Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Jézusom de túlárazták, 170-ért vettem Mate 9-et, a két mobil meg ég és föld

Huawei Mate 9

(#2) #08205312 válasza H.Istvan25 (#1) üzenetére


#08205312
törölt tag

4 perc alatt elolvastad a tesztet :Y :R

(#3) Swinegod


Swinegod
őstag

170k és nincs gomb háttérvilágítás lel ez is akkora hulladék, mint az összes eddigi Asus telefon persze emellé még ronda is, mint a dög

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#4) doooo


doooo
veterán

Itt reklámozza magát az oldalon az utóbbi napokban... és tegnap végre rákerestem. Csodálkoztam is, hogy itt nem volt teszt róla. Erre ma... :))
Papíron szimpatikus, még a külsőt is meg lehet bocsátani neki, az ára viszont horribilis. De a Honor 9-nél például jobban dolgoznak a kamerák, tehát sokkal kevesebbért jó vétel lenne, hisz többé-kevésbé megállja a helyét minden téren, azon is, amire elvileg hivatott. Esetleg egy S652 belefért volna, de akkor többet fogyasztana, cserébe jobban megérné ha ennyibe is kerülne, és nem lenne soha probléma a teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#5) Simba86


Simba86
senior tag

a teszt egyetlen pozitívumai azok a fényképek...hmm ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#6) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"Ez nem a készülék ára, hanem a többletköltsége a szintén fémházas, gigászi telepes, Snapdragon 625-ös Redmi Note 4-hez képest, a Zoom S hivatalos végösszege ugyanis 170 ezer jó magyar forint"

Ezeknek elment az esze?! :Y A HTC sírva kopogtatna a receptért.... :F

B.Cs.

(#7) ollie válasza Swinegod (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jaja, persze, hulladék... Olvasd már el a tesztet. Csúcsminőségű fotókat készít.

Egyébként csak egy kicsivel kéne olcsóbbak lenne, és megérné. Ez nem xiaomi, ahol hiába van 4gb ramod, a MIUI agresszívan bezár minden appot. És van szerviz, ahol nem hajtanak el azzal, hogy szoftveres hibája van a telefonnak, azért nem lehet telefonálásra használni, és persze hibajavítás sehol. Igen, utóbbi velem esett meg xiaomi telefonnal, a wayteq szerviz által.
Ráadásul ebben AMOLED kijelző van, az üzemidő meg páratlan.

Ha nem vettem volna OnePlus 5-öt, most valszeg ezt vettem volna.

[ Szerkesztve ]

***

(#8) Soybex


Soybex
őstag

Régi zenfone zoom hátlapja jobban tetszett, valamiért minőségibb volt :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#9) Taranti


Taranti
senior tag

"Abból a szempontból viszont ígéretes a helyzet, hogy előrevetítheti a Zenfone 4 csúcsmodellek kamerás képességeit, és kis algoritmusos finomítással akár versenyre kelhetnek a piac legjobbjaival."

Meg azt is előrevetíti, hogy a 4-es mennyibe fog kerülni.
Ez ennyiért biztosan nem kell, azt pedig meglátjuk majd. De akkora fenntartásaim lettek az Asus telefonokkal kapcsolatban, hogy legalább 4-5 tesztet biztosan elolvasok döntés előtt.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#10) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

kamera álagos ...se .Jó alap elkeffentett szoftveres algoritmusok

Abe due dembella

(#11) dr.zsírvágó


dr.zsírvágó
csendes tag

Alice! Alice! Alice! :R

Egykezű rolleresnek ne integess!!

(#12) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Eleje szép, hátulja annyira nem jön be

Ilyen akksi és kamera mellett egy szebb külsővel és egy Xiaomi vagy Samsung felirattal cserélném azonnal az S7 edget

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) balazs1022


balazs1022
őstag

Nagyon bejovosnek tűnt a telefon mobilrol olvasva, foleg a kamera resze. Sztem eleg ez a hardver, mindere eleg. Valoban kicsit tul van árazva, van benne nagy akksi meg jack csati. Sz.geprol visszanezve már nem olyan jo az a kamera. Nagyon sok benne a lencsehiba. Alig van eles pontja a felveteleknek :S. Igy viszont meg rossz fele billen a merleg. Tetszetosbol atment nem tetszosbe. Igy viszont egy OnePlus 5 sokkal jobb valasztas...

Bone123: Mikor Raw-ot szerkesztessz nem piszkalod veletlenul a a szaturaciot? Egy kicsit mindegyik kép túlszaturalt (más tesztekben is), legslassibb az en szememnek. Nem olyan termeszetes mint a valosagban. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#14) Bone123 válasza balazs1022 (#13) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Dehogynem, szín kezelni kell őket. Jogos, kicsit lejjebb kaphattam volna a telítettséget. Mondjuk elég tiszta és pormentes idő volt, ilyenkor harapnak a színek.

(#15) doooo válasza balazs1022 (#13) üzenetére


doooo
veterán

"Mikor Raw-ot szerkesztessz nem piszkalod veletlenul a a szaturaciot? Egy kicsit mindegyik kép túlszaturalt (más tesztekben is), legslassibb az en szememnek. Nem olyan termeszetes mint a valosagban."

Jól mondod, "legslassibb" a te szemednek. A valóságot pedig soha nem fogod pontosan viszontlátni, főleg ha nem vagy ott az adott "valóságban" amikor a kép készül, össze se tudod hasonlítani.

(#16) Smiro válasza dr.zsírvágó (#11) üzenetére


Smiro
senior tag

Who the Fuck is Alice ;]

[link]

(#17) Swinegod válasza ollie (#7) üzenetére


Swinegod
őstag

A mobilaréna tesztjei 99%-ban NEM egyeznek a tapasztalataimmal. A ZenFone Max 8 pontot kapott sebességre (nem) ahogy a Huawei G620S is (nem). Én előbbinek 2, utóbbinak durván 3 pontot adnék sebességre, a fagyás náluk annyira gyakori, mint ahogy a szarrá szapult LeEconál NEM az. Ha még 1 hétig valamelyiket kéne használnom, felkötném magam

Van egy jó kamera, oké, kb ez az egyetlen pozitívum, az üzemidőt már az első Max is tudta, de még a 620S-nek is kifejezetten jó üzemideje volt, és ezek legalább (így kép alapján) nem tűntek ultralow-budget telefonnak

Amúgyis 170k és 625. Snapdragon 625. Ez durván a fele-harmada az ebben a kategóriában elvárt SoCnak

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#18) balazs1022 válasza doooo (#15) üzenetére


balazs1022
őstag

Jó volt egy kis elírásom (telóról írtam). Abban is igazad van, hogy nem vagyok ott a kép készítésénél így nem tudthatom, hogy milyenek voltak a körülmények. Csak megjegyeztem, hogy eléggé szaturáltak a raw-os képek (és csak nem láthattam rosszul ha Bone is jelezte, hogy állított rajta)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#19) rdt89


rdt89
addikt

Remek teszt volt, bár a Lenovo p2 csak kamerában rosszabb mint ez a készülék és kb fele ennyibe kerül

(#20) prolad


prolad
őstag

Jó kis gép, kár az árért, bár mintha 150ért láttam volna pár hete, de lehet rosszul emlékszem. A másik gondja a gyártó felülete, mondjuk ez elég szubjektív. Tetszik viszont a nagy akku és a jó kamera, ezekrt továbbvihetné az asus a következő csúcsmodellbe.

(#21) vigyori78 válasza Smiro (#16) üzenetére


vigyori78
őstag

Viselkedjél

(#22) attila964


attila964
csendes tag

Vagy erősebb proci, vagy gyengébb ár tenné fogyaszthatóvá.

703316805

(#23) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Szerintem ezek a képek egyszerűen nem jók. Valaki magyarázza már meg mitől jók?

(#24) Nyiaz válasza Nyiaz (#23) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

A háznál nem világosak bokrok, nem élesek a vonalak. a portré sem éles. Ennél olcsóbb telefonok is tudnak jobbat. Ok a zoomos kép nem rossz mobil viszonylatban, de az a nélküli....

(#25) tipuka válasza Smiro (#16) üzenetére


tipuka
addikt

kész, végem. :C

(#26) joey04


joey04
titán

Mennyi??? Idióták.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Smiro válasza vigyori78 (#21) üzenetére


Smiro
senior tag

Nem lehetett kihagyni :D

(#28) Sys85


Sys85
veterán

Összeségében nem rossz teló ez,már ha eltekintünk az ártól,mert az egyszerűen vicc.
A kamera se rossz,de a jótól nagyon messze van,én sok hasonlóságot nem látok az i7+ kamerájával.Anno a Galaxy S6-nál sokan kritizálták a túlélesítést,ez meg még arra is ráver.A szememet nagyon zavarja.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29) Gabbbb válasza Nyiaz (#24) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nagyjából egy szinten van a Huawei lite szériában lévő telefonjaival (p8lite és feljebb), de szerintem középkategóriában ez teljesen jó és a picit tompa DNG fájlok is nagyjából rendben vannak.

(#30) Smiro válasza tipuka (#25) üzenetére


Smiro
senior tag

Na nem azért, nem akarom magam dicsérni, de tényleg jó poén :DDD A lányomat is így hívják és ha hív, a telóm csengőhangja a refrén ;)

(#31) Nyiaz válasza Gabbbb (#29) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Igen, ezért nem értem miért kellett jól megdicsérni. Vagy értem...

(#32) Azie


Azie
őstag

170-ért veszek inkább egy nokia 6-ot, meg még 2-t :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#33) nrg_52


nrg_52
addikt

Ezek a mobilgyartok szednek mostanaban valamit... 😊 Ha a Honor 9 draga, akkor ez?

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#34) nordo válasza Nyiaz (#24) üzenetére


nordo
tag

Nekem is pont ez a bajom egyik képen sem találom a fókusz pontot,(talán a csavarosnál ,de ott sem)mintha mind tájkép lenne egységesen mosott, szerintem gáz a fotós képesség és a kinézet is főleg ennyi pénzért.

Ezek után ne fikázza senki a Honor 9-et.

[ Szerkesztve ]

(#35) Steve1207


Steve1207
veterán

Ahogy a specifikációt nézem az előzetes találgatások alapján elég hasonló lehet majd a Xiaomi 5X is. Amúgy egy 660 tényleg beleférhetett volna, ha már ennyibe kerül, de látszik, hogy dolgoztak rajta, jó cucc lett ettől függetlenül.

.

(#36) nordo


nordo
tag

Nem oké az egész teszt,de inkább nem húzom tovább magam. :W

[ Szerkesztve ]

(#37) Rodi 4.80 válasza ollie (#7) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"És van szerviz..."

Ja, az Asus meg a szervíz :DDD :DDD :DDD Hatalmas vicc!

(#38) doooo válasza nordo (#34) üzenetére


doooo
veterán

Találj kérlek a Honor 9 képei portré között egyet, ahol látszik egy igazán éles részlet. Semmi. És még zajosabb is mellé. Vannak jobb kamerás mobilok, de a Honor 9 épp nem pozitív példa.

[ Szerkesztve ]

(#39) nordo válasza doooo (#38) üzenetére


nordo
tag

Azért hoztam fel a honor 9-et mert állítólag semmit nem fejlődött a 8-hoz képest.

Hát ez az Asus pont semmit nem tett hozzá előzőekhez.(csak árban)

És szerintem a házról.az utcáról, a fákról készült képek nem portré képek .

De hagyjuk is ez tipikusan egy fizetett reklám.

[ Szerkesztve ]

(#40) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem érne meg ennyit, nekem.

(#41) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem igazán szokott érdekelni egy mobil ára, ha tetszik megveszem, de ez inkább 70k lenne reálisan, mint 170k.
Ráadásul Asus létére még ronda is. A képek viszont elég jók.

(#42) nordo válasza nordo (#39) üzenetére


nordo
tag

Tudom,hogy tele módban nincs igazán fókusz pont de mégis mosott az egész.A honor 9 képeinél a csavaról és a levélről a bogárral készült kép szerintem sokkal jobb pedig nincs benne OIS.

(#43) jeszi válasza Bone123 (#14) üzenetére


jeszi
tag

Szia!

Egy teljesen sötét szobában megnézel egy tiszta fekete képet? Valóban 0 fényerő van?
Asus zenfon zoom 3 telefonomon nálam picit világít a kijelzo, hosszában kozépen jobban, a szeleken kevésbé. Az amoled kijelzőn elvileg a fekete nem kellene, hogy világítson. Több amoled kijelzős telefonom van, mindegyik tök fekete, csak ez nem. Nálad milyen? A support azt javasolja, hogy hasonlítsam össze másikkal, ahol vettem, de a boltokban nincs tök sötét :) Van kéznél s3 mini, samsung Note 4, lumia 730, nokia 930, galaxy j5 2016, egyik sem világít. Ez így nagy csalódás, csak azt nem tudom, hogy kifogtam vagy mindegyik ilyen? Egyébként ettől eltekintve gyönyörű a kijelző. Annyit tudtam még meg a supporttól, hogy az LG a kijelző beszállítója az ASUS-nak ehhez a termékhez.

Köszönöm!

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#44) Bog válasza nordo (#39) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Te egy fizetett troll vagy, nyilván.

Ja és rosszindulatú. És meglehetősen ostobák az itteni kommentjeid.

És rágalmazol. Alap nélkül. Az ilyen ócska hangulatkeltésért szoktam innen kivágni júzereket.

Úgyhogy talán fejezd be.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) nordo válasza Bog (#44) üzenetére


nordo
tag

Fizetett troll?
Ki fizetne ezért,inkább szállj magadba mielőtt leírsz valamit.

(#46) tipuka válasza nordo (#45) üzenetére


tipuka
addikt

légy szí nyugodj meg :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Szabcsizz válasza tipuka (#46) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Dehogy nyugszik meg.Tipik magyar ember.

Bone tesztjeit szeretem a legjobban olvasni,szerintem o az aki a legalaposabban teszteli a kamerat.

(#48) janeszgol válasza ollie (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Valoban nagyon jo telefonnak tunik. Siman ezt vennem a P10 helyett peldaul.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) janeszgol válasza Szabcsizz (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen es a beszedhangszoro minosegenek leirasat sosem hagyja ki. Nekem az is fontos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Hallosz


Hallosz
senior tag

A fotó képessége nem győzött meg. A kinézete, hát... olyan amilyen.
Birtokolni ilyet nem tervezek. Asus LG és a kínai másod vonal, sosem volt, és ez így is marad.

Mert lakni, muszáj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.