Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) otoaak válasza Soldika30 (#50) üzenetére


otoaak
tag

BT blokkoló.

SG Note Pro P900

(#52) Aprósólyom válasza sanyijedi (#42) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem a vízállóság parasztvakítás. Ha már annyira közel teszi az ember a vízhez, hogy baja lehet, az már hülyeség szerintem. Sokáig nekem is tetszett ez a paraméter, de igazság szerint nem éri meg a hangélményt feláldozni miatta szerintem. Hallgasd meg a HK Go&Play-t is. Nekem olyan van. Én ugyan az eXtreme-t csak egy külföldi csoporttól halottam a szabadban, nyáron, a kelenföldi pályaudvaron, de szerintem jobban járnál egy HK-val. A szebb hangja miatt, illetve mikor nincsen party (Gondolom ebből van több.), sokkal szebben mutat bent a házban. Ugyan annyiba kerül a kettő.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#53) otoaak válasza Aprósólyom (#52) üzenetére


otoaak
tag

Azért a HK go méretben és hordozhatóságban már nem teljesen ez a kategória szerintem házon belűl még ok de messzebb nem vinném. A hangzásban pedig több teszt alapján sem egyértelműen a HK a győztes.

SG Note Pro P900

(#54) Aprósólyom válasza otoaak (#53) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tesztgyőztes? Egy pillanat. Egy hangfalnál a saját füledre hagyatkozz. A hangfal teszt iránymutatás, ahol győztes akkor van, ha az nagyon egyértelmű, minőségi különbség van, nem pusztán hangzáskép beli különbség, stílus beli különbség. A zene ugyanis az agyunkban generálódik érzéssé. Ez pedig jelentős különbséget tud mutatni személyenként. Egy frekvencia kép, az tud lenni egzakt tudomány. De a zene élvezete csak részben tudományos kérdés. (Ha ennek ellentmond, akkor az PR/marketing teszt, vagy a tesztelő nagyzolását, hozzáértését próbálja magasztalni, de a szakmai alázatot feltételezem hanyagolja.)

Názd meg jobban a paramétereket és akkor rájössz, hogy ekkora méretben majdnem mindegy, mekkora már. Csak képzeld el magad a gyakorlati használatuk közben. Ha hátitáskában viszed, mind a kettő belefér, és egy jelentős részét el fogja foglalni. Ezeket már nem csak úgy fellógatod valamire. Ezeket már cipelni kell.

Ismétlem, az egyik van, a másikat láttam/halottam már, közvetlen közelről. (De összehasonlítást is hallottam már tisztes binaural felvétellel.) Van személyes élményem velük, nem tesztek alapján mondok véleményt. Sőt legalább egy tucat portable speaker-el van személyes tapasztalatom. Ebből jelen pillanatban 4 tulajdonomban van, csak hogy tudjad, nem levegőbe beszélek. (röviden: Életmódom megkövetelte és igény is volt rá, hogy először csak legyen, utána pedig a növekedett a minőségi igényem miatt lett jobb/másik... Szóval nem bóhóckodásból, mert van pénzem és poén néha ilyet használni, indokkal vannak, amik vannak.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#55) otoaak válasza Aprósólyom (#54) üzenetére


otoaak
tag

Nem tudom minek osztod az észt de idézek:

" nekem is nagyon bejött ez a cucc, most akarok venni. olvasgattam, de még mindig nincs más alternatíva.
amire kell:
kertipartyk, medencés bulik.
azaz jó hogy vízálló és kellően hangos.
de sajnos T-nél most nincs készleten "

Momentán a HK erre szerintem kevésbé alkalmas de legalábbis a JBL praktikusabb, nincs nagyságrendbeli különbség hangzásban a két eszköz között és sanyijedi írta is, hogy bejön neki a jbl komolyan nem értem minek fárasztod magad ezzel a fölösleges prédikációval.

Volt szerencsém mind a 2 eszközhöz most JBL extremem van hordozhatóság szempontjából a jbl sokkal jobb. Simán bedobom a motor oldaltáskájába és még marad is hely a HK meg nem fért bele...

[ Szerkesztve ]

SG Note Pro P900

(#56) zsolosz


zsolosz
tag

Sajnos úgy néz ki, szűk egy év után bedöglik a cucc... :Y
Akksi problémával.
Sőt, töltőn is kikapcsol!
Tud erről valaki? Nemzetközi oldalakon is látni problémákat.

(#57) Aprósólyom válasza otoaak (#55) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Idézek: "A jó, hogy vízálló" Ez nem egyenlő azzal, hogy alapelvárás. Tanulj meg értelmezni. Ezért tettem egy javaslatot neki, nem neked.
A hosszú irományom arra magyarázat, hogy nem pusztán tesztekre hagyatkozunk. Nem derült ki korábbról, hogy neked lett volna tapasztalatod mindkettővel. Nem is ez a logikus, mert tesztre hagyatkoztál, nem tapasztalatra. Szóval mielőtt kiosztasz és minősítgesz mást, szálj magadba.
Eleve nem neked tettem javaslatot, nem te keresel hangfalat, hanem sanyijedi. Ergo, ha neked nem fér be az oldaldobozodba, azzal nem bizonyítasz semmit, pláne nem annak aki hangfalat keres. Ha nincsen nagyságrendi különbség az a te véleményed, majd sanyijedi eldönteni neki melyik teteszik. Arra panaszkodott, hogy még mindig nincs alternatíva, ami még azt jelentheti, hogy nyitott még a kérdés, nem biztos, hogy ismer minden opciót. Ez nem derül ki és nem is dönthetem el, és te sem. Amit leírtam, csak azért írtam neked, hogy ne adjál részigazság szerinti tanácsot másnak. Én rohadtul nem akarlak meggyőzni egy másik hangfalról, pláne hogy nem is keresel. Kritikán aluli amit művelsz.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#58) Aprósólyom válasza zsolosz (#56) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én tapasztaltam már kontakt hibát a cégcsoporton belüli más típusnál (barátom HK-jánál), nem tudom hogy hasonló lehet-e a baj. Semmiféleképpen ne temesd. Lehet csak apró hiba.

Jevons paradox

(#59) otoaak válasza zsolosz (#56) üzenetére


otoaak
tag

Nálam minden ok de még messze az 1 év. Gariztatni nem próbáltad?

SG Note Pro P900

(#60) zsolosz


zsolosz
tag

Köszönöm válaszaitokat!
Mindenképpen megnézetem a kontakthiba lehetőséget...
Sajnos a garancia kb. 1 hónapja telt le. Egyébként meg szóba sem áll velem a szerviz,
írtam nekik már vagy két hete, semmi válasz. Majd írok nekik újra!

(#61) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Félig OFF következik:
A kisebbik tesóval JBL Charge 2+-vel kapcsolatos kérdésem van, de szerintem ezen kütyüvel is ugyan úgy előfordulhat, illetve ezt többen olvassák, úgyhogy itt is felteszem a kérdésemet:

"Szóval teljes szerelem van köztem és a Charge 2+ között, de van egy apróság ami rettenetesen zavaró;
Telefonom csengőhangja full hangerőre van alapból beállítva, amikor zenét hallgatok, akkor a telefonomon állítom a zene hangerejét, és ez szinte soha nincs teljes hangerőre állítva, miután lekapcsolódok a charge-ről átállítja a csengőhangom full hangerejét arra amilyen hangerővel a zenét hallgattam, és sosem hallom utána amikor hívnak.
Be lehet valahogy állítani, hogy ne állítgassa el a csengőhangom hangerejét?"

Remélem tud valaki segíteni. :)

(#62) MZperX75 válasza gti16v (#36) üzenetére


MZperX75
addikt

Új előfizetés esetén 2év hűséggel min 5500Ft-os havi díjjal 67ezer nomál helyzeten 79890Ft ennyiért vettem 10hó havi 8000Ft 1.5bő hónapja vettem és használom sokan keresték a hangfalakat a helyen ahol szólt.... :DDD
Mindenkép ajánlós JBL xtrame ,sokat számít hogy milyen elhelyezése az adott helyen ,szereti a falakat.
lemeríteni csak efyszer sikerült,jól bírja,betonra 2xejtettem hibátlanul bírja a vizet és az ütődést,hordozhatósága mérete alapján 2.3kg éppen jó,ez a maximum méret alak amit még elcipelek,nyaralunk alap kellék.....

[ Szerkesztve ]

(#63) otoaak válasza MZperX75 (#62) üzenetére


otoaak
tag

Aksi és aksi kijelzés neked működik rendesen? Frissítéseket felpakoltad?

SG Note Pro P900

(#64) MZperX75 válasza otoaak (#63) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát az igazat megvalva,számomra vannak anomáliák,csak akkor mutatja ha rádugom tőlteni,vagy bekapcsolás után 1-2 percre,vagy ha tőltöm a telómat róla.

(#65) otoaak válasza MZperX75 (#64) üzenetére


otoaak
tag

Nekem is így indult aztán már az aksi idő is kb. harmadára negyedére visszaesett. Múlt héten hétfőn visszavittem gariba, kíváncsi leszek mit kezdenek vele. Azért egy ilyen felső kategóriás cuccnál jobban is odafigyelhettek volna erre. Ahogy a fórumokat nézem elég gyakori ez a probléma. Mindenesetre az utolsó frissítéssel nálam a hangzás brutál jó volt megfelelően pozicionálva a basszus brutális tud lenni.

SG Note Pro P900

(#66) MZperX75 válasza otoaak (#65) üzenetére


MZperX75
addikt

Milyen frissítéssel? PC vagy android? PC-ről jobban szól mint telóról nálam egy kis samu telefonom van 5.0-ás droiddal,win8.1 -el próbáltam,apropó hogyan lehet több bluetooth hangszorót egy forrásból megküldeni? PC -n lenne értelme...nálam

Játékos kategóra nem felső,hangzásvolága nem rossz ,kicsit sok a mély.Bár igen érzékeny a cucc,hogy milyen forrásból táplálkozik,szereti a jobb minőségibb forrást,a telefonom az nem az....

[ Szerkesztve ]

(#67) otoaak válasza MZperX75 (#66) üzenetére


otoaak
tag

JBL connect alkalmazást szedd le telefonra. BT-n keresztül frissít. A forrás valóban sokat számít de ez szerintem minden hangkeltőre igaz. :) Laptopon vannak elég jó lejátszók pl. winamp (sőt ez droidra is) amivel tudsz állítani a hangzáson.

SG Note Pro P900

(#68) otoaak válasza MZperX75 (#64) üzenetére


otoaak
tag

Na megjött a szervizből a hangfal, elvileg aksit cseréltek, most minden tökéletesen működik remélem így is marad.

SG Note Pro P900

(#69) MZperX75 válasza otoaak (#68) üzenetére


MZperX75
addikt

Na ennek örülök! Garanciában?

(#70) otoaak válasza MZperX75 (#69) üzenetére


otoaak
tag

Igen gariban cserélték. Volt egy kis félsz bennem, hogy valami apróbetűs részben kiemelik, hogy az aksira nincs garancia de szerencsére nem így van. Most már pár napja használom is de még nem kellett tölteni mióta elhoztam. :) Kb. 6-8 óra van benne és még 4 led világít.

SG Note Pro P900

(#71) MZperX75 válasza otoaak (#70) üzenetére


MZperX75
addikt

:C szuper!

(#72) darthsith válasza br4adam (#13) üzenetére


darthsith
tag

Amúgy a 2 cég ugyanaz :D

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#73) darthsith válasza trufa12 (#20) üzenetére


darthsith
tag

Meg nem is vennék én ilyen kínai vackot 90 ezerért :W

Az anyacég amerikában lett alapítva, nemrég vette meg a Samsung.

Talán ismered őket, a nevük:
Harman International Industries.

Hozzájuk tartozik az AKG Acoustics, AMX, Crown Audio, Harman/Kardon, Infinity, JBL, JBL Professional, Lexicon, dbx, DigiTech, Mark Levinson, Martin, Revel, Soundcraft, Studer.....szóval csupa ilyen amatőr, kínai gagyi cégek :DD

Mellesleg itt mellettünk németben szerelik őket, egy haverom apja felel a gyárban a JBL cuccok finomhangolásáért....

[ Szerkesztve ]

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#74) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Na, nekem is lett egy ilyen “kis” cuccom. Nagyon bejön, előtte Charge 3 at használtam. Remélem ezt az akku problémát sikerült kijavítani 2015 óta. Az újabb Xtremek remélem már nem érintettek ebben. :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#75) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok

Jbl xtreme 2 hangszóróhoz lehet csatlakoztatni színpadi mikrofont?

(#76) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Sziasztok,

Applikációval van atra lehetőség, hogy egyidőben egy készülékről egy Xtremet és egy Pulse 2-t hajtsunk meg?

Köszi a választ előre is!

(#77) taschner


taschner
aktív tag

Szeretném ha segitene valaki.Kaptam egy használtat de se töltő se használati útmutató nincs hozzá.honnan lehetne a leírást letőlteni a tőltést meg szerintem meg tudom oldani.köszönöm a segítséget előre is.

A motorozás egy élmény!!!

(#78) otoaak válasza taschner (#77) üzenetére


otoaak
tag

JBL connect alkalmazást érdemes leszedni hozzá store-ból ebben elvileg benne van minden és firmware-t frissíteni is csak ezen keresztül lehet.

Jaffa75: JBL connect-el.

[ Szerkesztve ]

SG Note Pro P900

(#79) Sz_Zsolt válasza gti16v (#33) üzenetére


Sz_Zsolt
újonc

Szia. Én nekem is villog az utolsó led 1 nap töltés után. Ez hiba???

(#80) Sz_Zsolt válasza Soldika30 (#48) üzenetére


Sz_Zsolt
újonc

Szia. Azonnal vidd vissza! Nekem is ez volt. Akkumlátor hibás!

(#81) Tomeeka28 válasza Sz_Zsolt (#80) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Enyém is ilyen. Sose jelez teljes feltöltést, hanem vissza ugrik 3 pötyire. (na én olyankor szoktam lehúzni a töltöről). Akku jól bírja, ezért úgy vagyok vele, hogy csak tavasszal viszem stervízbe, gari lejárata előtt.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#82) Sz_Zsolt válasza Tomeeka28 (#81) üzenetére


Sz_Zsolt
újonc

Vissza vittem 15 napon belül így azonnal kicserélték. De amúgy csak szervíz...
Sokat állt raktárba és teljesen le volt merülve mikor megvettem. Ez a halála a lítium akkuknak.
Én nekem is sokáig bírta a rossz. Viszont az új napok után közepes hangerő mellett még mindíg csak 3mason van. :C
Most töltés úgy megy hogy:
4.-ig viszonylag hamar feltölt és az 5. lassaban. Majd folyamatosan világít mind az 5 led egy darabig majd kialszik.
Nagyon komoly az akku benne de ha nem világit folyamatossan az 5 led töltés végen akkor hibás! Ez garis probléma de csak egy évig.

(#83) Tomeeka28 válasza Sz_Zsolt (#82) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Jah tudom... már beszéltem a szervízzel. Én pont kicsúsztam a 14 napból mire észre vettem. Így meg már annyira nem sürgős.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#84) Sz_Zsolt válasza Tomeeka28 (#83) üzenetére


Sz_Zsolt
újonc

Igen így már csak a szervíz marad. Csak a gariból nehogy ki fuss.
Én kötöttem az újra 4 éves teljes körű biztosítást. Így ha 4.év végéig bármi történik akkor javítás vagy csere az ingyenes.

(#85) Tomeeka28 válasza Sz_Zsolt (#84) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Enyémen is van bizti azér nem is izgulok rajra, de még gari is 5 hónap. Majd áprilisban elviszem. Addig is ezt az akkut nyúzom.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#86) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Sziasztok! Valaki rendelt már bele rendes akkut valahonnan ami nem "fake?
Nekem 2 évet elment, de utol érte végül a vég. Visht néztem, de ott csak barkácsolós megoldást láttam.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#87) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Ahogy olvasom sok embernek probléma ez a led vissza jellzés töltéskor Jbl Xtreme terméknél. Én ma vásároltam egy ilyen készüléket használtan, és nekem is azt csinálja ha fel tölt akkor vissza ugrik a 4. led-re és az villog végig, még le nem huzom. az eladó hibátlannak árulta a terméket. Érdemes vele beszélni, és behajtani egy akksi árát, vagy ne foglalkozzak vele, mert el megy így még sokat? Köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.