Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

kis aranyos :) ha HTPC-kbe szánják, akkor max fordulaton sem lehet vészes hangja.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) [CS]Blade2 válasza anulu (#1) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

8cm-nél 2000prm, már nem a legjobb :(

(#3) Jofi81 válasza anulu (#1) üzenetére


Jofi81
őstag

Éppen ez a kifejezés jutott eszembe nekem is... :)

(#4) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

alacsony htpcben nem tudok ennél jobbat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Cs_Laci válasza [CS]Blade2 (#2) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Szvsz alapon is elbír egy 45W-os proccot, akkor meg nem sok hangja marad.

(#6) Turmoil válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Turmoil
senior tag

Amikor én kerestem hasonlót - max 8 cm magas hűtőt kellett találnom, - akkor talán csak a Scythe Shuriken volt ilyen. Sose baj, ha van konkurencia:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) akaido


akaido
addikt

Épp most állok HTPC szerelés előtt. Dilemma várjak a majus közepére igért megejelnéséig vagy sem? Ugyanis nagyon szimpi a kicsike... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Eredetileg fekvő házba terveztem a Scythe Ninjat. Elég lett volna vágni egy kis ablakot vágni neki a tetőn és még jól is néz ki :))

All Black...

(#9) Zé_Mester válasza Stalker-2572 (#8) üzenetére


Zé_Mester
őstag

érdekes egy hűtés, kíváncsi vagyok a teljesítményére is :U
mondjuk nem mintha ilyet terveznék a gépembe :P

(#10) yakuza.tora válasza akaido (#7) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én a helyedben bevárnám! Nagyon korrekt cuccokat gyárt az AC! Van egy olyan érzésem, hogy ezzel sem fog csalódást okozni! :))

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#11) Tomi84 válasza yakuza.tora (#10) üzenetére


Tomi84
aktív tag

egyetértek. Nekem most ac freezer7pro van a gépemben, és abszolút elégedett vagyok vele. Most éppen htpc építés előtt állok, és határozottan megtetszett az a kicsike is.
Picit azért keveslem azt a 2 hőcsővet, meg a 8 centis venti se egy óriás, de ettől függetlenül tetszik.

(#12) yakuza.tora válasza Tomi84 (#11) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Amihez tervezték - kisfogyasztású procik - bőven elég! :K

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#13) [CS]Blade2 válasza Tomi84 (#11) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem is hiszem, hogy olyan nagyon elkenné az box intel cooler-t, a 2 hőcsővel, de hangra attól biztos jobb lehet.

Én is frezzer 7 pro-t használok,
net közbe 1060-1100 RPM
1400 -még halk
1800 -nél már elnyomja a a 3 rendszerventit (2x12cm - 1500RPM +1 92-es)
2400-nál már süvitt
játék alatt - 2800rpm++ -hang on nélkül már kibizhatatlan

(#14) Lipton válasza [CS]Blade2 (#13) üzenetére


Lipton
őstag

Ez csak vezérlés kérdése.
Nekem Q6600-on van és netezés közben kb 800-at forog, 1500-ra terhelve se megy fel.

(#15) IDM válasza [CS]Blade2 (#13) üzenetére


IDM
tag

Nekem netezés közben idönként kikapcsol a F7pro venti egy C2D 2.3 felett...
(igaz a ház végébe tőle pár centire 12 cm-es NorthQ huzza ki a levegőt hangtalanul)

Nekem is kéne egy ilyen LP... :R

(#16) Skizz


Skizz
addikt

Valóban korrekt cuccokat gyárt az AC. A hűtő kifejezetten tetszik, egyszerű, kicsi és remélhetőleg halk.

(#17) [CS]Blade2 válasza IDM (#15) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Persze, de egy melegedősebb cpu-nál gyakran maxon pörög, ami nem vmi halk, nekem a tuning miatt is, az első generáció miatt is jobban melegedő cpu van alatta, kb 90-100W-os hőt termel 1,43V-os fesszel, +80% tulhajtással.

Én egy 120-as 900-1000RPM-es ugyailyen kialakitásut tudnék elképzelni, igy 5cm-es magasságal

Mod: Ez az ahol nincs normális kompromiszum...vagy halk lesz és lassú, vagy bika erős, gyors de hangos. Hiába az E8xxx kicsi hütermelése, ha egyszer 3,5-4ghz-en járatod már ott vagy, hogy megintcsak 100W-ot termel.

[ Szerkesztve ]

(#18) GAlli


GAlli
tag

Korrekt videókártya hűtés ! :D

(#19) Gabesz84 válasza [CS]Blade2 (#17) üzenetére


Gabesz84
őstag

dehogy termel 100W-ot. Nem kell feszt emelni, es akkor huvos marad.

(#20) yakuza.tora válasza [CS]Blade2 (#17) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezt HTPC-nek tervezték, nem tuning hűtőnek!!! :W

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#21) Kombat válasza [CS]Blade2 (#13) üzenetére


Kombat
őstag

"játék alatt - 2800rpm++ -hang on nélkül már kibizhatatlan" :Y
Ember, Te ki akarod nyírni ezt a hűtőt?
Elméletileg max 2500RPM-el szabadna pörögnie. :U

Egyébként nagyon tetszi a hűtő!
Eddig egyedül az AC hűtései váltak be nekem. Olcsó, jó és halk, mi kell még? :)

(#22) [CS]Blade2 válasza yakuza.tora (#20) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Egy másik AC-ről beszéltem, a frezzer 7-ről, hogy magas fodulaton már az is hangos.

(#23) [CS]Blade2 válasza Kombat (#21) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Magátol szabalyozva, és 2818rpm a vége. Elvileg +-10% aszem megengedett. Igy is alig tudja tartani a 81°C-ot mikor már egy ideje 2x100% a terhelés...

2500RPM+10%=2750-ig megengedett, nem sokkal hajtja tul.

(#24) Kombat válasza [CS]Blade2 (#23) üzenetére


Kombat
őstag

Most nézem, hogy neked is E4300-ad van. 3GHz-hez már feszt kellett emelned? Nekem 1.3V-n megy 3GHz-t a Freezer 7 600-1200RPM-et megy és 60 fok alatt van a proci.

[ Szerkesztve ]

(#25) [CS]Blade2 válasza Kombat (#24) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

igan, méghozzá 1,43V-on megy 3150Mhz-et.

(#26) akaido válasza yakuza.tora (#10) üzenetére


akaido
addikt

:R Igyexem.
Műxik már egy AC cooler Freezer 7 az egyik gépemben, az nagyon halk, és jól hűt, csak magas a htpc-hez.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#27) waverider


waverider
senior tag

húú...várok egy-két tesztet véleményt, majd lehet cserélek erre

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.