Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Hát talán több gépet hagytak egyedül, miközben strandoltak :)

Épp ma olvastam, hogy a tárhelyszolgáltatóm tiltani fogja az ázsiai régió felé a szerverek elérését, mert rendszeresen ddos-olják onnan a rendszerüket.
Nameg p0rnó és funpic oldalak ezreit teszik fel onnan a rendszerükre, amelyek persze tartalmaznak böngészőn át települő trójait. Gondolom egy spammal kombinálva mindjárt sok látogató betéved és megfertőződik.

(#2) leviske


leviske
veterán

Nem lehet, hogy a bekapcsolt zombik száma növekedett? :) Az embereknek nyáron több idejük van géphez ülni, böngészni a neten...

Amúgy hogy lehet elkerülni, hogy zombivá váljon a gép? Rendszeres frissítés és naprakész vírusirtó / tűzfal alkalmazása? (Tudom... ez nagyon láma kérdés volt, de még lámább az aki nem kérdezi meg. :D )

[ Szerkesztve ]

(#3) dajkopali válasza leviske (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

de, van egy ilyen feltételezés..., mivel, ha jól vettem ki, ez a cég az aktivitást tudja mérni, nem pedig a tényleges zombigépek számát
talán az orosz-grúz háború ;]
egyébként 100 százalékos biztonság nincs, de ha mindazt megcsinálod, amit leírtál, akkor elhanyagolható annak az esélye, hogy rátelepedjenek a gépedre (meg persze nem kattintunk összevissza mindenféle hülye kéretlen levelek linkjeire :) )

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

kicsit demagóg leszek: olyan gépből lesz zombigép, aminek az alapja lehetővé teszi, hogy zombivá váljon. ez pedig alapesetben az operációs rendszer, és annak biztonsági hiányosságai. be lehet ezek nagyrészét foltozni. lehet ellene védekezni. feltételes mód, nem kötelező.

nomeg a kényelem... a jelenlegi informatikai irányzat az, hogy az r<1 júzer is gond nélkül tudja használni a gépet, ami nem is lenne gond, de ha ezért a biztonságot kell beáldozni, akkor kezdődik a gond.

(#6) dajkopali válasza Kalandor (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

valószínű...
az előbb viccelődtem az orosz-grúz háborúval, de talán érdemes komolyan venni, mivel ezen, a nagy sajtóvisszhangot kapott támadáson kívül az elmúlt néhány hónapban több, kevésbé szembetűnő támadás is volt: a szerbek is támadták - azt hiszem - Koszovót és még számtalan politikai indíttatású akció indult (ezek nyilván az eddig "talonban tartott", bérbe adható botneteket is aktivizálták - jól látszik az angol eseten, hogy egy ügyes cracker megcsinálja a bothálózatot, aztán ügyességétől és kapcsolataitól függően értékesíti). Ezek mellett folytak cégek és civil szervezetek elleni túlterheléses támadások is, valamint a sokat emlegetett, júliusban nyilvánosságra hozott "internetes lyuk" is mintha növelte volna az ilyen akciók számát.
Valószínűleg ez mind összeadódott...
Trend. :((

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) bambano válasza ngabor2 (#5) üzenetére


bambano
titán

nemnem, demagóg én leszek, zombi gép windowsból lesz:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) ngabor2 válasza bambano (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

te mondtad, nem én ;]

(#9) Vladi válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az a baj, hogy a gépet használó embereket nehéz igazán pachelni. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) Primőr válasza Kalandor (#4) üzenetére


Primőr
aktív tag

Inkább télen? Te beszélsz aki minden nap a weben lóg? :)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#11) rii válasza bambano (#7) üzenetére


rii
nagyúr

már csak azért is, mert ha valaki hozzá-nem-értő, számtech szinten laikus, (és PC-ről van szó) akkor biztos, hogy windows-t találunk a gépén, ami persze system administrator-ként megy, és innentől kezdve akármennyi tűzfal, meg vírusírtó is lesz rajta, bekaphat valami nemkívántosat, és be is fog kapni.

ahogy írta valaki: magánvélemény, kéretik nem megkövezni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12) rii válasza ngabor2 (#5) üzenetére


rii
nagyúr

az az alapfelállás az ilyen userek részéről, hogy "ők csak használni akarják a gépet, miért kellene értni is hozzá"?

hát ezért (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) ngabor2 válasza rii (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

rosszul fogalmaztam, nem ment át a lényeg. lehet, hogy egy kávé után se lesz jobb: miért az r<1 usernek kell értenie egy rendszer biztonságossá tételével és biztonságban tartásával, miért nem azoknak, akik a rendszert megalkották? ő vördöt, meg ekszcelt, meg péntet akar futtatni (pontosabban szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt meg rajzolóprogramot... még pontosabban szöveget akar szerkeszteni, táblázatokkal akar dolgozni és rajzolni... 3 külön szint). és akik felteszik a kérdést, azoknak igazuk van. ha egy telefonaksi felrobban töltés közben, a gyártó visszahívja, vagy kicseréli a hibásnak vélt darabokat, saját költségén. ha egy oprendszer a biztonsági hiányosságai miatt alkalmas el-zombisodni, azért a gyártó nem vállal felelősséget. pedig lehet, hogy ez utóbbi több kárt okoz...

(#14) floatr válasza ngabor2 (#13) üzenetére


floatr
veterán

Akkor a sok-sok zsebszerződő biztonsági megoldásokat gyártó cégek mind tönkremennének, és az alkalmazottaik elmennének hekkernek. Asse lenne jó :D
És oprencerből sem lehetne egy újabb "még biztonságosabb" verziót kiadni, az pedig nagyon szomorú lenne, hiszen nem láthatnánk a ballmerállatot megint táncolni, ami nagyon kár lenne

(#15) Vladi válasza ngabor2 (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem meg az r=1 user csak mítosz. Elmondok pár példát, hogy mit értek ez alatt:

Én találkoztam pár ilyen userrel. Az egyik pl. egy mozdonyvezető. Volt 2 órám olyan szinten megtanítani gépet használni, hogy értelme legyen. :DDD
Azzal kezdtük, hogy Laci akkor most fogd meg az egeret... Teli tenyérből rátehénkedett. :DDD
De pár óra és kicsi gyakorlás után már képes volt önállóan beüzemelni leírás alapján a kameráját és az ahhoz adott programot. :U

Másik: egyik srác mindig hozzám hordja a laptopját. Illetve egy szer volt nálam kb 1 éve. Akkor mindent szépen megcsináltam neki. Utána leültünk és elmagyaráztam, mit, hogy:
- ezzel böngéssz
- ez itt az üzenetküldő
- ez a vírusírtód
- ezzel 2 hetente ellenőrizd a rendszert.

Azóta gond nélkül megy neki. :DD

Na szóval arról próbálok fecsegni, hogy egy kicsi rendes oktatással értelmes usereket lehet faragni. Csak valakinek le kell velük ülni és érthetően elmagyarázni vagy egy tucat dolgot és akkor béke lenne. Csak ez a feladat az oktatásé lenne ugye... :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) floatr válasza Vladi (#15) üzenetére


floatr
veterán

[OFF]Tény, bár eddig nem volt sok biztonsági ms szoftver, amit az állam némi juttatásért cserébe az oktatásnak adott volna, mint kötelező tananyag. Ez új keletű :D kell pár évtized h felzárkózzanak.

Egyébként a tűzfalról, vírusirtóról énis magyaráztam pár embernek, de sokukon láttam az "egyik fülön be..." effektust[/OFF]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.