Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kpal


kpal
veterán

akkor ez majd jövőre mobilokban siman lehet:)

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Hacsak nem gyurjak ossze a micro-usb es a mini HDMI csatlakozok tulajdonsagait ennek az uj szabvanynak zero ertelmet lattom miben lesz ez tobb a mini HDMI nel ami tokeletesen csinalja a dolgat megfelelo minosegben stb .?

(#3) Jim Tonic válasza xmaas (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pl. az, hogy a HDMI-ért licencet kell fizetni, ez pedig tök ingyenes szabvány.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Reggie0 válasza xmaas (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

A DP kicsit komolyabb, mint a HDMI.

(#5) weiss


weiss
addikt

Ütni tudnám, aki kitalálta azokat a horgokat a sima verzióra.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6) McSpy


McSpy
őstag

Na az a 4k-s forradalom,még odébb van,a csillagászati áruk miatt :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#7) Jim Tonic válasza weiss (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Üssed, ha jól esik, de professzionális felhasználásnál elvárt, hogy fixen rögzíteni tudják a csatlakozót.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) weiss válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


weiss
addikt

Fura, nekem még a HDMI sem esett ki sehonnan.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) Jim Tonic válasza weiss (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valószínűleg nem is vagy professzionális felhasználó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) weiss válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


weiss
addikt

Ja, nem rángatom, tényleg nem vagyok az.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) atus72


atus72
senior tag

Azért az elég nagyx csúsztatás hogy lényegesen kisebb, ha megnézel egy micro USB meg egy mini USB csatlakozót az sem lényegesen kisebb, nem egy nagy innováció, ez megint csak a vásárlók szopatása hogy vegyél újat amiben már csak ilyen csatlakozó lesz.

(#12) mephi666 válasza weiss (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem kell azt rángatni: én azt heréltetném ki, aki megálmodta a pöcök nélküli sata csatlakozót... azt normál esetben senki nem mozgatja, miután összerakta a gépet, mégis képes volt lemászni nálam is magától :U tv-be meg be van nyomva a hdmi és néha forgatok a tv talpán 30-40 fokot, ha a szoba különböző pontjairól nézem és ettől is képes kimozgósodni... nem kell pro felhasználónak lenni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) weiss válasza mephi666 (#12) üzenetére


weiss
addikt

Én vagyok az egyetlen, akinek minden a helyén marad? :Y

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) Jim Tonic válasza weiss (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bármilyen rendezvénytechnikás eszközön zárral ellátottak a csatlakozók. Nem ok nélkül. De ott vannak az orvosi műszerek is, pl. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) winhate válasza McSpy (#6) üzenetére


winhate
őstag

ott a pont

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16) Mate válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Mate
nagyúr

Vagy ott van a bejárati ajtónk. Azon is van zár, mert lomtalanításkor hajlamosak kimozdulni az ajtók.

(#17) mzso válasza weiss (#13) üzenetére


mzso
veterán

Nálam is. (DVI :DDD )

(#18) Eclips21


Eclips21
őstag

Scart csatlakozot tiltanak inkabb be mert meg mindig ott figyel a tvk hattuljan

[ Szerkesztve ]

(#19) djculture válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


djculture
félisten

Ja a speakon csati se hiába létezik:) Régen ha valami marha táncolt a hangfalak környékén garantáltan el is hallgatott az az oldal, rosszabb esetbe le is csattant a caston erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#20) CYBERIA válasza djculture (#19) üzenetére


CYBERIA
őstag

Castone. :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#21) Hohocali válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Hohocali
aktív tag

"Pl. az, hogy a HDMI-ért licencet kell fizetni, ez pedig tök ingyenes szabvány."

Akkor miért a HDMI van a TV-kben (meg szinte minden máson)?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#22) Jim Tonic válasza Hohocali (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert japán TV gyártók hozták létre a HDMI-t. Ma már van mindkettőnél jobb megoldás is, de az sem terjed. Nehezen szoktak lecserélni szabványokat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) DEJVID


DEJVID
őstag

Sok értelme volt ennek a mini csatlakozónak.

(#24) dezz válasza weiss (#5) üzenetére


dezz
nagyúr

Mi a gond azzal, hogy benyomod->kihúzod?

(#11) atus72: A mini-USB masszívabb, mint a micro-USB, de telóra/tabletre túl vastag. Az utóbbi kb. 1/3 olyan vastag.

A mini-DP szintén alkalmatlan telóra/tabletre, nem is oda találták ki. Célja, hogy kisebb legyen, mint a normál, miközben ugyanolyan masszív.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lomha 8V válasza Eclips21 (#18) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Na, ezzel egyetértek. Pedig mekkora egy sz*r, nem tudom minek erőltetik.

(#26) weiss válasza dezz (#24) üzenetére


weiss
addikt

Nagyobb a csati. Hamarabb eltörhet benne valami. Horgok akadnak, nem mindig jön ki.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27) dezz válasza weiss (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Nekem eddig mindig sikerült kivenni. Benyomás közben érdemes kicsit befelé tolni. Emellett nem a lehető legolcsóbb, bóvli kábelt vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Jim Tonic válasza Lomha 8V (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A nem HD UPC egységeken (azaz több tízezer boxon) kizárólag SCART csatlakozó van. Valamint az összes VHS eszközön, de a régebbi DVD lejátszókon is. Magyarázzátok már meg nekem (de ne úgy, hogy nem szimpatikus és kész), hogy mit zavar titeket hátul az a csatlakozó, és mióta értetek hozzá jobban, mint a mérnökök. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Akybron válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


Akybron
aktív tag

A nem HD egységen miért nincs HDMI? Ha nem érdekel az 5 HD adás, akkor nézem a maradék 200-at SD-ben, de nem tudom rákötni a laposTV-re digitálisan, mert nincs mivel. Scarton meg 2x jelkonvertálás van (DA boxban, AD tv-ben), és moslékabb képe lesz, mint a sima analóg adásnak.

HDMI kimenetes eszközt csak a HD adásokat tartalmazó csomaghoz adnak. Kerülőút amit páran elkövettek: HD csomag megrendel, ha bekötötték akkor kis idő múlva HD visszamond, csere SD előfizetésre, ekkor a kütyüt nem cserélik le OnlyScart vacakra

A csati meg azért "zavar", mert a csatit és a kiegészítő elektronikát lehagyva olcsóbb lehetne a TV (tudom, nem lenne, eladnák ugyanannyiért mint a scartosat). A régi rendszerek ráköthetőségén kívül nincs létjogosultsága.

73&DX HA5OJN

(#30) dezz válasza Akybron (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

HDMI csati + HDMI transmitter IC + HDMI licencdíj >> Scart csati (+ kompozit-videó csati) + analog video decoder IC

Kb. 100 forinttal csökkenne az anyagköltség (milliós tételben várásolva az alkatrészeket), cserébe romlana a funkcionalitás. Nem lehetne rákötni nem csak a régi videómagnót, hanem régebbi játékkonzolokat, stb. sem. Nem biztos, hogy megéri.

Digitális adáshoz viszont tényleg HDMI dukálna. Bár a Scart sem elviselhetetlen, ha átkapcsolsz RGB módra a boxon a kompozit-videó helyett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.