Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rankesz


rankesz
veterán

Nekem az a fogyasztás akkor is soknak tűnik... milyen táppal teszteltétek?

(#2) Воланд válasza rankesz (#1) üzenetére


Воланд
titán

Szerintem ezzel: Cooler Master Silent Pro M600 - 600 watt

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Abu85 válasza rankesz (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Felhívom a figyelmet, hogy teljes konfig fogyasztásáról van szó mindhárom esetben. Nyilván ami egyezhet, az megegyezett.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Sethdobaloah válasza Abu85 (#3) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Azért nem lenne itt az ideje beszerezni valami 120W körüli paneltápot? Várhatóan úgyis egyre több kis fogyasztású gépet kell majd tesztelnetek, és bár összehasonlításhoz mind1 mit használtok, azért nem mindenki gondol bele, hogy a nálatok mért 30W egy reális méretű táppal kevesebb lenne...

...csak én vagyok helikopter?

(#5) Móci


Móci
addikt

Internetezni, filmet nézni bizony nem rossz ajánlat az Asrock lapja.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) bsh


bsh
őstag

lol, hogy még a több éves atomnál is gyengébb a várva várt új csoda.

(#7) Abu85 válasza Sethdobaloah (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De ideje lenne. Nyilván megtesszük, ami tőlünk telik. Most sajnos csak ez volt, és várni nem akartunk.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) antikomcsi válasza Sethdobaloah (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az összes konfignál kevesebb lenne a fogyasztás, sőt a különbség még csökkenne is a többi tesztben látottak alapján. Ettől még teljesen igazad van, hogy egy 90-120W-os táp lenne az igazi ide.

Dehát azzal főznek amijük van, és ezt is illik megköszönnünk.

(#9) Male


Male
nagyúr

A videós képek érdekesek... még a képarány sem azonos. Ezt hogy sikerült elérni? (Vagy azonos beállítás mellett produkálta ez a csodaprogram?)

(#10) rankesz válasza Abu85 (#7) üzenetére


rankesz
veterán

Nem is titteket kritizáltalak ezzel, csak feltűnt hogy a saját téglatápos Ion konfigomhoz képest nem voltak olyan jó eremények.

(#11) Thrawn válasza bsh (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

:F :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) Oliverda válasza Thrawn (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Don't feed the troll! :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) fLeSs válasza Male (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Mediashow Espressóban ugyanazt a beállítást használtam. Ez lett a végeredmény.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) smkb válasza Thrawn (#11) üzenetére


smkb
őstag

"A WinRAR benchmarkja alapján az E-350 lassabb, mint a kipróbált Atomok, amelyek szintén 1600-1666 MHz-es órajelen járnak. Az Atomot teljesítmény terén elég nehéz alulmúlni, de a Zacatének sikerült; ez nem éppen jó jel, de szerencsére nem ez a meghatározó szempont"

Erre gondolhatott... ami így önmagában valóban nem egy jó hír, csak épp hogy önmagában pont nem is erre használatos ez a cucc, meg ugye egyféle cpu teljesítményteszt nem teszt...

(#15) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Tényleg érdekesek ezek a fogyasztási adatok. Nekem 2 darab 3.5"-os HDD-vel és egy optikával 22 Wattot eszik üresjáratban (90Wattos paneltáppal hajtom)

"...ugyanakkor megvan a bővítés lehetősége, mert az E350M1-en és az A330ION-on találunk PCI Express csatlakozót..."
Kár, hogy bármilyen VGA-t is tesz bele az ember, gyakorlatilag nulla a sebességnövekedés a játékok alatt. Már a gyári integrál VGA is procilimites sok esetben.

Amúgy jó kis cucc ez, csak tényleg gyenge, még alap feladatokhoz is. Ha elindítom a skípe-ot, akkor már alapban 20-26% a processzor terheltsége, ha elindítok még egy Foobart és egy Mozillát, akkor már túl vagyok az 50%-on. Ez azért elég gáz.

[ Szerkesztve ]

(#16) antikomcsi válasza Thrawn (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Egy platformról van szó, és most a család legerősebb tagja lett nézve, ami még elmegy, de E350 alatt teljesen felejtős a dolog, akárhogyis bűvészkedünk a fogyasztás adatokkal.

A lényeg, hogy sokan jobbra számítottak, ha már ennyit kellett várni.

Én is csalódott vagyok kicsit.

(#17) fLeSs válasza Воланд (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

500-as CM-mel teszteltünk, megpróbáltunk beszerezni egy kis tápot de nem kaptunk, már mindenhol 400 watt a minimum.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) ^Clown válasza bsh (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdvözöllek kedves troll! Igen, renderelésben kikapott, nyilván egy HTCP-nél ez a fő szempont...

(#19) smkb


smkb
őstag

Azok a CUDA-s képkockák valóban nem igazán megnyerők...

Az a SimHD funkció nagyon tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#20) Male válasza fLeSs (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor remek program lehet :DDD

(#21) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

ABU: a freki csökkentése hogyan hat a teljesítményre ill a fogyasztásra? Ez a brazos kb akkora, mint a tegra, de ha le lenne véve a frekije a sárga földig nem-e fogyasztana-e annyit, mint az, és nem-e lenne-eugyanolyan erős akár?

-

(#22) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

gut...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#23) Oliverda válasza smkb (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

A WinRAR és az egyéb tömörítők jól profitálnak az Atom négyszálas HT alapú végrehajtásából. Az meg pont véletlen, hogy a CPU rész teszteléséhez most olyan programok kerültek terítékre amelyek több szálra (2+) vannak optimalizálva.

Max. 1-2 szálat kiaknázni képes alkalmazásokban veri az Atom-ot a Brazos CPU-ban is elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) Chaser


Chaser
titán

Majd tegyétek fel újra ha idevaló tápokkal vannak tesztelve, ez így nem sokat mond.

szerk: A GB-nek van pofás itx háza 60W-os FSP paneltáppal, hátha kölcsön ad egyet és 2in1 teszt is lehet:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) antikomcsi válasza ^Clown (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem ez a fő szempont, de sokan akarják letöltő gépnek is használni, Aztán mire kicsomagolja a letöltött állományt el is megy a kedve az egésztől. Ha meg másik géppel csináljuk, akkor okafogyott az egész.

HTPC-nek jó, és alap böngészési feladatokra is, minden egyébre sajnos gyenge. Mentsége, hogy nem is a minden egyébre van kitalálva. Csak ezt azokkal is meg kéne értetni aki arra akarnák használni.

(#26) h-yle válasza smkb (#19) üzenetére


h-yle
addikt

Ezt egyébként nem tudja mindegyik médialejátszó? Vagy ez HW gyorsítottan skáláz?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#27) BigBear


BigBear
senior tag

Sajnos a teszt számomra csak azt bizonyította, amit már eddig is láttam: valójában ez a platform se nyújt igazán többet, mint az öregedő Atom. :( Csalódás.
Oké, ott az erősebb GPU, de játszani ez sem jó, akkor meg minek? HD videók lejátszására? Perpill. egy 945gsejt alapú kis masinám van, amibe bekerült egy kínai Broadcom kártya bagóért, s ugyanúgy képes a HD tartalmak lejátszására. Fogyasztásban se rosszabb.
Ha pedig bármi számításigényes feladatot (elég egy nagyobb rar file-t kibontani) kell csinálni, akkor mindkét platform szenvedés, nem is erre találták ki őket.

(#28) Abu85 válasza Male (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Ezt így produkálta ez a csodaprogram. :) Amíg nincs azonos algoritmusra épülő GPGPU-s megoldás, addig sajna ebből kell élni. Ha lesz, akkor nyilván váltunk és jobb lehet az összehasonlítás.

(#10) rankesz: Teljesen jogos volt a megjegyzésed, nem akartam támadni azt. :) Való igaz, hogy egy kisebb táppal ezek a konnektorból felvett értékek javulnak. Nekünk ez a táp állt készenlétben. :U

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Abu85 válasza Sir Ny (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jól hat a fogyasztásra, de olyan paraméterek elérhetetlenek, mint a Tegra 2 esetében. Képtelenség ezt a rendszert addig butítani. Az IGP túl komplex ehhez. Ki tudsz venni 60 SP-t, és akkor marad egy 20-as tömb, ami még mindig 12-vel több feldolgozót jelent a Tegra 2-nél. Ez nyilván a fogyasztás szempontjából állandó hátrány, még ha gyorsabb is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) mghltm válasza antikomcsi (#16) üzenetére


mghltm
addikt

en bizakodtam, hogy minden teren ( cpu/gpu/fogyasztas ) alazni fogja az ion/atom parost. nem tette, hatalmas csalodas reszemrol is! :((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#31) Male válasza Abu85 (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, addig ez van... csak így a két platform nem is pont ugyan azt a feladatot végezte el (az egyik át is méretezett, ami plusz munka... gyanítom az AMD, mert ott elég tojásfejek lettek :) ). Majdcsak lesz normális is.

(#32) .mf


.mf
veterán

Csalódott vagyok: alig erősebb, mint az Atom, sőt, néhol még gyengébb is :(
Marad az Ion, pedig reméltem, hogy ez már jobb lesz. Legalább megtakarította a váltás költségét :) tehát kösz a tesztet

A gyártók meg igazán összeszedhetnék magukat... ott volt a CULV+Ion, milyen jó lenne még valami ilyen, alig nagyobb a fogyasztása, viszont teljesítményben ezek közelébe se érnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33) bsh válasza ^Clown (#18) üzenetére


bsh
őstag

nyilván ezt csak htpc-re akarja mindenki használni, kedves troll...
nas / házi fájlszerver, kis házi webszerver, én ilyesmikre használnám, oda meg nem árt a prociteljesítmény sem, a médilejátszás engem nem érdekel.
ezt viszont az eeeboxom maximum 12 wattból megoldja, ezek szerint erősebben is, és már ~3 éves körülbelül.
a trollkodós dumáddal meg tudod hova menj! az nem trollkodás szerintem, ha kiemeltem, hogy ez a cpu bizony GYENGE mint a harmat. lásd mérési adatok, más oldalakon is. ezek tények, nem trollkodás. még ha neked nem is tetszik, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#34) erdoke válasza Abu85 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Felhívom a figyelmet a SB Core-i5 rendszer terheletlen fogyasztására, és nem is LV vagy ULV csodákról van szó. Kb. erről beszéltem a másik topikban. ;) A fícsörlista teljes, de a teljesítmény vs. fogyasztás anynira azért nem jó. Persze az árral megint lehet játszani. A legnagyobb probléma mégis az, hogy ezzel a cuccal elkésett az AMD, akkor dobja ki, amikor a netbookok iránti kereslet egyre gyorsabban csökken.

A legjobb aláírás a héten

(#35) benjemin1994


benjemin1994
tag

Ez jó nagyon! :C

(#36) benjemin1994 válasza benjemin1994 (#35) üzenetére


benjemin1994
tag

:DD

(#37) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Tuningolni lehet vajon ezeket az APU-kat?
Most viccen kívül :R

(#38) arn


arn
félisten

passzivban nincs? :) nekem htpcbe johetne. ket dolog kell: lejatsza a filmeket + fogyasszon keveset... a tobbi nem erdekel, hogy mi milyen sebessegu, stb. jah es legyen olcso.

erdemes lenne az ilyen lapokat mongy xbmcs aspektusbol vizsgalni, sokan szvsz ilyesmihez vennek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Én az Asrock A330ION-t használom letöltő stb. gépnek és nincs semmi bajom vele. A HD filmeknél sem olyan vészes idő mire kicsomagolja őket.
Persze ami nekem elég az lehet, hogy másnak nem.

Viszont amekkora hype volt a Brazos (Atomgyilkos stb.) körül ahhoz képest nem villantott olyan nagyot.
Most ez a fogyasztási különbség is évi 30 fitying 24/7-ben. Hűha!

Romani ite domum.

(#40) Воланд válasza fLeSs (#17) üzenetére


Воланд
titán

Akkor sorry, az sb tesztből vettem a tápot, azt hittem, hogy ezt is azzal teszteltétek, mint a sandy bridge-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) _Orbi_ válasza bacsis (#37) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Ennek 1600MHz az alap órajele, de csak 1684-ig tudták felhúzni. Nem bírja tovább a proci.
gugli a haverod ;)

(#42) Abu85 válasza erdoke (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Majd szépen összehasonlítjuk a notikat az üzemidő szempontjából. Abból is lesz teszt.
A netbookpiac nem tudom melyik dimenzióban csökken. Nem robbanásszerű a növekedés, de eddig csak nőtt. 2011-re is növekedés van előrevetítve. A nettopra is nő az igény, főleg úgy, hogy a VGA-gyártók a nettopban látják a lehetőséget a VGA-kon való alacsony haszon/veszteség kompenzálására. A Sapphire már bejelentette az Edge termékcsaládot, míg a Manli is itt erősít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Henkei


Henkei
tag

nagyon utos lett!!! fogyasztasban verhetetlen es minden szabvanyt es gyorsitast tamogat!!! a gpu teljesitmenye meg egyszeruen gyilkol ilyen kis fogyi mellett! :Y

aki meg nyavajog az alomvilag tengerpartjan el vagy csak ecceruen savanyu neki a szolo :DD

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#44) Silentfrog válasza _Orbi_ (#15) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor rosszul mér a mérőkéd! :DDD
2 darad 5200 vinyo 12 vatt 2 darab 7200 fordulatu meg 16 wattot eszik.
A legjobb esetben is nagyon kevés a 10wattos fogyasztásod.

(#45) aleister


aleister
veterán

Szerintetek hobbi webszervernek mennyire lehet használni a Brazos platformot? Kb tucat weblapot kéne kiszolgálnia. Php, mysql, pár sima html oldal...semmi erőfprrásigényes szerver oldali cucc.
Már régóta tervezem egy otthoni szerver építését, de eddig mindig ott lettem volna áramszámlában, mint a webhosting csomag éves díjával. Ezek az impozáns fogyasztás adatok viszont ismét beindították a fantáziámat. Számításaim szerint 50 wattos fogyasztásnál jön ki egálra a dolog 24/7-ben.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#46) Steven


Steven
addikt

az a baj hogy én is csodát vártam ... hát a csoda és a hűha elmaradt.... ez volt a "hatalmas" fejlesztés? A gpu jó ... de alig jobb mint az ion... cpu--- vicc...

Remélem az új asztali platformok azért tényleg mutatnak majd valamit valóban újat teljesítmény terén... nem csak szóban, tényekben is...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#47) 3ye válasza Henkei (#43) üzenetére


3ye
tag

kb. ilyesmit akartam írni. :)
Olyan dolgokra mondják hogy mennyire gáz....ahol kb. 2 perccel kell tovább várni.....
húúúha....ez akkora idő, hogy kb. nem tudnék magammal mit kezdeni és rugdosnám meg anyáznék...hogy mekkora egy FOS ez!!!!!!

Hihetetlenek az emberek....akinek meg van már egy 3 éve működő cucca, ami írása szerint tökéletesen kielégíti minden igényét, az miért fikáz itt dolgokat?
Vagy mégsem annyira jó az az ATOM? Vagy most akkor mivan?

(#48) Oliverda válasza bacsis (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet: [link]

Itt meg egy kicsit részletesebb teszt az itt is szereplő CPUk teljesítményének összevetésével kapcsolatban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) DemonDani


DemonDani
addikt

Hát én nem tom az a képminőség miért jobb az AMD-s, széthúzottnak tűnik, fakóbb is szvsz, és annyi ideig csinálta mint egy sima atom :N

viszont élesebb lenne a 3. kép de a feketék zöldek... és talán egy ennyire pocsék minőségű filmnél a színek könnyebben észrevehető hibák, de ez már mindenkinek a kinek mije :DDD

a 2. képen látni a színek elhatárolódását, az amd-sen ami szintén nem tudom miért lenne jó, olyan a háttér mintha 16bites lenne.

az első képen a pl a 12milliós nyeremény feletti felirat sokkal olvashatóbb (Jackpot) az Nv képen (persze ez is pocsék) a kép jobb oldalán a Honda Civic lámpájában már kiég a fehér, szintén rossz a másik is, de legalább nem ég ki (még... lehet 2 képkockával arrébb már az is rossz)

Az Intel azért hatalmas hibát követett el mikor kizárta innen is az Nv-t az ION jó lenne, de már mióta nem lehet semmit fejleszteni hozzá, így esélytelen, fogyasztással még nincs gond de a teljesítmény grafikus vonala is rendre alul marad az tuti.

Látom nagyon szeretitek a halakat... :D

Megy egyáltalán a csodálatos APU a Flash meg a konvertálás alatt? :DDD ez szégyenletes teljesítmény mind a 2 helyen... 110ezres notiban szaggat a youtube hd... :U
Mondjuk mind1 de pl a VMW3 tuti nem megy az AMD-vel, ilyennel nem hiszem hogy sokszor találkozik bárki is...

a SimHD tippet köszi :R Talán a virágos képet kivéve mindenhol nagyon szép az eredmény

ION2 érdekes lehetne még de nem egy elterjedt dolog
Nem annyira aktiv az az APU mint kéne neki, 27ezer magyar királyi valutáért lehet hazavinni ION330-at és HTPCben lehet hogy jobb is lenne ezen teszt alapján...
Kicsit azért kételkedek a Különösen ajánlottban... nem minden ponton jobb mint egy ION

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#50) bacsis válasza Oliverda (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na ez már szép és jó :R
Nem tudod hogy BIOS-ból csainálta vagy szoftveresen oprendszer alól?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.