Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Roba


Roba
tag

Üdv!

Egy Q9550-es procit hűtök egy Freezer 13 pro hűtővel, ami kb 7-8 fokkal tartja hűvösebben, mint az előző Hyper tx3-as hűtőm. A procim eléggé melegedő fajta, annak ellenére, hogy alacsonyabb feszültséggel is beéri. Nyáron a szobában 25 fokos hőmérséklet mellet 3.6 ghz-en 1.2 V-on biztosan eléri a 70 fokot a legmelegebb maghőmérséklet, lehet csak 3.5 Ghz-en tudom majd használni. A ház egyébként elég jól szellőzik, a gyári procihűtő rendben működik.

Egyik számtech. ismerősöm mondta, hogy ha a ventilátor elkopik, akkor a tartó bordákat kitörve rá lehet barkácsolni egy másik 120-as ventilátort a keretre. Ebből kiindulva arra gondoltam, hogy ha valakinek lenne egy akár nem működő, gyári keretes Freezer 13 pro&co ventilátora, akkor azt feltehetném a hűtőborda másik oldalára szívóként egy másik ventivel, vagy csak önmagában egy 120--as ventit.

Valaki próbált már erre a hűtőre 2 db. ventilátor felszerelni, vagy van valakinek egy felesleges ventis kerete?

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#152) Gruba


Gruba
csendes újonc

Üdv!
Nem akartam külön posztot csinálni, hátha valaki itt is látja.

Azt szeretném kérdezni, hogy akinek volt/van ilyen hűtője, az mit tett amikor a kis ventillátor csapágyas lett?
Annyit már utána jártam a dolgoknak, hogy meg lehet olajozni a ventit, de amennyire tudom, az olajozás nem 100%-os megoldás rá. Viszont ahogy néztem 1 vezetéken osztozik a hűtő kis és nagy ventillátora, és csak a nagyot lehet leszedni az áramról. Nem bontottam szét teljesen csak alaplapostól kiemeltem a házból.
Meg lehet oldani, hogy másik kis ventit rakok bele?
Egy másik kérdés meg az lenne, hogy mennyire is fontos az a kis venti a 12 centis mellett ami a bordákon nyugszik?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#153) Doom89


Doom89
csendes tag

Ilyen hűtőt vettem nemrég nagyon bejött .Rendben teszi a dolgát és csendes.
Gyárihoz képest proci alapjáraton 5 fokot hoz max terhelésnél 10 fokot (i5 2500)

Üdv Nándi (Doom89)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.