Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) #54625216 válasza gege547 (#23) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A strandokon ha jól emlékszem tilos is fényképezni. "

Közterületeken viszont igen. Sőt közterületről lehet magánterületen lévőket is fényképezni.
Hogy pontos legyek: ha a kertben az asszony pucéran napozik és az utcáról látszik, akkor bárki engedély nélkül lefotózhatja. Ha viszont a fényképezőgép optikája belóg a kertbe, akkor már engedély kell hozzá, mert a fényképezés a magánterületen belül történt.
Azaz ha perverz tata csónakról fotózza a Balatonon a magánterületen fürdőzőket, akkor semmit sem lehet tenni ellene, de ha kiköt a csónakkal, akkor már igen.

Persze a fotózás és a kép megosztás az két különböző dolog. Bárki arcát, aki a képen szerepel és nem járult hozzá a kép publikálásához felismerhetetlenné kell tenni függetlenül attól, hogy milyen körülmények között készült a kép. Ugyanígy nem lehet személyes adatokat fűzni a képhez, ha az azon szereplők nem járultak hozzá.

És itt kezdődik a gond a Facebook-al. Az arcfelismerő algoritmusaik pontosan beazonosítják, hogy egy feltöltött képen kik szerepelnek, így olyan kapcsolathálót is fel tudnak térképezni, amihez az érintettek nem járultak hozzá. Ebből még nemzetbiztonsági problémák is voltak, nem véletlen, hogy a Facebook nem hozhatja nyilvánosságra ezeket az adatokat.
Ráadásul a Facebooknak vannak olyan alkalmazásaik, amik rögzítik a Quest kamerák képeit és ha valaki mondjuk cheatelésért bejelent, akkor joguk van figyelmeztetés nélkül feltölteni, feldolgozni és korlátlan ideig tárolni a felvételt.

"Tudom itt 19 ezer pedo képért csak 500 ezer forintos bírságot lehet kapni ami 26 forint képenként azt mondjuk kibírom. "

Nem mintha szerintem az ilyeneket ne kellene a töküknél fogva fellógatni, de a pedofil képek letöltése és készítése más súlyú bűncselekménynek számít, ebben az esetben pedig csak a letöltést tudták bizonyítani. Azaz ha Te magad készítesz pedofil képeket, akkor garantáltan komolyabb büntetésre kell számítanod, arról nem is beszélve, hogy aztán mit művelnének veled a böriben (egy tv műsorban mondta egy börtönpszichológus, hogy drótkefével egyenként lereszelik a csávó ujjait pl.), szal nem ajánlott ilyesmivel kísérletezni.

"Azért vagyok felháborodva mert végre lett volna egy headset amire azt mondom hogy megéri beruházni erre ez van. "

Pont azért adják ennyiért a headsetet, mert a bevétel nem a hardver és szoftver eladásokból, hanem az adatlopásból keletkezik. Ha a Quest nem Facebook termék lenne, akkor minimum a duplájába kerülne. Ezzel persze nem mentegetni akarom a Facebook-ot (sőt), csak a realitásokat akartam tisztázni, hogy ez amolyan valamit-valamiért elven működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.