Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Az jó lesz ha írtok róla, én úgysem telepítem, de azért persze kíváncsi vagyok. :)

<-ƘƘ->

(#2) Syl válasza Kendek (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Virtualbox-ban azért csak megnézzük ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez a gyorsított termékéletciklus biztos, hogy jó lesz? Teszem az egy office esetében. Biztos, hogy azon múlik, milyen gyakran jönnek új verzióval, hogy milyen sikeres lesz a cég? Az nem lehet, hogy inkább tudatosan, rendszeresen fejlesztve, de megfelelő frissítésekbe beillesztve lehetne többet nyerniük? Vagy majd új verzióként jön minden csip-csup újítás is, pénzért? biztos, hogy az Apple modellje mindenestül olyan nagyon jövedelmező a cégnek? Mert a piaci elterjedtsége különösen az OSX-re pislantva nem ezt mutatja.

(#4) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Össze vissza beszélnek, a múltkor azt mondták a főverziók továbbra is 3 évente jönnek (az Office szintúgy), tehát a Windows 9 2015-ben várható... Most már jó lenne eldönteni :)

[ Szerkesztve ]

(#5) hcl válasza #06658560 (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom annyira, ahogy a Canonicalnak is bejött a Buguntu kapcsán.
Jó munkához idő kell...

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Glenda válasza hcl (#5) üzenetére


Glenda
addikt

Agilis fejlesztés.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7) kispx válasza =Mentor= (#4) üzenetére


kispx
addikt

Tudtommal már egy ideje azt pletykálják, hogy évente fog a rendszerhez kiadni egy nagyobb frissitést. A főverziók között pedig csak 2 év fog eltelni, azaz 2014-ben fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Zotya84 válasza Syl (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem tudom, nálam Virtualboxban mindenféle módon fagy a telepítője... :(

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) hcl válasza Glenda (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, kérdés, mit fejlesztenek. Ugyanis ezzel a móddal leginkáb a bugokat lehet. Látszik a világ összes telefonszoftverén, az Ubuntun, a Firlefrancon... amit ilyen erőltetetten csinálnak, azon mindenen.

@Zotya84 : Nekem frankón megy Vmware-n.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Zotya84 válasza hcl (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor nálam van a baj, vajhmit nem csinálok jól??? a sima 8 megy ugyanazon beállításokkal ua vgépen... na mindegy, majd kitalálom...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) enginev3.0 válasza kispx (#7) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát ez remek, csak tudnám minek, azért egy windows nem olyan mint egy android szerintem...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) hcl válasza Zotya84 (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld ki Vmware-el pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem jól teszik, hogy/ha hardvert is fejlesztenek, csak tényleg vegyék komolyan és tényleg
fejlesszenek előremutató dolgokat. A W8/metro/modern UI is egész máshogy mutatkozott volna be, ha az MS tervezett volna egy asztali "surface" családot is, amivel kihasználható lett volna az érintős képernyőre optimalizált UI. A lényeg az, hogyha ilyen radikálisan szeretnék fejleszteni a hardvert, akkor tervezzenek hozzá vasat is, amihez illik. Jelenleg a hardvergyártók bénábbnál bénább érintős PC-ket és monitorokat dobnak piacra. Ebben kellene utat mutatnia az MS-nek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) SirRasor


SirRasor
őstag

Engem semmilyen szinten sem győzött meg.

Make Love not war!

(#16) Elrood


Elrood
őstag

Remek. VS2013, VS-ből minek évente? Mostantól minden ilyen win frissítés kap egy új VS-t? Nemá...
(VS2012 tavaly augusztus végén jelent meg)

VS2012 se volt egy olcsó darab, erre kiadnak egy újat, ahelyett, hogy ahhoz adnák hozzá frissítésként.

The new previews also add support for asynchronous debugging (when using VS 2013 on Windows 8.1, not older Windows releases) for C#, VB, JavaScript and C++ developers.

Microsoft also has made improvements to the development experience for those using XAML to build Windows Store apps, according to officials. There are "significant" performance improvements for the XAML designers in Visual Studio and Blend, as well as general XAML editing in Visual Studio, with the inclusion of IntelliSense for data binding and resources.

Forrás: [link]

Pl. ez a kettő iszonyat idegesítően viselkedik 2012 alatt, XAML editálás botrányosan lassú volt, és nem, nem frissítik azt, hanem kiadják új verzióként, hogy vedd meg újra...

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#17) #40553216 válasza Zotya84 (#9) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem sem indul.

Kétszer töltöttem le a 64bites angolt, de az sha1 sosem egyezett. Mindkétszer ugyan az volt, de nem az, ami a letöltési oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#18) Zotya84 válasza #40553216 (#17) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem is mindig ugyanezt dobta... pedig sha1 stimmelt. Most épp vmware-n megy felfelé... Azon már megyen...

De szar! Nem enged offline fiókot létrehozni. márpedig én soha nem fogok online fiókot használni.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#19) #40553216 válasza #40553216 (#17) üzenetére


#40553216
törölt tag

VBox hibának írják, mert hogy még nem támogatja. :D
Ahogy az újabb 32 bites Atom procis cuccok sem, meg néhány tablet? A hw-t kellene a Windowshoz pofozni? Nem fordítva van a dolog?

(#20) Elrood válasza Zotya84 (#18) üzenetére


Elrood
őstag

Itt van rá a megoldás:

[link]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#21) Zotya84 válasza Elrood (#20) üzenetére


Zotya84
őstag

Jópofa, hogy trükközni kell hozzá. köszi.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) Glenda válasza Zotya84 (#21) üzenetére


Glenda
addikt

Preview. Nem végleges.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#23) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Nem egy nagy eresztés. :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#24) Glenda válasza hcl (#10) üzenetére


Glenda
addikt

Látszik, hogy nem ismered az agilis módszereket. Pont az a trükk benne, hogy gyorsabb a kapcsolat az emberek között. Egy sprintben a fejlesztő leprogramozza, esetleg teszteket ír hozzá, míg ő a következő sprintet csinálja, a tesztelő tud foglalkozni a t-1 időben írt kóddal.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) Syl válasza Zotya84 (#21) üzenetére


Syl
nagyúr

Mindegyik windows bétába raknak valamit, amiért az aktuális virtualizáló szoftvereken nem megy. Meg kell várni ezen szoftverek frissítését.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) fordfairlane válasza ZS3NI (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jaj, dehogyisnem, az újítások fantasztikusak. Ha ez se teccik, akkor benned van a hiba. ;]

x gon' give it to ya

(#27) Zotya84 válasza Glenda (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Tudom, tudom, de akkor is szar. ami már működött jól, azt megint sikerült elb@szni. Start menü is így indult... Így is maradt... Ez is így fog...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#28) L Balázs válasza Zotya84 (#21) üzenetére


L Balázs
tag

Az előfizetéses modellel összekötve nem rossz ötlet a kiadás felgyorsítása. Ma már nem tartható, hogy éveket kelljen várni egy-egy gigafrissítésre. Ha nem akarnak lemaradni a versenyben, akkor a sok kicsi frissítéssel jobban járnak.

Szerk.: nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Gdi válasza Zotya84 (#9) üzenetére


Gdi
senior tag

utasításkészlettel van gondja...
be kell kapcsolni a compare16b-t:

VBoxManage.exe setextradata [virtuális gépnév] VBoxInternal/CPUM/CMPXCHG16B 1

a [virtuális gépnév] helyére természetesen írd be a boxod nevét

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#30) robogár válasza Kendek (#1) üzenetére


robogár
csendes tag

igen, én is olvasom mit írtok róla, de azért ez még sokáig semmit sem jelent az átlag usernek -- win7

"Embernek lenni annyi, mint választani."

(#31) hcl válasza Glenda (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ez a szép elmélet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Glenda válasza hcl (#31) üzenetére


Glenda
addikt

Szerencsére tapasztaltam, hogy nem csak elmélet :K

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) Kendek válasza robogár (#30) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ez azért nem egészen igaz, de mondjuk én alapból nem használok Windowst, illetve baromira zavar az, hogy utána majd újra kell telepíteni minden alkalmazást. Nagyon izgalmasak ezek a windowsos telepítések és frissítések amik órákat elvesznek az ember életéből, de én valahogy nem vágyom rájuk. Sokszor azt érzem, hogy a telepítővarázslók az egyszerű fájlkicsomagolást is direkt húzzák időben, néha indokolatlanul sokáig tart pl. egy-egy játék telepítése. Szóval átlag felhasználóként nem látom értelmét a tesztelésének. Persze ha az átlag felhasználó alatt nem azt értjük, hogy a kisujjunkból rázzuk ki a rendszertelepítést, mert már annyira begyakoroltuk.

<-ƘƘ->

(#34) bitblueduck válasza L Balázs (#28) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Nekem az éves frissítés nem tetszik. win7-em van, és nem látok kihagyhatatlan feature-t 8/8.1-ben. Az xp-vista idő meg túl sok, úgy tűnik nekem semmi sem jó. ReFS, meg talán powershell4 érdekes meg még pár dolog, de a legtöbben addig jutnak el, hogy van újra start menü, hát az fantasztikus. windowsból a 7, office-ból 2007 bőven elég nekem. visual studio-ból viszont a 2012 az nagyon jó, VS minden verziója kitűnő frissítés volt eddig (kb 2005 óta követem rendesen). de amikor azt ígérték, hogy majd szépen bővítgetik pl c++11-el nem új verzióra gondoltam 1 évvel a megjelenés után. Félek, hogy a 2013-tól kezdve a 2012-re tojnak.

Glenda: agile jól hangzik, de még nem láttam kiválóan működő alkalmazást rá, és többet beszélnek róla, mint amennyit érdemes szvsz. agile, meg innováció meg tököm, miközben egy 1 hetes c/java/akármi for dummies tanfolyam 1000x hasznosabb lenne, sztem ott kellene kezdeni.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#35) Glenda válasza bitblueduck (#34) üzenetére


Glenda
addikt

Ez már azoknak van, akiknek a Hello World nem okoz problémát ;-)

A TFS elég kultúráltan kezeli, de vannak 3rd party toolok is, azok is használhatóak.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#36) emvy válasza Elrood (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

A VS2013 a Build eddigi legjobb termekenek tunik.

while (!sleep) sheep++;

(#37) emvy válasza Kendek (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem semmit nem kellett ujratelepitenem. (Nem valtottam platformot, x64 volt eddig is.).

while (!sleep) sheep++;

(#38) emvy válasza bitblueduck (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

Annyit elmondhatok, hogy a tozsdei rendszerek fejlesztesekor 90%-ban agile metodologiakat (is) hasznalnak.

while (!sleep) sheep++;

(#39) Elrood válasza emvy (#36) üzenetére


Elrood
őstag

Nem is azt írtam, hogy rossz :).

Csak jobban szerettem volna, ha mindez vs2012 update-ként érkezik.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#40) #40553216 válasza Gdi (#29) üzenetére


#40553216
törölt tag

És tényleg, köszi.

(#41) #40553216 válasza Glenda (#24) üzenetére


#40553216
törölt tag

És ez a fantasztikus modell eredményezte azt a gyorsaságot, hogy a "júzerek visszajelzésére reagálva" két évbe tellett a startgomb visszavarázslása, meg ez a minimális "fejlesztés" a 8-hoz képest? Érdekes értelmezése az "agilis" kifejezésnek. Lehet, megfelelő szövegkörnyezetbe helyezve (idegingerület-továbbítás sebessége a Diplodocus hallorumnál) már tisztábbá válik a kép.

Frissítések keresése egy 1 napos rendszerben pár percet igénybe vehet? Anyám, borogass!

[ Szerkesztve ]

(#42) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Várom a tesztet.

Üdv Hgovi

(#43) martonx válasza Elrood (#16) üzenetére


martonx
veterán

Az még nem derült ki, hogy VS2013-at újra meg kell-e venni.
Én arra számítok, hogy olyan lesz, mint a 8.1 azaz ingyenes az eggyel előző verrziót használóknak a ráváltás.

Én kérek elnézést!

(#44) martonx válasza #40553216 (#41) üzenetére


martonx
veterán

Hogy jött ki a két év?

Én kérek elnézést!

(#45) #40553216 válasza martonx (#44) üzenetére


#40553216
törölt tag

2011 szeptember 2013 június ~két év. Vagy nem? Mivel a nyilvános előzetesek megjelenésekor már megindult a metro-fikázó kommentek tömege. Bár ahogy nézem, a publikus béta igazából "csak" másfél évvel ezelőtt jelent meg. Bocs a pontatlanságért. Így valóban sokkal érvényesebb az "agilis" jelző. :DDD

(#46) Ygg válasza #40553216 (#45) üzenetére


Ygg
senior tag

Hát meglátjuk.
Az idő majd kiadja, hogy jön be a dolog.

(#47) zone


zone
őstag

Jó ez a bemutató videó, a sok csúszkálástól, bevillanó átmenettől és forgástól folyik ki a szemem. :C

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#48) #06658560 válasza Glenda (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy nem agilis rendszerben nem ugyan így fejlesztő programozza, majd a tesztelő utána teszteli, miközben a fejlesztő a következő kódon, a korábbi javításán dolgozik?

#38 emvy: non-stop éles rendszert nagyon másképp nem tudsz faragni, csak sok kis lépéssel. Bár bizonyos időnként ott is elborulhat annyira a világ, hogy jobb döntés a cezúra.

[ Szerkesztve ]

(#49) julius666 válasza bitblueduck (#34) üzenetére


julius666
addikt

miközben egy 1 hetes c/java/akármi for dummies tanfolyam 1000x hasznosabb lenne, sztem ott kellene kezdeni

És ennek mi köze van az agilis fejlesztési modellhez? :F
Egyébként a fejlesztési modell alapvetően független a release strategytől, az most egy dolog hogy a RERO-hoz sokkal jobban passzol mint a "régi" prediktív metodikák, de ettől még nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#50) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

már a videó elején az a zene amivel kezdődik és az egész olyan gyerekes, dedós hangulatot kelt.
az a start-nak csúfolt gomb meg teljesen felesleges, mert csak a windows gombot váltja ki, semmi több funkciója nincs, erre mi szükség volt?...legalább akkor már lett volna régi start menü vagy inkább semmi, de így, összkép ami lejött, hogy gyerekes.
ja és egyáltalán nem meggyőző, ez a szó fel sem merült bennem.

ahogy látom nem sok értelme lesz számomra a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.