Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Csak az MTK platformot, csak azt tudnám feledni... :)

(#2) Saccco


Saccco
nagyúr

A PEBL ugrott be egyből. :DDD

szerk:
"A kagylótelefonok egy letűnt korszakot jelképeznek a mobil telekommunikációban." - Ezt azért sajnálom, anno nagyon szerettem a Sharp 770SH-mat.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Micsoda egy hulladék telefon ez is. Kár a környezetet terhelni vele. :U

[ Szerkesztve ]

(#4) EczkE


EczkE
addikt

Abba a kőkemény 1 megás memóriába hány óra adást lehet felvenni a rádióból?

Asszem mindenféleképpen!

(#5) kcsa válasza Saccco (#2) üzenetére


kcsa
veterán

A 770SH nekem meg is van még, csak állásban kipukkant az akksija (ténylegesen kirügyezett :D)

(#6) Wajk


Wajk
addikt

egy picivel több kamera, a kagylón elférő nagyobb kijelző és máris azt mondanám rá, hogy jó lehet csajoknak, de így :F

időutazás a javából :DDD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#7) .bableWes válasza hemaka (#3) üzenetére


.bableWes
őstag

akinek nem kell nagyigén és olcson akar venni telefont annak tökéletes szerintem

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#8) Saccco válasza kcsa (#5) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem is megvan, és nálam is felpúposodott az akksi. Nem is merem már tartalék telefonnak sem használni. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9) fahrii


fahrii
őstag

hulladék

(#10) anubys1984


anubys1984
aktív tag

A kagyló-kialakítású készülékekre vonatkozó vélemény a cikk elején nem minden területre igaz. Ha valaki kimegy pl Japánba, láthatja, hogy ott az emberek nagyrésze ilyen telefonokkal rohangál.

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#11) plus44 válasza Saccco (#2) üzenetére


plus44
veterán

Jó kis telefon volt az. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#12) .bableWes válasza anubys1984 (#10) üzenetére


.bableWes
őstag

mindenhol mindenre más az igény...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#13) Ace owner


Ace owner
addikt

banom hogy odaadtam vkinek a z530-as sonymat..

Galaxy Fold 4

(#14) Kasya


Kasya
nagyúr

Inkább adnák ki újra a Siemens m35 v me45 telefonokat és társaikat...ez már 8 éve is hulladék lett volna. (saját vélemény)

(#15) hekmi válasza fahrii (#9) üzenetére


hekmi
tag

Tudom díjazni az ilyen nagyérdemű, sokat mondó hozzászólásat... :(((

A telefon valóban nem egy nagy szám, de legalább eszembe juttatta velem is a régi kedvesemet :)

(#16) Straw


Straw
senior tag

"A borítás alatt egy 52 MHz-es processzort"

Meglepő a mai kinek hány Ghz van telefonjában világban ilyen értéket olvasni, és még meglepőbb hogy ennyi is elég egy telefonhoz, igaz máshoz nem.

42

(#17) catroot válasza Saccco (#2) üzenetére


catroot
veterán

Fú emlékszem, amikor hüledeztem, hogy milyen faja kijelzője volt ennek a Sharpnak! :D

Nekem az első és utolsó kagylós telefonom (bulitelefonnak) egy Alcatel volt, amit anno olyan 2007-2008 környékén lehetett pár ezerért venni a Rossmann-ban. Bírta nálam egy napig ;]

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#18) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

extrákat egy FM-rádió és egy VGA kamera képviseli. :DDD Jó...akinek kell még ilyen annak azért elmegy :K

(#19) mrlujoak válasza Telomanikus (#18) üzenetére


mrlujoak
veterán

...nem értem.
A lassan 10 éves T68i csinált hasonló képeket már akkor. De meg merem kockáztatni, hogy még jobbakat is.
A későbbi "minőségi" VGA-s masinák meg egyértelműen szebb képeket lőttek.

Nem lehet azokat beszerelni, vagy a gyártónak ennyi is elég?!

A miniUSB használata megint csak megdöbbentett, aztán hamar lecsillapított a tudat, hogy bizony az Alcatel már kínai cég, így nekik "nem kell" betartaniuk a micro USB-s egységes megállapodást a szabvány töltés (...) kapcsán...

Azért jó, hogy kidobnak egy ilyet is, ha olyan helyre mennék, ahová nem szabad kényes dolgokat vinni, tuti ilyet vinnék...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) gibi.david


gibi.david
tag

A proci nagyon odavág :DDD

Mellesleg még van igény a kagyló telefonokra.Rengeteg hölgynél látni ilyet, édesanyám és húgom is használta, és nekem is több kagyló telefonom volt (Samsung E720, Sharp 770SH, Motorola V8 kettő is). Egyszerűen nem divatos manapság. :U

(#21) JanFe


JanFe
aktív tag

Alap telefonnak megjar :)

"There is nothing permanent except change"

(#22) szezso15


szezso15
addikt

Húú eszembe juttatta a W300-Z530i SE párost, volt mind a kettő! :K
Most egy Blade-et nyúzok, de máe nem tudnék megjelenni sehol egy ilyen kagylóval, buliba se! Egyszerűen iszonyat gáz (szerintem) :D
Bulizósnak ott az ugyancsak Alcatel OT-706

*Hajrá Loki!* i15+

(#23) beefjeez


beefjeez
senior tag

hááát, fölösleges :/

(#24) Wajk válasza gibi.david (#20) üzenetére


Wajk
addikt

persze, szerintem is jó lenne, de a kijelzőt kicsit húzhatták volna, így elég gagyinak tűnik, mert azért egy is memória sem ártott volna, de a kijelző ami miatt nálam elvérzik...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#25) .bableWes válasza Straw (#16) üzenetére


.bableWes
őstag

de ha jobban megnézed akkor ez az 52MHz a telefon tényleges érdemi munkáját kielégiti

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#26) Cheesy


Cheesy
őstag

Nem voltak olyan rosszak azért a kagyló telefonok.
Előnyük, hogy viszonylag nagy kijelzőjük és normális méretű gombjaik voltak, a mai napig kellemes emlékeim vannak a még mindig működő, ám már púpos hátú (akksi megdagadt) Nokia 6131-emről.
Manapság már mindent ezek a fránya taperolós telefonok uralnak, vagy körömhegynyi vannak. :/

www.vakbelmutet.hu

(#27) manoarc


manoarc
senior tag

Aki szerint ciki megjelenni egy ilyen telefonnal , annak nem irigylem a baráti társaságát :)

{。^◕‿◕^。}

(#28) cefre00


cefre00
tag

Én szeretem az Alcateleket, de ennek nem sok értelmét látom. Olyan nagymama telefon jellege van neki, másra nem nagyon jó... :K

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#29) brutte


brutte
aktív tag

ilyennel minek cseszik el az időt? ezt még a nagyik sem veszik mert kicsi... semmire sem jó :F

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#30) nicu71


nicu71
addikt

Soha nem jött be nekem ez a kagyló,még a nagy virágzás idején is okádhatnékom volt ha valaki ilyennel villogott... :U
Ámbár van egy darab hölgyismerősöm,akinek a legnagyobb bánata hogy manapság már leáldozott ennek a formának...csak ez kéne neki,semmi más! :D de szerintem ez a tesztalany még neki sem kéne,nem is értem minek kellett letesztelni...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#31) G.FeT


G.FeT
tag

Kereslet még épp volna rá, mert viszonylag jól néz ki.
Érdekes, elvileg nincs se BT, se USB háttértár, a képeket mégis le lehetett valahogy vakarni? Bár gondolom valami szinkronizációs programmal csak lehet benne turkálni. Apropó képek, na, azok kritikán aluliak, hiába nem ez a teló fő funkciója.

[ Szerkesztve ]

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#32) Mr. Byu


Mr. Byu
aktív tag

Durva belegondolni, hogy "nem is olyan rég" (7-8 éve) a Sony Ericsson T610-nek ugyanekkora felbontású kijelzője volt, és akkoriban az a kijelző hatalmasnak, a felbontás meg brutálnak számított, és barátaimmal csak azt mondtuk rá: "olyan a képe, mint a monitornak". :D

Hol volt az még akkor monitortól... és hol vannak most a legjobb mobilkijelzők az átlag monitorokhoz képest... :D Szebb színek, jobb betekintési szög, jobb PPI... fordult a kocka :)

(#33) kcsa válasza Mr. Byu (#32) üzenetére


kcsa
veterán

ha már szinte régi telefonjaimat emlegetem csak, akkor elmondom hogy nekem T630 volt bibibi :) annak a T610-nél sokkal jobb színei voltak, na az volt csak a császárság :)

(#34) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Gyereknek elhagyni jó... :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#35) Smile13


Smile13
csendes tag

Hát nem tudom a mai világba mi értelme van egy ilyennek... se nem szép,se nem okos,se semmi :D

(#36) kerelo


kerelo
senior tag

+1.Teljesen fölöslegesnek tartom

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#37) rep3at


rep3at
őstag

Kicsit kevésnek érzem, bár én amúgy sem mennék még második telefonban sem a mostani Cedarom szintje alá.

Forward thinking. كرر

(#38) Phami


Phami
tag

hehehe ez durva kamera. A 3. kép az mocskosul nagy lett :D Egy emléknek el is mentettem, hogy az onokáknak majd mutogassam:D
Amúgy másodtelefonnak tökéletes vagy egy kisebb gyerkőcnek, mert amúgy túl sokat nem ér. Bár, ha azt nézem a telefon alapvetően telefonálásra van és nem másra :)

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#39) Franklin válasza G.FeT (#31) üzenetére


Franklin
addikt

MMS-ben elküldeni másik telefonra és arról lementeni?

(#40) Remus389


Remus389
veterán

eszembe jutott 2004ben milyen telóm volt

Samsung E310[link](persze szürke fém kívülről)

kagylóban szebb formájút nem tudok azóta sem elképzelni, pedig akkor is voltak már tudásra jobbak pl Sharp GX30

anyukám örökölte és a mai napig használja és imádja én is imádtam, csak egy akksicsere kellett, lassan hét éve működik töretlenül

valaki irta hogy "gáz" már egy kagylómobil, max ilyen iphone-os sznob társaságba, kábé mindenki letojja a felnőtt világban milyen telóval nyomulsz

a másik az hogy kár hogy visszaszorultak a kagylók, nagyon praktikus hogy becsukott állapotban védve van a kijelző(nem karcolódik), nagyobb/kényelmesebb billentyűzet fér el rajta(nem a kijelző alatt összetömörítve), és az is jó hogy felvenni is csak annyi hogy kinyitod, ha meg befejezted becsukod ezt még mattrészegen is lehet :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#41) cefre00 válasza Remus389 (#40) üzenetére


cefre00
tag

Igazat tudok adni neked, mert régebben más szelek fújtak. De a mai divatos érintős tepsimegoldásokat nem lehet kagylóformába ölteni... :F

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.