Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem tudom mekkora a mozgástér egy ilyen megtervezésénél, de eléggé hasonlít a Logi K400-ra :U

(#2) zrubi


zrubi
senior tag

házimozihoz???
Úgy hogy nincs rajta egyetlen speciális vido/hang vezérlő billentyű sem?

Ez számomra így teljesen értelmetlen.

zrubi.hu

(#3) wolfman


wolfman
veterán

Bizonyosan nagyon jó cucc.
De nem tudom a gyártók miért ódzkodnak ennyire a klaviatúrák világításától, hogy mindig csak a premium cuccokba kerül bele. Vagy ha alsó kategória is kap, akkor hülyén oldják meg, hogy nem a betű világít, hanem az egész gomb vagy csak mögötte/alatta. Már most látom lelki szemeimmel, hogy engem rettenet idegesítene hogy nem látom a gombokat sötétben.

(#2) zrubi: Ez is igaz!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Már régóta keresek egy ilyen billt, de a háttérvilágítás hiánya nagy érvágás, illetve 9000Ft elég sok érte, ennyiért már Logitech K400-at kapni.
Minden esetre, ha 5000Ft alá esne az ára vevő lennék rá.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#5) Solten válasza #16939776 (#1) üzenetére


Solten
addikt

Egybol ez ugrott be.

Saor Alba

(#6) ALBY válasza wolfman (#3) üzenetére


ALBY
senior tag

Pedig elég nyilvánvaló,
akksiról megy mert ugye nem akarsz drótot látni,
elküldeni az épp megnyomott billentyűk jelét nem nagy energia,
ha világítana folyton (vagy megmozdításra) azzal nem hogy hónapokig, napokig sem bíná benne az elem.
Lehetne beletenni durva tölthető akksikat, csak úgy lehet hogy a duplájába kerülne, nem értené meg a user.
A gyakori töltéskényszer is vállalható kompromisszum lehet (nekem is az lenne, örülnék ilyen plusz lehetőségnek), de az átlag egyszerű userel nehéz megértetni, hogy vagy sokáig gépel vagy világít.
Az átlag már a fél után épp lemerülő egeréért is hisztizik, "szar rádiós, má megint lemerült".

Persze lehetne ésszerő megoldásokat kialakítani.
Kapcsolgathatóság, fényérzékelő, csak egyes gombok paríciók kililágítás,
(WASD + kurzor + multimédia, F gombok stb.)

Első körben szerintem elég lenne egy fluoreszkálófeliratozás. Ami amúgy elérhető matricázással.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#7) #16939776 válasza ALBY (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

A matricázás elég lenne, olyan festékkel mint amivel a közlekedési táblákat teszik láthatóvá. Úgy is TV előtt pötyög az ember, az ad annyi fényt, amit ha a betűk vissza vernének, akkor használható lenne "sötétben" is.

(#5) Solten:Üdv! :)

[ Szerkesztve ]

(#8) ALBY válasza zrubi (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

Szerintem is pont htpc mellé nem kéne,
ez egy kiszerelt notebook billentyűzet.
Multimédia nincs, amit rábénáztak ezen a címen az kb használhatatlan.
A kurzorokat már szinte hagyomány szerűen megalázzák, pedig az egyik legontosabb gombok szerintem.
Nem igazán gondolták át, vagy próbálták ki valós környezetben ezt szerintem.

A kicsinyítés is kedves dolog, de nem minden áron kell összenyomni,
bukjuk a funciókat, cserébe van két centivel több hely a dohányzóasztalon?? :F

(Ajánlom az univerzális és tanítható távirányítókat is billentyűk mellé, sokszor sokkal kellemesebb használni ha van az is.)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) Locutus


Locutus
veterán

Nekem is régóta K400 van a TV-hez, de ez az Alcor szerintem semmilyen téren nem ér fel vele. Igy az ára sem indokolt.
Én is kb egyedül valami megvilágított példányra cserélném le a K400-at, mert az néha jól jönne. Elég lenne ha egy oldalsó gombot kéne pl nyomni ahhoz, hogy világítson, épp csak addig, amíg megtalálod amit akarsz rajta. Vagy a fluoreszkálás.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Se dedikált click, se külön média gombok... Maradnok majd a Microsoft All-in-one-nál...

(A billzete legalább nem szigetes mint a K400-nak)...

(#11) h-yle


h-yle
addikt

Nem ellenfél a K400 / MS AiO párosnak. Esetleg 60%-os áron.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#12) Sanchez638 válasza ALBY (#6) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kapcsolható világítás?:) Bőven jó lenne...

Más: Én a mai napig ezt használom, pl gép telepítésnél is jól jön, ha nincsenek kábelek a + gépnél

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Azok a gombok elég bazárinak tűnnek, amolyan "kínai droid"-os színvonal. Persze ezzel nem is lenne gond mondjuk úgy 5k HUF-ért, de 9 kékhasút nem ér.

Ebben az árkategóriában szerintem most a legjobb vétel:
Microsoft All-In-One Media Keyboard

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Jó cucc. :) De Rapoo 8000 DT mellé nekem nem kell. :)) Ha ez elromlik, Microsoft lesz utána. :D Vagy Hama Uzzano 1-2 :U

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#15) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Nekem egy bajom van ezekkel, a jobbra tett touch.
Minden balkezes dögöljön meg, pedig vagyunk azért páran...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#16) nyunyu


nyunyu
félisten

Jó hír, hogy a klaviatúra magyar kiosztású, csak a hosszú í dedikált gombja hiányzik a bal Shift mellől

OEM partneruknek nem volt ISO kiosztasu billzete?

Pont ugyanennyibe kerult volna azt is magyarra matricaztatni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) ALBY válasza MittuDomain_ (#15) üzenetére


ALBY
senior tag

Ez is igaz.

Egyébként meg a touchpadot is lehagynám, nem igaz hogy nem fér el egy egérke is az asztalon, ami sokkal használhatóbb. :K
A numerikus gombokat mondjuk lehet fűrészelni egynormál billentyűzethez képest, de a kurzorokat a felettök lévő hatossal mindig meghagynám a klaszikus módon.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) h-yle válasza MittuDomain_ (#15) üzenetére


h-yle
addikt

Leflexel -> átragaszt -> ... -> $$$

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#19) BatchMan


BatchMan
senior tag

+ háttérvilágítás (kapcsolós is jó egy potival)
+ napelem, cserélhető akksi
+ médiagombok
+ BT 4+

Ezt 9k-ért már venném is. Addig ez egy tucatcucc.

(#20) Goose-T válasza ALBY (#17) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezeket pont nem asztali használatra tervezték.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21) BatchMan válasza MittuDomain_ (#15) üzenetére


BatchMan
senior tag

Fordítsd meg, akkor bal kézre esik a touch. :)
Múltkor balkezes ollót kellett használnom, mert csak az volt. Van benne kihívás.
Amúgy érdekes lenne, ha át lehetne szerelni a bal oldalra a touch részét. Zavarna, ha a gombok fent lennének?

(#22) shteer válasza AxBattler (#13) üzenetére


shteer
titán

én is ezt tervezem megvenni. nincs jobb egyelőre.

..szerintem jónak tűnik

(#23) mekker válasza wolfman (#3) üzenetére


mekker
őstag

Én mindenre gyorsgombot/AutoHotkey-t használok az MK220-on, de persze nekem ott van a kihasználatlan numpad és a 3 gombos egér, itt meg nincs.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24) #58450688 válasza wolfman (#3) üzenetére


#58450688
törölt tag

+1
Nekem volt k400 szerettem, de végül inkább vettem egy zsinóros, de világitós a4tech-et (Tv re kötött géphez, inkább bajlódom a zsinórral:)) )

(#25) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Bluetooth nélkül egy nagy kaki, nem kell... Nem is értem, miért kell egyedi adatátvitelt alkalmazni, szinte minden eszközbe van már manapság Bluetooth, TV-kben is alapfelszereltség szinte.

BatchMan: Lehetne akksis, meg tőlem háttérvilágítás is (mondjuk 9k HUF-ért biztos nem...), de napelem full ökörség... És csak drágítaná tovább.

Mostanság a Rapoo E6100 Bluetooth billentyűzete tetszik nagyon, bár a jelenlegi Microsoft Sculpt Mobile billentyűzetemet nem szívesen cserélném le feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#26) Solten válasza #16939776 (#7) üzenetére


Solten
addikt

Saor Alba

(#27) Ga


Ga
tag

Hát ez epic fail HTPC-hez.

Egyetlen db mutató, vagy hüvelykujj egérgomb sincs rajta, egy/két kézben tartva használatatlan, csak letéve használható a touchpad.

Eddig layoutban továbbra is ő vezet: Trust Media kb. Sajnos anyagválasztása, gépelési komfortja nem a legjobb, de bírja a strapát, folyadékot. Egy ideje nem gyártják már sajnos.

Az AIO sem rossz, de neki csak 1 hüvelykujjas gombja van, és nincs dedikált scroll sem, sem numpad/egyéb billentyűk. 2. helyet megkapná, ha lockolható lenne az Fn-je - de sajnos nem...

Samsungnak van bluetooth TV remote keyboardja még, de annak is limitált a funkciója sajnos.

Bye,
Ga

(#28) Ga válasza Ga (#27) üzenetére


Ga
tag

+ kistesó:
http://gadgets.boingboing.net/2008/10/03/brando-makes-tiny-ht.html
Trust modell, Brando is gyártja, sajnos még rosszabb gépelési komfort, cserébe kompakt.

Logi diNovo Edge-et érdemes még megnézni, valsz etalon lehet, de hát annyiért ...

[ Szerkesztve ]

(#29) zolem


zolem
aktív tag

nekem ez van rapoo e9080

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#30) #16939776 válasza Solten (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

sg.hu? ;)

(#31) Kékes525


Kékes525
félisten

Az Enter billentyű lehetne nagyobb is...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Én anno gondolkodtam a K400-on, de aztán élőben megnyomkodva nekem eléggé "szorosnak" tűntek a billentyűk, márpedig elsősorban gépelésre kellett volna a bill, és csak másodsorban a tévéhez... úgyhogy végül egy vezeték nélküli bill + egér kombó lett belőle :)

(#33) mekker válasza K0vasz (#32) üzenetére


mekker
őstag

Ezek nagyrészt rendes billentyűzetkiosztásúak (tehát az arányok, távolságok ugyanazok), csak a két szélét vágják le, ami miatt szokni kell. Mondjuk K400-at még csak dobozban láttam.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34) Capritain 2


Capritain 2
csendes tag

ez egy K400 logitech. Semmi új. Helykitöltő írás?

(#35) mastodon


mastodon
aktív tag

Nincs dedikált 'í' egy magyar cég készített magyar nyelvű billentyűzeten? Én sem látom, miért kellene ezt választani a konkurencia (MS AIO és K400) helyett.

(#36) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ilyen kiosztással maximum ajtótámasznak használnám.

(#37) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Látszik egyikőtök sem tesztelte. Én vettem ilyet és nem bántam meg. Logi k400 is jó, de sajnos szarik menni lg tvmmel. Alcor jól eltalálta, 2 tvmen lgn is, 3 számítógépen(1 nagy pc w7, 1 hp gen8 microserver xubuntu, 1 laptop w8.1) azonnal akadás nélkül megy, egy kicsit érzékeny a tacspad kézbevéve talán ennyi róható fel neki amúgy szuper.

Egyébként van rajta hosszú Í fn gombbal érhető el :).

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Tetszetős kialakítás :U Bár nekem egy csöppet fura :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#39) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Napokban vettem, kellemes csalódás , elég jó minőség érzetet ad, masszív váz, emellett finoman működő billentyűzet, funkciógombokkal kellően ellátott, tapipad kellően érzékeny, emellett még elegáns kinézet is ami mellette szól. nekem maximálisan bejött.

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.