Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Ha a qwerty jó lenne, garantált lehetne a siker, de így pont a legfontosabb részét sikerült elbaltázni. Kár érte. :(

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Nah először picit meglepődtem a specifikáción átfutottam miatta még1xer a tesztet, hsdpa meg android 1.6 ??? :DDD majdnem bex@artam

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

A megvilágítás már az előző telefonjaikban is ilyen volt (és szerintem a többiben is ilyen lesz).
Elgondolkodtam rajta, hogy veszek egy ilyet másodtelefonnak a Samsung E1080 helyett mivel elég jó tapasztalataim vannak a QWERTY -s Alcatel -ekkel de aztán semmi sem lett belőle, inkább másra költöttem azt a pénzt :)

Amúgy látszik Rusi, hogy nem nagyon volt dolgod még MTK chipsetes Alcatel telefonnal ;)

[Akinek olcsó QWERY -s telefon kell az inkább OT-800 -at (T-Mobile Vairy Text) vagy OT-806 -ot vegyen (T-Mobile Vairy Text II).]

[ Szerkesztve ]

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Jol sikerult keszulek lenne az also kategoriaban, ha nem bennazak el... Kar erte, mert egy kis odafigyelessel egesz jo keszuleket lehetett volna letrehozni. Tetszett a teszt :)

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#5) Rusi


Rusi
senior tag

A specifikációs táblát javítottam, nem voltak átírva az adatok.
Azt mire értetted, hogy nem volt még dolgom MTK Alcatellel? Mert az MTK chippel köszönöm, már találkoztam nem is egyszer, az viszont igaz, hogy Alcatel nem sűrűn járt nálam (és hát most se kedveltem meg őket jobban :D ).

Mobilaréna (2010-2017)

(#6) tjb007 válasza Rusi (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azt tudom, hogy volt már dolgod vele.
Szerencsésebb lett volna ha azt írom, hogy Alcatel szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#7) Rusi válasza tjb007 (#6) üzenetére


Rusi
senior tag

Jah, hát mint írtam, Alcatellel eddig nem sűrűn hozott ösze a sors (munkán kívül sem, mert még középsulis osztálytársak között sem emlékszem Alcatelre, a családról nem is beszélve, mert ott sosem volt :) ).
Viszont ezt a "nem lehet körbemenni a menübe" dolog elképesztően idegesítő, főleg, hogy ezt leszámítva nincs nagyobb baj a szoftverrel, használható, főleg, hogy a kevés funkció miatt úgyse kell nagyon turkálni benne.

Mobilaréna (2010-2017)

(#8) amanoba


amanoba
őstag

az ára jó és kifújt...vmi mással is be kellene erősíteni az alcatelnek, még ha alsó kategória akkor is.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#9) Bala888


Bala888
csendes tag

Emlékszem még a legelső telefonomra. Az volt Alcatel. Sajnos, a típusára nem emlékszem már. .D Milyen dobozhangja volt!!! :D
Úgy látom, designra nagyon sokat adtak, tényleg jól néz ki.
Ideje lenne a tudását is fejleszteni, meg persze a minőséget is.
Bár ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert se nekem, se m a családtagjaimnak, sem a barátaimnak nincs ilyen telefonjuk.
Mondjuk, minőség szempontjából nem volt vele gondom. Úgy értem, nem kellett javíttatni, meg semmi. Persze, nem is használtam sokáig. :D

Bala

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem szeretnék beletaposni az Alcatelesek lelkébe, de ez a telefon tipikusan "alkateles" lett. Nem lenne olyan rossz, ha...

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mint már mondták előttem is, az ára az egyetlen jó dolog benne..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) sNORh


sNORh
addikt

már egy hete forgalmazzuk, hát én is leteszteltem már, de vicc ez a telefon..lötyög, olcsó műanyag.. nem átlag embernek való, nemhogy igényeseknek.. az a tipikus kezelhetetlen Alcatel rendszer meg ami rajta van :p :DDD de ez egy vélemény :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#13) unyadavid válasza sNORh (#12) üzenetére


unyadavid
senior tag

persze azért 13 ezresért meg nem igazán kapsz egy alap tudású telefont, jó zene lejátszóval, meg qwerty-vel... (az meg már más kérdés, hogy mennyire használható :) )

(#14) plus44


plus44
veterán

...csak ugye van egy szint, ahol már az ár sem minden. (mmint az alacsony)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#15) stracker06 válasza fateless (#1) üzenetére


stracker06
aktív tag

Hát, nekem van egy ilyen telóm. Nekem gyárilag van rajta opera mini, van rajta twitter és facebook alkalmazás is. Az igaz, hogy a gombok megvilágításával vannak gondok, de az enyém nem lötyög és eddig még a querty gombsor alatt lévő felület sem karcolódott össze. Az sem igaz, hogy a quertyvel nem lehet ékezetet írni, mert lehet, csak be kell állítani a beviteli módnál, hogy használjon ékezetes betűket is. Ezenkívül, persze mindannyian láttunk már nagyobb gombokat egy querty billentyűzeten, de én tökéletesen tudom használni, bár szerintem nem cérnavékony ujjaim vannak. Az pedig hogy a menüben nem lehet körbe körbe görgetni nem igaz. Persze, nem ez a világ legjobb telefonja, sőt.., de úgy gondolom, hogy ennyi pénzért nem rossz vásár. Szerintem megéri az árát.

SFm™

(#16) stracker06 válasza stracker06 (#15) üzenetére


stracker06
aktív tag

Ja, és a gombok is jól működnek, mindig reagálnak elsőre. :-)

SFm™

(#17) Probber


Probber
őstag

4MB belső memória. Ebbe nem is kell több, teljesen felesleges.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#18) GALARDO


GALARDO
addikt

Azta micsoda képminőség! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#19) Lasse válasza stracker06 (#15) üzenetére


Lasse
csendes tag

Hasonló gondolatok jártak a fejemben, talán nem valami levedlett lebutított Orange példányt kellett volna tesztelni. Nekem 880-asom van, az EDGE-t meg az érintőképernyőt leszámítva nem hiszem, hogy túl nagy különbség lenne (méretre majdnem tök ugyanaz), az meg jól összerakott, korrekt kis telefon, május óta nem lötyög semmije.

(#20) Rusi válasza Lasse (#19) üzenetére


Rusi
senior tag

Az biztos, hogy nem "levedlett" példány volt, mert teljesen normális állapotú volt, a qwerty körüli részt én karcoltam össze, nyilván nem szándékosan, csak észrevettem, hogy ha a körmömmel pl. valami piszkot leszedek, ott egyből karcos lesz. A csúszka meg szépen ugrott mindkét végállásba, de mivel a kijelző alatt (tehát az előlap felső felében/harmadában) van a mechanika, így az alsó rész oldalirányban simán mozog 2 mm-t. Ez nem kopás, hanem ilyen. A hátlap pedig olyan szinten csúszik, mint ha kb. jégből lenne.

A szoftver tekintetében viszont én is gyanakodtam az Orange-os dologra, na meg magyar nyelv se volt benne, így ez magyarázat lehet az ékezetekre. Sajnos ezt az Alcatel hazai képviseletétől kaptuk, nem számítottam rá, hogy egy angol Orange cuccot adnak oda. :F :F

De legalább jó hír, hogy a másik nálam lévő Alcatel magyar és nyomokban sincs benne Orange, a menüben lehet körbelépkedni, viszont itt se minden fenékig tejfel.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#21) sztiviii


sztiviii
tag

a t-mobile vairy text II tesztjét várom.nagyon kíváncsi lennék mennyire sikerült egy 20ezres telefonban a wifi,érintőkijelző,qwerty egyszerre belezsúfolni.mennyire ment mindez a használhatóság rovására.

(#22) Móci


Móci
addikt

Szerintem fos. De nagyon. De legalább ezt is láttuk, jár a köszönet a szenvedésért. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Az ára szerintem borzasztó baráti a hiányosságai mellett is.Szerintem nem rossz és legalább eladnak belőle annyit mint a voda az 541 ből....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#24) Sayuri


Sayuri
csendes tag

Nekem ilyen telefonom van, de amúgy az elég nagy tévedés hogy nincs rajta facebook, de mind1. Mondjuk ahogy a képeken láttam a teszt telefon vodás, az enyém viszont t-mobilos. és ha az ember bemegy a legutolsó menüpontba(menürend.) ott viszonylag lent van egy facebook és twitter menüpont is csak ezek nincsenek alapértelmezetten a menübe rakva. És a wap menüponton belül a címre ugrás almenühöz egyszerűen be kell írni. De szerintem nem kicsik a gombok (mondjuk én 8.-ba járó lány vagyok XD), de a funkciógombok szerintem világítás nélkül is megtalálhatók. És ahhoz hogy az ember leszedje a hátlapot nem kell hogy lejöjjön a körme, mert a telefonon felülről nézve bal oldalon a sarkán van egy kis bemélyedés és ott kell kinyitni és oda lehet tenni a lifegőt is a telóra, legalábbis az enyém ilyen. És sose értettem mért jó az "okostelefon", arra a számítógép való és ma már 70 000 Ft-ért is kapható laptop, amely kb. A4-es lap méretű. Nekem megfelel ez a telefon, de nem kell rögtön leszólni azt ami esetleg nem "hipermodern". És nem a szakértelmedet akarom kritizálni, de azért ennyire nem szar ez a telefon. Most attól hogy nincs érintőképernyője és nem androidos attól még lehet vele telefonálni. Meg fura nekem nem csúszott ki a telefon a kezemből, pedig ugyanolyan anyagból van szerintem. Meg ezzel a gyártó nem a nagymenő üzletembereket, hanem talán pont az én korosztályomat célozta meg és szerintem erre a célra tök jó és a félretett zsebpénzből is megvehető. És ezt egy külföldi internetes honlapon is írták. Lehet hogy a reklámok csak a hülye "okostelefonokról" szólnak (XD), de nem tűntek el a közönségesek sem. És szerintem ha az ember nappal megtanulja használni a qwerty-t akkor a homályos világítás sötétben nem jelenthet gondot. És minél sötétebb van annál jobbnak tűnik, akármilyen halvány is. És gondolom neked androidos okostelefonod van, de attól még a többi is lehet jó. És engem érdekelne, hogy ezekkel a mai szupertelefonokkal lehet-e egyáltalán telefonálni. Ismétlem nem kérdőjelezem meg a hozzáértésedet, de ez azért nagyon negatív cikk lett. És azért van millió féle telefon, hogy mindenki megtalálja a neki valót. :)) És a t-mobilosban van magyar nyelv is :D Szóval talán van kis különbség a vodás és a t-mobilos között.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sayuri válasza stracker06 (#15) üzenetére


Sayuri
csendes tag

Nekem is ilyen a telóm, de simán lehet ékezetet írni a qwerty-vel is csak a magánhangzót többször kell megnyomni. és ennyi pénzért szerintem is tökre megéri. :)

(#26) Sayuri


Sayuri
csendes tag

És mielőtt megvettem volna nézegettem a honlapot hátha már fent van a leírás, de nem volt és a youtube-on is csak néhány amatőr videó volt. Én csak attól paráztam hogy nincs neki magyar menüje, de amikor bekapcsoltam meglepett hogy ez az alapértelmezett nyelv. És utólag már örülök, hogy nem volt fönt a leírás, mert akkor lehet, hogy most nem lenne egy szuper jó telefonom, amit nagyon szeretek. És amúgy szerencse, hogy a samsung e2210-ről nincs leírás, mert ha ez ilyen rossz volt, akkor az már nyomdafestéket nem tűrne. (tapasztalat: előző teló) Mert talán meg lehetne említeni a nagy gombokat, a szép dizájn-t, sokáig kitartó aksit, de utána csak le lenne szólva, hogy kicsi a képernyője, pixeles, szar a kamerája, kicsi a memória, gagyi a menü. De amúgy az is egy jó kis telefon, bírja az ütést, masszív, és lehet vele telefonálni. Bár kicsit rossz a mikrofonja (legalábbis akikkel telefonáltam nem hallottak a legjobban). Amúgy meg az új telefok is már: így okos meg ezt tudja meg azt tudja, meg így androidos meg hű de szuper. No de ennek mi értelme van???? "ott folytatod az olvasást ahol abbahagytad, emailozhatsz, stb.", de az újság olcsóbb "egy kicsit" mint a telón a net, az e-mailozásra meg a számtógép való. A mai világ már olyan buta. Mert hogy nincs ideje az embereknek, menni kell ide-oda, vidd magaddal a szuper telefonodat ami lassan már külön táskát igényel (pl.: samsung galaxy tab), de semmire nem megy vele az ember. Ez is csak a pénzről meg a fogyasztói társadalom becsapásáról szól! Egy idő után az ember nem győzi fizetni a netet a telefonon meg amúgy is max1 év után leapad a lelkesedés és csak telefonálni fog vele, meg fényképezni,stb. szal csak azokat a cuccokat használja amit egy "gagyifon" is tud. Tehát pénzkidobás, jó aki megteheti hát tegye engem nem zavar, de azt a pénzt ezer más hasznosabb dologra is költhetné és ezalatt nem a karib szigeteki nyaralást értem. Na mind1 akinek van örüljön neki amíg még nem küldik a net használat számláját. :C

(#27) Sayuri válasza JanFe (#4) üzenetére


Sayuri
csendes tag

Csak akkor az már nem ennyibe kerülni. :(

(#28) Sayuri válasza sNORh (#12) üzenetére


Sayuri
csendes tag

Attól még hogy valakinek ilyen telefonja van nem igénytelen csak nem akar fölöslegesen pénzt kiadni egy semmit nem érő "okostelefonra" ami sok pénz nélkül (netre) nem ér túl sok mindent szerintem, még nem volt ilyenem, de nem is kell. Majd ha egyetemre megyek lesz egy kis laptopom aztán jóvan'. És lehet, hogy nekem akkor még mindig ez a telefonom lesz és kiválóan tudja az alapdolgokat, viszont a sok hiperűrbigyó (okostelefon), meg majd a gyűjtőben fog heverni és az emberek majd visszasírják azt amikor a sima telefon a laptop mellett volt. mondjuk én nem engedném hogy az okostelefonosoknak legyen számítógépe vagy laptopja, mert hát az okostelefon úgyis mindent tud és milyen szuper, persze akkor meg már mindenki rinyálna. Aki meg nem képes egy kis kompromisszumot kötni az ne is akarjon telefont mert NINCS és NEM IS LESZ SOHA tökéletes telefon, lehet hogy először annak tűnik, de hát nem az.

(#29) Sayuri


Sayuri
csendes tag

Szerintem inkább egy hipermarketes t-mobilosat kellett volna szerezni mert azon alap a magyar menü és van rajt igaziból facebook meg twitter, meg opera mini is viszont azt még nem néztem meg. :D Meg egy közönséges telefonoktól elszokott tesztelőnek ez tényleg szenvedés, viszont szerintem szánalmas hogy a mai világban kezdik bevonni a normális telefonokat. Meg ha valaki mutat nekem egy olyan okostelefont, ami már 5-6 éves és kiválóan működik , semmi olyan hogy jajj néha kikapcsol meg egy kicsit akad, nem! Hanem TÖKÉLETESEN működik. Akkor azt mondom hogy ez is ér valamit, de egy olyan telefont ami még egy éve sincs a listák élén (2010-ben indult be ez az őrület), én nem mernék az egekig magasztalni. és abban az 5-6 évben legyen benne minimum 2-3 leesés, kopás, karcolás, porosodás. Na aztán megnézném úgy még működnek-e egyáltalán. Viszont a közönséges normális telefonok már bizonyítottak! Nagyon sokat. Pl.: anyukám telefonja 7-8 éves fekete-fehér kijelzős, átlagos siemens, eredeti aksival (én azt hallottam ezek átlag 5 évig bírják) annyi a szépséghibája, hogy a gombok KICSIT megkoptak és a hátlapról lekopott a siemens felirat. De tud vele TÖKÉLETESEN telefonálni, és sms-t írni és ébresztő is van rajta. és ennyi semmi extra mégis tökéletes. a számítógépen internetezik, a munkahelyén az irodában dolgozik. és mindent meg tud így is beszélni a kollégáival, elintéz mindent amit kell. és nincs hiperszupertelefonja. Tesómnak egy kb. 5 éves sony ericsson-ja van és tud vele fényképezni videózni telefonálni sms-ezni mms-ezni. meg ez is ébreszti. és kifújt. tökéletesen működik, lehet hogy nem éppen a répanaciba tervezett vastagsággal, de tökéletesen működik és amit egy normális telefonnak tudnia kell azt tökéletesen tudja. és a családban (jelenleg a dobozában) van egy tökéletesen működő sony ericsson k700i-is. de inkább nem ragozom tovább. Ezzel csak annyit akartam hogy az okostelefonok még semmit nem tettek le az asztalra. mert szerintem az ember androidok nélkül is tök jól megvan. Semmi alatt értem: strapabíróság, alapfunkciók 5-év után való tökéletes működtetése, stb.

(#30) stracker06 válasza Sayuri (#29) üzenetére


stracker06
aktív tag

Teljesen igazad van Sayuri! :)

Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy akik itt alázták ezt a telót, azoknak milyen telefonjuk van? Legyenek szívesek írják már meg. (De az igazat!)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#31) Sayuri válasza stracker06 (#30) üzenetére


Sayuri
csendes tag

Örülök, hogy legalább valaki egyetért velem. :) És amit írtál arra én is tényleg kíváncsi lennék. És még annyi, hogy a menüben hogy lehet körbegörgetni. Mert nekem az csak az ikonos menüben lehet. ahol más írva vannak a lehetőségek, ott már nem tudok. :(

[ Szerkesztve ]

(#32) k. válasza Sayuri (#31) üzenetére


k.
őstag

Egyáltalán nem rossz indulatból:
Neked szófosásod van?:D

@stracker06/Sayuri:
Nekem Sony Ericsson X10em van, volt a kezemben a konkrét példány, eléggé lesújtó véleménnyel voltam róla a cikkben emlitett dolgok miatt. Vicces dolog, hogy itt kritizáljuk a drága meg okos telefonokat, olyan dolgokért amik számomra eléggé furcsa indokok. Pl, ahogy Sayuri irta, hogy az okostelefonok majd pár év mulva a kukában lesznek, ez meg működik és blabla. A helyzet az, hogy el kellene fogadni, hogy sok-sok embernek belefér egy komoly teló és egy okostelefon is egymás mellett(Nekem személy szerint egy Macbook Prom van(Azt viszem majd egyetemre jövőre) és egy X10em).
Én mondjuk az ujság olcsobb résznél feküdtem ki igazán, mert ha az ember 2 percig gondolkodik, akkor ez egy eléggé nagy fszság. Ugyanis nekem egy 500 megás mobilnetem van a telefonohoz-meg egy 3gb-os a notihoz ha kellene-, és elég az 500 mega bőven netezésre egyhónapra, namost az 1500. Ha infos újságot vesz az ember, már 1 ujság is drágább, ha napilapot, akkor 1 hét után leszámolva már drágább a cucc. Szép dolog a kritizálás, de ésszel pls. Az 5-6 éves telefon használati ciklus pedig mamár feletébb vicces. Elmennek azért addig, de tapasztalat-anyukámé 5 éves- kurvaszarok lesznek addigra, és akkor még szépen fogalmaztam. Egy telefont vegyen az ember 2 max 3 évre, és csókolom. Na én leléptem... :U

(#33) Rusi válasza Sayuri (#31) üzenetére


Rusi
senior tag

Nos, amint a cikkben is írtam, a menüben sehol sem lehet körbegörgetni (csak a főmenüben), épp ezért is van gond a kezelhetőségével.

A korábbi hosszadalmas okfejtéseidre az alábbikakat tudom mondani:

A legkevésbé sincs gond azzal, ha valakinek csupán egy egyszerű készülék kell és nem vágyik színes-szagos, érintős, fotós, videós szupermobilra. Sőt, pusztán azért, mert egy készülék csak nagyon keveset tud, SOHA nem szidjuk. Természetesen van egy alapszint, tehát hogy normális hangminősége legyen, a kijelző legyen olvasható, a gombok megnyomhatók, lehetőleg bírja sokáig az akkuja (hiszen ha nem tud semmit, akkor ne is merüljön le 1 nap alatt), na meg ha már nem tud semmit, ne kerüljön 50 ezer forintba.
Nem olvastál elég figyelmesen, ugyanis a cikkben is, és a fórumban is le lett írva, hogy a nálam járt tesztkészüléken angol nyelvű Orange (ez egy angol mobilszolgáltató) szoftver volt. Ez okozta azt, hogy például nem lehetett ékezetet írni a billentyűzeten. Szó nincs itt Vodafone szoftverről, az egy dolog, hogy én egy Vodás SIM-et tettem bele, mert belerakhattam volna a T-Mobile kártyámat is (és van Telenoros is).
Ráadásul egyáltalán nem értem, hogy miként jön ide az Android, meg hogy nekem milyen mobilom van. Igen, konkrétan tényleg androidos telefont használok, egy Motorola Milestone-t, amit nagyon szeretek és nem azért van ilyenem, mert "húúú, androidos és aztaaa", hanem azért, mert bármilyen hihetetlen, de én használom a tudását. Igen, szoktam vele internetezni, e-mailezni napi szinten (a mobilnet egyébként jóval olcsóbb, mint egy újság, arról nem beszélve, hogy mennyivel több információhoz jutsz a neten), van rajta egy sereg hasznos program, amiket letöltöttem rá. Ja, és még telefonálni is szoktam rajta, meg SMS-t is küldök vele. Simán elfér a zsebemben és bárhol is vagyok, kb. mindent el tudok intézni, amit otthon, a kb. 15 kilós számítógépem előtt.
Senki nem kötelezett rá, hogy te is vegyél ilyet vagy ehhez hasonlót, és sosem a saját telefonomhoz hasonlítom a nálam lévő tesztcuccokat, hanem a saját kategóriáján belül lévő hasonló mobilokhoz.
Hidd el, rajtam kívül még rengeteg ember van, akiknek szükségük van egy okostelefon nyújtotta tudásra és képességekre, neteznek, e-maileznek útközben és kihasználják a telefonjuk tudását és persze ezért magasabb árat is fizetnek, mind a készülékért, mind pedig a mobilszolgáltatásért (nekem amúgy 5 ezer forintos előfizetésem van, ez lebeszélhető és ingyen sms meg mobilnet is van benne, tehát messze nem halálos).
Ráadásul ennek az Alcatelnek alig van közvetlen ellenfele, mert ilyen olcsón szinte senki sem kínál teljes billentyűzetes mobilt, csak a gyártó nem volt képes élni a lehetőséggel. Nem 1-2 nagy baja van, hanem sok kicsi, amik igenis egy ennyire olcsó és alap készüléktől is hibának számítanak.
Nem vagy igénytelen, mert ilyen telefont használsz, ezt nem tudom, honnan szeded. A Galaxy Tab egyébként nem mobiltelefon, hanem internet tablet. Laptopot nem kapsz 70 ezerért, amire te gondolsz, az a netbook (A4-es méretű).

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#34) Sayuri


Sayuri
csendes tag

Amúgy sNORh a bejegyzésében le igénytelenezte az akinek ilyen telója van. Ezért írtam. Meg mondjuk szeretem hosszasan fejtegetni a véleményem, ha valakit ez zavar nem kell elolvasni. És azt is furának tartom, hogy amíg a kommentek elején mindenki leszólta a telefont akkor csak rövid kis bejegyzések voltak meg minden, persze ha már valaki a "legújabb divatot" kezdi ki akkor már repkednek a hosszú kommentek. Amúgy meg minek venne az ember 2-3 év után új telefont, ha az még tökéletesen működik? Azért mert lekopott egy kicsit attól még az jó. Ha meg csak azért mert most van egy új jobb telefon akkor is fölösleges. És ki akar infós magazint venni?? Az interneten az ember a híreket meg ilyeneket olvas. És ha az ember 100-200 forintos hetilapokat vesz, vagy akármi akkor is jól kijön, persze én nem számoltam ki számológéppel. De most az újságból is rögtön a legdrágább példát kell venni? És furcsa módon amíg még nem voltak okostelefonok addig is mindenki tudott telefonálni, találkozni a barátokkal, dolgozni, vásárolni, lélegezni. És egy év alatt nem változik meg a világ. És mi az, hogy sokaknak kell? Kényszeríti őket valaki? Mert szerintem nem. Mert ma már ez a státuszról szól. Ha valakinek nem a legmenőbb telefonja van, akkor már nem menő. De most amit írtam tényleg igaz. Anyukám telefonja tényleg annyi idős meg minden. Néha mi is mondjuk neki, hogy nem kéne-e már újat venni. De mondja hogy nem. És amúgy teljesen igaza van. Tökéletesen működi. Mindig eljut oda ahová akar (gps nélkül), elvégzi a munkáját, stb. Nekem tök mind1 hogy laptop vagy netbook, de amúgy egy okostelefon kb. 100000Ft-os árából már laptopot is lehet venni. És nem az új előfizetéses ilyen-olyan hűségnyilatkozatot kell nézni, hanem a teljes árat. És amúgy szánalmasnak tartom, hogy viccesnek tartod az 5-6 éves telefonhasználatot. Legalább van ami eddig is működik. És ha a szupertelefonok csak 2-3 évig bírják, akkor látszik hogy ennyi az egész. Senki nem veszi észre, hogy nem a fejlesztésről, meg az élet "megkönnyítéséről" szól?? Ma már a telefonok többsége pár év után tönkre meg, miért? Mert így gyártják! Olyan anyagból, olyan érintkezőkkel. Lehet, hogy mindenki mondja hogy ez hülyeség meg minden, de hát ma már ez erről szól. Régen legalább olyat gyártottak, ami még máig is jó. Régen is voltak rosszak, de nem ennyi. Meg az emberek a zsebükben tartják a telefonjukat, mert az is divat. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért lötyög (csúszka, hátlap).Nekem igazából tökmindegy. De senki se várjon csodát ezektől, mert nem ez a szurpertelefon őrület fogja megváltani a világot sőt. Nem mintha az enyém megváltaná. Sajnos a mai hülye világgal már nem lehet semmit se tenni. Ha a buta technikai fejlődés egy évvel korábban leállt volna. De még nem egész két évük van a gyártóknak, hogy feltalálják a gondolatolvasó, világvége megállító, űrrakétává átalakítható telefonokat. Na de nem érdekel, épp elég idegesítő a karácsonyi készülődés. Inkább azzal kellene foglalkozni mindenkinek.

(#36) littlelion21


littlelion21
addikt

Praktikummal, netshop-ból - ingyenes kiszállítással - 1469 Ft, 900 Ft lebeszélhetőséggel...

(#37) meroly válasza littlelion21 (#36) üzenetére


meroly
veterán

Látatlanban mondom rendelek egyet, de aztán belepörgettem a cikkbe és kibántam magam, még annyit se ér szegényke :DDD

Impossible is nothing

(#38) littlelion21 válasza meroly (#37) üzenetére


littlelion21
addikt

Én bevállaltam egyet, ha másra nem is, ajtókitámasztónak jó lesz :))
(esetleg nagyon fiatal rokonnak, aki kezébe értelmes telefont még nem nagyon adnék...)

(#39) meroly válasza littlelion21 (#38) üzenetére


meroly
veterán

Kerestem mikor írtad, de már nem találtam a telenor oldalán, gondolom hamar elfogyott....

Impossible is nothing

(#40) littlelion21 válasza meroly (#39) üzenetére


littlelion21
addikt

A djuice-nál elvileg még rendelhető...

(#41) meroly válasza littlelion21 (#40) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, már rendeltem is egyet, ennyi pénzért tényleg megéri ;]

Impossible is nothing

(#42) tillseemann


tillseemann
csendes tag

Nah. Ma reggel megjött a csomag a Telenortól. A cucc első blikkre rendben van.
Egy nagy kérdésem van. Szoftverfrissítéssel valaki próbálkozott már? Nekem az OTU nem igazán akarja felismerni a telefont. Ötlet?

(#43) meroly


meroly
veterán

Nekem is megjött ez a csudakütyü, a sim-et hogy kell aktiválni?

Impossible is nothing

(#44) stracker06 válasza littlelion21 (#38) üzenetére


stracker06
aktív tag

én használtam ilyet, kb egy évig, most anyukám használja.
Meglepő módon eléggé strapabíró volt, mióta nem nálam van már többször is leesett, de nincsen semmi baja. Még anno elég sokszor tologattam szét a billentyűzet miatt, de az sem vált lötyögősebbé, mint amilyen alapból volt. Szerintem, ha valakinek nincs szüksége okostelefonra, nem létszükséglet a wifi és az érintőképernyő sem, akkor ez nyerő lehet. Lehet zúzni, fiatalabb gyerekeknek ég menőzésre is jó :D , ezenkívül szerintem eléggé gyorsan és kényelmesen lehet gépelni a fizikai billentyűzeten, legalábbis én tudtam.

+1: én még azelőtt vettem ilyet, hogy itt a mobilarénán megjelent róla cikk, stb., szóval eléggé ismeretlen volt még és mindenki csak lesett, hogy mi a ...... ez, "de vagány", még azok az ismerősök is, akiknek Iphone 3G-jük volt ;) , ezenkívül bevittem egyszer a T-hez, mert volt valami kérdésem vele kapcsolatban és a szervizes csávó is csak nézett és azt sem tudta kb, hogy mi ez (természetesen a kérdésemre sem tudott válaszolni :DDD )

SFm™

(#45) meroly válasza stracker06 (#44) üzenetére


meroly
veterán

A márkához és az árához képest számomra is meglepően jól össze van rakva.

Impossible is nothing

(#46) stracker06 válasza meroly (#45) üzenetére


stracker06
aktív tag

szerintem a márkával nincsen semmi baj, eddig csak jó tapasztalataim voltak az Alcatelekkel, meg zömében jókat is olvastam, hallottam róluk, ezenkívül ár-érték arányban általában verhetetlenek :)

+lehet, hogy régen nem voltak túl jók, de az akkor alkotott sztereotípiákat szerintem lassan el lehetne felejteni :) ;)

SFm™

(#47) meroly válasza stracker06 (#46) üzenetére


meroly
veterán

Pont hogy régen voltak jók, most tuti nem vennék alcatelt ;]

Impossible is nothing

(#48) stracker06 válasza meroly (#47) üzenetére


stracker06
aktív tag

szerintem nincs igazad, nekem most is Alcatelem van, bár ez már okos :D és semmi bajom nincsen vele, de olvass csak el egy cikket itt a mobilarénán az elmúlt 1-2 évben megjelent Alcatelekről, kb. 1 rossz szót nem találsz róluk, vagy a telefonok fórumaiban...

viszont azért azt sem szabad elfelejteni, hogy nem a felső kategóriát célozzák meg a készülékeikkel

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#49) meroly válasza stracker06 (#48) üzenetére


meroly
veterán

Igen az OT-9X széria nagyon el van találva, ezt több helyről is hallottam már.
Lehet igazad van, bár én nokiás vagyok/voltam mindig is.

Impossible is nothing

(#50) stracker06 válasza meroly (#49) üzenetére


stracker06
aktív tag

én régebben nagyon nem szerettem a nokiákat, nem tudom miért, nem tetszettek....

VISZONT a Lumiák azok nagyon bejönnek, tetszik a rendszer is és szerintem a telefonok is nagyon szépek :) (viszont 1 picit túl drágának tartom őket :) )

SFm™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.