Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

A Turbo Boostot ha kikapcsolod, akkor megeszi a 18 magot is. Nekem 7940 van és volt már hasonló gondom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Saccco


Saccco
nagyúr

2015-ös játék.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3) total90 válasza Saccco (#2) üzenetére


total90
veterán

Ettől függetlenül, az i9-ekkel van még kompatibilitás gond az újabb játékokon/programokon is.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) Wyco


Wyco
tag

Miert szamit egy programnak ha sok mag/turbo boost van? (most nem licenszelesi szempontokat kerdezek, hanem pl mint ebben az esetben) [raadasul egy csomo jatek single threaded]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5) Bl@tty


Bl@tty
tag

Csak nekem fura a csatolt képen, hogy a középső völgybe 3 oldalról árad a víz a gátakból, de "kijárata" nincs? Valósághű játék... :C :DDD

(#6) RECSKA válasza Bl@tty (#5) üzenetére


RECSKA
veterán

A varos beszippantotta...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7) Strezi


Strezi
őstag

Valahol bentmaradt a kódban egy 32 bites adat. Bitmezőként ez ugye max 32 szálat enged.
Pár perces a javítás, ami persze hiba de nem egy mindenkit érintő probléma.

Gonfolom AMD Epyc-en is dobna egy hátast. Ha nem akkor még egy inó a javításra.

Lehet hogy maga az intel kód nem naprakész amit használnak, majd én is ránézek hogy frissítették.-e!

// Code from : https://software.intel.com/protected-download/532177/144987
#include "..\..\..\..\external\IntelCPU\cpu_topo.c"

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8) Norb79


Norb79
őstag

Jó kis gém volt ez, szerettem, kimaxoltam. :) Mondjuk négy magos procival, ott nem volt panaszkodás. :)

(#9) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Én a Tomb Raider (2013) játéknál jártam így :DDD

Napokig szenvedtem az akkor pár napja megjelent 5960X-el, mire rájöttem, hogy 6 mag felett nem megy :D Előtte 3970X-em volt, azzal probléma nélkül ment. Semmilyen értelmes hibát nem adott, csak indításkor a .exe "leállt" hibajelzéssel nem indult el. Akkor találtam rá fórumon egy emberre, aki E5-2697v3 procival belefutott ugyanebbe, és rájött, hogy 6 mag a határ a TR-nek, és tényleg az volt a gond. HT nélkül nem próbáltam, de esélyesnek tartom, hogy az is megfelelő lett volna, mert nem magával a magokkal, hanem összességében a szálakkal lehetett baja, azaz 12 szál felett nem akart menni.

Pár hét után egy patch-et követően próbáltam újra, és akkorra kijavították a hibát, vígan ment a 16 szál, és meg is mozgatta őket.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Igazi first world problem, hogy 18 magon nem fut egy ilyen “friss” game. ;] Amúgy szerintem nem sokunkat fenyegeti a “probléma”. :DD ;]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) Wyco válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


Wyco
tag

Jah...
Amellett...VMware WS, abba beletolni X procit engedelyezve, gondolom menne.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12) Hg3X


Hg3X
tag

:C :C :C

Jeff who??

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Bár érintene ez a hiba!

(#14) Norb79 válasza Fred23 (#13) üzenetére


Norb79
őstag

Most akciós uplayen, ha csak az anno2205 hiányzik ehhez. :DDD

(#15) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Aki nem tud játtszani a játékkal a probléma miatt, szivesen adok helyette egy négymagost.
Csak így, egy az egyben csere. Postát is állom ha messze laknál... :) :) :)
Mi ph-sok tatsunk össze, segítsük egymást !!! :DD
Ne köszönd, a játék a lényeg a játék az élet!

[ Szerkesztve ]

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#16) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nem csodálom hogy azóta sincs rá fix, a technikai support a nullával egyenlő ennél a játéknál. első naptól kezdve memory leak-es, nálam kb 1,5-2 óra után játszhatatlanná lassul. support azóta se foglalkozott a problémával.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17) IamMenyus


IamMenyus
tag

Kedvenc játékom a saboteur sem szeret 4mag felett elindulni, ott is hasonló a support a kezdetektől mint itt.

Akinek fontos a hangulat miatt az megoldja :)

(#18) XCube válasza Bl@tty (#5) üzenetére


XCube
tag

Ugyan ezen akadtam meg én is. Három duzzasztógát egy központi helyre ereszti a vizet. Valahogy fizikailag nem jön össze a dolog hacsak nem szivattyúzzák el a városba az összes fölösleget :D .

[ Szerkesztve ]

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#19) Norb79 válasza XCube (#18) üzenetére


Norb79
őstag

Az mélyebben fekvő terület, közelebb van a bolygó magjához, nagyobb a hőmérséklet, a lezúdoló víz elpárolog, az esőfelhő elmegy a magasabban fekvő részekre, lehül, csapadék lesz belőle, és mehet le megint a gáton. Perpetum mobile!!!! És mivel ez nem dokumentumfilm, hanem játék, még lehetséges is. Engedélytek el a fantáziátokat. Még Hold kolónia is van a játékban, annyira nem dokufilm!

(#20) D.Va


D.Va
senior tag

Nekem egy Phenom II 940 BE-m van és, sokáig (3 évig) nem tudtam a GTA 4-et végigvinni mert a játék legutolsó köldetésénél mikor gyors gombnyomkodással fel kell húzni magam a helikopterre, nem húzta fel a karakter magát, bármit nyomkodtam... Aztán egyszer rákerestem, és kiderült hogy ez egy olyan bug ami sokaknál jelentkezik, de nincs rá patch. (eredeti steam-es verzió)

Megoldás: A helikopteres akció előtt le kell tenni tálcára a játékot, és a feladakezelőben a GTA EXE-re csak 1 magot engedélyezni. És láss csodát, 3 év után azonnal egy szempillantás alatt végigvittem a játék utolsó küldetését! Good job ROKSZTÁRGÉMSZ!!! :C :C :C
Hogy mi köze ennek a CPU magok számához, az nekem qrva magas... :U

[ Szerkesztve ]

(#21) Zotya84


Zotya84
őstag

Én halkan megkérdezem: ha egy batchből eleve 16 magra korlátozott affinitással indítom, akkor mit kezd a játék?

Mert amennyiben úgy működik, akkor megy az UEFI-ben 18-ra állítva is. És le is van a gond az összes mégtöbbmagos prociról.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) Bjørgersson válasza D.Va (#20) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy ha mondjuk elotte masik gombra allitottad az ugrast, ugyanugy felmaszott gond nelkul. Meg guglizni sem kellett hozza.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24) FireKeeper válasza Cobra652 (#23) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez nem az intelnek fika hanem az ubisoftnak

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25) lenox


lenox
veterán

Ki kell kapcsolni a hyperthreadinget?

(#26) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

A Heroes of Might and Magic III volt vicces újabb gépeken. A 4 GB memóriás gépen folyton kiírta indításkor, hogy kevés a memória (1999-es játék). De simán elindult, csak figyelmeztetett. Ahhoz már egy Ubisoft esze kell, hogy el se induljon.

(#27) tecsu válasza Norb79 (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Ilyen egetverő baromságokkal a komédia műfajba sorolják inkább. Szánalmas, hogy erre telik a tervezőgárádtól, bár nem lóg ki a sorból. Minden játék orbitális nagy... ahogy a filmek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) Wyco válasza Mackósajt (#26) üzenetére


Wyco
tag

Meg nem mondom mar kereses nelkul de Win98 talan vagy melyik ami nem fut 512 mega RAM felett, vagy talan 1 GB felett. Egyszeruen nem erti.
(VMware WS beallitasok okan tudom h van ilyesmi)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#29) gergejly


gergejly
aktív tag

Hogy beszívták, akik megvették ezt a procit :C :)) ;]

(#30) Puma K válasza D.Va (#20) üzenetére


Puma K
veterán

A GTA IV-gyet anno az alábbi CPU-kkal a birtokomban játszottam ki és tettem bele több száz órát csak a single-el való játékkal a multijáról nem is beszélve:

- E8400: 2 mag 2 szál
- i5 750: 4 mag 4 szál
- i3-2310M: 2 mag 4 szál
- i5 4460 4 mag 4 szál
- i7 4790K 4 mag 8 szál

Hasonló problémát mint amit írsz nem tapasztaltam, pedig amint elérhető lett PC-re a játék (2008. december 3) én már indítottam és változatos hardvereken próbálhattam ki.

A Rockstar tud minőségi játékokat letenni az asztalra, és adott generációnként ugranak grafikailag is lásd:

GTA II -> GTA III : 3D lett az egész játék, nekem is mint sokan másnak akkoriban alig futott a III. Gépet kellett fejleszteni, de megérte.

GTA 3 -> GTA VC -> GTA SA : itt is tetten érhető volt a fejlődés apró léptekkel.

GTA SA -> GTA IV : itt pedig olyan baromi durva ugrás volt, hogy az emberek az addigi 1-2 magos CPU-kkal meg fél GB RAM-mal nem ahhoz voltak szokva. Csak hát a konzolok (Xbox 360 & PS3) is elég szépet léptek előre teljesítmény szempontjából amit a PC-sek nem követtek le

Ha optimalizálást szeretnél fikázni játssz Ubisoft játékokkal... főleg az AC Black flag a "király"... amit amúgy szeretek, de adott részeken akad bármit csinálsz, bármilyen órajelű és magos CPU-val próbálkozol...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) Puma K válasza Puma K (#30) üzenetére


Puma K
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi videó megnézését és hallgatását:

Evolution of Grand Theft Auto

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) Strezi válasza Puma K (#31) üzenetére


Strezi
őstag

Semmit nem fikázott, te reagálold túl a dolgot ;)

Az AMD egyszerűen a játékosok töredék százlékának volt, intelhez képest. Ezért, a fejlesztők is kevesebb energiát fordítottak rá, illetve lehet hogy pont az AMD sem adott akkor olyan támogatást mint pl. az Intel, amit linkeltem fentebb. Az AMD azért vlamivel később kezte érdemben a muticore témát. Nem világvége...

Ugyanakkor lehet hogy az a konkrét probléma egy sima, "általános" threadelési (ütemezési) probléma volt, ami az intelt is ugyanúgy érintette...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#33) jerry311


jerry311
nagyúr

Ezt az Oracle is eljátszotta 10 éve pedig az adatbázis szerverük talán kevésbé kispályás mint egy játék.
Az ő fejlesztőik 32 magnál látták a maximumot.

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

Maga a probléma szerintem triviális, ha futás közben állna bele a földbe, vagy okozna fagyást egy eltévedt szál, az már "valami" lenne.

Ha egy program kiírja indulás helyett, hogy hibás a cpu magok száma, akkor elvárom hogy meg tudja oldani a user, főleg ha volt pénze 18C/36T-re :U

(#35) ledgeri


ledgeri
nagyúr

És a képen hova folyik a víz? Ha a város fogyasztja el akkor meg nem igazán hatékony energiaszolgáltató..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36) Blue Eagle válasza ledgeri (#35) üzenetére


Blue Eagle
őstag

2205-ben már ilyen is lehetséges lesz...

(#37) eldiablo válasza Bl@tty (#5) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezt néztem én is. :DDD

(#38) #25068288


#25068288
törölt tag

Csak 1 szó...
-ubisoft!

Ennyit is érnek.

Akár az új ACO -t is fel...hatják maguknak.
Nemhogy sse4.1, hanem mindjárt 4.2 kell a nyavajásnak, holott ezt semmilyen szinten sem igényelné a game.
Vannak sokkal szebb, jobb és nagyobb világú játékok is, ami bőven elmegy ilyen semmitsem érő mikrokód követelések nélkül is. Az, hogy mennyire akad, azt ne is említsük...
Persze erre sem, meg az ANNO -ra se lesz patch, mert minek, az se számít, hogy a játékosok 40% -a refundolja a játékukat, MERT AZ NEM MEGY!
Jó volna, ha efféle fejlesztőbagázs elsüllyedne örökre de úgy, hogy elmék se maradna róla!

[ Szerkesztve ]

(#39) Lajbymester válasza #25068288 (#38) üzenetére


Lajbymester
tag

Valahogy ki kell vezetni a régi procikat... Ha már a 7 éves i5 is viszi a mai játékokat.

(#40) #25068288 válasza Lajbymester (#39) üzenetére


#25068288
törölt tag

Ez nem az ubisoft dolga pláne úgy, hogy egy teljesen új OS sem igényli azt, amit az a játék.

(#41) pengwin válasza Strezi (#32) üzenetére


pengwin
addikt

Az AMD azért vlamivel később kezte érdemben a muticore témát.

Azért ezt gondolt át egy kicsit... az AMD-é volt az első natív két- és négymagos asztali CPU is (az Intel először összakapcsolt 1 és 2 magos CPU-kkal kínált "2", ill. "4" magos CPU-t).

(#33) jerry311
:C Ezt az Oracle DB-nél csinálták, vagy valamelyik másik termékükkel?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#42) Strezi válasza pengwin (#41) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem ez volt először az Inteltől : ark 955 extreme. Itt adtam el rövid úton, mert melóból már volt másik:)
AMD-nek mije volt akkor? Ha már nem értesz egyet, írj konkrétumot!
De, igazábòl akkoriban a multthread fejlesztés a konzolokon indult neki, ibm xenos, sony ps3 fronton... AMD továbbra sem ugrik be még évekig, hiába gondolkodom ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43) Mackósajt válasza Strezi (#42) üzenetére


Mackósajt
senior tag

https://en.wikipedia.org/wiki/Athlon_64_X2

Szűk egy évvel előbb kijött, mint amit linkeltél. És az Intel Core 2 Duo sorozat megjelenése előtt ezek voltak a legjobbak.

BTW, lehet rosszul emlékszem, de azt hiszem az összes P4 a már említett összedrótozott megoldást követte, és az első "valódi" kétmagos Intel a Core 2 Duo volt. De ez persze lehet csak szavakban jelentett különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#44) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Én szerintem ezt a problémát csak úgy lehetne megoldani ha kicsit tréningelnének a fejlesztők is.
A cégeknek, szoftvergyártóknak zsebbe kellene nyúlni, és rácsapni az asztalra, hogy barátaim, ez a piac, már csak 1-2-4 magos processzorok vannak a piacon, tessék fejleszteni megfelelően 10-18 magos rendszerekre is.
Minden cég próbál a folyamatos fejlődésre, akkor ezt a szoftvergyártók miért nem teszik?
Tudom miért nem teszik, mert sokkal egyszerűbb egy szart kiadni, mint fél évet azzal tölteni hogy a rendszerek megfelelően tudják futtatni az adott kodókat.
Semmi mást nem néz már senki a piacon, csak a pénzt pénzt pénzt...
Én gondolok itt a BIOS, Windows, és más rendszerekre is.
Személy szerint én is 10 magos rendszert használok, de nem ütköztem még problémába.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#45) Robitrix


Robitrix
senior tag

Na ja, de vajon 2205-ben hány proci mag lesz egy telefonban? 5 millió? :)

(#46) Robitrix válasza gergejly (#29) üzenetére


Robitrix
senior tag

ja mert kapkodnak, ahelyett, hogy megvárnák mire elavult lesz és 3 éve a piacon van a 256 magos proci. :)

(#47) Robitrix válasza ÁdiBá (#44) üzenetére


Robitrix
senior tag

a helyzet az, hogy a legtöbb program jól el van 3-4 magon. egyszerűen nincsen szüksége 16 magra mondjuk.
olyan ez mint ha valakik vizet hordanak vödörben. mondjuk ketten, ami 4 kéz 4 vödör... aztán, hogy segítsenek nekik adnak még 12 vödröt.... igaz továbbra is ketten vannak 4 kézzel vagyis nincsen szükség 16 vödörre... :)

(#48) ÁdiBá válasza Robitrix (#47) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én személy szerint nem igy gondolom.
Sokat használom munkára a gépet, gondolok itt filmek konvertálására, rippelésekre, számitásokra. (Nem bányászkodok)
Ott látni a magok által nyújtott lehetőségeket.
Játékoknál, nem mindig hoznak pluszt, de semmi esetben nem megfelelő az hogy a program azért nem indul el mert 18 magos rendszered van.

(#45) Robitrix 2205 ben? Most miről beszélsz, jelenről beszélgetünk... jó hogy nem már azt irod, minek eszünk 10 ezer év múlva kihal az emberiség úgy is...
A gondolkodásod kicsit nonszensz.

(#29) gergejly Valósznű, pont azért vásárolják ezt a platformot, mert ANNO játékot akarnak játszani... :D
(#46) Robitrix Ezt se értem, mi lesz 3 év múlva?!... Bakker mennyi látnok van itt. :D

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#49) Tidus válasza total90 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Hol , milyen gameval volt már gondod. Érdekelne, kipróbálnám.
Én i9 7900X-el nyomom, de eddig semmilyen problémával nem találkoztam, pedig nyomtam pár gamet, de semmi.
Igaz csak 10mag, 20szál. :U

[ Szerkesztve ]

(#50) pengwin válasza Strezi (#42) üzenetére


pengwin
addikt

Választ is kaptál minden kérdésedre Mackósajttól.
Az általad linkelt Pentium 955 nem egy csipből állt, hanem két egymagosból.
A Core 2 ezért is volt hatalmas ugrás az intelnek.

(#43) Mackósajt: :R

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.