Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Térerő


Térerő
csendes tag

Indítványozom hogy a többi gyártó is adjon nagyobb befolyást a mérnököknek. Vagy képezzék át a marketingeseket....
Csak így lehet túljutni a kötelező noccsok és kameralyukak világán.
Csak így lehet dedikált 3 tárhelyes sim tálcát bepréselni.
Csak így lehet megtartani az értesítési ledet.

(#2) Lami66 válasza Térerő (#1) üzenetére


Lami66
őstag

bocs, nem válasz akart lenni.
Biztosan nagyon jó telefon ez is..... De .... Milyen érdekes, hogy itt a teszt már négy órája, de még érdemben senki nem szólt hozzá ehhez a telefonhoz. A kisebbik Asushoz, a 8-ashoz ennyi idő alatt kb 50 hozzászólás volt, és egy nap után már 130 hozzászólásnál jár.
Ebből látszik mennyire jobban érdekli a fórumozókat egy kezelhető méretű csúcstelefon, és mennyire érdektelen számukra egy csúcspéklapát, még akkor is ha egyedi kamera megoldása van.

[ Szerkesztve ]

(#3) prolad válasza Lami66 (#2) üzenetére


prolad
őstag

Vagy csak azért nem, nem, mert a frissebb hardveren kívül semmi újdonság nincs, kibeszélte már mindenki tavaly.

(#4) Flexman


Flexman
csendes tag

Valóban a tavalyi modellhez képest nincs lényegi előrelépés. Ha esetleg ebből is kihoznának egy Pro modellt akkor az meg már más árkategóriában játszana. Ha mindenképpen ilyen kameramegoldás kellene akkor a 7 Pro a legmegfelelőbb választás!

(#5) ZoltayA válasza prolad (#3) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Pontosan. Van Zenfone 7 Pro telóm. Abban OIS is van. ( És Snadragon 865+. Ebben meg 888, ami brutálisan melegszik). Kár ehhez hozzászólni.

(#6) ZoltayA válasza Flexman (#4) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

És ez a 8 Flip 310 ezren indít. Ugyan már.

(#7) sefan67


sefan67
aktív tag

"Az Asus kapcsán az egyik legfontosabb dolog, hogy a cég alkalmazottainak zöme mérnök, ... Mérnökök tervezik a telefonokat, mérnökök találják ki az újdonságokat, mérnökök tartják a prezentációkat, mérnökök ülnek a vezetőségben..."

- Rog phone 5 : úgy törik ketté mint egy sós pálcika. :(((

- Zenfone 8:  50 °C fokos készülékház terhelés alatt. :Y

Mind a két mobilt rohantam volna megvenni amúgy, nagyon oda vagyok az Asus mobilokért, de ezek olyan hibák ami nem elfogadható "mérnököktől" .

[ Szerkesztve ]

(#8) mjani1172 válasza sefan67 (#7) üzenetére


mjani1172
addikt

Hallani olyat, hogy más cégnél is mérnökök terveznek.
Ez lesz 2021 újdonsága. :)

(#9) pepe792 válasza Lami66 (#2) üzenetére


pepe792
tag

Az, hogy valamihez 50 minitelefon hívő hozzàszól, nem jelenti azt, hogy többségbe vannak a lapáttelefon hívőkhöz képest. Sőt!

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez egy biztonsági termék lett. Nekem nagyon tetszett a tavalyi Zenfone 7, így ez is nyerő. Hogy ezt venném-e 310 ezerért, az azért kérdés. De esélyes lenne, ha nem lenne a kisebb verzió. Ami most viszi a prímet.
Azért a lyukmentes kijelző jó dolog. (Én a notch-os megoldást megkedveltem, de csak akkor, ha eltüntethető a fül. A lyuk nem tüntethető el.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Sgr_A válasza janeszgol (#10) üzenetére


Sgr_A
addikt

250-ért van hivatalos 2 év garival 7pró, max a szoftver támogatás hosszáért érné meg ezt venni, de akkor már inkább samsung vagy iphone ebben az árban és fényképezésben és videóban is jobbak.
a kisseb még érdekes lehet, de még várnék melegedési és üzem idő tapasztalatokat

[ Szerkesztve ]

(#12) janeszgol válasza Lami66 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Elvitte a kicsi a prímet. Csak iPhone szinten van nála jobb (i12 Mini/sima/Pro, i11 Pro). Ötödik a sorban. Ha az iPhone-okat levesszük, akkor szvsz első.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Lami66 válasza pepe792 (#9) üzenetére


Lami66
őstag

Nem mondtam, hogy többen vannak, csak azt, hogy jobban érdekli a fórumozókat a kisebb telefon az n+1. péklapáthoz képest. Lásd, a sima 8-ból már a tulajok írogatnak tapasztalatokat. Ennél meg csak fanyalgás volt eddig. De legalább eljutottunk a 13. hozzászólásig. Ott meg a 140-nél tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fall-N válasza Lami66 (#2) üzenetére


Fall-N
veterán

Ebből meg a fórumból levonni következtetést fölösleges. Az átlagemberek akik nem fórumoznak többen vannak és hidd el sokan akarnak nagy kijelzőt. Ha nem így lenne, nem fogytak volna a telefonok eddig sem. Sokkal praktikusabb a nagyobb kijelző manapság mint a kezdetben azok a kezelhetetlen 3,5 - 4"-os kacatok a nagy ordenáré kávákkal. Próbálj meg gépelni egy régi telefonon meg egy mostanin.

Mindenki a kijelző méretével jön, amikor jelentősen jobb lett a kijelző/előlap arány és nem cipeli az ember feleslegesen a hasztalan nagy kávát. Régen nem volt szokatlan a fél-egy centis káva, ami nem csak csúnya volt, hanem haszontalan. Egy mostani átlagos 6,3"-6,7"-os telefon nem annyival nagyobb, mint amit nőtt a kijelző egy régi 5,5"-os telefonhoz hasonlítva. A sérülékenység is azonos, mert az előlapi üveg a káván is végigfut, így nem védett többet az sem.

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza Fall-N (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Amikor csak 3.5-4 colos telefonok voltak, akkor neked nem volt meg okostelefonod? Minden lapattulajdonos a multra mutogat vissza, hogy csoda hogy tuleltek, amikor mindenki egyszeruen csak hasznalta a telojat.

Ez a "ha nem lenne nepszeru a lapat, nem vennek" gondolat hibas, mivel a kinalat >80%-a abbol all.

Az viszont igaz, hogy egy Galaxy Note vagy egy iPhone Plus akkora, mint egy mai 6-6.5 colos telo, viszont amikor elobbiek megjelentek, azert sokan fujjogtak a meretuk miatt. Aztan ma meg ez a kivanatos?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Lami66 válasza Fall-N (#14) üzenetére


Lami66
őstag

Igen, mindenki nagy telefont vesz. Mert ma az a választék, hogy van nagy, nagyobb és még nagyobb. Nem ér guglizni, mondj három friss legalább felső-középkategóriás androidos modellt 150 mm alatt....
Nézz körül. Minden péklapátot farzsebben hordanak. Még kb két évig, amíg a telefonok majd kinövik a farzsebet is. Utána mi jön? Hasitasi? Mondjuk nekem tökmindegy, az legyen a péklapát vásárlók problémája.
Két éve nincs 150 mm alatti, jó minőségű telefon a piacon. Pedig az még pont elfér egy első nadrágzsebben és nem negyed kiló. P30, S10/S10e, Mi9 SE voltak az utolsók. Biztos van még pár de azok alsóbb kategóriások.
Engem nem érdekel, hogy 328 féle telefon van 165 mm felett. Felőlem lehet 600 féle is. De legyen 6-8 féle ami 140-150 mm között van, és ne csak kettő féle amiből az egyiket nem is lehet kapni itthon.

[ Szerkesztve ]

(#17) Fall-N válasza janeszgol (#15) üzenetére


Fall-N
veterán

Volt nyilván, az első 3,2" volt. De gépelni akkor sem szerettem rajta. Minden váltáskor egyre nagyobb telefont vettem és nem okozott gondot. A kis káva trend meg már az LG G2-vel megkezdődött, csak sok gyártót akkor még nem érdekelt. Az elején már lehetett látni, hogy nőni fognak a kijelzők, így igen, sokunknak már akkor is lett volna rá igénye csak nyilván nem volt még akkor nagy kijelzős telefon. Samsung Note is siker volt, így igen igény volt rá, különben ment volna a süllyesztőbe. Ezzel szemben az a pár mini telefon ami néha kijön sosem lesz sikeres. S10e sem lett divat.

[ Szerkesztve ]

(#18) nemlehet válasza Lami66 (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk sokan azért vesznek nagy telefont mert rosszul látnak. Nekem 30-as kollégáim vannak főleg és kb 60%-nak már kell olvasószemüveg és azok között is akik váltig állítják, hogy jól látnak van pár aki távolabb tartja a telefont mint kényelmes lenne, tehát ők sem látnak teljesen jól.

Anyám élettársa vett egy iPhone-t mondván nem kell neki nagy telefon, de inkább visszavitte is vett egy péklapátot mert azzal szemüveg nélkül is elboldogul.

Szerintem nagy mértékben ezért sem zavarja az embereket a méretnövekedés mert amit elveszít a hordozhatóságon azt megnyerik azon hogy nem kell szemüveg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) doooo


doooo
veterán

Hát a sima 8-as jobb kamerában, az biztos. Ami nem épp érthető, de ez van. Arról csak a zoom hiányzik.

(#20) Lami66 válasza nemlehet (#18) üzenetére


Lami66
őstag

Én is a szemüveg miatt engedtem el a compact vonalat. Sony Z1C után nem újabb compactot vettem, hanem egy akkoriban általánosnak számító 5,5"-os telefont. Viszont abból a létező legkisebb házzal rendelkezőt: ZUK Edge. Mindössze 143 mm volt, míg volt olyan 5,5-ös telefon ami 150 mm fölötti. Nem érdekelt, hogy ritka állat, hogy nem nagyon lesz rá még security frissítés sem. Én nem alkudtam be a méret kárára. Két évvel később próbálgattam mindenféle méretű telefonokat, de nálam 150 mm. volt az a határ amiből már nem engedtem. Így lett a P30 az Edge utóda. Már ez is két éves, és kb egy év múlva kereshetem az utódját, de az már most biztos, hogy az sem lesz 150 mm-nél és 20 dekánál több. Ha más befutó nem akad addig, akkor majd az Asus 8 lesz az utód.

(#21) janeszgol válasza Fall-N (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Igazad van. Voltak, akiknek mar akkor is nagyobb telo kellett. De a hangos kisebbseg/tobbseg (ki hogy latja) negativ velemenyen volt.
Lasd itt a legelso Note teszt alcimet.
Mar a 4.5-5 colra is egy idoben azr mondtak felesleges. Aztan altalanossa valt az 5-5.2 col.
Az LG G2 egy zsenialis kidolgozasu telo. Aki nagyolta a Note-ot (2013-ban meg voltak paran), annak a G2 kivalo volt.
2014-tol az iPhone Plusokra fujtak, hogy mekkora lapatok. Aki vett meg azok kozul is megjegyeztek, hogy nagy a telo, nem kenyelmes, de az akku miatt jobb. (2015-tol meg erosebb is volt.)
Aztan megszokta a tobbseg, ahogy nezem. Aztan jott az S6, ami uj korszakot hozott, bar az S8-ra forrta ki magat.
Na innentol elszabadultak a meretek. S8 meretu is alig akad mar.

Emlekszem 2013-2014 kornyekere, amikor bejottek a simes 7 colos tabletek. Igen csak kirohogtuk azt, aki azokkal telefonalt. Hat ma mar kozel vagyunk hozzajuk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) Fall-N válasza janeszgol (#21) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen emlékszem rá, de egy 7"-os tabletnek más a képaránya és nagy a káva, úgy maga a tablet háza is hatalmas. De az első fecske az 5"-os Dell Streak volt.

(#23) janeszgol válasza Fall-N (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Tab S3: 188 x 111.1 x 9.9 mm
Mi 11 Ultra: 164.3 x 74.6 x 8.4

A szelesseg termeszetesen joval tobb, de hosszban csak 2.5 centi a kulonbseg. Nyilvan egy 7 colos tabletnek a kijelzo terulete is nagyobb, de a mondandom lenyege szerintem atjon szamokban.

Nakam egy Xperia X Compact minden igenyre eleg lenne meretben. Jatekra is. (Ez alol kivetel pl a tarsasjatek adaptaciok, amihez kell a hely virtualisan is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Alfred88 válasza sefan67 (#7) üzenetére


Alfred88
tag

S20FE is simán képes erre, úgy hogy csak zenét hallgatsz :DDD

(#25) doooo válasza janeszgol (#23) üzenetére


doooo
veterán

Milyen Tab S3 ez? Azért kérdezem, mert nyilván nem a Galaxy Tab S3.

(#26) janeszgol válasza doooo (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Hopp, igen elirtam. Tab 3. Nincs S betu benne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) szami777


szami777
addikt

Köszönet a gyors tesztért, ebből a pro verziót várom, reméljük lesz.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#28) ZoltayA válasza szami777 (#27) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Nem lesz. Majd jövőre a Zenfone 9.

(#29) szami777 válasza ZoltayA (#28) üzenetére


szami777
addikt

Ez már hivatos?
Ugy olvastam, hogy nagy a csend körülötte.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#30) ZoltayA válasza szami777 (#29) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Nincs idén szó újabb Asus telefon megjelenéséről.

(#31) doooo válasza szami777 (#29) üzenetére


doooo
veterán

Dehogy hivatalos. Egyébként sincs sok logika abban, hogy csak egy ilyen bőven kompromisszumos, "wannabe-flagship"-et adjanak ki. Hiányzik egy valódi Pro verzió (ami nem Flip, hanem Pro; nyilván oka van a névváltoztatásnak is). Na meg egyébként lesz még Rog Phone 5 Pro is is piacra dobva az idén, meg 5 Ultimate is. 7 hónap alatt még simán jöhet 8 Pro is.

(#32) Hallosz


Hallosz
senior tag

Értem, hogy innovatív, értem, hogy a másik teló meg pont jó méret.
-.-
Értem azt is hogy a Skoda és a VW ma egy cég, de Skodáért, bármilyen innovatív, nem adok ki pénzt.
Bizonyára ezzel csak én vagyok így :R

Mert lakni, muszáj.

(#33) #16820480 válasza Lami66 (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha a sima S10 belefér, akkor az S20 és S21 is bele kell, mert nem lényeges az eltérés méretben, illetve ott a Pixel 5, 4, 4a, 3 és 3a is az elmúlt évekből, meg a fél Apple kínálat (12, 11 és a Pro változataik például, ha még nem is akarnám a Minit számolni). A kínaiakat nem követtem egy ideje, hogy ott mi a választék.
Az meg 2021-ben nekem nem igazán érv, hogy itthon a vegyesboltban nem lehet kapni, ott az internet, bárhonnan tudsz rendelni és pár nap alatt itt van EU-ból (mondjuk Amazon vagy hasonló oldalak).

Térerő: Mondjuk ezekből a második és harmadik tökre nem zavar, de az első is olyan, hogy ezek a kameralyukak pár perc alatt megszokhatók. Kb olyan mint +1 értesítési ikon.

(#34) shifty!


shifty!
senior tag

Gratulálok az összefoglalós szöveghez...

Ellopta a showt. Gyönyörű magyar kifejezés, van is értelme magyarul, van hagyománya is.

Ja nem. Könyörgöm, legyen már annyi igényesség és kreativitás a magyar újságírókban, hogy nem vesznek át mindenféle hulladék kifejezést az angolszász médiából.

Vagy ti már láttátok jönni ezt a hozzászólást? :W

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#35) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Elnézést, rossz topik. btw, @Shifty! vannak olyan kifejezések amiket nem lehet lefordítani vagy csak szimplán tényleg bugyután hangzanának. Szvsz. ez pont ilyen

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#36) Lami66 válasza #16820480 (#33) üzenetére


Lami66
őstag

Ha ennyire lazán értelmezzük a kitűzött elvárásokat, akkor bármi is megfelhetne.

(#37) #16820480 válasza Lami66 (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az S10e és Zenfone 8 között fél centi van magasságban. "Ha ennyire lazán értelmezzük a kitűzött elvárásokat..." :N

(#38) szami777 válasza doooo (#31) üzenetére


szami777
addikt

En Én is így gondolom. A sima 8 flip tudását nézve ellférhet egy pro verzió simán.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#39) janeszgol válasza Hadeska22 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

En azt csipem, mikor a forumokon a filmcimeken evodnek. Eloszor azzal kezdenek, hogy nekik felsofoku angol van, meg ovis koraban is jol beszelte az angolt, aztan szotar forditassal forditja a filmcimeket.
Erre szoktak mondani, hogy lelketlenek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) Lami66 válasza #16820480 (#37) üzenetére


Lami66
őstag

Az egyik elvárás 150 mm. volt.
a másik: androidos
a harmadik: friss
Szóval kiesett S20/S21, Pixel 3/3a 4, Apple mindegyik fele.
Marad: Pixel 4a, 5. és az kis Asus

[ Szerkesztve ]

(#41) #16820480 válasza Lami66 (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Két éve nincs 150 mm alatti, jó minőségű telefon a piacon.
Erre hoztam példákat az elmúlt évekből, hogy de azért akadt ott még más is (ebben a kijelentésben még az sincs ott, hogy androidos kellene). Amúgy a 150mm egy teljesen önkényesen választott szám, ennyi erővel lehetne 147 is, és akkor a Zenfone 8 sem fér bele, mert csak. Az S10, amit felhoztál, az 149,9mm, hát sokkal 150 alatt van valóban :D Ezzel szemben a kemény másfél mm-rel magasabb S10 már péklapát :K
De nekem tök mindegy, csak magadat szivatod az ilyen követelményekkel, mert tényleg kevesebb telefon közül válogathatsz.

(#42) Térerő válasza #16820480 (#33) üzenetére


Térerő
csendes tag

Ki mit tart fontosnak egy készülékben, más más területen használjuk a telefonjainkat.
Gondolatban már összeraktak egy készüléket.
2 sim+sd befogadására alkalmas legyen
Értesítési led
Cserélhető akkumulátor
S pen vagy valami hasonló
Kiváló GSM antennák (Asus ebben nagyon jó)
Lehetőség szerint ütésálló
Blackberry software...(ez már csak álom)

(#43) pepe792


pepe792
tag

máris érkezett javítás:
Improved system stability
Improved system performance
Improved camera quality
Added Document mode to ASUS Camera
Added new feature that launch ASUS Camera automatically while Rhinoshield cover slide down
Added one-hand mode and guidance instructions
Added priority mode in ASUS Settings
Added search function in Force Dark Mode
Added capsule-style icon in the status bar for specific scenarios such as phone call, sound recording, etc.
Updated Android security patch
Improved fingerprint unlock animation
Enabled VoLTE on Telia (Lithuania)
Enabled VoLTE & VoWifi on ICE (Norway)

(#44) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pici hiányosságnak érzem a kijelzők kapcsán, hogy elmarad az az infó, hogy milyen típusú is az az AMOLED.

Következő tesztekben van lehetőség arra, hogy ez az infó bekerüljön ? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Luck Dragon

Kicsit csalódott vagyok ,dizájn szép továbbra is de a sima verzió sokkal jobb részemről.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#46) 7Heads Drago válasza Fall-N (#14) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A sérülékenység is azonos, mert az előlapi üveg a káván is végigfut, így nem védett többet az sem.
P30 pár naposan mofi szilikon tokban landolt kb 70 cm magosból és szétesett a kép.
A Mate 10 pro-t meg se tudom mondani hányszor esett le és sose lett baja ugyanolyan márkájú tokban. Én nem ragaszkodok a pár milliméteres rideg merev keretekhez, ami ha valamihez hozzáér már pattan is. Rengeteg körülöttem a törött telo. Ha lehet linkeld már be azt ahol a userek ez miatt nyújtottak be a gyártóknak kérvényt vagy petíciót vagy bármi hasonlót. Köszi
Próbálj meg gépelni egy régi telefonon meg egy mostanin.
Ha te szereted a nagy kijelzőt az a te bajod. Én nem szeretnék a 150x70-es mérettől sokkal nagyobbat később se. A P30-at is pakolgatni kell sokszor mert zavar munka közben. Ha péklapát lenne már ropi lett volna nálam. A legtöbben a telo mérettel kompenzálnak sajnos.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) 7Heads Drago válasza #16820480 (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Van ott még más is: +900 mah akku
+120hz kijelző

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) Button


Button
aktív tag

Szép teló, elfogadnám, mint ahogy a hetest is.
Kár a vezeték nélküli töltésért, talán ezt hiányolom a legjobban továbbra is.

A lyukas változat nálam szóba sem jön, lyukas telefonról szóló cikket el sem szoktam olvasni, tucat, nem is értem miért kellett az, de biztos van rá indok.

(#49) GSP válasza Button (#48) üzenetére


GSP
aktív tag

+1
:K

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#50) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Megint "interpretáció". Megint rosszul van használva. Javaslok egy szótárt. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.