam le, akkor meg _rossz_helyen_van_, mert nem vezetonkent dobja ki, csak egyszer, tok mind1 hogy lapozos vagy nem, jogi jelentosege nincs.
Szoval tovabbra se ertem az indoklast, miert ne lenne megoldhato. Raadasul azzal, hogy magyarul/nemetul tobb karakter, attol meg a tartalma, a vezeto altal raforditott ido kb. azonos, milyen alapon nem mind1 a formatum?

(#176) Reggie0 válasza axioma (#175) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan megoldhato, csak meg mindig nincs aki kifizetne. Azert egy multinal kicsit mas a fejlesztes menete, akik csinaljak a kezelofeluletet valoszinuleg sosem talalkoznak az idegen nyelvek tobbsegevel, az elkeszul egy masik reszlegen. A visszacsatolas pedig baromi lassu, egy ilyen kenyelmi dolog pedig eleg alacsony prioritasu hiba, akar evekig is eltarthat mig lecsapodik valahol.

(#177) axioma válasza Reggie0 (#176) üzenetére


axioma
veterán

Ebben a formaban nyilvan OK sot ismeros.

(#178) pengwin válasza axioma (#170) üzenetére


pengwin
addikt

Az EULA nem azért van ott, hogy téged vagy az autó mindenkori sofőrjét bármiről tájékoztassa, hanem azért, hogy a gyár bevédje vele a szebbik felét.

Dokumentációt írok, és teli van értelmetlen hülyeségekkel a szövegünk, amiket jogi okokból kell belerakni a dokumentumokba, hogy a cég tudjon rá mutogatni, mondván ők szóltak...

Üdv, pengwin

(#179) axioma válasza pengwin (#178) üzenetére


axioma
veterán

Na de ezt mondtam hogy erre alkalmatlan. Veszek egy autot, beleulok, en nem "irok ala" semmifele EULA-t, mert nekem mar nem fog feljonni a figyelmeztetes. Vagy csak kolcsonkapom ismerostol egy hetvegere, akkor me'g az se jatszik hogy ugyis reset (ami nalunk is kb. csak a radiobeallitasokat reset-elte... meg tan a napi szamlalot is kulon kellett, mar nem emlekszem, de azt se hiszem hogy az EULA-ra kulon gondoltak hogy az elfogadottsag resetelodjon).
Masreszt meg ha el KELL olvasni es ezt leirja a szoveg elejen, akkor szerinted nincsenek elegge vedve attol, hogy nem OK, hanem "lapozz" gomb van az aljan, vagy auto lapozodik es a masodik oldalon van csak az OK?
Mind1, szerintem tultargyalva. Inkabb e-autozzunk :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.